X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 21 lutego 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minika, wiem jakie jest ryzyko starań przy zawyżonej prolaktynie, chociaż lekarz powiedział mi, że mam się starać cały czas (pomimo tego, że wtedy moja PRL wynosiła chyba 49 ng/ml, czyli sporo) Dostałam wtedy bromergon i informację, że mam dalej próbować, no więc próbowałam, ale byłam świadoma ryzyka.
    Tak sobie myślę, że jakbym najpierw miała ponaprawiać to co szwankuje, to chyba musiałabym zacząć starania przed czterdziestką, ale nie wiem czy wtedy moje jajniki byłyby zdolne do produkcji ;)

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 21 lutego 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MINIKA_31 wrote:
    Macie jakieś zwierzaki?

    Jak nie sprzątamy, to mamy całą masę kotów ;-)
    A serio, to od dziecka marzyłam o kocie.Uwielbiam koty. Mam bzika na punkcie kotów.
    I nadal chciałabym mieć w domu wielkiego, puchatego, czarnym kocura, którego bym nazwała Behemot (od "Mistrza i Małgorzaty", oczywiście).
    Niestety, mąż jest uczulony na sierść :-( Więc zwierzaka dotąd niet :-(
    Ale ja się cały czas odgrażam, że nadejdzie taki moment, że jeszcze pojawi się u nas w końcu moje wymarzone kocisko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2014, 13:59


  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj i ja jestem kociara :D
    Mój rudy kocurek to mój jedyny jak dotąd synek :)

    To nie ten z avatara ale podobny ;)

    XYZ lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przesadzajcie dziewczyny z tym wychwalaniem, ja jestem tylko taki niemrawy robaczek na tle tych wszystkich mocno zaangażowanych biegaczy ;)
    A rower też lubię, nawet bardzo...zanim zaczęłam biegać bardziej intensywnie, to właśnie jeździłam na rowerze (latem), zimą chodziłam i w sumie nadal bywam na zajęciach ze spinningu, czy indoor cyclingu... jak zwał, tak zwał. Polecam :)

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja chcę psa - Wtorka :)

    ...ale żeby mieć już tego psa, który koniecznie ma być duży, to muszę się najpierw przeprowadzić z bloku do domu, ewentualnie do jakiegoś dużego mieszkania (najlepiej w kamienicy ;) )

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś!

    nie miałam robionych żadnych badań przed planowaniem ciąży i po poronieniu ani nawet usg. Więc chyba odpuszczę jeden cykl bo boję się powtórki. Wiadomo, że chciałabym ale ja nawet nie biorę żadnych leków na zbicie PRL bo muszą ustalić wszystko dopiero będzie leczenie. Drugie poronienie nie wiem czy zniosłabym... długo się człowiek podnosi....

    Koty są przezabawne ale zupełnie inne niż psy... choć czasem zachowują się podobnie. Opiekuje się 6- cioma u męża w firmie mieszkają także z lodówki nic się nie marnuje. ;) Chętnie oddam ;)

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 21 lutego 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, na Twoim miejscu też poczekałabym. Plus jest taki, że po bromegonie (czy podobnym leku) prolaktyna bardzo szybko spada. U mnie w miesiąc spadła właśnie z ok. 50 chyba do poniżej 20.

  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :) Ja też jestem kociarą, w domu rodzinnym miałam kotkę, ale u nas jak na razie nie mamy żadnego zwierzaka, bowiem mąż wolałby mieć psa.
    Co do aktywnosci fizycznej to chodziłam parę lat na kung-fu :). Teraz pozostał mi rower (uwielbiam) i basen, no i od niedawna aerobik (ale podczas starań jakoś nie jestem do końca przekonana do takiego "skakania" ;).
    Dziś odebraam wynik badania poziomu progesteronu w 7dpo: 11,86 ng/ml przy normie w fazie lutealnej: 1,7-27 ng/ml. Jeszcze nie konsutowałam z ginem, ale myślę, że wynik jest ok.
    Pytałam się gina czy powinnam zbadać prolaktynę, ale on stwierdził, że nie muszę skoro mam oulację, bo wysoka prolaktyna ją hamuje. uważacie, że powinnam na wszelki wypadek ją zbadać ?( od ponad roku mam plamienia przed okresem).

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    życzę miłego weekendu :)

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam plamienia do czasu, aż zaczęłam brać luteinę/duphaston. Od kiedy w 2 fazie cyklu przyjmuję progesteron, to plamienia ustały. Mój progesteron zawsze oscyluje w granicy 8 ng/ml i wiem że jest dużo za niski, ale podobno najlepiej jak jest w okolicy 15 ng/ml...może u Ciebie też jest go trochę za mało, sama nie wiem, może nie powinnam radzić.
    Odnośnie prolaktyny to niestety nie zawsze jest tak, że za wysoka blokuje owulację. U mnie była norma przekroczona dwukrotnie, a ja cały czas miałam cykle owulacyjne.

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez kociara moja Bajke poznacie na zdjeciu :) ja dzis dostalam mega powera i wysprzatalam caly dom wiec weekend rozpoczety mozna leniuchowac :) a tak wogole to juz chce mi sie spac:/

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no Madzia piękny ten Twój kot to brytyjski?

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 21 lutego 2014, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minika tak Brytyjski :)

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 22 lutego 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koty też są super. Moim ulubionym był zawsze rosyjski niebieski, ale ostatnio chyba nawet bardziej podobają mi się brytyjczyki :).

    Melduję się na pokładzie, niestety nie z milusiego łóżeczka, a z pracy ;(

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 22 lutego 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również was podglądam..niedawno wstałam...a znowu bym poszla spac :)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 22 lutego 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja sie wkoncu wyspalam :) nawet juz ugotowalm lecz na obiadek :) dzis bardzo dobrze sie czuje tylko piersi daja znac o sobie... milego weekendu dziewczynki serduszkujcie tam duzo :P

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 22 lutego 2014, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo leczo...narobiłaś mi ochoty, to potrawa którą uwielbiam :) ale jeszcze dzis musze sie wstrzymac z szaleństwami jedzeniowymi..dzis ostatni dzien brania leków na zatrucie pokarmowe

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny!

    u mnie też zakupy zrobione, prawie obiad też i posprzątane. Wieczorem miła kolacyjka we dwoje...czeka nas tygodniowe rozstanie bo jutro wyjeżdżam.

    Początek nowego cyklu - przeznaczam go na badania i odpoczynek od staranek.
    Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze a skok PRL był jednorazowy ;).

    Dziewuszki życzę miłego weekendu.
    Agis zdrówka!
    Madzia cieszę się , że masz dobre samopoczucie !!! Dbaj o Was ;)


    Postaram się zaglądać do Was jakoś najwyżej późnymi wieczorami ;). Buziaki

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 22 lutego 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo można dołączyć?
    Ja tez z rocznika 82 :D
    Jeśli się uda to bedzie moje/nasze 1 dziecko,
    w ciąży już byłam pół roku temu,niestety nie udało się-zarodek się nie rozwinął:/
    Teraz staramy się znowu po okresie który musieliśmy odczekać- własnie jestem w połowie 2 cyklu starań

    olka30 lubi tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 22 lutego 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kuniak

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ