X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, miałam owulację najprawdopodobniej wczoraj, także ze spokojem mogę korzystać z uroków weekendu :). Jak widać testy owulacyjne u mnie nie wychodzą dokładnie tak jak wychodzić powinny i już nie będę im ufać.
    Lekarz zbadał mnie, zrobił USG i powiedział, że owulacja była i to najprawdopodobniej podwójna. Jest ślad po dwóch pękniętych pęcherzykach i widać jedno ciałko żółte, endometrium też charakterystyczne dla drugiej fazy... ufff
    Teraz już co ma być, to będzie. Wiem na pewno że zrobiłam wszystko co mogłam, ciekawe tylko czy nasionka dadzą radę.
    Odnośnie plamień lekarz też mnie uspokoił, powiedział że mogły to być plamienia po HSG, albo owulacyjne...w końcu miałam podwójną owulację na wypasionych jajeczkach.
    W poniedziałek wieczorem idę na wizytę do mojego ginekologa, zobaczymy jaki będzie miał dalej plan.

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś to wspaniała wiadomość! Widze że nam sie pierwsze bliźniaki szykują :D

    A u mnie przed chwila pojawiło się plamienie ..nigdy jeszcze mi się nie zaczął okres od plamienia...no cóż..zawsze musi być ten pierwszy raz...

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    A u mnie w tym cyklu plamienia zanikły :) i mam nadzieję, że się już nie pojawią. Najciekawsze jest to, że to pierwszy cykl po odstawieniu duphastonu (brałam go na plamienia) i... udało się!
    Dziś odebrałam wyniki betaHCG, mam 114,70mlU/ml czyli 4 tydzień :)

    Lenuś, olka30 lubią tę wiadomość

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lenuś trzymam kciuki za bliźniaki! Ja jestem z bliźniaków dwujajowych :)

    wff2trd8302o6ogx.png
  • 82agnieszka Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej rocznik 82!
    Napiszcie jak jest z ta luteiną, bez konsultacji z lekarzem można ja brac po owu??tak się czaje na nią w tym cyklu? bo już nie mam wizji co robić...oprócz serduch oczywiście...jakieś propozycje??

  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do spędzania weekendu to w poprzedni byłam z mężem na rowerach - zrobiliśmy 30 km :)

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maga31 wrote:
    Cześć dziewczyny :)
    A u mnie w tym cyklu plamienia zanikły :) i mam nadzieję, że się już nie pojawią. Najciekawsze jest to, że to pierwszy cykl po odstawieniu duphastonu (brałam go na plamienia) i... udało się!
    Dziś odebrałam wyniki betaHCG, mam 114,70mlU/ml czyli 4 tydzień :)

    Maga, cudnie :) Gratuluję!!! No to mamy kolejną ciężarną :)
    Życzę Ci Kochana pomyślności na te najbliższe 9 miesięcy.

    Maga31 lubi tę wiadomość

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis, Maga,
    nie liczyłabym aż tak bardzo na bliźniaki, bo mam świadomość tego, że nasienie męża pozostawia wiele do życzenia (nie ukrywam, że byłoby miło, gdyby udało się zapłodnić choć jedno jajeczko ;) )
    Tak czy inaczej, cieszę się, że owulacja u mnie jest jak należy, że jajeczka rosną i pękają i w związku z tym szansa powodzenia ewentualnej inseminacji też jest większa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 19:47

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    82agnieszka wrote:
    Hej rocznik 82!
    Napiszcie jak jest z ta luteiną, bez konsultacji z lekarzem można ja brac po owu??tak się czaje na nią w tym cyklu? bo już nie mam wizji co robić...oprócz serduch oczywiście...jakieś propozycje??

    Agnieszka, ja bym nic nie brała bez konsultacji z lekarzem. Jeśli chcesz suplementować progesteron, to zbadaj najpierw jego poziom 7 dnia od owulacji. Jeśli okaże się, że masz wysoki poziom progesteronu w organizmie, to możesz tylko sobie zaszkodzić tą luteiną.

    Nie wiem czy badałaś kiedyś hormony (TSH, prolaktyna, progesteron, FSH, LH, estradiol), jeśli nie, to powinnaś zbadać, bo to podstawa diagnozy pod kątem braku ciąży przy staraniach. Z mojego doświadczenia napiszę również, że warto od razu zbadać nasienie męża/partnera, bo często to właśnie tutaj jest problem. Jak będziesz miała wyniki hormonów + badanie nasienia, to dopiero wtedy lekarz będzie w stanie dalej pokierować leczeniem.

  • 82agnieszka Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wspaniale, dzięki za radę...nie będę działać na własną rękę,ale prolaktynę zbadam właśnie 7 dnia po owulacji, tak? na badania idziemy w tym miesiącu wiec się okaże wszystko, mam nadzieję...

  • 82agnieszka Debiutantka
    Postów: 9 7

    Wysłany: 28 lutego 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa zapomniałabym udanego weekendu!!!

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    82agnieszka wrote:
    wspaniale, dzięki za radę...nie będę działać na własną rękę,ale prolaktynę zbadam właśnie 7 dnia po owulacji, tak? na badania idziemy w tym miesiącu wiec się okaże wszystko, mam nadzieję...[/QUOTE

    Prolaktynę możesz zbadać każdego dnia cyklu, progesteron ok.7 dnia po owulacji.

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 1 marca 2014, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda , jeszcze raz gratuluje :) Przeczuwalas czy zaskoczył cię wynik testu? : D

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 1 marca 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane!!! Goraco tu u Was :) Trzymam za Was kciuki!!!

    Sle wiruski miliony !!!

    Madzia jeszcze raz Gratki :)

    Milego weekendu ja jak zwykle bede spac bo tylko to mi sie chce :P

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Maga31 Autorytet
    Postów: 530 987

    Wysłany: 1 marca 2014, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KUNIAK wrote:
    Magda , jeszcze raz gratuluje :) Przeczuwalas czy zaskoczył cię wynik testu? : D
    Dziękuję bardzo :)
    Trochę przeczuwałam ze względu na jeden obaw, którego nie miałam dotychczas, czyli kłucie jajnika prawego (z którego miałam owulację) tak od ok tygodnia po owulacji. No i nagle plamienia "cudownie' zanikły, więc to też dało mi do myślenia.
    Od roku miałam krótsze niż dotychczas cykle (średnio 25 dni) i ok 21 dostawałam plamień, a w tym 25 dc minął bez plamień :) 27 dc poszłam zrobić betę.
    Staraliśmy się z mężem 9 miesięcy i nareszcie się udało :)

    również wysyłam Wam szczęśliwe wiruski :)

    KUNIAK lubi tę wiadomość

    wff2trd8302o6ogx.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 1 marca 2014, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qurde dziewczyny nie wiem co sie dzieje z tym moim cyklem...wczoraj wieczorem zauważyłam brązowy śluz ale w małej ilości i tylko podczas jednej wizyty w wc...od tamtej pory czysto...tempka dziś niby mocno spadła ale nadal nic nie widac...nigdy mi sie tak okres nie zaczynal..zawsze szlam do wc i nie bylo żadnych wątpliwości...i sie tak zastanawiam moze mi sie przesunela ovu na 34-35 DC..tłumaczyło by to te testy owulacyjne pozytywne

    miedzy 33-35DC miałam zatrucie pokarmowe...wiec te tempki moga byc chyba zaburzone

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 1 marca 2014, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis a moze jednak sie udalo;)

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 1 marca 2014, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Było by super...tylko testy nadal negatywne...i boje się że znowu bedzie rozczarowanie :)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 2 marca 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane!!!

    U mnie piekna Wiosna milej niedzieli!!!

    K4lina lubi tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 2 marca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wróciłam od rodziców...to była mój pierwszy samodzielny wyjazd w trase samochodem :) 200km w obie strony :)

    Annushka lubi tę wiadomość

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ