X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 4 marca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!! Dziękuję za miłe przyjęcie :).
    U mnie super tzn. skok temperatury i spory ból owulacyjny potwierdził że ovu była. Ciesze się, że bez wspomagaczy, bo wcześniej to u mnie różnie było.
    Chociaż ovu była to wiem, że ten cykl odpada boi czułam prawy jajnik, a prawy jajowód mam niedrożny :(.
    Odnośnie dziewczyn, które szykują się do IUI. Życze powodzenia, ale uważajcie na lekarzy, bo ja mam za sobą 4 nieudane iui z czego 2 od razu wiadomo było, że się nie powiodą bo lekarze zawiedli. Zamiast mojego lekarza prowadzącego iui wykonywali na zastępstwo jacyś jego znajomi. Jeden nie potrafił założyć cewnika do macicy przez godzinę!
    Piszę to, nie po to żeby was nastraszyć, ale uczulić na partaczy. Tym bardziej, że iui kosztuje niemało.
    Trzymam kciuki, bo grunt to pozytywne myślenie !!

    kGAop1.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 5 marca 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu, brzmi strasznie!!!
    Ja na szczęście trafiłam na dobrego gina - pierwszej IUI właścicwie w ogóle nie czułam, wszystko trwało tylko chwilę.
    Teraz szykuję się do kolejnej (wieczorem mam monitoring).


  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 5 marca 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ powodzenia :) a ja zaczynam cykl ze wspomaganiem na moje długie cylke dostalam duphaston mam brać między 16-25 DC..a w piątek na badanie hormonów ..mam nadzieję ze nic nie wyjdzie :)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 5 marca 2014, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś czekam czy przyjdzie@ czy jednak nie :/. Xyz trzymam kciuki żeby wszystko było po twojej myśli !! Agis może właśnie tego potrzebowalas, i teraz sie uda :). Michaga przykro mi ze musiałaś tyle przejść :/ I wybacz głupie pytanie ,bo jestem jeszcze zielona w wielu sprawach ,niedrożny jajowod uniemożliwia przedostatnie sie pęcherzyka do macicy? Czy jajnik z niedrożnym jajowodem wogole nie produkuje pęcherzyk? Czy po prostu jest niedrożny dla nasienia , które nie może sie tam dostać? Mam nadzieje ze moje pytania nie sprawia ci przykrości:@

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2014, 13:17

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 5 marca 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuniak trzymam kciuki oby nie :) u mnie @ już sobie poszła mimo ze to dopiero 3 dzień ..:)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 5 marca 2014, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuniak, dostrzegam potencjał w tym Twoim wykresie ;)

    KUNIAK lubi tę wiadomość

  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 5 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakaś ekspresowa ! Mnie trzyma dobre 6 dni! :/ A wy już musicie sie szykować do działania! :)

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 5 marca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez zawsze ok 5-6 ostatnie 2 jakieś szybkie licze ze z dupkiem i cykl będzie krotki :)

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień Dobry Dziewczyny,
    Może którejś z Was się przyda informacja, kt. dostałam dziś od gin.
    Jeżeli miałyście wycięty wyrostek i jeżeli się rozlał, możecie mieć niedrożne jajowody. Oczywiście, raczej ten prawy. Zawsze jest szansa na lewy :).
    Aha, lepiej się <3 rano, ponieważ testosteron jest wyższy.
    Zalecał też witaminy "androwity" i macę [makę]. Co prawda, maca to raczej testowana jest na zwierzętach (koniach)... ale podobno efekt jest :) :)
    Moja macica przygotowuje się do @, więc hej-ho - włączam automat do "dobrego humoru" i na przód!
    :)

    XYZ, KUNIAK lubią tę wiadomość

  • madziallena Autorytet
    Postów: 651 320

    Wysłany: 5 marca 2014, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki.
    Duzos sie tu dzieje trzymam Kochane za Was kciuki bardzo mocno!!!

    Annushka moj maz zaczol brac androwit i odrazu sie nam udalo :) Za dwa tyg lece do Pl zobaczyc moja dzidzie narazie to mam ino glupie mysli czy wszystko z nia jest ok...spanie troche przeszlo ale pojawily sie mdlosci...ehhh straszne to jest...

    Milego dnia i posylam wiruski :)

    Annushka, XYZ lubią tę wiadomość

    ug378u69ac3gn4lp.png

    c55fqqmzw4bt7k7s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziallena, dalas mi nadzieje!Dziekuje!
    Zdrowka i samych dobrych mysli!

    madziallena lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka!!!

    Już wróciłam do domku więc postaram częściej zaglądać do Was.
    Badania robiłam w 3 dnc a co do owulacji to nie wiem bo niky nigdy w tym kierunku nie robił mi badań ( mam na myśli badania usg). Dopiero po najbliższej @. Jutro wyślę też badania mojej ginekolog i zobaczymy co dalej. Wiem, że to tylko badania ale mam nadzieję że to wszystko chwilowe. W tym cyklu odpuściłam wszystko włącznie z mierzeniem temp i nie chce mi się do tego wracać.

    Dziewczyny trzymam mocno kciuki aby Matka Natura Wam pomogła....i żeby było więcej fasoleczek.

  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 5 marca 2014, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny tak sie zastanawiam...czy jak w tym cyklu mam sie wspomagać duphastonem...to czy można brać też olej z wiesiołka...zapomniałam dopytac. Brała któraś jedno i drugie w jedym cyklu?

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 5 marca 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie brałam duphastonu.
    Ale jeśli dobrze kojarzę, duphaston bierze się PO owulacji, a wiesiołka - PRZED owulacją (później nie jest zalecany, bo może wywoływać skurcze macicy).
    Na mój gust nie ma więc problemu - w pierwszej fazie jedziesz z wiesiołkiem na śluz, a w drugiej bierzesz duphaston na zagnieżdżenie.
    Ale to tylko moja skromna opinia.

    U mnie wszystko przyspieszyło - dzisiejszy monitoring pokazał, że jajo ma już ponad 20mm, więc inseminację gin przesunął mi z soboty na piątek, w związku z czym będę musiała wziąć znienacka urlop, co mi trochę komplikuje terminową robotę, a mąż musiał poprzekładać spotkania z klientami, niezłe zamieszanie...
    No i z zaskoczenia na gwałt musiałam dzisiaj brać zastrzyki z Gonapeptylu - tym razem stchórzyłam i powierzyłam strzykawki mężowi. To nie była dobra decyzja, bo Misiek spartolił obydwa koncertowo - nie wiem, jak to zrobił, ale (dosłownie) wyłam z bólu.
    W dodatku przez to, że dziś rano zmusiłam małżonka do wykonywania obowiązków małżeńskich (myśląc, że inseminacja będzie w sobotę, ew. w poniedziałek), będziemy mieli trochę krótki okres abstynencji...
    Eh...
    Jak ktoś kiedyś powiedział: "Jak by się nie obracać, dupa zawsze z tyłu". :-(
    I tym optymistycznym akcentem odmeldowuję się celem udania się w ramiona Morfeusza.


  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 marca 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ, no to teraz musi się udać!
    Szanse są większe, niż za pierwszym razem, więc tego się trzymajmy :)

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 6 marca 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis,

    XYZ ma rację, możesz brać wiesiołka i duphaston w tym samym cyklu. Wiesiołka - do owulacji, duphaston - po owulacji.

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 6 marca 2014, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agis wrote:
    Dziewczyny tak sie zastanawiam...czy jak w tym cyklu mam sie wspomagać duphastonem...to czy można brać też olej z wiesiołka...zapomniałam dopytac. Brała któraś jedno i drugie w jedym cyklu?
    Można. Jedno nie ma związku z drugim.
    Wiesiołka można jeść po prostu na wzmocnienie organizmu, na włosy, na paznokcie. Aby do owulacji.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 6 marca 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ, powodzenia tym razem.

    XYZ lubi tę wiadomość

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • KUNIAK Autorytet
    Postów: 727 1325

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki kochane,zrobiłam rano test..i pokazał blaaaaadą kreske!

    Lenuś, XYZ, Lucy lubią tę wiadomość

    gg64l6d8uplrbvce.png
  • Agis Przyjaciółka
    Postów: 163 47

    Wysłany: 6 marca 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dzięki :) choc tak myślę ze w tym cyklu to chyba nic z tego bo mam brać dupka od 16 do 26 DC na wyregulowanue to ciekawe jak to na mnie podziałami jak ovu mam dopiero ok 30 dnia :) co prawda podobno nie blokuje to owulacji ale chyba tez nie przyspiesza :) W każdym razie chyba warto bo ovu co 30 dni to masakra

    f2w33e3ko1nuzwjb.png
‹‹ 43 44 45 46 47 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ