X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '82 starające się o pierwsze dziecko

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    heh nie mowie ze dobre,mowie ze nienajgorsze;) morfologia ledwo 8, ruchliwosc tez nie za piekna, iloscia tylko nadrabia


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój też nadrabia ilością.choc ostatnio było mniej niż kiedyś. Morfologia 12 ale ruchliwość to już bieda. Gdyby nie ta ilość to byłoby bardzo źle.

    Ale ostatnio doszło do zapłodnienia, więc jest nadzieja. Tylko smutek wielki bo teraz czekam tak naprawdę na poronienie :(. Pęcherzyk przestał się rozwijać, beta dziś wynosi 1. Bardzo ciężkie chwile na święta...

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o niee:(( to okropne,bardzo CI wspolczuje:(((
    ale jak raz sie udal to i drugi raz sie uda:))) zycze CI tego w nowym roku:))


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo. Najpierw się wyryczałam jak bóbr a teraz staram się tak właśnie myśleć. Zresztą lekarz wczoraj od razu powiedział, że na USG to nie wygląda dobrze i żeby sie nie nastawiać i potraktować to jako coś dobrego bo w końcu się udało. Jest w nas jakiś potencjał do zachodzenia w ciążę.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no pewnie!! to znaczy ze zostala druga polowa sukcesu do ogarniecia:))))

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze, że wy już mieliście inseminację. Naj to czeka za 2 cykle. Już zaczęliśmy badania. Podobno po wprowadzeniu nowej ustawy tych badań jest dużo więcej. Mamy pecha, znów kasę wydamy. Oby tylko coś z tego wszystkiego było...
    A teraz jestes po inseminacji właśnie?

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak,jutro ma druga i niestety na badania wybulilam 600 zl jednego dnia...


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzymam mocno wszystkie kciuki, żeby tym razem ci się udało!
    Te badania to masakra jakaś. Ja wczoraj 250 zł, a to dopiero początek.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie dziekuje:) robi IUI zeby nie zalowac ze nie probowalam,skutecznosc toto ma zadna,ale skoro za free to robie:)


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jednak ma jakąś skuteczność. Niektóre kobiety zachodzą.
    Podobno ma szczególnie przy problemach z nasieniem albo wrogością śluzu. Wtedy szanse sporo rosną.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie a ja raczej nie mam problemu z plemnikami,moze ze sluzem,ale raczej z gowniana owulacja,bo znow 10dc i juz po owu


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wpadłam życzyć wam wesołych świąt.
    I niech się spełnią te największe i najmniejsze marzenia.
    Spokojnych i przede wszystkim zdrowych świąt.

    olka30 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam i czytam i - Szkarłatny - bardzo przykro że nie wyszło :(
    Ja chyba z tymi owulacjami też mam problem ...niby są a ich nie ma :P
    Teraz znowu się leczę - zabić Ureaplasmę i grzybica mnie zaatakowała akurat przed świętami ( a tydzień temu wymazy zrobiłam i wszystko czyste...kurwa).
    Żaden lekarz mnie nie chce przyjąc w ten czas więc czekam do środy następnej.
    Miałam dostać okres - na razie nic ale piersi już nie bolą i oklapły więc pewnie czai sie za rogiem wredota. Oby szybko przyszła i poszła bo tego swędzenia w trakcie sobie nie wyobrażam i z antybiotykami czekam bo nie wiem o co kaman.
    Ja muszę chyba ze swoim poważnie porozmawiać ...tyle że on nie chce dzieci więc będzie ciężko.
    Pytałam swojej co z laparo. Powiedziała że najpierw hsg ...bo laparo może zrobić mikrouszkodzenia na ściankach a to nie zawsze jest dobre.
    Jakby co znalazłam miejsce gdzie robią histerioskopie za 1500 zł ....może uda mi się odłożyć ...lol na razie to toniemy w długach przez remont i leczenie które nie przynosi efektów :P
    Zrobiłam też testy na żółtaczkę i nie umiem tego zinterpretować ale zakładam że nie mam ale musze się zaszczepić. To samo na Tokso....
    Własnie pytanie z tą tokso....to się szczepi przed ? Jaki wyniek jest dobry a jaki zły ??

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak to nie chce dzieci? to w czym problem?
    na toxo sie nie szczepi,albo sie przeszlo albo nie


    u5cvp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 grudnia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    On czuję się za młody i w ogóle nie chce ale star się dla mnie . W sumie mnie jego pobudki nie interesują i tak nie ma większego wyboru. Ja wiem, że będzie chciał tylko jeszcze o tym nie wie :P
    A że młodszy jest to ma czas...ja już nie za wiele ;)
    Chciałabym żeby się za siebie wziął ...przestał siedzieć przed kompem. No i te papierosy nieszczęsne...ja rzuciłam rok temu.

    Aha...to ja nie wiem bo mam wynik:

    Toxoplazma gondii - Przeciwciała w kl. IgM 0,193 S/CO


    <0,8 niereaktywny
    ≥0,8-<1,0 niejednoznaczny
    ≥1,0 reaktywny

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 25 grudnia 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tym czasem to różnie bywa. Też kiedyś myślałam, że mam czas...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2015, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po długich rozmowach przez ostatnie dni w końcu został przekonany :)
    Teraz tylko zacząć leczenie ;)

    Ja wczoraj dostałam strasznego krwotoku i myślałam że będzie źle.

    Chyba nie ma z czym zwlekać i koniecznie musze zrobić te dogłębne badania.

    P.S
    On ma czas jest dużo młodszy ode mnie ;)

    olka30 lubi tę wiadomość

  • Aksi Przyjaciółka
    Postów: 116 30

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie dziewczyny :) Dołączam się do Was.Przeczytałam cały wątek, wielką radość daje zobaczenie suwaczka z sukcesem przy osobie, która się bezskutecznie starała.Też mam cichą nadzieję, że pojawienie się tutaj odczaruje złe moce i w końcu się uda i mnie:)
    Rocznik 82.-w święta miałam urodziny i coraz bardziej słyszę swój zegar biologiczny. Z mężem jesteśmy 2,5 roku po ślubie. Za nami 12. cyklów starań.Wcześniej-dwie kreski w 2.cyklu starań.Ogromna radość, która nie trwała długo-wyrok-ciąża się nie rozwija-łyżeczkowanie, pobrany wycinek do badań histopatol.Ogromny ból straty kogoś, kogo pokochało sie całym sercem.Gdy trochę "przetrawiliśmy"temat (zaczęłam planować,że trzy miesiące przerwy i działamy od nowa)dwa tygodnie po zabiegu dotarły wyniki badań-i kolejny zonk-ciążę zniszczyła choroba ciążowa o straszliwej nazwie "zaśniad groniasty całkowity", a co za tym idzie ścisła kontrola onkologa, częste mierzenie Bety (aż spadnie do zera)i najgorsze-zakaz starania się przez rok.
    Nie mogłam się doczekać stycznia 2015.-mogliśmy zacząć starania, ale narazie nic. Przez ten czas zrobiliśmy już bardzo dużo badań (niektóre kilka razy).Miałam podniesioną prolaktyne,więc łykam Bromergon, Euthyrox aby nieco obniżyć TSH, Luteine pod język od 14dc.,Femibion.
    We wrześniu-badanie HSG-jajowody drożne,początek grudnia-laparoskopia-niewielkie zrosty po zapaleniu wyrostka robaczkowego w dzieciństwie,usuniecie pęcherzyków przy jajniku.Z tą operacją wiązałam duże nadzieję, ale lekarz powiedział, że niekoniecznie te rzeczy mogły mieć wpływ na brak sukcesu. Zwariować można :( Mam nadzieję, że zmiana gina i wizyty w klinice niepłodnosci będą progresem, bo jak się zna wroga, to łatwiej z nim walczyć.Nowy lekarz (byłam u niego jeszcze przed laparo)zlecił mi badania immunologiczne. Na szczęście przeciwciała plemnikowe i jajnikowe wyszły ujemne ale ANA1-dodatnie, a ANA2-graniczne 1:160.Trochę się przyłamałam, ale tu na forum była dziewczyna której udało się zajść z takim wynikiem, więc staram się tego trzymać :)
    Mam nadzieję, że Was za bardzo nie znudziłam tą długą wypowiedzią. Liczę na Wasze pozytywne fluidy :)Obiecuję pomóc radą w miarę możliwości ;)

    Shafuli, olka30, Lucy lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksi - Witaj :)
    Będzie dobrze! Musi być :)
    Jesteś bogatsza o te badania i doświadczenie.

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shafuli wrote:
    On czuję się za młody i w ogóle nie chce ale star się dla mnie . W sumie mnie jego pobudki nie interesują i tak nie ma większego wyboru. Ja wiem, że będzie chciał tylko jeszcze o tym nie wie :P
    A że młodszy jest to ma czas...ja już nie za wiele ;)
    Chciałabym żeby się za siebie wziął ...przestał siedzieć przed kompem. No i te papierosy nieszczęsne...ja rzuciłam rok temu.

    Aha...to ja nie wiem bo mam wynik:

    Toxoplazma gondii - Przeciwciała w kl. IgM 0,193 S/CO


    <0,8 niereaktywny
    ≥0,8-<1,0 niejednoznaczny
    ≥1,0 reaktywny
    a klasa igg? igm swiadczy o braku zakazenia w tej chwili tylko


    u5cvp2.png
‹‹ 94 95 96 97 98 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ