X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    ważne Selinko, że już jesteś naprowadzona na działanie. Czekaj teraz na spotkanie z lekarzem . Rozumiem, ze Ci immunolodzy na S (sydor i jeszcze drugi) to nie ma szans żeby się umówić przed Ginekologiem? na bnk dostaniesz encorton, heparynę , acard i moze te wlewy będą.
    No właśnie nie ma szans ani do Sachy ani do Sydora :/ tzn do Sydora nie próbowałam się do Gyncentrum umówić, może zadzwonię

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 września 2017, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co Selinko wiem, ze albo Sacha albo Sydor przyjmuje też w Zabrzu. Wbrew pozorom Zabrze jest tylko 15 km dalej od Katowic to bardzo blisko.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, znowu do was wpadam zapytać was bo odebralam wyniki swoje. Badane w 4 dc:
    Tsh 1.22
    Estradiol 50.0 pg/ml
    Fsh 5.6 U/l
    LH 6.13 mIE/ml
    Prolaktyna 26.0 ng/ml

    Czy to juz jest za wysoka prolaktyna i mam iść po leki na zbicie? I to lh fsh w porządku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    wiesz co Selinko wiem, ze albo Sacha albo Sydor przyjmuje też w Zabrzu. Wbrew pozorom Zabrze jest tylko 15 km dalej od Katowic to bardzo blisko.
    Jestem na liście rezerwowej do Sydora w Gyncentrum w Kato, zobaczymy kiedy zadzwonią.
    Nie widziałam żeby któryś z nich w Zabrzu przyjmował.

    Dostałam wyniki Ana2 już, szybko coś. Wynik mam: graniczny, miano 1:100 i typ świecenia ziarnisty. Ty Sarrra jaki miałaś wynik? Ponoć ten mój nie jest zły

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii wrote:
    Cześć dziewczyny, znowu do was wpadam zapytać was bo odebralam wyniki swoje. Badane w 4 dc:
    Tsh 1.22
    Estradiol 50.0 pg/ml
    Fsh 5.6 U/l
    LH 6.13 mIE/ml
    Prolaktyna 26.0 ng/ml

    Czy to juz jest za wysoka prolaktyna i mam iść po leki na zbicie? I to lh fsh w porządku?
    Tsh ok a stosunek lh do fsh chyba coś nie tak, ale kurczę nie znam się za bardzo więc wolę nie gadać za dużo ;)
    Prolaktyna ciut za duża, ale czy ja wiem czy leki trzeba... Jak będziesz u gina niech zdecyduje, może przepisze 1/4 albo 1/2 Bromka
    A jaki miałaś progesteron w poprzednim cyklu? Badałaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie nie badałam w poprzednim cyklu progesteronu, teraz w 4 dniu wyszlo 0.2.
    Zamierzam zrobić jeszcze po owulacji jakoś tak 21 dc bo dokladnie nie wiem kiedy ją mam (i czy w ogóle). Iść zbadać jeszcze jeszcze np 13 dc to lh i fsh? I też nie wiem czy ft3 i ft4?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natiii tsh ładne, stosunek lh do fsh nie idealne, ale nie czepiałabym się, chyba że masz objawy PCOS (trądzik, cykle powyżej 30 dni, wypadające włosy etc).

    Jeśli nie wiesz kiedy masz owu to zrób monitoring i dopiero badaj progesteron. Przy okazji zobaczysz co z owulacją. Możesz też mierzyć temperaturę, to da Ci prawdopodobny obraz owulacji (gdy odnotujesz skok temperatury).
    Co do powtórzenia badań, to ja bym zrobiła dla pewności cały panel tarczycowy.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 września 2017, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Jestem na liście rezerwowej do Sydora w Gyncentrum w Kato, zobaczymy kiedy zadzwonią.
    Nie widziałam żeby któryś z nich w Zabrzu przyjmował.

    Dostałam wyniki Ana2 już, szybko coś. Wynik mam: graniczny, miano 1:100 i typ świecenia ziarnisty. Ty Sarrra jaki miałaś wynik? Ponoć ten mój nie jest zły
    Ja miałam napisane że nie wykryto tylko tyle

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ja miałam napisane że nie wykryto tylko tyle
    Czyli mam gorzej niż Ty ;)
    Coś czuję że z 2cykle będę musiała być na lekach żeby w ogóle o IUI myśleć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Natiii tsh ładne, stosunek lh do fsh nie idealne, ale nie czepiałabym się, chyba że masz objawy PCOS (trądzik, cykle powyżej 30 dni, wypadające włosy etc).

    Jeśli nie wiesz kiedy masz owu to zrób monitoring i dopiero badaj progesteron. Przy okazji zobaczysz co z owulacją. Możesz też mierzyć temperaturę, to da Ci prawdopodobny obraz owulacji (gdy odnotujesz skok temperatury).
    Co do powtórzenia badań, to ja bym zrobiła dla pewności cały panel tarczycowy.

    Tak zrobię, dziękuję za wasze odpowiedzi ;) Nie mam takich objawow pcos, po odstawieniu tabletek mam pare pryszczy na plecach anie tragicznie, to może byc objaw? Martwi mnie ten estradiol 50 to chyba cos za mało...

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 26 września 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Czyli mam gorzej niż Ty ;)
    Coś czuję że z 2cykle będę musiała być na lekach żeby w ogóle o IUI myśleć
    Uważam że komórki NK muszą ci zmalec oraz te cd4 do cd8 . Nie ma co się spieszyć .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 września 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem załamana. Moje ASA wróciły do poziomu wyjściowego pomimo 3 miesięcy encortonu... juz nie wiem co mam robić :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2017, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny jestem załamana. Moje ASA wróciły do poziomu wyjściowego pomimo 3 miesięcy encortonu... juz nie wiem co mam robić :(
    ASA to p.ciała p.plemnikowe? Przypomnij mi, miałaś je badane z krwi tak?
    Nie ma innego sposobu leczenia tego?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 września 2017, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    ASA to p.ciała p.plemnikowe? Przypomnij mi, miałaś je badane z krwi tak?
    Nie ma innego sposobu leczenia tego?
    tak z krwi. niestety nie ma innnego sposobu, w ogóle nie ma sposobu. To jest rodzaj alergii na spermę. Jestemy z emkiem w dupie.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 27 września 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co immunolog na to ? Czy iui albo in vitro jest możliwe jak to jest z krwi ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 września 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem Sarra jak ivf ale iui raczej odpada :/

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 27 września 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za pojebana sytuacja :-(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 27 września 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze a moze większa dawka enocrtonu lub inny lek? na pewno już bym z immunologiem to ustalała. kurcze....

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 27 września 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dziewczyny jestem załamana. Moje ASA wróciły do poziomu wyjściowego pomimo 3 miesięcy encortonu... juz nie wiem co mam robić :(

    Rucola, wiem że się powtarzam ale przypomnę jeszcze raz co mi powiedzieli na pierwszej wizycie w napro kiedy zapytałam jak radzą sobie z wrogim sluzem itp. babeczka sie usmiechnęła i powiedziała, że to było pierwsze pytanie jakie zadali wszyscy lekarze i instruktorzy, którzy się uczyli dopiero metody. Otrzymali odpowiedź, że nie ma czegoś takiego jak wrogi śluz lub plemniki, sa tylko alergie pokarmowe a dokładniej nietolerancje, które uszkadzają nas, działają toksycznie na organizm. Dlatego jednym z pierwszych badań u nich jest badanie nietolerancji pokarmowych. Lekarz nam mówił , że miał niedawno ludzi, którzy 9 lat starali sie o dzidzie, niby ze zdrowiem było wszystko ok dlatego jedyne co jeszcze mógł zrobic to wysłac ich na takie własnie badanie. Okazało się, że mieli szereg nietolerancji i po odstawieniu wrogich pokarmów zaszli w ciąże :)
    My odstawiliśmy to co wyszło w naszych wynikach i póki co widzę niesamowita różnicę w samopoczuciu.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha wrogi śluz a p.ciala w krwi to coś innego. Od badania na wrogi śluz się już odchodzi, ale to z krwi z tego co wiem jak najbardziej ma sens. Z tego co wiem omija się to właśnie poprzez on vitro bodajże

‹‹ 774 775 776 777 778 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ