X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 28 września 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    idę dzisiaj do gina na 19 żeby obczaiła mój pęcherzyk czy coś tam rośnie lub urosło/pękło. Dzsiaj 10 dpo. Powiem Wam, ze już nie mogę się doczekać kiedy bedę brać luteinę kłóć się heparyną itd:P nie sądziłam , że zatęsknię za tym. Byle, zeby pęcherzyk pękł. :)
    pogadam też o moich krwawieniach dotykowych bo Pani doktro też zajmuje się kolposkopią . Chce zrobić test HPV mRNA oraz cytologię cienkowarstwową .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    idę dzisiaj do gina na 19 żeby obczaiła mój pęcherzyk czy coś tam rośnie lub urosło/pękło. Dzsiaj 10 dpo. Powiem Wam, ze już nie mogę się doczekać kiedy bedę brać luteinę kłóć się heparyną itd:P nie sądziłam , że zatęsknię za tym. Byle, zeby pęcherzyk pękł. :)
    pogadam też o moich krwawieniach dotykowych bo Pani doktro też zajmuje się kolposkopią . Chce zrobić test HPV mRNA oraz cytologię cienkowarstwową .
    Idziesz do dr Janosz? Masz 10dpo czy 10dc? ;) bo chyba to drugie? Ja też 10dc i wczoraj zauwazylam troche sluzu płodnego, kurde dziwne, chyba ze mi się przewidziało... owu mam zwykle 17dc, więc co rozciągliwy sluz robi w 9-10dc? Owulka raczej nie miała mi się przez co przyspieszyć, nic nowego nie biorę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2017, 14:31

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 28 września 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak Selinko oczywiście że 10 dc . omyłka pisarska :) Tak do dr Janosz :) ja już od wtorku mam płodny śluz ale ja mam owulkę tak 10-12 dc.

    Selinko powiedz mi statecznie umówiłaś się na kiedy do immunologa i kogo?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    tak Selinko oczywiście że 10 dc . omyłka pisarska :) Tak do dr Janosz :) ja już od wtorku mam płodny śluz ale ja mam owulkę tak 10-12 dc.

    Selinko powiedz mi statecznie umówiłaś się na kiedy do immunologa i kogo?
    Taka prawda że umówiłam się do Sydora na połowę listopada ale próbuje się wbić do niego do Gyncentrum i dzwonię jeszcze do Tarnowa bo tam też przyjmuje. Zobaczymy gdzie będzie najszybciej ;)

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 września 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a dlaczego mialabys nie mieć w 10 dniu cyklu sluzu rozciagliwego? Ja mam już siódmy dzień taki i czuję że dziś (14dc) jest owulka i to z prawego jajnika, z którego nigdy nie miałam. Przynajmniej przez czas starań nigdy nie działał. Boli nieźle ale jeśli to owulacja to nie przeszkadza mi to :)
    Trzeci dzień serduchowania i coś czuję że mąż dziś się zbuntuje bo biedak nie ma sił po pracy :D

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny donoszę, że odebrałam dziś wynik posiewu na myco i ureę i jestem czysta. Tylko zastanawia mnie to, że 80% moich dobrych bakterii lactobacillus spp ma niewłaściwą budowę, są zwinięte. Spotkałyście się z czymś takim? W sieci nie ma żadnych info na ten temat.

    Morfologia mojego małża całkiem OK, pomijając obecne bakterie, więc podejrzewam, że potwierdzi się ureaplasma - czekamy na jego posiew. Będziemy musieli popracować nad jakością kijanek bo tylko 9% (czyli jakieś ponad 6 mln) ma prawidłową budowę. Ale jest duża ilość i sprawnie się ruszają, więc myślę, że jak wyleczymy infekcję to będzie już całkiem dobrze.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 28 września 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    idę dzisiaj do gina na 19 żeby obczaiła mój pęcherzyk czy coś tam rośnie lub urosło/pękło. Dzsiaj 10 dpo. Powiem Wam, ze już nie mogę się doczekać kiedy bedę brać luteinę kłóć się heparyną itd:P nie sądziłam , że zatęsknię za tym. Byle, zeby pęcherzyk pękł. :)
    pogadam też o moich krwawieniach dotykowych bo Pani doktro też zajmuje się kolposkopią . Chce zrobić test HPV mRNA oraz cytologię cienkowarstwową .
    Jak tam po wizycie??

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 28 września 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi to dobrze że wyniki ok, odnośnie budowy bakterii nie mam zielonego pojęcia, sama ciekawa jestem co będzie z moimi jak dostane wynik.
    U nas morfologia 4% takze wiesz...Ale i z gorszymi wynikami ludzie mają dzieci.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 września 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo te procenty też nie oddają, jest kwestia ilosci tych kijanek. Generalnie to chciałabym żeby lekarz przy leczeniu infekcji małża kazał wstrzymać starania. Potrzebuję oddechu chyba a mój mąż chce jednak działać.

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 29 września 2017, 05:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem załamana ... endometriozy co prawda nie ma ale oba jajowody wyszły niedrożne :(((( lekarz mówił ze będziemy próbować dalej je udrażniać w kolejnym cyklu... mówił żeby jeszcze nie myślec o invitro ale przestałam wierzyć ze sie uda inaczej ... :((((((

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 29 września 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ale jak udrazniac w kolejnym cyklu? To teraz podczas laparoskopii tego nie zrobił? Spokojnie, nie panikuj narazie bo to jest do zrobienia. Ważne że nie ma endometriozy bo z nią jest więcej roboty i czasu. Ogólnie jak się czujesz? Boli brzuch czy dają przeciwbólowe?

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 29 września 2017, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak szczerze mówiąc ... wiem ze w trakcie laparoskopi błękit nie wypłynął :(... maz z nim rozmawiał bo ja cały dzień spałam wczoraj... mówił cos o hsg chyba ze większe ciśnienie zastosują i trzeba byc dobrej myśli... najważniejsze powiedział
    Ze endometriozy nie ma i zdrowe jajniki... jak to podsumował nie takie przypadki w ciaze zachodziły...dzis jest Ok trochę w głowie sie kręci cewnik nadal mam i takie rozbicie ale juz coraz mniej płakać mi sie chce...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 29 września 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głowa do góry i lekarz ma racje, ważne że wszystko zdrowe. Jajowody odróżnią i będzie ok. A czy miałaś jakiekolwiek zrosty w innych miejscach? Bo często występują razem z niedrożnymi jajowodami. Odpoczywaj i obys szybko wróciła do domu. Jak będziesz juz mogła wstawac to poproś sama żeby Ci wyjęli cewnik. Co mogę jeszcze poradzić to niech Ci przepiszą furagin jesli nie masz w domu i weź po wyjściu ze szpitala. Ja po cewniku złapałam okropną infekcję i grzybicę. Grzybica to raczej efekt kroplówek i tych wszystkich przeciwbólowych w końskich dawkach.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 29 września 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żadnych zrostów nie było.... oni nie wiedza czemu są niedrożne :( mam nadzieje, ze jutro wyjde...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 29 września 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz wiem wszystko... bedą mi robić jeszcze hsg żeby dokładnie zlokalizować miejsce gdzie blokuje robiąc zdjęcie fragment po fragmencie i pozniej próbować udrażniać to miejsce przez nacięcie... dostałam 3 tygodnie zwolnienia juz trochę pospacerowalam cewnik wyjęli...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 11:12

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 29 września 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Dziewczyny donoszę, że odebrałam dziś wynik posiewu na myco i ureę i jestem czysta. Tylko zastanawia mnie to, że 80% moich dobrych bakterii lactobacillus spp ma niewłaściwą budowę, są zwinięte. Spotkałyście się z czymś takim? W sieci nie ma żadnych info na ten temat.

    Morfologia mojego małża całkiem OK, pomijając obecne bakterie, więc podejrzewam, że potwierdzi się ureaplasma - czekamy na jego posiew. Będziemy musieli popracować nad jakością kijanek bo tylko 9% (czyli jakieś ponad 6 mln) ma prawidłową budowę. Ale jest duża ilość i sprawnie się ruszają, więc myślę, że jak wyleczymy infekcję to będzie już całkiem dobrze.

    Bibika a ta zła budowa bakterii ma w ogóle jakieś znaczenie przy staraniach? kiedy masz lekarza , żeby dopytać?
    czy ja dobrze pamiętam czy maż już długo leczy infekcje ? kurcze u mnie ureoplazmę wyleczyłam w tydzień ale znam przypadki gdzie trwało to bardzo długo.

    Kropeczko jeśli HCG ma większe ciśnienie to pewnie odetkaja jajowody i bedzie juz z górki. Rozumiem, że HSG zrobisz w następnym już cyklu czy czekasz dłużej po laparoskopii? Jak się czujesz?

    Rucola byłam u tego ginki.
    Zwiększyła mi encorton z 5 mg do 7,5 mg.
    euthyrox kazała brać 50/75 (wsumie to sama tak zaczęłam juz jak widziałam, że tsh nie spada ale bałam się , ze mnie operdzieli a wsumie tylko powiedziała, zebym juz na własną rękę nic nie brała)
    zrobiła mi cytokogie tą bardziej szczegółową (70 zł), z tym, ze jezeli cos wyjdzie to zadzwoni mi i z tego samego posiewu zrobi HPV lub nawet pełen pakiet (450 zł:( ) . Kolposkopie będziemy robić jak dostanę okres (obym nie dostała :P) . Powiedziała mi , ze jezeli z tej cytologi nic nie wyjdzie to nie ma sensu dalej badać bo to znaczy , ze nie ma hpv . Będziemy wtedy szukać dalej.
    Zmieniła mi progesterpn. Mam jednak brać 2 razy po 2 tabsy dupka oraz wieczorem 2 raz 100 luteiny dopochwowo.
    Dalej brac colastrum immune, które można łączyć z encortonem bo kolastrum polepsza dobrą immunologie a encorton obniża złą. Oczywiście heparynę mam brać również.

    Mój pęcherzyk w 10 dc miał 15 mm i ma pęknąć w sb czylo 12 dc a wiec zgadzałoby się. Ładne endometrum. Ogólnie powiedziała, ze nie jestem złym "przypadkiem" i mam szczęście, ze mam natularlną owulacje i , ze na pewno się uda.
    Mówiła, zeby kochać się na pieska bo coś z szyjką i że mamy działać do conajmniej niedzieli :)

    jestem znowu szczęśliwa. Jak zajdę w ciąże to u niej zostanę bo mam wrażenie, ze kobieta ma pojęcie o "trudnych" ciążach i, ze będą u niej bezpieczna.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko Osz kurczę też się dziwię że nie zrobili hsg od razu podczas laparo, wszystko by było raz dwa. No ale my tam nie wiemy tak naprawdę co i jak było, może tak trzeba było postąpić. Trzymaj się kochana i skoro lekarz pociesza i endomende nie ma, to zobaczysz że będzie dobrze :) nie myśl o żadnym in vitro

    BibiKa mąż ma morfologia 4% ale lekarz pocieszał że przy ilości jakiejś 140mln plemników to jest ok wynik. Nie wiemy tylko jaka jest fragmentacja DNA plemników, to badanie nam zostało

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2017, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko doczytałam, super że zrobią Ci to teraz :)

    Aishha zdziwiłam się tym śluzem, bo zwykle go mam k.15dc a tu tak szybko, kurcze myślisz że mogę mieć owu wcześniej? Zwykle mam w 17dc... Czy mogę mieć śluz płodny przez tydzień aż do owu? Myślę czy robić testy owu, jeszcze mam kilka pasków. Tzn ogólnie czuję że libido mi skoczyło i łażę ciągle za moim :D a on dość mnie już chyba ma ;)

    BibiKa pierwsze słyszę o złej budowie bakterii Lactobacillus :/ na pewno masz napisane że są złej budowy? Czy tylko że są poskręcane? Stosowałam w ostatnim czasie jakiś probiotyk dopochwowo?

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 29 września 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina usmiałam się z tym chodzeniem Twoim za mężem, bo mój tez ma mnie dosyć. Wczoraj ułozył się do snu w pancernej piżamie bo mu było zimno a ja przyszłam i mu mówie, że nie ma spania :) po wszystkim byłam zła bo kurde co to ma być, że ja musze go zmuszać...no i fakt, że źle znosi stresy w pracy i przenosi to na nasze relacje.

    Ja miała teraz przez 7 dni śluz płodny, widzę juz, że jest po owulce bo dziś sucho i pieknie rośnie temperatura. Owulacja zawsze może się przesunąć, czemu nie? Tak jak mówiłam, przed laparoskopią miałam zawsze 16-17 a teraz 13,14. U mnie wzrost libido tez jest związany z owulacją. Niestety zaraz po spada do zera.

    Selina lubi tę wiadomość

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 29 września 2017, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko ja tak miałam, ze zawsze 12 dc owulacja w pare cykli wcześniej przez 3 cykle miałam owulkę 8-10 dc a wiec wcześniej o parę dni. Dobrze bo będziesz szybciej testować :P jeśli się staracie

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 776 777 778 779 780 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ