X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 września 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzięłam 1/4 i póki co jest spoko:) wczoraj juz o tej porze zaczęła sie jazda:( wiec liczę, ze nie będzie powtórki z rozrywki... zaczynam sie stresować poniedziałkiem...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 23 września 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie byłam świadoma że te leki tak wpływają.


    Dziewczyny moja prolaktyna była wcześniej na poziomie 11. Tsh mimo tego euthyrox u ciągle na poziomie 2,3. Raz tylko spadek do 1.5 ale potem urosła. Ft4 też urosło 1,62 .może to przez ciążę...mam wrażenie że ten euthyrox 50 mi nie pomaga .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 września 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety mogą tak działać... jest napisane w skutkach ubocznych... chociaż najbardziej zastanawiały mnie zawsze te:

    Możliwe jest również wystąpienie następujących działań niepożądanych (częstość nieznana):

    - niezdolność odparcia impulsu do niepohamowanego uprawiania hazardu

    - zmienionych lub zwiększonych zainteresowań oraz zachowań seksualnych o dużym znaczeniu dla pacjenta lub innych osób, np. czynności związanych z nasilonym popędem seksualnym
    - kompulsywnego, niekontrolowanego kupowania lub wydawania pieniędzy - to to nawet mężowi pokazywałam żeby sie nie dziwił ze pieniądze wydaje :D - ze to efekt leku:)

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Saara ja kompletnie nie mam pojęcia czy może taki skok spowodować ciąża... ale dla Ciebie to był dość ciężki okres i domyślam sie ze dość stresujący...

    Mój gin mówi ze najlepszy wynik do starań to miedzy 11-15...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 września 2017, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie też tak uważam z prolaktyna a tsh w graniczch 1-1.5.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam trochę inne zdanie w kwestii zakresów norm przede wszystkim jesli chodzi i hormony. Przede wszystkim wszystkie hormony wydzielane są pulsacyjnie wiec 2 godziny pozniej wynik moze byc zupelnie inny. Po drugir ustalanie leczenia na podstawie pojedynczego wyniku nie skonczy sie dobrze. Dopiero 2-3 krotny wynik mocno przekraczajacy normy jest wskazaniem do leczenia. I trzecia kwestia, czy jest sens leczyć cos ci nie daje objawów? Jesli nie ma objawów to organizm dobrze funkcjonuje. Normy ustalane są na podstawie badań u doświadczeń na grupie ludzi, ale nie wolno zapominać ze każdy organizm jest inny wiec sztywne normy nie powinny być wyznacznikiem naszego zdrowia lub choroby...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 września 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wsumie to masz rację. Mnie się wydaje że prolaktyna sk9czyla z uwagi na czynniki zewnętrzne. Miałam tomografie pół h wcześniej. Chciałam powtarzać wczoraj ale się nie udało. Tak czy siak biorę costagnus a to też obniża więc będzie ok. Tsh nie wpływa mi na owu bo zawsze mam. Proga nie będę w tym cyklu robić bo będę Luteinę brać więc nie ma sensu.

    Rucola lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Wsumie to masz rację. Mnie się wydaje że prolaktyna sk9czyla z uwagi na czynniki zewnętrzne. Miałam tomografie pół h wcześniej. Chciałam powtarzać wczoraj ale się nie udało. Tak czy siak biorę costagnus a to też obniża więc będzie ok. Tsh nie wpływa mi na owu bo zawsze mam. Proga nie będę w tym cyklu robić bo będę Luteinę brać więc nie ma sensu.
    ale na badanie prolaktyny powinno się iść przecież max.na 2h po przebudzeniu, po 8h snu i 48h bez nerwów i stresu. Czemu robiłaś prolaktynę po tomografii? Trochę bez sensu, bo chyba wydałaś kasę na darmo a wynik nie jest zbyt współmierny z tym co jest faktycznie. Dlatego ja tam bym się tym nie przejmowała :)
    Powiedz mi czy Ty konsultowałaś swoje wyniki immuno z jakimś immunologiem ze śląska (oprócz dr Janosz)? Wiem, że jest polecany dr Sydor, który jest z Krakowa (ale ciężko tu z terminami do niego) a w Gyncetrum w Kato też przyjmuje. Jeśli miałabym tam iść to tylko do niego na wizytę w sprwie tych wyników, na leczenie w klinice bym się tam nie decydowała

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 17:51

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 24 września 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinka ma racje z ta prolaktyna - trzeba robić Max dwie godziny po przebudzeniu - mój gin mówi ze po 8 to juz bez sensu robić...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 września 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko miałam miec konsultacji z dr z Zabrza na s .w ostateczności nie poszłam nie bo w cytolabie polecili mi Janosz jako osobę która spojrzy na wyniki z punktu widzenia ginekologii.

    Prolaktynę ft4 tsh itd miałam z lux medu. Niestety mój czas jest bardzo ograniczony więc poszlam wtedy kiedy mogkam. Przynajmniej zrobiłam tsh itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 września 2017, 21:56

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 września 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarra w wolnej chwili powtórz prolaktynę i nie martw się na zapas :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 25 września 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szpitalu - niestety laparoskopia dopiero w czwartek a nie wcześniej bo jeszcze plamie :/

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 września 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Jestem w szpitalu - niestety laparoskopia dopiero w czwartek a nie wcześniej bo jeszcze plamie :/
    I do czwartku będziesz leżeć w szpitalu? czy wracasz do domku?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 września 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja Dziewczyny teraz z innej bajki, w tym cyklu miałam zalecone podwójne badanie progesteronu w 7dpo i 11dpo. owulację wyznaczyłam sama, bo byłam na urlopie, na którym zgubiłam termometr, więc nie odnotowałam skoku. Wyznaczyłam ją na podstawie objawów tzn piekące sutki jak zawsze, pozytywnego testu owulacyjnego, śluzu płodnego. 2 dni po miałam już śluz kremowy. Do czego zmierzam- 7dpo mój progesteron wyniósł 11,1 ng/ml a dziś jest 11dpo i wynosi 17,6 ng/ml. Myślicie, ze warto iśc na bętę?? tak bardzo boję się rozczarowania :( 5 dpo wyznaczonej przez siebie byłam u gina i potwierdził że jestem po owulacji, ale nie powiedział ile... sama nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 12:33

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Jestem w szpitalu - niestety laparoskopia dopiero w czwartek a nie wcześniej bo jeszcze plamie :/

    Trzymam kciuki, ja będę naciskać na gina żeby zrobić laparo w listopadzie. Nie chcę czekać kolejnego cyklu, bo to bez sensu. Nic się nie zmieni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Ja Dziewczyny teraz z innej bajki, w tym cyklu miałam zalecone podwójne badanie progesteronu w 7dpo i 11dpo. owulację wyznaczyłam sama, bo byłam na urlopie, na którym zgubiłam termometr, więc nie odnotowałam skoku. Wyznaczyłam ją na podstawie objawów tzn piekące sutki jak zawsze, pozytywnego testu owulacyjnego, śluzu płodnego. 2 dni po miałam już śluz kremowy. Do czego zmierzam- 7dpo mój progesteron wyniósł 11,1 ng/ml a dziś jest 11dpo i wynosi 17,6 ng/ml. Myślicie, ze warto iśc na bętę?? tak bardzo boję się rozczarowania :( 5 dpo wyznaczonej przez siebie byłam u gina i potwierdził że jestem po owulacji, ale nie powiedział ile... sama nie wiem

    Mogłaś po prostu zbadać za wcześnie progesteron. Ja bym z betą poczekała do dnia spodziewanej @. Nie jestem zwolenniczką zbyt szybkiego badania i robienia testów.

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 25 września 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Jestem w szpitalu - niestety laparoskopia dopiero w czwartek a nie wcześniej bo jeszcze plamie :/

    No tak, musi się zakończyć jakiekolwiek krwawienie.
    Też miałam przepisywany termin ze względu na opóźnienie. Czyli kładziesz się w środę zapewne, dzień przed zabiegiem? Nie wiem czy Ci lekarz wspominał ale proponuję w domu wygolić się, żeby uniknąć pielęgniarek i ich brzytwy :) Przygotuj się też na zakładanie cewnika.
    Weź też wygodną, luźną koszulę a na powrót ze szpitala najlepiej sukienkę. W spodnie raz że nie wejdziesz, dwa będzie bolało.
    Pamiętaj żeby mieć zmyty lakier z paznokci, u mnie nie dopuszczali do operacji babeczek. Gorzej jak któraś miała hybrydy :)
    Zostaw w domu wszelką biżuterie i najlepiej żeby gumka do włosów nie miała metalowej złączki.
    najlepsze pytanie jakie usłyszałam to było - czy ma pani sztuczną protezę? :D bo też trzeba wyjąć... :)

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 25 września 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Mogłaś po prostu zbadać za wcześnie progesteron. Ja bym z betą poczekała do dnia spodziewanej @. Nie jestem zwolenniczką zbyt szybkiego badania i robienia testów.
    mogło tak być. termin @ w czwartek więc pewnie wytrzymam :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 25 września 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aishha mnie przed łyżeczkowaniem też pytali czy nie mam protezy :P standardowy wywiad przed znieczuleniem.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 września 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się czujesz Basiula? jak beta ? rośnie :)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 772 773 774 775 776 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ