X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 września 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam aż okres mi się skończy. J7z 3 dzień:) u mnie trwa wlasniec 3 dni

    Hmmm Bibika ale jeśli jestem w 1 tyg tzn ze 1 tydzień i 3 dni ciaza ? ( oczywiście wtedy nie ma jeszcze ciąży:). Mnie gin też tak tłumaczył że gdy 4 tydzien i np 3 dzień to 5 tydzień ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 20:59

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niektórzy lekarze sobie zaokrąglają żeby łatwiej liczyć. Ale nie powinni tego robić, bo każdy dzień ma znaczenie dla wieku ciąży.

    Skoro masz 3 dc - jeśli dobrze zrozumiałam, to jeszcze nie ma tygodnia, jest 3 dzień. Ale to głupie nie, że liczy się tygodnie od ostatniej miesiączki?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 21 września 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eh, ja już jestem pewna, ze nic z tego, ale o dziwo nie czuję się najgorzej :) w sumie stare jeszcze nie jesteśmy a co się odwlecze, to nie uciecze. Mam nadzieję ;) ale nie powiem, wczoraj przykro mi się zrobiło, gdy mama rzuciła mi hasło, ze dzieci się rodzi do 30. Pierwszy raz od bardzo dawna się uniosłam w stosunku do niej i powiedziałam, ze takie komentarze to moze sobie zostawić dla siebie i nie wypowiadać ich głośno, tym bardzoej, ze mnie rodziła, jak miała 37 lat... co prawda mam starsze rodzeństwo, ale jednak.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 września 2017, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to rozumiem że 3 dzień pierwszego tygodnia

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 września 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie bardzo głupie wręcz moim stanem niebezpieczne bo człowiek zaczyna liczyć nawet gdy nie ma jeszcze terminu owulacji. Ja jyz mysle że jak się uda to termin porodu będzie wtedy i wtedy. Oh ja głupia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2017, 22:36

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawdę za poród w terminie uznaje się poród 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po wyznaczonym terminie porodu.

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 21 września 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibika wszystko zalezy od dnia owulacji i zagnieżdżenia.
    Sarra dobrze to rozumiesz.
    Ginekolodzy nie zaokrąglają tygodni tylko kalendarze i kalkulatory.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że to zależy od owu i zagnieżdżenia. Dlatego jest jeszcze kilka metod ustalania dnia porodu , ale w zasadzie nie są stosowane. Lekarze opierają się na dacie OM i obrazie usg.

    W każdym razie w mojej pierwszej nieudanej ciąży w każdej dokumentacji lekarskiej mam dokładnie wskazany tydzień i dzień. Nikt mi niczego nie zaokrąglał.

    Ale oczywiście to nie chodzi o ustalanie kto ma rację i które postępowanie jest właściwe. Są dwie szkoły i już :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Ja dzis zrobiłam proga 7dpo i niestety tylko 11,1 ng/ml. Ale spodziewałam się tego przy tak późnej owulacji. Od przyszłego cyklu już lametta, a od dziś glucophage.... Co tam u Was Dziewczyny nowego?
    Ja mam owu zwykle 17-18dc i miałam różne progi (badałam chyba 3x) i było 15, 18 i 31. Myślę, że prog nie zależy od dnia owu :) U mnie pomógł Bromek na podwyższenie proga, bo obniżył prolaktynę. Btw będę chyba z niego rezygnowała, tak poprostu. Biorę już go tak długo i nic. Myślę, że jak stopniowo, pomału będę schodziła z dawki 1tabl., to będzie ok.

    Ja mam dziś 4dc i kurczę dziewczynyyyy nie pamiętam kiedy ostatnio miałam tak lajtowy @! Normalnie wzięłam tylko 1x apap w 2dc i nic więcej :D zapominam, że mam @ w ogóle. Oby tylko kolejny mnie nie wykończył, bo czasem tak bywa na zmianę ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Cześć dziewczynki...
    U mnie przygotowania do laparo gładko poszły:) wszystkie wyniki juz mam... jedyne czego nie mam to miesiączka :( jak na złość sie opóźnia.... jestem mega zestresowana od dwóch dni plamie i tylko plamie... martwię sie ze przesunie mi sie laparoskopia:( Eh nie wiem co mam zrobic żeby przyspieszyć ta miesiączkę bo tak sie słabo rozkręca ze szok:( poradzicie co zrobic... w ciazy nie jestem... to wiem... niestety w zeszłym tygodniu byłam chora i pewnie przez to sie wszystko opóźnia:(
    Kropeczko u mnie zawsze <3 pomagało na wywołanie @ albo gorąca kąpiel :) Jak jeszcze następnego dnia miałam jakiś chociaż mały wysiłek (np.biegłam na tramwaj), to już w ogóle czułam, że się zaczyna ;) Jak normalnie bym tego nie powiedziała, tak teraz trzymam kciuki by franca przylazła w końcu!

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 września 2017, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja mam owu zwykle 17-18dc i miałam różne progi (badałam chyba 3x) i było 15, 18 i 31. Myślę, że prog nie zależy od dnia owu :) U mnie pomógł Bromek na podwyższenie proga, bo obniżył prolaktynę. Btw będę chyba z niego rezygnowała, tak poprostu. Biorę już go tak długo i nic. Myślę, że jak stopniowo, pomału będę schodziła z dawki 1tabl., to będzie ok.

    Ja mam dziś 4dc i kurczę dziewczynyyyy nie pamiętam kiedy ostatnio miałam tak lajtowy @! Normalnie wzięłam tylko 1x apap w 2dc i nic więcej :D zapominam, że mam @ w ogóle. Oby tylko kolejny mnie nie wykończył, bo czasem tak bywa na zmianę ;)
    a jak wysoka miałas hiperprolaktynemię?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    U mnie pomógł Bromek na podwyższenie proga, bo obniżył prolaktynę. Btw będę chyba z niego rezygnowała, tak poprostu. Biorę już go tak długo i nic. Myślę, że jak stopniowo, pomału będę schodziła z dawki 1tabl., to będzie ok.

    Ja zeszłam w 2 miesiące z 1/2 tabletki na 1/4, bo u mnie PRL za bardzo spadła. Robiłaś badanie prolaktyny z obciążeniem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bibi_Ka wrote:
    Ja zeszłam w 2 miesiące z 1/2 tabletki na 1/4, bo u mnie PRL za bardzo spadła. Robiłaś badanie prolaktyny z obciążeniem?
    Nie robiłam, nikt mi nigdy nie kazał.
    Teraz brałam 1tabketke, wczoraj wzięłam juzbpol i tak pobiore z tydzień a później pół.

    Rucola we wrześniu miałam 43 i w grudniu jakoś podobnie 41, więc od lutego brałam po pół tabletki. Później chyba w czerwcu badałam i było już 25, jeszcze ciut za wysoko i od lipca brałam 1tabl. Od tamtej pory nie badałam, ale lekarz mówił że na pewno jest na dobrym poziomie, nie kazał sprawdzać

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 września 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze no ja mam 26 a po obciazeniu 215. Chyba powtorze badanie bo moje wczesniejsze prolaktyny byly na poziomie 10-14 i nie usmiecha mi się kolejny lek :/ metoklopramid mam to w 3dc zrobię jeszcze raz i sama zdecyduje czy brać:)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 22 września 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i przyszedł dzis rano - chyba nigdy sie tak nie cieszyłam z miesiaczki:)

    Wczoraj stosowałam chyba wszystko :) gorący prysznic, termofor, piwko wieczorem no i przytulanki :) rano wstałam i nic!!! Juz taka zła byłam i poszłam do pracy poskakalam z dzieciakami i przyszla@:D

    Selina, Bibi_Ka lubią tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    No i przyszedł dzis rano - chyba nigdy sie tak nie cieszyłam z miesiaczki:)

    Wczoraj stosowałam chyba wszystko :) gorący prysznic, termofor, piwko wieczorem no i przytulanki :) rano wstałam i nic!!! Juz taka zła byłam i poszłam do pracy poskakalam z dzieciakami i przyszla@:D
    Nooooo i tak ma być! :D super że poskutkowało :)

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 22 września 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to zaczynasz nowy cykl :)

    A mi przyszły wyniki hormonów. Masakra prolaktyna 23,8 ft4 w górnej granicy normy tsh 2.3 mkmo że biorę euthyrox 50 :( nie wiem czy zwiększyć dawkę:(

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 22 września 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    No to zaczynasz nowy cykl :)

    A mi przyszły wyniki hormonów. Masakra prolaktyna 23,8 ft4 w górnej granicy normy tsh 2.3 mkmo że biorę euthyrox 50 :( nie wiem czy zwiększyć dawkę:(
    Jakby nie było to są dobre wyniki !!! Ja bym nie zwiększała dawki bez konsultacji z endokrynologiem tym bardziej ze ft4 masz super. W raxie ciąży to ft4 jest potrzebne :) a prolaktyna w zasadzie w normie

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 23 września 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to co przeżyłam wczoraj to jakiś koszmar :( poprosiłam mojego gin o zmianę leku z bromka i dał mi norprolac... wzięłam wczoraj pierwsza tabletkę i to co przeżyłam wieczorem w godzinę po zażyciu to była tragedia:( w jednej chwili zaczęło mi sie kręcić w głowie, zwymiotowałem pozniej nie mogłam podnieść sie z pod toalety:( cały czas wirowania w głowie i na zmianę zimne i gorące poty:( maz pomógł mi przejść do łóżka bo nie dałabym rady:( a miało nie byc skutków ubocznych...:( nie wiem czy brać dzis... może wezmę mniejsza dawkę... jestem załamana tym jak na mnie to zadziałało:(

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Cię wzięło. Może rzeczywiście zacznij od 1/4 tabletki przez kilka dni, najlepiej na noc.



    Sarrra, tsh jest bardzo labilne i sama nie zwiększaj dawki leku. Niech się lekarz wypowie jak on to widzi.

‹‹ 771 772 773 774 775 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ