X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)
Odpowiedz

Dziewczyny z rocznika '86 starające się o pierwsze dziecko :)

Oceń ten wątek:
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 19 września 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Ja mam dziś lekarza na 20. Ide do niego drugi raz wiec jeszcze nie mam zdania, ale chce wierzyć że bedzie choć trochę empatyczny....

    koniecznie daj znać. Ciekawe co powie na to, że bierzesz encorton jak zapyta kto Ci zlecił :P:P:P:P

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 19 września 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!!!! Jestem po wizycie, która trwała.... godzinę. W przeciwienstwie do pierwszej 15minutowej na której zlecił mi masę badań i zrobił usg. Dziś miałam umówić się jako ostatnia pacjentka i poświęcił mi dużo czasu. Podsumowując : mam wszystkie objawy pcos poza tym ze jestem szczupła :) w związku z czym dostałam glucophage 1 tabl na noc, później zwiększymy, bromergon 1/4 tabl na noc bo miałam wzrost prolaktyny po obciążeniu 8krotny, zresztą na czczo tez miałam 26. Poza tym encorton mam oczywiscie kontynuoować :) ale jak spadną przeciwciała do 1:10 to zejsc na 5mg. Ogólnie gość jest fanem encortonu. Na stymulację dostałam femarę 3 tabl w 3 dc i monitoring koło 10dc. Emek ma zrobić posiewy nasienia w tym na beztlenowce. W usg potwierdził, ze jestem po owu.... Konkretny, oglądał moje wykresy bo kazał przynieść. Stwierdził, że mamy już dobre podstawy w diagnostyce i teraz musi już iść wszystko do przodu. Nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć, że tak będzie :)

    Selina, D_basiula, Bibi_Ka lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 19 września 2017, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co on na to że cześć lekarzy uważa że nie ma sensu brać encorton 5 mg ? Bo to dawka placebo?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 września 2017, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A co on na to że cześć lekarzy uważa że nie ma sensu brać encorton 5 mg ? Bo to dawka placebo?
    kurcze nie wiem, nie pytałam. U mnie te 5 mg ma podtrzymywać efekt zbitych przeciwciał. I ogólnie bardzo pozytywnie mówił o encortonie. Wyniki moich badań konsultuje w jakąś immunolożką z Poznania. Porobił sobie zdjęcia moich wyników i jej przesyła. ogólnie spoko gośc :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam długa rozmowę ze znajomą, którą się 2lata się starała. Straciła 1,5roku na krakowskich lekarzy. Chodziła m.in.do tej kliniki co ja teraz ale do innego lekarza. Źle ja przygotowali do inseminacji. Mówi, że ginowie z Krakowa (tacy normalni) odradzali jej IUI i in vitro w Krk a zwłaszcza w tej klinice właśnie, bo mają przestarzały sprzęt :/ i to już nie o lekarza tam chodzi, tylko właśnie o procedurę. Załamałam się i czuję znów że jestem pod ścianą. Ona kazała mi się zapisać do gina który jej i jej znajomym też pomógł (jest teraz w ciąży po IUI, które od kopa się udało), tylko klinika jest we Wrocławiu. Ona jeździła kilka razy z mężem od nas do Wrocka, ale mówi że w parę miesięcy gość się konkretnie za nich wziął i dobrze przygotował. Mówi że ta klinika w porównaniu do tej krakowskiej to niebo a ziemia, inne traktowanie zupełnie. Wizyty są o dziwo tańsze niż u nas.
    Dzwoniłam tam jednak termin do tego lekarza dopiero na grudzień :( ale szczerze, to chyba wolę poczekać niż tutaj znowu wywalać kasę w błoto i żeby mnie rzucali z rąk do rąk w tej klinice

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 17:13

  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 20 września 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a jaki jest u Was koszt inseminacji?
    W moich stronach proponowali za około 600 zl. Pokazywał nam gość nawet gotową strzykawe z nasieniem i tyle. O szczegółach w przygotowaniu nic nie mówił, podstawowe badania im wystarczą. Wydało się to nam banalnie proste...
    Jeśli odradzaja Ci konkretną klinikę to pewnie coś w tym jest. Obyś zaciazyla do grudnia i nigdzie nie musiała jechać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2017, 17:39

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 września 2017, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko a może do tej Janosz z Zabrza skoro Wrocław wchodzi w rachubę? Ona da ci i heparyne i encorton i na bank o wlewach pogada. Ona przyjmuje też w klinice nieplodnosci w kato ale w Zabrzu jest taniej. www.iwonajanosz.pl

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 września 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona zajmuje się poronienua mi i nieplodnosci a z immunologi. Pewnie iui też może w tej klinice robić.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 września 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fifaszek 2015.10.30 [16:15]
    Ja moge poelcic dr Iwone Janosz jako immunologa, ale ona przyjmuje w Angeliusie. Jestem jej pacjentka ginekologiczna, ale wiem, ze ma sukcesy w immunoligii.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra dziękuję Ci bardzo za polecenie. Pewnie do ginekolog poczekam do grudnia do tego co mi koleżanka o nim mówiła we Wro. Natomiast przedziwnie z ciekawości jakie ma terminy ta kobieta, bo u immunologa jeszcze nie byłam. W Krk mam termin za tydzień, ale to raczej nikt specjalny

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 września 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko dzwoń jak coś do Zabrza tam na bank umówisz. Ja wczoraj umówiłam na za tydzień w czw na 19 jako ostatnia na moją prośbę. Pewnie wejdę o 21 ale warto. Niestety u niej się czeka przed gabinetem bo panie długo siedza ale jestem przyzwyczajona.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 września 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta Janosz to jest ginekolog ze specjalizacja immunologi z tego co wiem.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedzieć, ze ktoś taki jest. Ja w Zabrzu bywam, więc jesli uznam, że immunolog jest mi potrzebny, to wiem, gdzie uderzę :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 września 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chociaż napiszę Wam Dziewczyny, ze odkąd się staramy to przeszłam 4 ginekologów, 3 mężczyzn i 1 kobieta. I w moim odczuciu faceci lepiej wypadaja, jakoś bardziej im ufam. Nie wiem o co chodzi, ale tak już jest :)

    Selina lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 20 września 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dobrze wiedzieć, ze ktoś taki jest. Ja w Zabrzu bywam, więc jesli uznam, że immunolog jest mi potrzebny, to wiem, gdzie uderzę :)
    A skąd jesteś Rucola?:)

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 20 września 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z Rzeszowa :) ale bywam w Zabrzu z powodów prywatnych ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja mam wrażenie, ze faceci ginowie hmm mnie nie słuchają ;) spinam się przy nich często i zapominam o co chciałam zapytać i co powiedzieć. Jakoś z kobietami łatwiej mi się rozmawia, no ale jest ich zdecydowanie mniej jeśli chodzi o specjalistów w leczeniu niepłodności.

    W tym Angelius w Kato jest dr Marta Paliga. Z tego co czytam na forum to laski ją mocno polecają. Na zdjęciu na młodą bardzo wygląda, ale może to stare foto ;) albo jest jakimś geniuszem od młodych lat hehe

    Sarrrra o tej dr Janosz nie ma ani słowa by była immunologiem. Piszą, że zajmuje się nawykowymi poronieniami mającymi podłoże immunologiczne. Ja nigdy nie poroniłam, więc nie wiem czy jest sens jechać do niej

  • D_basiula Autorytet
    Postów: 720 673

    Wysłany: 21 września 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a u kogo się obecnie leczysz?? ja też z okolic Rzeszowa - do końca października nie ma mojego lekarza i polecił mi w zastępstwie dr P. Szczerba - byłam wczoraj prywatnie i wydał mi się całkiem OK. Za 2 tygodnie mam przyjść z wynikami i będę mieć pierwsze USG. Mam nadzieję, ze przez te 2 tyg. wszystko będzie dobrze.

    l22nbd3m323q83y0.png

    Aniolek [*] czerwiec 2017

    Zaczynamy od nowa! Udało się w 2cpp.
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 września 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko ona jest ginekolog em że specjaluzacja immunologi

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 21 września 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko ja w czw się ją wypytam i dam Ci znać.

    Selina lubi tę wiadomość

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 769 770 771 772 773 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ