X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziura w macicy
Odpowiedz

Dziura w macicy

Oceń ten wątek:
  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 stycznia, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli nie jest to jakos zbyt skomplikowany zabieg zeby trzymali dlugo w szpitalu. Ogolnie dlugo dochodzilas do siebie? Bralas L4 czy odrazu do pracy mozna isc?

  • Ola_babka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 23 stycznia, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Hej. Tez walcze z nisza po cc. Czy ktoras z was przeszla zabieg korekty ? Jaka metoda histeroskopia czy laparoskopia? Po jakim czasie mozna bylo sie starac i czy udalo sie zajsc w ciaze i dotrwac do konca bez niespodzianek?

    Ja operacje laparoskopowa korekty blizny przeszłam niecałe 2 lata temu, zgoda na ciaze po pół roku od operacji, a zaszlam jakieś 9 miesięcy po :) teraz mam 4 miesięcznego synka. Ciąża była zakończona przez planowane CC w 39+3 TC. Cała ciąża bez żadnych powikłań, wszystko z blizna było ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia, 18:56

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 566

    Wysłany: 23 stycznia, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Czyli nie jest to jakos zbyt skomplikowany zabieg zeby trzymali dlugo w szpitalu. Ogolnie dlugo dochodzilas do siebie? Bralas L4 czy odrazu do pracy mozna isc?
    Na 2 dzien do pracy szłam,chodz dr proponował l4. Po zabiegu nie wolno dzwigac nic ciezkiego przez 2 tyg.
    Histeroskopia jest mniej inwazyjna od laparoskopii ale tez chyba mniej " dokładna "

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 stycznia, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa ile mialas odczekac na starania?mialas plamienia do owulacji i zalegajacy plyn w macicy?

  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 stycznia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_babka gdzie mialas robiona laparoskopie? Tez mialas plamiania do owulacji i llyn w macicy?

  • Ola_babka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 23 stycznia, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Ola_babka gdzie mialas robiona laparoskopie? Tez mialas plamiania do owulacji i llyn w macicy?

    W UCK w Gdańsku, operowała mnie dr Abacjew.
    Plamień nie miałam, ogólnie przed operacja miesiączka 5-7 dni.

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 566

    Wysłany: 23 stycznia, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Atopikowa ile mialas odczekac na starania?mialas plamienia do owulacji i zalegajacy plyn w macicy?
    Odrazu po ustaniu krwawienia moglam sie starac. Miałam zalegającą krew i skrzepy w niszy. Plamienia mialam az do owulacji. Sluz płodny był podbarwiony na brązowo z tej zalegającej krwi.

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 stycznia, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa nadal sie nie udalo zajsc?

  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 stycznia, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa i ola_ babka dlugo trzeba czekac w kolejce na zabieg?

  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 23 stycznia, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Odrazu po ustaniu krwawienia moglam sie starac. Miałam zalegającą krew i skrzepy w niszy. Plamienia mialam az do owulacji. Sluz płodny był podbarwiony na brązowo z tej zalegającej krwi.
    Juz nie masz zalegajacego plynu w macicy po histeroskopi?

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 566

    Wysłany: 24 stycznia, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak pisalam wyzej. Ja mam dopiero 2 cykl po zabiegu. Niebylam jezcze na kontroli bo czasu jie mam ciagle na wizytę🙄😱 wiec niewiem czy ten płyn zalega jeszcze. Zauważyłam ze plamienia po miesiaczce mam tak do 9dc a moalam przed zabiegiem do 14dc. W ciążę nie zaszłam jeszcze ale u mnie tez wyszły inne pierdoły jak zaczełam robic diagnostykę. Na zabieg czekałam 3 tyg. Uwazam ze warto zrobic histeroskopie lub jak kolezanka wyzej laparoskopie.Powodzenia 🤞

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Ola_babka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 24 stycznia, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Atopikowa i ola_ babka dlugo trzeba czekac w kolejce na zabieg?
    Ja czekałam prawie dwa lata, ale przez pandemię były wstrzymane czasowo planowane zabiegi, co znacznie wydłużyło czas oczekiwania.

  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 stycznia, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa jak bedziesz po kontroli to napisz

  • Monia S Znajoma
    Postów: 20 8

    Wysłany: 25 stycznia, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Hej. Tez walcze z nisza po cc. Czy ktoras z was przeszla zabieg korekty ? Jaka metoda histeroskopia czy laparoskopia? Po jakim czasie mozna bylo sie starac i czy udalo sie zajsc w ciaze i dotrwac do konca bez niespodzianek?


    Hej. miałam zabieg korekty niche ale ja miałam robioną laparotomię bo nie było pewności czy pęcherz nie jest wrośnięty w macicę i wolał mój lekarz nie ryzykować i mnie otwierali, od operacji dostałam zielone światło po około 9 miesiącach. Udało mi się zajść w ciąże równo rok po operacji obecnie córka ma 5 miesięcy.

    Ola_babka lubi tę wiadomość

  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 stycznia, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola_babka a ty ile mialas odczekac na starania po laparoskopi?

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3266 3553

    Wysłany: 25 stycznia, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zalecona histeroskope jeżeli w następnym cyklu nie zajde w ciążę. Mam na nią odłożone pieniądze, bo chcę to zrobić prywatnie z dwóch przyczyn nie mam ochoty czekać niewiadomo ile na termin NFZ a po drugie po moich doświadczeniach z lekarzami boję się żeby to robił ktos inny niż mój ginekolog. Mam w końcu dobrego lekarza ktoremu ufam zna mnie i wiem że to zrobi dobrze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia, 17:39

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Ola_babka Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 25 stycznia, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Ola_babka a ty ile mialas odczekac na starania po laparoskopi?
    Pół roku miałam odczekać ze staraniami a udało się zajść 9 miesięcy po operacji

  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 25 stycznia, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze jest jakas mama ktora boryka sie z nisza po cc i opowie swoja historie czy udalo sie po korekcie zajsc w ciaze ?

  • Nikax Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 31 stycznia, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy24 wrote:
    Dzień dobry, ja również jestem z okolic Rzeszowa i mam podobny problem. Czy zdecydowała się Pani na zabieg? W którym szpitalu wykonują taką korektę? Pozdrawiam

    Zwlekałam pół roku z podjęciem decyzji, ale miałam wtedy wdrożoną antykoncepcję( Slinde) i brałam ją aż do operacji i po. Miałam laparoskopię w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Byłam 3 dni.

  • PaulaO Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 28 lutego, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Cieszę się że trafiłam na to forum bo też borykam się z zachyłkiem po CC. Cesarkę miałam
    5,5 roku a od ponad dwóch lat staramy się o drugie dziecko bezskutecznie. Każdy ginekolog bagatelizował moje plamienia, uważali że jak raz zaszłam w ciążę to i zajdę drugi raz. Wreszcie trafiłam na ginekologa który zauważył mój problem i powiedział że krew w macicy to nie jest odpowiednie środowisko na zagnieżdżenie się zarodka. Dodatkowym problemem jest mój zły wynik AMH czyli 1,1 w wieku 33 lat. Pozostałe badania mam prawidłowe, mąż również. Jestem po histeroskopii - koagulacji zachylka. Usunęli mi stan zapalny który się tam zrobił przez gromadzącą się krew. Nie rozwiązało to niestety problemu, na kilka miesięcy po zabiegu nie miałam plamień ale krew w zachyłku nadal się zbierała co było widoczne na USG. Jestem po jednej nieudanej inseminacji, teraz w najbliższym cyklu będę miała drugą. Jeśli ta się również nie uda ginekolog proponuje już tylko in vitro. Dodam że mam macice tylozgiętą a z tego co czytam to też może być powód że taki zachyłek się zrobił.
    Czy któraś z was zaszła w ciążę z zachyłkiem i podobnym AMH jak mój ?
    Czy któraś z Was miewa bolesne stosunki przez ten zachyłek ? U mnie problem się pojawił właśnie od CC. Po histetoskopii się to znacznie poprawiło ale nie jest idealnie. A może to jakieś zrosty już sama nie wiem. Może któraś z was ma również taki problem ??

    Mam nadzieję że w końcu i ja zobaczę swoje wymarzone dwie kreski ♥️
    Trzymam kciuki również za Was ☺️

‹‹ 15 16 17 18 19
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ