X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziura w macicy
Odpowiedz

Dziura w macicy

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3265 3551

    Wysłany: 28 lutego, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam uchyłek, i niestety czekam na histeroskopową korekcję, gin dał mi trzy miesiące na zajscie w ciążę i niestety się nie udała, mój uchyłek ma kilka milimetrów czyli jest znikomy ale mimo wszystko gromadzi się w nim krew, mam plamienia srodcykliczne od niego, nie we wszystkich pozycjach mogę współżyć. W tych gdzie jest szczególnie głęboko odczuwam ból i gin i urofzjo zgodnie twierdzą że przyczyną jest ta dziurka, miałam od nie stan zapalny ktory przeleczyłam końska dawka antybiotyku ale mój lekarz obawia się nawrotu problemu stąd decyzja o histero. W tym cyklu lecze infekcję, i jak tylko wymaz wyjdzie ok za miesiąc umawiam zabieg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego, 23:06

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Mmmmm Debiutantka
    Postów: 13 0

    Wysłany: 22 marca, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa jak tam? Bylas na kontroli po zabiegu? W porzadku?

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 564

    Wysłany: 29 marca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmmmm wrote:
    Atopikowa jak tam? Bylas na kontroli po zabiegu? W porzadku?
    Hej.
    Tak byłam. Wszystko wygląda ładnie. Ta "kieszonka" została wycieta. W dniu owulacji juz nie mam zalegającego płynu tzn krwi po @

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Mała102 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 kwietnia, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Od prawie trzech lat staramy się z mężem o dziecko. Rok temu miałam histeroskopie i elektrokoagulację nichy. Po zabiegu wszystko jest ok. Niestety przez ten rok nie udało się zająć w ciążę. Miałam jedną inseminacje niestety też nieudaną :-( . Zastanawiam się czy pomimo tego że wszystko jest niby ok, to jednak przez umiejscowienie „kieszonki” zarodek nie może się zagnieździć ? Czy jest ktoś w podobnej sytuacji ? Czy po plastyce macicy udało się zajść w ciążę?

  • Martita87 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 kwietnia, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Cześć dziewczyny.
    Również jestem posiadaczka niszy w bliźnie po cc.
    Ja miałam cc robione praktycznie 3 lata temu. Przez pierwsze dwa lata blizna po cc była piękna i zachowana ciągłość. Mam z tego okresu 6 wydruków usg, w maju 2021 roku poszłam na kolejne usg kontrolne plus cytologia a tam się okazuje ze mam ubytek w bliźnie. Wynosi 2 mm. Moja pani doktor wiedziała, ze staram się o drugiego dzidziusia dała mi skierowanie do szpitala na ocenę blizny. Być może operacje. W Krakowie w szpitalu długo czekałam na termin wiec oczywiście wzięłam sprawy w swoje ręce. Prywatnie znalazłam specjalistę, który ma doktorat z oceny blizn po cesarkim cięciu. Pojechałam do Wrocławia. Tam już na pierwszym Usg pan doktor powiedział ze faktycznie blizna jest cienka na 2 mm, ale zrobimy histeroskopie w szpitalu na NFZ i potwierdzimy co i jak. Ale z jego doświadczenia wydzi, ze ta reszta wyglada dobrze i powinna trzymać.
    A co do operacji naprawczej w moim przypadku to jest taka totalna ostateczność.
    Histeroskopia potwierdziła ze blizna ma 2 mm, ze trzyma jest zachowana i elastyczna. Dostałam zielone światło.
    Potwierdziło sie tez ze mam przyrośnięty pęcherz i próba naprawcza blizny skończyła by sie naprawdopodobniej uszkodzeniem pęcherze. Później rok czasu wstrzymania sie przed staraniami. A w moim przypadku prawdopodobnie efekt byłby ten sam bo była macica tylkozgieta. BYŁA ponieważ znowu jest przodozgoeta. Tak. Moja macica pierwotnie była przodoszgieta. Wg usg i tego co czułam prawdopodobnie zmieniła sie w tylozgieta w styczniu 2021 co później potwierdziło Usg. Teraz znów jest przodozgieta.
    Od stycznia 2021 doszły tez plamienia po okresie. U mnie to wyglada tak ze mam miesiączkę przez 5 dni plus 3 dni plamien brązowych. Doktor mówił l, ze gdyby plamienia były tydzień to utrudnia bardzo zajście w ciaze i wtedy on robi taki zabieg wypłaszczenia ten niszy by krew sie tam nie zbierała.
    U mnie ciąży dalej brak. Ale doszedł problem PCOS i IO. A u męża słaba morfologia nasienia.

    Hej, a który lekarz we Wrocławiu jest takim dobrym specjalistą? Chcieliśmy się starać o 2 dziecko, ale okazało się że po ponad 6 latach od porodu zrobiła mi się Nische.... wcześniej nie było bo co roku kontroluję się u ginekologa, mam plamienia pomiesiączkowe, ale jest to świeża sprawa więc stało się to w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy....Niestety moja lekarka stwierdziła, że nie trzeba teraz tego ruszać , mamy się starać, ale nic poza tym mi nie powiedziała, informacje pozbierałam sama w Internecie...i niestety stwierdziłam, że to ona nie ma racji...szczególnie że nisze zmierzył mi na 8 mm długości uważam, że to dość dużo....szukam lekarza który się tym zajmuje aby doradził co zrobić . a mieszkam w okolicach wrocławia.

  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 247 22

    Wysłany: 18 kwietnia, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- jakie badanie należy wykonać by sprawdzić czy blizna po cc jest w porządku? Czy zwykle usg wystarczy ?

    Jeśli pytanie jest oczywiste dla Was - z góry przepraszam :)

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 564

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka89 wrote:
    Dziewczyny- jakie badanie należy wykonać by sprawdzić czy blizna po cc jest w porządku? Czy zwykle usg wystarczy ?

    Jeśli pytanie jest oczywiste dla Was - z góry przepraszam :)
    Mi na zwykłym usg lekarz zobaczył.
    Ale.... dopiero 3 ginekolog mi o tym powiedział.
    Takze dobry ginekolog i odrazu mu powiedzieć ze sie przyszło by sprawdzić na wizycie typowo blizne po cc czy nie ma niche :)

    Stokrotka89 lubi tę wiadomość

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3265 3551

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy zwykle USG ale gin musi na to zwrócić uwage albo samą mu powiedz. Ja chodziłam dwa lata do lekarza który tego nie widział. Przez przypadek poszłam do innego i od razu diagnoza

    Stokrotka89 lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Ela27 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 18 kwietnia, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , dziewczyny które miały korektę blizny laparoskopowa u doktora Pomorskiego we Wrocławiu po jakim czasie od operacji mieliście się zgłosić na kontrole?

  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 247 22

    Wysłany: 18 kwietnia, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Wystarczy zwykle USG ale gin musi na to zwrócić uwage albo samą mu powiedz. Ja chodziłam dwa lata do lekarza który tego nie widział. Przez przypadek poszłam do innego i od razu diagnoza
    A czy byly jakieś objawy?

  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 247 22

    Wysłany: 18 kwietnia, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Mi na zwykłym usg lekarz zobaczył.
    Ale.... dopiero 3 ginekolog mi o tym powiedział.
    Takze dobry ginekolog i odrazu mu powiedzieć ze sie przyszło by sprawdzić na wizycie typowo blizne po cc czy nie ma niche :)
    Również pytanie kieruje - czy były jakieś objawy niszy ?

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1172 564

    Wysłany: 19 kwietnia, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka89 wrote:
    Również pytanie kieruje - czy były jakieś objawy niszy ?
    Tak,miałam plamienia po @
    Zglaszalam to ginekolog ale twierdził ze jest ok i tak po 4 latach od cc trafiłam na takiego co postawił diagnoze,niche i zalegająca krew w kieszonce.

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3265 3551

    Wysłany: 19 kwietnia, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam plamienia w środku cyklu, moja ginekolog zwaliła to na hormony a jak badania wyszły książkowa to orzekła że to od owulacji. USG robiła mi na każdej wizycie czuli kilka razy do roku. W koncu koleżanka poleciła mi gina do którego chodzę teraz pierwsze co zrobił to USG blizny i się okazało że mam ubytek, spowodował u mnie on zapalenie endometrium i mikorpolipowatość.
    Obecnie jestem po histeroskopowej korekcji niszy, leczę stan zapalny a na polipy wcprzyszlym cyklu mam brać jakieś hormony

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Stokrotka89 Koleżanka
    Postów: 247 22

    Wysłany: 21 kwietnia, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja też miałam plamienia w środku cyklu, moja ginekolog zwaliła to na hormony a jak badania wyszły książkowa to orzekła że to od owulacji. USG robiła mi na każdej wizycie czuli kilka razy do roku. W koncu koleżanka poleciła mi gina do którego chodzę teraz pierwsze co zrobił to USG blizny i się okazało że mam ubytek, spowodował u mnie on zapalenie endometrium i mikorpolipowatość.
    Obecnie jestem po histeroskopowej korekcji niszy, leczę stan zapalny a na polipy wcprzyszlym cyklu mam brać jakieś hormony
    Dzięki za informację!

    Właśnie szukam lekarza który byłby w stanie zbadać blizne dokładnie.

  • Pannax Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 21 kwietnia, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ela27 wrote:
    Hej , dziewczyny które miały korektę blizny laparoskopowa u doktora Pomorskiego we Wrocławiu po jakim czasie od operacji mieliście się zgłosić na kontrole?

    Cześć! Ja miałam operację prowadzoną przez dra Pomorskiego (laparoskopia) i polecam tego specjalistę jak i Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu z całego serca. Kontrola odbywa się miesiąc po zabiegu.

  • mycha00 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 26 kwietnia, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , czy którejś z was udało się zajsc w ciaze po histeroskopi, jezeli tak to w ktorym cyklu sie udało?. Ja rozważam ten zabieg jestem zapisana na koniec lipca , przedemna jeszcze zabieg niedroznosc jajowodow, żeby zobaczyć czy są drożne. Od 14 miesięcy staramy się zajsc i nie udaje się. Badania hormonalne mam w porządku. Za to mam wysoka prolaktyna hiperprolaktynemia przyjmuje dostinex. Partner ma słaba morfologia nasienia. Przyjmuje suplementy. Chodzę na monitorowanie owulacji. Pecherzyk rosnie i peka mimo wszystko nie ma ciazy. Teraz jak dostane okres to od drugiego dnia cyklu będę przez pięć dni przyjmowała bromek na stymulacje owulacji może będzie więcej pęcherzyków i w końcu się uda. Dodam jeszcze ze mam nisze po cc , ktora tez moze miec wplyw na ta nieplodnosc. Okres mam 3-4 dni , a po okresie plamienia dwa dni skape bardzo. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji : ( Mam córkę ponad 4 lata bardzo bym chciała żeby miała rodzenstwo o które sama pyta : (

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia, 09:00

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3265 3551

    Wysłany: 27 kwietnia, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mucha krew zalegająca w niszy może po pierwsze podrażniać endometrium i blokować implementację i no i jak u mnie wywoływać stany zapalne więc na pewno jest to do sprawdzenia

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
‹‹ 15 16 17 18 19
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ