X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziura w macicy
Odpowiedz

Dziura w macicy

Oceń ten wątek:
  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 16 marca 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ostatniej wizycie byłam 2 tygodnie temu i było ok. Operacji nie robiłam, a jaką mam teraz szerokość blizny to nie wiem. Zapytam na następnej wizycie i napiszę.

    wiosa lubi tę wiadomość

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 2 kwietnia 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem po wizycie. "dziura" ma 14mm. narazie nic się nie dzieje. czekamy do następnej wizyty za miesiąc.

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo to sporo , i lekarz naprawdę twierdzi że nic się nie dzieje?? Nie mówił że może się rozejsc czy coś??

  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, rozmawialiśmy tylko o planowanej cc. powiedział, że najpóźniej w 37 tygodniu już się odbędzie.

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki za info ;) dawaj znać po wizytach czy wszystko ok :)

  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 7 maja 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. jestem po wizycie. Brzuszek jest już duży. Na usg nie widać było "dziury". macica jest już tak rozciągnięta, że lekarz powiedział, że się "wtopiło".

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A który to już tydzień? Ja myślałam że czym większy brzuszek tym bardziej się bd rozchodzić blizna, czyli nie grozi ci rozejscie?

  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 8 maja 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień 30. Idę w piątek na usg III trymestru do innego lekarza i się go zapytam co on tam widzi...

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2018, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, daj znać :) a mi niestety nadal się nie udaje zajść.. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jak tam po piatkowej wizycie? :)

  • Ancia7 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Jestem w podobnej sytuacji co autorka postu, tyle, że ja nie jestem jeszcze w ciąży. Pytanie, do osób z podobna sytuacją czy też macie brązowe plamienia po miesiączce?. Czy jest ktoś, kto szczęśliwie urodził dziecko z takim ubytkiem?. U mnie lekarze odradzają operację, byłam już u 3, jeden jest za zaszyciem, dwóch że mam to zostawić i się starać. Nie wiem już co robić, zwyczajnie się boję. Lekarze bardziej obawiają się zagnieżdzenia zarodka w ubytku niż pęknięcia macicy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasem się zdarza brązowe nitki kilka dni po okresie ale raczej rzadko. Jak duży masz ubytek i jaka szerokość blizny?

  • Insomnia Koleżanka
    Postów: 35 17

    Wysłany: 12 lipca 2018, 05:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancia7 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem w podobnej sytuacji co autorka postu, tyle, że ja nie jestem jeszcze w ciąży. Pytanie, do osób z podobna sytuacją czy też macie brązowe plamienia po miesiączce?. Czy jest ktoś, kto szczęśliwie urodził dziecko z takim ubytkiem?. U mnie lekarze odradzają operację, byłam już u 3, jeden jest za zaszyciem, dwóch że mam to zostawić i się starać. Nie wiem już co robić, zwyczajnie się boję. Lekarze bardziej obawiają się zagnieżdzenia zarodka w ubytku niż pęknięcia macicy.
    Ja mam obfite brązowe plemienia przez około tydzień po muesiączxe w każdym cyklu. Miałam nawet podejrzenie zapalenia endometrium. Ale miałam zrobioną histeroskopię i wszystko jest ok. Tylko ta dziura. Mi lekarz powiedział że odradza operację. Według niego ryzyko pęknięcia macicy przy dobrym monitoringu jest małe. Gorsze jest ryzyko zagnuezdzenua tam zarodka bo wtedy ciąża do usunięcia.

    Ancia7 lubi tę wiadomość

    Endometrioza 3 stopnia
    Początek starań 2010 r.
    8.2014 r.- pierwsza procedura in vitro, udana
    Mój kochany synuś ma już 3 latka
    10.2017-crio, nieudane☹
    03.2018- początek drugiej i ostatniej procedury
    29.03.- start
  • Ancia7 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 24 lipca 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiosa wrote:
    Czasem się zdarza brązowe nitki kilka dni po okresie ale raczej rzadko. Jak duży masz ubytek i jaka szerokość blizny?

    Witam, ubytek ma wielkość 7mm, grubość blizny nie wiem ale na usg wyglądała na cienizne, a w histeroskopii lekarz powiedział, że od środka blizna jest ok. Ja mam plamienia do 12 d.c. i nie są to nitki tylko brązowe plamienia. Myśle, że w Twoim przypadku nie masz się co obawiać bo w porównaniu do nas masz malutki ubytek.

  • Ancia7 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 24 lipca 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak tam autorka postu. Wiadomo coś?. Pewnie jest już szczęśliwa mama.

  • Mikami Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Rozpoczęliśmy starania o drugie dziecko i wczoraj podczas monitoringu cyklu lekarz powiedział ze mam tzw objaw Niche czyli ubytek w bliznie po cc. Stwierdził że owulacja będzie dziś lub jutro i teraz sama nie wiem co robić. Czy ten ubytek bardziej jest niebezpieczny bo może się tam zagnieždzic zarodek czy przez to macica jest bardziej narażona na pekniecie w ciąży? :( orientujecie się może jakie moga być konsekwencje...?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.babyboom.pl/forum/temat/brzuch-po-cc-a-2-i-3-ciaza.80155/





    Przeczytajcie sobie cały wątek, dużo waznych informacji o niche

  • Ancia7 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno pytanie. Czy w Waszym przypadku za każdym razem lekarz widzi ubytek?. U mnie w sumie tylko jeden lekarz coś zobaczył, a pozostali nie widzą. Zawszs mam robione usg zaraz po miesiączce.

  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciązża zakończyła się w 32 tygodniu z powodu silnego krwawienia - łożysko przodujące. Na trzecim usg nie było już widać tego ubytku.

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
  • monikaa Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancia7 wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Jestem w podobnej sytuacji co autorka postu, tyle, że ja nie jestem jeszcze w ciąży. Pytanie, do osób z podobna sytuacją czy też macie brązowe plamienia po miesiączce?. Czy jest ktoś, kto szczęśliwie urodził dziecko z takim ubytkiem?. U mnie lekarze odradzają operację, byłam już u 3, jeden jest za zaszyciem, dwóch że mam to zostawić i się starać. Nie wiem już co robić, zwyczajnie się boję. Lekarze bardziej obawiają się zagnieżdzenia zarodka w ubytku niż pęknięcia macicy.

    Też miałam brązowe krwawienia do czasu owulacji.
    Gdy zaszłam w ciąże to lekarz na pierwszym usg właśnie sprawdzał czy nie doszło do zagnieżdżenia w tym ubytku ale na szczęście nie.

    eikthgqsxsmrzegp.png
    km5stv73onwtfvuu.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ