X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziura w macicy
Odpowiedz

Dziura w macicy

Oceń ten wątek:
  • Kori Ekspertka
    Postów: 217 393

    Wysłany: 9 lutego 2022, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znieczulenie w kręgosłup. Sama operacje zniosłam Ok, najgorze było później ale to wynikało z tego ze utraciłam dużo krwi.
    Teraz ciężko się siebie w szpitalu, nie wpuszczają nikogo a wtedy bardzo potrzebowałam rodziny przy sobie :(

    W związku z komplikacjami byłam 10 dni ale normalnie to max 5 dni się siedzi :)

    3xIUI wszystkie CB 💔

    Kariotyp Ok
    APS

    09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro
    ❄️❄️❄️❄️🥰
    10. 2022 Transfer 4aa❤️❄️🤞 6dpt beta<0,200 😭😫
    11.2022 Transfer 4BB🙏 8dpt beta <0,200 😔
    12.2022 transfer 3BB 4dpt ||
    8dpt 66,667
    10dpt 173,300
    16dpt 2853
    21dpt 7362?
    6tc pęcherzyk w macicy z bijącym serduszkiem, w tym samym dniu dochodzi do 🩸🩸i silnego bólu 💔😭
    04.2023 transfer 3cc ♥️6dpt beta 7,6 💔😞😭
    KONIEC ❄️😭
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9000 15166

    Wysłany: 9 lutego 2022, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2022, 13:16

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 5 marca 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Również jestem posiadaczka niszy w bliźnie po cc.
    Ja miałam cc robione praktycznie 3 lata temu. Przez pierwsze dwa lata blizna po cc była piękna i zachowana ciągłość. Mam z tego okresu 6 wydruków usg, w maju 2021 roku poszłam na kolejne usg kontrolne plus cytologia a tam się okazuje ze mam ubytek w bliźnie. Wynosi 2 mm. Moja pani doktor wiedziała, ze staram się o drugiego dzidziusia dała mi skierowanie do szpitala na ocenę blizny. Być może operacje. W Krakowie w szpitalu długo czekałam na termin wiec oczywiście wzięłam sprawy w swoje ręce. Prywatnie znalazłam specjalistę, który ma doktorat z oceny blizn po cesarkim cięciu. Pojechałam do Wrocławia. Tam już na pierwszym Usg pan doktor powiedział ze faktycznie blizna jest cienka na 2 mm, ale zrobimy histeroskopie w szpitalu na NFZ i potwierdzimy co i jak. Ale z jego doświadczenia wydzi, ze ta reszta wyglada dobrze i powinna trzymać.
    A co do operacji naprawczej w moim przypadku to jest taka totalna ostateczność.
    Histeroskopia potwierdziła ze blizna ma 2 mm, ze trzyma jest zachowana i elastyczna. Dostałam zielone światło.
    Potwierdziło sie tez ze mam przyrośnięty pęcherz i próba naprawcza blizny skończyła by sie naprawdopodobniej uszkodzeniem pęcherze. Później rok czasu wstrzymania sie przed staraniami. A w moim przypadku prawdopodobnie efekt byłby ten sam bo była macica tylkozgieta. BYŁA ponieważ znowu jest przodozgoeta. Tak. Moja macica pierwotnie była przodoszgieta. Wg usg i tego co czułam prawdopodobnie zmieniła sie w tylozgieta w styczniu 2021 co później potwierdziło Usg. Teraz znów jest przodozgieta.
    Od stycznia 2021 doszły tez plamienia po okresie. U mnie to wyglada tak ze mam miesiączkę przez 5 dni plus 3 dni plamien brązowych. Doktor mówił l, ze gdyby plamienia były tydzień to utrudnia bardzo zajście w ciaze i wtedy on robi taki zabieg wypłaszczenia ten niszy by krew sie tam nie zbierała.
    U mnie ciąży dalej brak. Ale doszedł problem PCOS i IO. A u męża słaba morfologia nasienia.

    age.png
    age.png
  • Koniczyna90 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 6 marca 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy leżałam w szpitalu w celu terminacji drugiej ciazy (zagnieździła się w bliźnie po cc) lekarze między sobą coś mówili że mam łożysko wrośnięte w pęcherz. Nic mi nie mówili na ten temat, tylko między sobą. Przy jakim badaniu można zbadać czy pęcherz nie zrasta się z macica itd?

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 7 marca 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna90 w którym tyg miałaś zabieg?
    Ja w momencie pozytywnego testu mam mieć zrobione pilne badanie usg przy becie około 500 tak by to był 5 tydz i sprawdzić ulokowanie pęcherzyka. By nie dopuścić w razie implantacji w bliźnie by rozwinął się zarodek. Bo może się to skończyć usunięciem macicy. Dlatego gdyby coś w 5 tyg dostanę tabl poronne 😞😞

    Mój lekarz już na usg widział pęcherz zrośnięty do blizny ale potwierdził to na histeroskopi zwiadowczej

    age.png
    age.png
  • Koniczyna90 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 7 marca 2022, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szpitala skierowanie dostałam 6 tyg., zabieg był na przełomie 8-9 tyg. Najpierw podano mi leki poronne, ale beta nadal rosła więc zdecydowano o zabiegu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2022, 19:13

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 7 marca 2022, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna90 wrote:
    Do szpitala skierowanie dostałam 6 tyg., zabieg był na przełomie 8-9 tyg. Najpierw podano mi leki poronne, ale beta nadal rosła więc zdecydowano o zabiegu.

    Ale twoja blizna jest zachowana tak? Czy tez mam rozejście blizny ?

    age.png
    age.png
  • Koniczyna90 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 8 marca 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam niche, blizna jest cienka na 1mm i muszę ją usunąć żeby móc być jeszcze w ciąży. Wcześniej opisywałam szczegóły.

    Żelka1990 lubi tę wiadomość

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 8 marca 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha czyli masz jeszcze cieńsza ode mnie. To miałaś ogromne szczęście przy terminacji ciąży, ze macica zachowana. Mój lekarz bardzo mi głęboko uświadomił to jak ważne dla mnie jest to, żebym pierwsze usg zrobiła w 5 tyg by nie doszło do rozwinięcia się ciąży.
    Dlatego tez przerwaliśmy starania na jakis czas bo musiałam psychicznie to pozbierać czy w razie czego podołam.

    age.png
    age.png
  • kasiurro Znajoma
    Postów: 18 19

    Wysłany: 9 marca 2022, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałam się spytać czy ktoś miał tak jak ja. 5 tygodni temu mialam CC, wszystko było ok aż po dwóch tygodniach zaczol mnie strasznie boleć brzuch i zwiększyło mi się krawienie. Po kontroli u ginekologa wyszło że rozeszła mi się blizna po CC. Teraz w 5 tygodniu pologu dalej boli mnie ten brzuch aczkolwiek już nie tak bardzo i nie krwawie jak w 2tyg. Czy to że mnie boli w dalszym ciągu to powód do niepokoju? Czy jest szansa że mi się ta blizna znów zarośnie? Do ginekologa mam dopiero na za dwa tygodnie, ale przypuszczam że on nie miał jeszcze takiego przypadku i zawiele mi nie powie.

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 9 marca 2022, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiurro wrote:
    Chciałam się spytać czy ktoś miał tak jak ja. 5 tygodni temu mialam CC, wszystko było ok aż po dwóch tygodniach zaczol mnie strasznie boleć brzuch i zwiększyło mi się krawienie. Po kontroli u ginekologa wyszło że rozeszła mi się blizna po CC. Teraz w 5 tygodniu pologu dalej boli mnie ten brzuch aczkolwiek już nie tak bardzo i nie krwawie jak w 2tyg. Czy to że mnie boli w dalszym ciągu to powód do niepokoju? Czy jest szansa że mi się ta blizna znów zarośnie? Do ginekologa mam dopiero na za dwa tygodnie, ale przypuszczam że on nie miał jeszcze takiego przypadku i zawiele mi nie powie.

    Mi blizna się rozeszła po dwóch latach od cesarki. Ból był okropny, większy ból niż przy bólach porodowych jakie miałam. Ale ja nie krwawiłam.

    Gdyby mi się rozeszła blizna w czasie połogu zgłosiłabym się na ponowne jej zszycie. Nie wiem skąd jesteś, ale może warto byłoby podjechać do szpitala w którym rodziłaś?

    age.png
    age.png
  • Koniczyna90 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 9 marca 2022, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Aha czyli masz jeszcze cieńsza ode mnie. To miałaś ogromne szczęście przy terminacji ciąży, ze macica zachowana. Mój lekarz bardzo mi głęboko uświadomił to jak ważne dla mnie jest to, żebym pierwsze usg zrobiła w 5 tyg by nie doszło do rozwinięcia się ciąży.
    Dlatego tez przerwaliśmy starania na jakis czas bo musiałam psychicznie to pozbierać czy w razie czego podołam.

    Miałam szczęście, że nic się nie stało, ale uważam że za długo czekałam na decyzję konsylium. 2 tygodnie strachu, ryzyko pęknięcia macicy i jej utraty i nie wspomnę o katuszach psychicznych. Zwłaszcza w tych czasach. Całkowicie Cię rozumiem.

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 9 marca 2022, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna90 wrote:
    Miałam szczęście, że nic się nie stało, ale uważam że za długo czekałam na decyzję konsylium. 2 tygodnie strachu, ryzyko pęknięcia macicy i jej utraty i nie wspomnę o katuszach psychicznych. Zwłaszcza w tych czasach. Całkowicie Cię rozumiem.
    Bardzo długo ! Ja bym ich pozwała.
    Terminację miałaś w specjalistycznym szpitalu?

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 10 marca 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    age.png
    age.png
  • kasiurro Znajoma
    Postów: 18 19

    Wysłany: 10 marca 2022, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Mi blizna się rozeszła po dwóch latach od cesarki. Ból był okropny, większy ból niż przy bólach porodowych jakie miałam. Ale ja nie krwawiłam.

    Gdyby mi się rozeszła blizna w czasie połogu zgłosiłabym się na ponowne jej zszycie. Nie wiem skąd jesteś, ale może warto byłoby podjechać do szpitala w którym rodziłaś?

    Rodzilam 200km od domu. Poddanie się ponownej operacji w tej chwili wiązałoby się z zakończeniem laktacji 😟. Też ból był przeokropny, jak zaraz po cesarce.
    Idę w sobotę do innego gina na kontrolę, zobaczę co mi powie.

  • Koniczyna90 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 10 marca 2022, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Bardzo długo ! Ja bym ich pozwała.
    Terminację miałaś w specjalistycznym szpitalu?

    Szczerze mówiąc nie chce mi się ciągnąć takich tematów w sądzie, nie znam się na medycynie. To był trudny przypadek, bo tętnice główne przechodziły przez bliznę więc w razie krwotoku w trakcie zabiegu tętnice nie obkurczylyby się, byłam świadoma ryzyka, chyba szukali bezpiecznej dla mnie metody. Badało mnie wielu lekarzy z różnych dziedzin, myślę że takich przypadków mogło być niewiele lub w ogóle, ciężko powiedzieć.
    Zabieg w szpitalu uniwersyteckim.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2022, 21:26

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 11 marca 2022, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna90 wrote:
    Szczerze mówiąc nie chce mi się ciągnąć takich tematów w sądzie, nie znam się na medycynie. To był trudny przypadek, bo tętnice główne przechodziły przez bliznę więc w razie krwotoku w trakcie zabiegu tętnice nie obkurczylyby się, byłam świadoma ryzyka, chyba szukali bezpiecznej dla mnie metody. Badało mnie wielu lekarzy z różnych dziedzin, myślę że takich przypadków mogło być niewiele lub w ogóle, ciężko powiedzieć.
    Zabieg w szpitalu uniwersyteckim.
    Aha. No nie znam dokładnie sytuacji, faktycznie jeśli ryzyko wykrwawienia było duże to pewnie oni wiedzieli co robią. Myślałam, że zwlekali ze względu na to, że ciąża żywa.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 11 marca 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiurro wrote:
    Rodzilam 200km od domu. Poddanie się ponownej operacji w tej chwili wiązałoby się z zakończeniem laktacji 😟. Też ból był przeokropny, jak zaraz po cesarce.
    Idę w sobotę do innego gina na kontrolę, zobaczę co mi powie.
    Wiesz jak duże masz to rozejście ? Czy lekarz powiedział ci tylko, że blizna po cc się rozeszła?
    Jeśli mieszkasz gdzieś w okolicach Wrocławia mogę ci polecić specjalistę od blizn po cięciu cesarskim. Sama go znalazłam dzięki opisom dziewczyn na innym forum, nawet telefonicznie myśle, że podpowiedział by ci co robić bo to na prawdę bardzo empatyczny lekarz.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 11 marca 2022, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyzej

    age.png
    age.png
  • Liliili Koleżanka
    Postów: 119 16

    Wysłany: 12 marca 2022, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka mogłabyś podać namiar?

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ