X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Dziura w macicy
Odpowiedz

Dziura w macicy

Oceń ten wątek:
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 22 marca 2022, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990
    Na wielu stronach o tym piszą że 87% kobiet mających CC miała krwotok ale lekarze o tym nie informują.
    Ale lekarz nie może nie poinformować o krwotoku. Wszystko musi być zapisane w karcie informacyjnej przy wypisie ze szpitala.
    Ja akurat sprawę mojego rozejścia mam omówioną ze specjalistą od blizn po cesarce. Sama też byłam świadoma tego co się działo podczas cesarki, nie miałam żadnych powikłań.

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 22 marca 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iskra a ty przez 8 lat nie byłaś na żadnym usg? Lekarze cI nie mówili, że blizna się rozeszła wcześniej?

    age.png
    age.png
  • [email protected] Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 22 marca 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie napisałam że nie chodziłam do lekarzy tylko że nikt mi szybciej o tym nie powiedział

  • [email protected] Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 22 marca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 Ale lekarz nie może nie poinformować o krwotoku. Wszystko musi być zapisane w karcie informacyjnej przy wypisie ze szpitala.
    Ja akurat sprawę mojego rozejścia mam omówioną ze specjalistą od blizn po cesarce. Sama też byłam świadoma tego co się działo podczas cesarki, nie miałam żadnych powikłań.

    Poczytaj na wielu forach o tym piszą.
    Sprawa mojej blizny też była omówiona ze specjalistą który się tym zajmuje. O powiklaniu że mam krwiaka byłam poinformowana.

  • Koniczyna90 Znajoma
    Postów: 26 3

    Wysłany: 22 marca 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna90
    Termin operacji mam na 1 kwietnia

    Daj znać po wszystkim jak długo dochodziłaś do siebie, czy zabieg jest bolesny oraz jak wysokie jest zagrożenie powikłań.

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 23 marca 2022, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 Ale lekarz nie może nie poinformować o krwotoku. Wszystko musi być zapisane w karcie informacyjnej przy wypisie ze szpitala.
    Ja akurat sprawę mojego rozejścia mam omówioną ze specjalistą od blizn po cesarce. Sama też byłam świadoma tego co się działo podczas cesarki, nie miałam żadnych powikłań.

    Poczytaj na wielu forach o tym piszą.
    Sprawa mojej blizny też była omówiona ze specjalistą który się tym zajmuje. O powiklaniu że mam krwiaka byłam poinformowana.
    Powiem szczerze, ze jak się dowiedziałam o bliźnie i wpadłam w panikę to czytałam właśnie duzo, szukałam. Ja nie znalazłam informacji o krwotokach. Nie mówię ze ty nie miałaś.
    Ja wiem, ze ja nie miałam. Wiec nie zawsze powodem jest krwotok.
    W moim przypadku była zmiana macicy z przodo zgiętej w tyło zgięta. Plus na pewno to, ze miałam nieprawidłowe ciśnienie w jamie brzusznej to akurat mi powiedziała osteopatka i nad tym pracujemy by juz do tego nie dopuszczać.


    A ile ma twoja blizna mm? Czy po miesiączce plamisz?

    age.png
    age.png
  • [email protected] Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 23 marca 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://objawyniche.blogspot.com/2018/04/przyczyny-powstania-niche-czyli-temat.html?m=1

    Moja blizna ma 14mm x 9,5mm RMT 0,6mm
    Mam plamienia po miesiaczce. Moje miesiączki są bardzo bolesne 3 dni plamie, 2 przerwy, znów 3 dni plamie i przerwa. Już niedlugo zostało, naprawią mnie i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

  • [email protected] Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 23 marca 2022, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczyna90 wrote:
    Daj znać po wszystkim jak długo dochodziłaś do siebie, czy zabieg jest bolesny oraz jak wysokie jest zagrożenie powikłań.

    Ok dam znać.

  • Kori Ekspertka
    Postów: 217 393

    Wysłany: 23 marca 2022, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny !!
    W sierpniu 2020 dowiedziałam się że mam niche.
    W styczniu 2012 urodziłam CC i dopiero po 8 latach dowiedziałam się czemu nie mogę zajść w ciążę ani jej utrzymac. Pierwsze co to się załamałam, dlczego ja itp.
    Dostałam skierowanie na dodatkowe badania stwierdzające jak są rozmiary i pyk zakaz zachodzenia w ciążę i skierowanie na operację laparoskopową i tak czekam od października 2020

    Skąd pewność ze niche prowadzi do niepłodności? Ja również mam ubytek w bliźnie. Właśnie jestem po ciazy biochemicznej i lekarz mi nic nie mówił o przeciwwskazaniach do ciazy. Ubytek mam podobnej wielkości co Twój.

    3xIUI wszystkie CB 💔

    Kariotyp Ok
    APS

    09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro
    ❄️❄️❄️❄️🥰
    10. 2022 Transfer 4aa❤️❄️🤞 6dpt beta<0,200 😭😫
    11.2022 Transfer 4BB🙏 8dpt beta <0,200 😔
    12.2022 transfer 3BB 4dpt ||
    8dpt 66,667
    10dpt 173,300
    16dpt 2853
    21dpt 7362?
    6tc pęcherzyk w macicy z bijącym serduszkiem, w tym samym dniu dochodzi do 🩸🩸i silnego bólu 💔😭
    04.2023 transfer 3cc ♥️6dpt beta 7,6 💔😞😭
    KONIEC ❄️😭
  • [email protected] Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 23 marca 2022, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kori

    Cieszę się że udało ci się zajść w ciąże bo mi się nie udało i 2 ciąże stracilam. Trafiłam na dobrego specjalistę więc zaufałam

  • Kori Ekspertka
    Postów: 217 393

    Wysłany: 23 marca 2022, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kori

    Cieszę się że udało ci się zajść w ciąże bo mi się nie udało i 2 ciąże stracilam. Trafiłam na dobrego specjalistę więc zaufałam

    Bardzo mi przykro. Pytam ponieważ może to dlatego mi się nie udaje. Chciałam zaciągnąć więcej informacji w tym temacie… dlaczego z niche nie można mieć dzieci? :(

    3xIUI wszystkie CB 💔

    Kariotyp Ok
    APS

    09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro
    ❄️❄️❄️❄️🥰
    10. 2022 Transfer 4aa❤️❄️🤞 6dpt beta<0,200 😭😫
    11.2022 Transfer 4BB🙏 8dpt beta <0,200 😔
    12.2022 transfer 3BB 4dpt ||
    8dpt 66,667
    10dpt 173,300
    16dpt 2853
    21dpt 7362?
    6tc pęcherzyk w macicy z bijącym serduszkiem, w tym samym dniu dochodzi do 🩸🩸i silnego bólu 💔😭
    04.2023 transfer 3cc ♥️6dpt beta 7,6 💔😞😭
    KONIEC ❄️😭
  • [email protected] Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 23 marca 2022, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kori

    Jest wiele kobiet którym z niche się udało zajść w ciążę i urodzić. Oczywiście jest ryzyko że może pęknąć macica ale pod okiem dobrego lekarza wielu kobietom się to udaje. Nie ma pewności 100% że nieche powoduje niepłodność, jest tylko prawdopodobieństwo. Może przyczyna jest inna że nie można zajść w ciążę.

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1205 610

    Wysłany: 23 marca 2022, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja 6 lat temu mialam CC. Od 3 staramy sie o 2 dziecko bez powodzenia. Nie wiem czy mam niche bo lekarza mi nic takiego nie mówił.
    Mam co mc plamienia od okresu az do dni płodnych. Ginekolog mowil ze to plamienia z blizny po cc,ale nie wspomniał ze to cos groźnego, czy niche czy jakas dziura. Mialam tez HSG i nikt nic nie mówił by cos bylo nie tak. Ale Was poczytałam i zaczynam się martwić...

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 23 marca 2022, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://objawyniche.blogspot.com/2018/04/przyczyny-powstania-niche-czyli-temat.html?m=1

    Moja blizna ma 14mm x 9,5mm RMT 0,6mm
    Mam plamienia po miesiaczce. Moje miesiączki są bardzo bolesne 3 dni plamie, 2 przerwy, znów 3 dni plamie i przerwa. Już niedlugo zostało, naprawią mnie i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
    O,6 mm faktycznie bardzo cieńka.
    Z tego co pamiętam pisałaś wyżej, że masz laparoskopowo mieć operacje. Więc jak czytasz wątki to polecam zwrócić uwagę na to, że po laparoskopowej praktycznie każdej dziewczynie blizna rozeszła się ponownie, dopiero po normalnej „cesarce” czyli otwarciu brzucha te blizny wyglądały zdecydowanie lepiej. Po prostu lepiej się zrastały.
    Tak czy inaczej trzymam kciuki za udany zabieg !

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 23 marca 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Dziewczyny ja 6 lat temu mialam CC. Od 3 staramy sie o 2 dziecko bez powodzenia. Nie wiem czy mam niche bo lekarza mi nic takiego nie mówił.
    Mam co mc plamienia od okresu az do dni płodnych. Ginekolog mowil ze to plamienia z blizny po cc,ale nie wspomniał ze to cos groźnego, czy niche czy jakas dziura. Mialam tez HSG i nikt nic nie mówił by cos bylo nie tak. Ale Was poczytałam i zaczynam się martwić...
    Jeśli plamisz do samej owulacji to masz małe szańce na zajście w ciąże. Mój lekarz od blizn powiedział mi, że jeśli się plami po okresie 7 dni i więcej to to uniemożliwia zajście w ciąże bo to nie jest przyjazne dla plemników środowisko. Ja planie tylko 2-3 dni maxymalnie. I jeśli do lata się nie uda zajść w ciaze i tak zdecyduje się na wypłaszczenie tej niszy

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 23 marca 2022, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kori wrote:
    Skąd pewność ze niche prowadzi do niepłodności? Ja również mam ubytek w bliźnie. Właśnie jestem po ciazy biochemicznej i lekarz mi nic nie mówił o przeciwwskazaniach do ciazy. Ubytek mam podobnej wielkości co Twój.
    A jak wyglądają plamienia u ciebie po miesiączce?
    Polecam poczytać prace naukowe dr Michała Pomorskiego na temat nichy oraz problemów z niepłodnością wtórna. Jest tych prac całkiem sporo.

    age.png
    age.png
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1205 610

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    Jeśli plamisz do samej owulacji to masz małe szańce na zajście w ciąże. Mój lekarz od blizn powiedział mi, że jeśli się plami po okresie 7 dni i więcej to to uniemożliwia zajście w ciąże bo to nie jest przyjazne dla plemników środowisko. Ja planie tylko 2-3 dni maxymalnie. I jeśli do lata się nie uda zajść w ciaze i tak zdecyduje się na wypłaszczenie tej niszy
    Ale ze na hsg nie widać by bylo. I jak gin widzial ze to krwawienie z blizny by nic nie mowil ze to jakas dziura. Masakra jakaś

    Ona 38
    Prolaktyna 20,22
    AMH 2022-4,14 2024-1,31
    TSH 1,8751 / 1,2
    E2 48,00
    FSH 2dc 5,93
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌0❌️
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔ 2✔️
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔ 104,80✔️
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌28,73❌️
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
    Start 💉
    9.05- menopur 450
    15.05 - pierwszy podgląd
  • Kori Ekspertka
    Postów: 217 393

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelka1990 wrote:
    A jak wyglądają plamienia u ciebie po miesiączce?
    Polecam poczytać prace naukowe dr Michała Pomorskiego na temat nichy oraz problemów z niepłodnością wtórna. Jest tych prac całkiem sporo.
    Ja plamie.. hmm niemal non stop. Mam miesiączkę 7 dni, później przerwa 2-3 dni i zaczynaja się plamienia. Na usg widać zbiorniczek na bliźnie w ktorym zbiera się krew. Po miesiączce ta krew z tego zbiorniczka wypływa stad plamienia.
    Tez mysle ze plamienia są problemem dla plemników. Mi się udało teraz zajść w ciąże (CB) dzięki inseminacji choć i w dniu inseminacji plamilam :(

    3xIUI wszystkie CB 💔

    Kariotyp Ok
    APS

    09.2022 rozpoczęcie stymulacji do in vitro
    ❄️❄️❄️❄️🥰
    10. 2022 Transfer 4aa❤️❄️🤞 6dpt beta<0,200 😭😫
    11.2022 Transfer 4BB🙏 8dpt beta <0,200 😔
    12.2022 transfer 3BB 4dpt ||
    8dpt 66,667
    10dpt 173,300
    16dpt 2853
    21dpt 7362?
    6tc pęcherzyk w macicy z bijącym serduszkiem, w tym samym dniu dochodzi do 🩸🩸i silnego bólu 💔😭
    04.2023 transfer 3cc ♥️6dpt beta 7,6 💔😞😭
    KONIEC ❄️😭
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Ale ze na hsg nie widać by bylo. I jak gin widzial ze to krwawienie z blizny by nic nie mowil ze to jakas dziura. Masakra jakaś
    Hmm, mi ta nich znalazła ginekolog podczas rutynowego badania usg. Histeroskopie miałam robione później by dokładnie ocenić stan tej niszy. Ale z ta przypadłością to na prawdę trzeba trafić na lekarza, który się zna na rzeczy.

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 23 marca 2022, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kori wrote:
    Ja plamie.. hmm niemal non stop. Mam miesiączkę 7 dni, później przerwa 2-3 dni i zaczynaja się plamienia. Na usg widać zbiorniczek na bliźnie w ktorym zbiera się krew. Po miesiączce ta krew z tego zbiorniczka wypływa stad plamienia.
    Tez mysle ze plamienia są problemem dla plemników. Mi się udało teraz zajść w ciąże (CB) dzięki inseminacji choć i w dniu inseminacji plamilam :(
    Ten zbiorniczek kochana to jest właśnie ta nicha. Tam się niestety zbiera krew menstruacyjna i właśnie ona później się wydobywa.

    Ja mam krwawienia takie 5 dni do tego mam właśnie 3 dni plamien na brązowo. Nie miałam tego przez dwa lata. Dopiero po rozejściu blizny się dziadostwo zaczęło pojawiać.

    Ciąża biochemiczna to już odnośnik do tego, ze jesteś w stanie w ciaze zajść. Często CB to po prostu słaby plemnik czy słaba komórka. Stad jakieś wady i organizm sam usuwa taka ciaze.

    A ty jaka masz cienka ta bliznę ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2022, 16:55

    age.png
    age.png
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ