X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauyś pisze tu odpowiedź do Twoich wyników ostatniego USG...mimo wszystko na plemniczce nie chcę zanudzać :)
    Pytałam, co dokładnie badał, bo z tego co wiem, to ten mój lekarz ma mi na tym USG genetycznym badać wiele różnych parametrów (których nazw teraz nie pamiętam, po fakcie powiem,co tak wybadał), na pewno ma przeprowadzać ocenę przepływu krwi przez zastawkę trójdzielną (to utkwiło mi w pamięci jako jedyne :D ). Mauyś, powiedz jeszcze,czy te dalsze badania genetyczne to test PAPPA czy dopiero wtedy badanie USG genetyczne? Mój lekarz to ginekolog, genetyk więc USG będzie typowo genetyczne
    A co mówił lekarz - zalecał, czy raczej stwierdził - nie ma takiej konieczności? ja jadę za niespełna tydzień i nastawiam się,że robię tylko to USG genetyczne a jak ODPUKAĆ wyjdzie coś nie tak albo lekarz powie - zalecam test PAPPA to trudno, zrobię i to badanie krwi...choć Stary chyba mnie zabije, że puszczę Go z torbami-już w tej chwili wyjazd do łodzi kosztuje nas ponad 500 zł..i tu pojawia się pytanie znów, czy można liczyć,że lekarz będzie na tyle uczciwy,że gdy nie będzie widział konieczności dalszych badań (test PAPPA) to powie to - może Pani zrobić,ale nie musi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2013, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i nie zauważyłam ZNÓW , że Mauyś jednak tu napisałaś o Twoim USG :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 28 marca 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szagi, lekarz powiedział, że teraz niby sama CIĄŻA jest przesłanką do wykonania tych dalszych badań genetycznych (że wysyłanie tam babeczek dopiero po 35 roku życia to przeżytek), bo ponoć większość dzieci z z. Downa rodzą kobiety do 25 roku życia, a wynika to oczywiście z tego, że właśnie grupa wiekowa do 25 lat najczęściej zachodzi w ciążę.

    Wiadomo - ilu lekarzy, tyle opinii.

    Ale ja i tak zrezygnuję, skoro dzisiejsze badanie nie wykazało nic niepokojącego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2013, 10:18

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2013, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Szagi, lekarz powiedział, że teraz niby sama CIĄŻA jest przesłanką do wykonania tych dalszych badań genetycznych (że wysyłanie tam babeczek dopiero po 35 roku życia to przeżytek), bo ponoć większość dzieci z z. Downa rodzą kobiety do 25 roku życia, a wynika to oczywiście z tego, że właśnie grupa wiekowa do 25 lat najczęściej zachodzi w ciążę.

    Wiadomo - ilu lekarzy, tyle opinii.

    Ale ja i tak zrezygnuję, skoro dzisiejsze badanie nie wykazało nic niepokojącego...

    Na stronie mojego lekarza dokładnie to samo napisane jest - niby prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z wadą genetyczną wzrasta wraz z wiekiem, ale i tak wciąż większość chorych dzieci rodzą kobiety wcale nie wiekowe... No nic...nie zastanawiam się więc, zdecydowałam się na badanie genetyczne USG i myślę, że póki co to starczy...trzymajcie kciuki w środę...i obym usłyszała - może Pani zrobić test ale nie jest to konieczne :) I tej wersji będę się trzymała :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 28 marca 2013, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayusia ciesze się, że wszystko ok.

    Shagga najważniejsze jest to co wykaze usg genetyczne. Z tego co słyszałam to lekarze( prywatnie) zachęcają do badań, bo wiadomo zawsze to większa pewność dla rodziców, a kasa dla nich- czyli wszyscy szczęśliwi.

    Myślę, że decyzja o badaniach wymaga zastanaowienia nad tym co zrobimy z jego wynikami.... Każdy powinien sie nad tym zastanowic.

    mauysia, Amicizia, Mała, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 28 marca 2013, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doruś, teraz widzę, że Tobie przezierność wyszła 0,7, ale chyba nie mam co się martwić moim 1,9 bo podobno granica prawidłowości to 2,5 (niektóre źródła podają nawet, że 3).
    I tym optymistycznym akcentem idę pokończyć moje pracowe zadania, bo za godzinę zaczynam przerwę świąteczną :D

    Świąteczne obżarstwo nam raczej nie grozi z racji naszych mdłości :)

    Spokojnych Świąt moje drogie :)

    Shagga_80, Mała, anna_w lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 28 marca 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayus wazny jest dokladny wiek ciąży podczas badania, ale Twoj wynik jest dobry!
    Spokojnych świat Mayuś:-)

    mauysia lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 28 marca 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki dzięki za rady :) na razie jeszcze jakos żyję, dziś jak na razie udaje mi się jedzonko zatrzymac w żołądku, na wadze jakoś specjalnie jeszcze nie trace, tyle ze nic nie przytyłam, pewnie gdyby nie to, że są święta to może bym się zgłosiła do spzitala ale teraz nie chce, zobacze jak pobyt u mamy mi pomoze :) jak po siwetach nie bedzie lepiej, to wtedy pojade do szpitala, do ginki mam 1o kwietnia i przepisala mi lek, metoclopramidon pomagal mi jak mialam jadlowstret bo on wplywa na prace ukladu pokarmowego, zmusza go do pracy i trawienia wiec szybko robie sie po nim glodna, dzis udaje mi sie go zastapic jablkami, tzn kanapke na sniadanie rzgryzalam jakblkiem i nawet na chwile podzialalo :) udalo misie nawet dzis dotrzec na poczte zeby wreszcie kartki swiateczne wyslac :)

    obiecuje ze jak bedzie gorzej to na pewno zglosze sie do najblizszego lekarza lub szpitala :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • motyla noga:) Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 28 marca 2013, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze mi dziewczyny Wy pomozecie. chodzi o bete.mam wynik 3,70mlU. na wyniku napisane jest,ze niecięzarne <2.powiedzcie o co w tym chodzi?

    28df381155355487e6d6b46efa91079b.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 28 marca 2013, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi o to, że jesteś w ciąży:-) masz krwawienie czy plamienie?

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • motyla noga:) Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 28 marca 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skąpe krawienie.ciąża naprawdę?

    28df381155355487e6d6b46efa91079b.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 28 marca 2013, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciaza jest powyzej 2, według tego co napisałaś:-)
    Powinnaś z tym krwawieniem zgłosić się szybko do ginekologa, to się często zdarza i nie musi oznaczac niczego zlego. Trzeba to jednak skonsultować-dostaniesz pewnie coś na podtrzymanie ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2013, 15:48

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • motyla noga:) Znajoma
    Postów: 23 9

    Wysłany: 28 marca 2013, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w necie czytałam ,że ciąża od 5 się zaczyna.nic juz nie rozumiem:(

    28df381155355487e6d6b46efa91079b.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 28 marca 2013, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motyla noga:) wrote:
    w necie czytałam ,że ciąża od 5 się zaczyna.nic juz nie rozumiem:(

    Kieruj się tym co masz na wyniku napisane!

    Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 28 marca 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane ciężarówki ;-) życzę wam na te świeta ,aby wasze Brzuszki wam urosły z obrzarstwa ;-) ,ale nie dużego w lany poniedziałek nogi wydyngowane miejcie ;-) tak dla zdrowotności i oczywiście Nudnej ciąży ,aby wszystko było ok!!!!!!!!
    Wesołego Alleluja kochanienkie

    Dora, Shagga_80, anna_w lubią tę wiadomość

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • magdalenek Koleżanka
    Postów: 54 34

    Wysłany: 28 marca 2013, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    dziewczyny ma pytanie kiedy z mdlosciami i wymiotami powinno zgłosić się do spzitala? dziś znowu kilkakrotnie bliskie spotkanie z wc, po wszytskim dopiero z pomocą drugiej tabletki udalo mi sie zjesc pizze i jeszcze jej nie zwróciłam, niepokoje się bo nie chce wylądować w spzitalu, zwłaszcza teraz na święta, ale odwodnienie i inne rzeczy tez mi grożą i tak chyba wolę dmuchać na zimne... tzn nie zamierzam jeszcze nigdzie jechać, ale zastanawiam się gdzie jest granica między normalnymi dolegliwościami tego typu w ciąży a gdzie jest to już bardziej chorobliwe... trafiłam gdziś na info że podobno jak się wymiotuje ponad 3 razy dziennie to powinno zgłosić się do szpitala, a to już mi lampke zapaliło, bo niestety u mnie jest ostatnio częściej i po wodzie mineralnej nawet... i jak przedtem jedna tabletka pomagala, tak teraz dopiero po drugiej z trudem udaje mi sie nie zwrócić wszystkiego...

    Ami,

    to rzeczywiscie wszytsko zalezy jak sie czujesz - anie możesz zadzwonić do swojego gina, opisac sytuacje i zapytac co robic?
    ja w szpitalu wyladowalam i za każdym razem musialam zglaszac sie na kroplóke gdy wymiotowałam ponad 8 razy dziennie
    dodatkowo przez caly czas musialam pic Orsalit i to naprawde pomoglo sie nie odwodnić
    leki poza czopkami niestety na mnie nie dzialaly bo poporostu jak tak duzo wymiotowałam to one nie zdążyly się "przyjac"

    cierpliwości życzę....mnie przeszło ok 19 tygodnia `(tzn pozotsały wymioty ale max 1-2 razy dziennie :))

    dev230pr___.png
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 29 marca 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Doruś, teraz widzę, że Tobie przezierność wyszła 0,7, ale chyba nie mam co się martwić moim 1,9 bo podobno granica prawidłowości to 2,5 (niektóre źródła podają nawet, że 3).
    I tym optymistycznym akcentem idę pokończyć moje pracowe zadania, bo za godzinę zaczynam przerwę świąteczną :D

    Świąteczne obżarstwo nam raczej nie grozi z racji naszych mdłości :)

    Spokojnych Świąt moje drogie :)

    Hej :) Mauysiu, pewnie ze nie masz się co martwić u mnie przezierność wyszła 1,7 i gin powiedział ze wynik jest prawidłowy, potwierdził tez to że norma wynosi do 2,5. Także jest ok.

    Spokojnych i Wesołych Świąt wszystkim życzę :)

    mauysia, Nina82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2013, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puk puk, czy ja po cichu mogę się tutaj zadomowić :P ??

    anna_w, Shagga_80, Dora, mauysia, Fedra, Mała, Nina82, gadgeta, BellaRosa lubią tę wiadomość

  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 29 marca 2013, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow, Ruciu gratulacje!!! witamy Cię bardzo, bardzo serdecznie. Fajnie że jesteś z nami :)

    Nina82 lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 29 marca 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia no pewnie! co za pytanie:-) Witamy!! i cieszymy się bardzo.

    Nina82 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ