X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Shaggi, niestety nic nie wiem o cytomegalii...

    Mała - no, racja, że lepiej teraz wytępić cholerstwo! A jak długo standardowo trwa taka kuracja?

    Oj nadal nadrabiam...Przepraszam , że z opóźnieniem...
    Niby powinno się jednego dnia wziąć 3 tabletki po 250 mg (najlepiej rozpuszczone lub rozgniecione) i powtórzyć po 2 tygodniach ( ja mam powtórkę jutro...)
    Jednak, że ciąża, mam brać tak jak zalecają dzieciom 3* po 250 mg przez 3 dni. Niby to samo.
    Z tego co widzę pomogły, teraz powtórzę, i mam nadzieję, że tego dziadostwa już nie zobaczę i naprawdę nie życzę żadnej z nas , zwłaszcza w ciąży...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2013, 10:02

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Mała, glistę od owsików jest łatwo odróżnić. Z własnych obserwacji (miałam nieprzyjemność męczyć się raz z owsikami w podstawówce) mogę powiedzieć, że owsiki są (każdy na parę mm), i jest ich pełno. SOrry za opisy, ale przy wypróżnianiu widać w kale takie małe wijące się białę paskudztwa.

    A glista jest długaśna, te większe okazy mogą chyba mieć od pół metra do metra (te najokazalsze...) i działają w pojedynkę. No i w ogóle nie wyłazi w kale.

    Mauysia dokładnie. Mówiłam babce w laboratorium takim opisem jak ty mi napisałaś, pełno tego, a tu mi badania wyszły , że mam jaja glisty, tylko skomentowałam, że chyba na widocznych ze 20 robaków to glista chyba by była wielka a nie takie małe wijące paskudztwa. A najgorsze, że jak dałam do badania to mówiłam, że zebrałam z 10 minimum, żeby nie było, a tu że ich nie ma to nie wiem rozpłynęły się, no masakra...:-/Babka już nic nie powiedziała...
    Dzięki za odp. Wiem, że temat jest nieco obrzydliwy, ale jak pisałam w życiu bym się nie spodziewała, i powiem to co moje doktorki: MYĆ RĘCE po stokroć jak się korzysta z toalety i wogóle po wyjściach i owoce, warzywa.
    Nie jeść niedogotowanego mięsa i dbać bardzo o higienę. Heh co najlepsze ja tak robiłam...:-) Teraz się już śmieje, ale nie było mi do śmiechu.

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Dziewczyny a kiedy zaczeli wam robic usg przez brzuch?

    Ja miałam w 12 tc :-)

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Mayuś widze, że jesteś zwolenniczką łóżeczka turystycznego. Jakiś czas temu też się zastanawiałam czy nie jest lepsze. Jakie jest twoje zdanie w tym temacie?

    Hej Ruciu.A Ja się wetnę, jeśli mogę :-) To Ja jak Mauys. Tylko i wyłącznie takie. Fakt dla Majczeki kupiliśmy takie lepsze , ale nie zamieniłabym na żadne drewniane, dla mnie rewelacyjne. Nasze jest z GRACO

    mauysia lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruciu, jeszcze a propos tego Twojego wpisu dot. testów owu w ciąży.

    Przypominam, że Gadgetka była w ciąży, a testy w fazie lutealnej wychodziły jej negatywne, więc ta reguła się nie sprawdza ;)

    gadgeta lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki Jak minął weekendzik ? :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2013, 08:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Ruciu, jeszcze a propos tego Twojego wpisu dot. testów owu w ciąży.

    Przypominam, że Gadgetka była w ciąży, a testy w fazie lutealnej wychodziły jej negatywne, więc ta reguła się nie sprawdza ;)

    Mayuś ja tylko przekopiowałam to co znalazłam w necie :) Według mnie test owu jest po to, żeby wiedzieć kiedy spodziewać się owulacji, a nie żeby dowiedzieć się czy zaszłam w ciaże :)

    mauysia, gadgeta lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczynki, Rucia ja znowu do Ciebie pytanko :) gdzie się kupuje ten niepokalanek? bo pytałam w aptece to kobieta trochę się zdziwiła co to jest :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia jak powiesz CASTAGNUS to będą wiedziały o co chodzi ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2013, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli to jest to samo???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 05:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CASTAGNUS to nic innego jak niepokalanek.

    http://www.herbapol.pl/pl/Nasze-leki/Castagnus.html

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :-) Miłego dnia :-)
    Zgadnijcie gdzie dziś wylądowało moje śniadanie ... :-)
    Ehh już się pocieszam, że chyba te mdłości mnie bardzo polubiły ...

    f2w3w1d317nyt8te.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała wrote:
    Hej dziewczynki :-) Miłego dnia :-)
    Zgadnijcie gdzie dziś wylądowało moje śniadanie ... :-)
    Ehh już się pocieszam, że chyba te mdłości mnie bardzo polubiły ...

    f2w3w1d317nyt8te.png

    Współczuję Kochana....już mogłyby Ci dać spokój :/
    Jak ja się cieszę,że mnie przemęczyły chyba z miesiąc i już dawno poszły...czego i Tobie życzę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ale, Ami, Ty dziś masz USG genetyczne (jednak się zdecydowałaś,tak?) daj znać po...a na którą masz?

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Mała wrote:
    Hej dziewczynki :-) Miłego dnia :-)
    Zgadnijcie gdzie dziś wylądowało moje śniadanie ... :-)
    Ehh już się pocieszam, że chyba te mdłości mnie bardzo polubiły ...

    f2w3w1d317nyt8te.png

    Współczuję Kochana....już mogłyby Ci dać spokój :/
    Jak ja się cieszę,że mnie przemęczyły chyba z miesiąc i już dawno poszły...czego i Tobie życzę :)

    No dziękuję :-)
    Ja jednak mam wizytę w czwartek 2 maja. Wyjdzie tak 17 tc, ale przyśpieszyłam te 3 dni bo chce być już pewna, że po tych tabletkach na owsiki ( a dziś powtarzam serię) jest ok, bo jednak swoje myślę, czy wszystko ok.
    Przyjmuje od 16, niestety trzeba jechać przed 15 i zająć kolejkę, bo ostatnio jak byłam przed 16 to weszłam po 19...masakra z tym, ale na godziny u niej niestety nie ma :-(

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, współczuję tego wysiadywania w poczekalni... Jak ja tego nie cierpię (dlatego cieszę się, że pracodawca wykupił mi ten pakiet w luxmedzie)...
    Jeszcze do tego z tymi Twoimi mdłościami. No cóż, życzę Ci wytrwałości!

    Mała lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Mała, współczuję tego wysiadywania w poczekalni... Jak ja tego nie cierpię (dlatego cieszę się, że pracodawca wykupił mi ten pakiet w luxmedzie)...
    Jeszcze do tego z tymi Twoimi mdłościami. No cóż, życzę Ci wytrwałości!

    No potrzebna :-) Ehh, ale się pocieszam, że wolę te mdłości niż te moje inne dziadostwa co się doczepiały co chwile :-/
    No ale dziś, to masakra, aż wargę przygryzłam, ehh :-) Nic lepiej się uśmiechać niż narzekać chyba...
    Moja ginka jest ogólnie ok (biorąc pod uwagę moje zaufanie do lakarzy pomału się do niej przekonuję). Niestety moja 1 wsza prowadząca ( a poszłam specjalnie do kobiety- okazała się .........szkoda słów :-( ), no i teraz ogólnie ciężko mi się przełamać. Ale nie jest źle.
    Co ma być i tak jest zapisane :-)
    Może w czwartek zostanę choć troszkę oświecona czy będzie malutka czy malutki :-*

    No a co do czekania no to masakra, ale czasem i na godzinę się nie wchodzi jak powinno...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2013, 08:59

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga tak ma dzis usg gebetyczne, ale nie zdecydowalam sie na nie specjalnie, po porstu w mojej przychodni mi normalnie robia w ramach nfz nie mam pojecia na jakich zasadach itd ale robią to skor nie musze placic to ide zobaczyc jak maluszek urósł :)

    Mała rozumie cię i łącze się z Tobą w bólu, w piatek w nocy wymiotowalam ponad 2 godziny juz nawet krew szlaale raczej zpodraznionego przelyku potem większosc soboty koszmar wczoraj tez dzis rano tez

    wczoraj bylo najlepej jak bylisy w tesco na zakupach, odeszlam na trawke bo mnie bralo i M mi potem mowi ze policja się mna zainteresowala tzn gapili sie co robię ciekawe co sobie pomysleli jak ja wydawalam te przerazliwe dzwieki hehe terz nie mieli na co patrzec odbrze ze tego nie widzialam :)

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami biedaku :( Pewnie sporo schudłaś przez te wymioty, co?
    Na szczęście 1 trymestr dobiega końca, trzeba mieć nadzieję, że w drugim będzie lepiej.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Shagga tak ma dzis usg gebetyczne, ale nie zdecydowalam sie na nie specjalnie, po porstu w mojej przychodni mi normalnie robia w ramach nfz nie mam pojecia na jakich zasadach itd ale robią to skor nie musze placic to ide zobaczyc jak maluszek urósł :)

    Mała rozumie cię i łącze się z Tobą w bólu, w piatek w nocy wymiotowalam ponad 2 godziny juz nawet krew szlaale raczej zpodraznionego przelyku potem większosc soboty koszmar wczoraj tez dzis rano tez

    wczoraj bylo najlepej jak bylisy w tesco na zakupach, odeszlam na trawke bo mnie bralo i M mi potem mowi ze policja się mna zainteresowala tzn gapili sie co robię ciekawe co sobie pomysleli jak ja wydawalam te przerazliwe dzwieki hehe terz nie mieli na co patrzec odbrze ze tego nie widzialam :)

    Ami no to współczuję i doskonale rozumiem.
    Mi się nasilają z tego co widzę, i z tego co się ważę mam ok 1 kg mniej od poprzedniej wizyty. No ale , że przed ciążą ( na starankach) buchnęłam ok 7 kg do przodu, to narazie się nie zamartwiam...Wagę mam taką samą chyba jak na 1 wizycie w 6 tc. A nie powiem bo jem, mi sie zdaje, że dużo...:-)

‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ