X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysia tak z 4 kg na pewno schudlam w sumie na razie na wage nie narzekam ale przelyk mnie juz pali ile moza wymiotowac?

    ja ze wzgledu na kolanka to sie nawet ciesze ze troszke schudlam ale wolalabym w inny sposob niz przez wymioty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2013, 09:59

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 30 kwietnia 2013, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ja po wizycie wszytsko w porządeczku ale nie bylo mojej lekarki tylko jej córka w trakcie specjalizacji ją zastępowała więc owszem zrobiłą badania ale kazała przyjśc za tydzien do mamy żeby ona jednak się przyjrzała więc bedę mieć drugi raz usg genetyczne robione za tydzien :) ogólnie, nie chciałam robić wcale to będe mieć podwójnie :D

    nie mam fotek bo nie bardzo umiała to zrobić pewnie bała się że coś mamie w sprzecie popsuje ale tydzien wytrzymamy do fotki :)

    ale maluszek wygląda ślicznie machał rączkami i ma już 6 cm :) taki słodki, miałam robione jeszcze dopochwowo ale pewnie za tydzien juz bedzie za brzuszek bo maluch był już duży do takiego oglądania :) słodkie tak widzie maluszka jak ja to lubię :)

    a teraz się pakuje na nasz majowy wyjazd w okolice Krościenka nad Dunajcem :)

    she, Shagga_80, Mała, mauysia lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 1 maja 2013, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wklejam gdzie się da:)
    Akcja RMF FM i RMF24- Chcesz rodzić bez bólu? Podpisz petycję

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-chcesz-rodzic-bez-bolu-podpisz-petycje-akcja-rmf-fm-i-rmf24,nId,768751#pst42193673

    anna_w, mauysia, she lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 2 maja 2013, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki :-) Melduję się :-p
    Więc tak: Dzidziuś ma 9,3 cm. Wg usg waży 14 gram. Na chwilę obecną wszystko ok. Jestem wysyła na usg połówkowe, i siłą woli się zdecyduję. Nie wiem , mój m jest jakiś inny, bo nie widzę, żeby był tym faktem uszczęśliwiony, ale od słowa do słowa wyszła mała awaria. Jakby wychodziło, że ja szukam guza...
    W każdym bądź razie wytłumaczę mu chyba dokładniej i bez nerwów, ze ona naprawdę podchodzi poważnie itd.
    Ale może jak mu powiem, że na dzień dzisiejszy powiedziała, że chłopczyk, to może mu się micha uśmiechnie :-p
    Tak Ja znam argumenty tego usg, ale on po prostu wypiera to, że przecież w rodzinie są wszyscy zdrowi (ble ble ble), jakoś uważam , że chyba sie boi...
    Tylko może powinien być z tego zadowolony, że w przeciwieństwie do mojej 1 prowadzącej ciąże ta bynajmniej sie interesuje a nie wali w za przeproszeniem w ch....Bo dosłownie inaczej nie moge tego nazwać po tym jak mnie olała w szpitalu i zostałam sama jak palec na septyku...

    BellaRosa, Fedra, she, mauysia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ tu ostatnio pustki :)
    Ja chciałam się pochwalić, że od czwartku (a więc w 16t6dc )czuję ruchy mojego synusia...z dnia na dzień wyraźniej :) I strasznie się z tego powodu cieszę,bo nie pisałam,ale zaczęłam już schizować :)
    Tak czy inaczej ZNÓW nie mogę doczekać się 17stego na wizytę u ginki...a póki co wylicytowałam trzy ciuszki ciążowe dla siebie na Allegro i czekam jak na zbawienie na przesyłki :D
    Poza tym zaczęło mi się stawianie macicy i znając to z poprzedniej ciąży sama "przepisałam" sobie Aspargin, Ginka na bank mnie pochwali za to...nieskromnie powiem :P

    Zerknęłam na listę zbliżających się wizyt u ginów itd i widzę,że Dora w poniedziałek idzie do gina, koniecznie daj znać Kochana co tam nowego :)

    BellaRosa, she, Mała, Effcia28, anna_w, mauysia, Dora lubią tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 6 maja 2013, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Ależ tu ostatnio pustki :)
    Ja chciałam się pochwalić, że od czwartku (a więc w 16t6dc )czuję ruchy mojego synusia...z dnia na dzień wyraźniej :) I strasznie się z tego powodu cieszę,bo nie pisałam,ale zaczęłam już schizować :)
    Tak czy inaczej ZNÓW nie mogę doczekać się 17stego na wizytę u ginki...a póki co wylicytowałam trzy ciuszki ciążowe dla siebie na Allegro i czekam jak na zbawienie na przesyłki :D
    Poza tym zaczęło mi się stawianie macicy i znając to z poprzedniej ciąży sama "przepisałam" sobie Aspargin, Ginka na bank mnie pochwali za to...nieskromnie powiem :P

    Zerknęłam na listę zbliżających się wizyt u ginów itd i widzę,że Dora w poniedziałek idzie do gina, koniecznie daj znać Kochana co tam nowego :)

    Witam Po weekendzie majowym :-) No faktycznie pustki były :-p

    Jej ale fajnie, Ja też pomału zaczynam schizować z ruchami, ale jeszcze może faktycznie wcześnie. I chyba lepiej nie sugerować się aż nadto, że w 2 ciąży czuć wcześniej...
    Ja dziś muszę podzwonić o to moje połówkowe usg, mam nadzieję, że przyjmą bez problemu :-)
    Shagguś a tak z ciekawości zapytam, bo akurat w tym temacie nie za bardzo rozumiem na czym polega stawianie macicy i co daje aspargin? Pytam bo teraz w 2 ciąży chyba wolę być bardziej doinformowana....

    85993e3kfcntisol.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, aspargin to magnez z potasem i w poprzedniej ciąży, gdy powiedziałam Gince,że miewam skurcze (a macica wtedy stawała się twarda jak kamień) to przepisała mi właśnie aspragin (magnez pomga na skurcze) dlatego teraz sama sobie przepisałam :D i wydaje mi się,że zauważam różnicę :)
    A brakiem ruchów nie przejmuj się ...ja przyznam,że właśnie fakt,że czytałam,że w 2 ciąży wcześniej się je czuje to zaczynałam schizować,że ja nadal nie czułam... a tak na marginesie, to wyczytałam ostatnio,że z tymi ruchami to chodzi o to,że będąc wieloródką już wiesz jak to wygląda-tzn jak odczuwa się ruchy i dlatego wcześniej można je zidentyfikować :) No i te pierwsze zupełnie ruchy odczułam gdy specjalnie się ich doszukiwałam, tzn położyłam się wieczorem na łóżku na wznak i czekała...wkrótce zaczęły się pojedyncze bąbelki i wiedziałam (pamiętałam z 1 ciąży), że tak właśnie zaczynały się ruchy Kubusia, więc to na pewno też ruchy Drugiego :) A od następnego dnia było ich więcej, a chyba wczoraj,czy przedwczoraj czułam je nawet podczas robienia czegoś (a nie tylko w spoczynku) więc chyba nabrały na sile i teraz wiem,że to to :)
    I tak jak wczoraj pisałam na Plemniczce,wczoraj byliśmy na wyjeździe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i tam wiadomo złaziłam się strasznie, więc jak wieczorem położyłam się w wannie,to Młody zaczął szaleć - pierwszy raz w tej ciąży widziałam jak brzuch w jednym miejscu "podskakiwał" :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2013, 07:20

    Effcia28 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora! Widzę,że na FB jesteś! Weź no pisz jak było u ginki! Bo z tego co pamiętam,to Ty zwykle masz wizyty rano,czy dopiero się szykujesz?

    Dora lubi tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 maja 2013, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Właśnie zrobiłam poranny przegląd "prasy" i zbieram się do drogi. Wizytę mam na 11:40:)Może poznamy dziś płeć;p

    Effcia28, she, Shagga_80, anna_w, Rucia, mauysia lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Hej
    Właśnie zrobiłam poranny przegląd "prasy" i zbieram się do drogi. Wizytę mam na 11:40:)Może poznamy dziś płeć;p

    Koniecznie wróć się tu pochwalić!!!

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 6 maja 2013, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori, ja też czekam na niusy z wizyty :)

    No właśnie... Shagga - jesteśmy "łeb w łeb" więc pytam Ciebie - czy czujesz, że połowa ciąży już prawie za nami? Za tydzień USG połówkowe ma Dora, a my z 3 tygodnie po niej :) Ale ten czas pędzi!

    A co do zakupów ciążowych - ja ciągle czekam na moją paczkę z C&A, poza tym skutek odniosła moja kampania pożyczania ciuchów od znajomych i całkiem sporo mi się już tego uzbierało.

    No i dziś zalicytowałam w aukcji łóżeczka turystycznego... "Wielkie zakupy" powoli się rozkręcają...

    Moja wizyta u gina dopiero 16.05, ale juz się zastanawiam, czy czasem znów obędzie się bez USG... Mam nadzieję, że zrobi USG, bo ostatnio miałam dość dawno, a ciekawa jestem, jak prezentuje się mój maluch! Choć i tak teraz - odkąd czuję jego ruchy - jestem spokojniejsza, bo dziubek sam daje mi znać o swoim istnieniu, nie potrzebuję do tego sprzętu USG :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juuuuupi, właśnie odebrałam pierwszą przesyłkę - białe spodnie ciążowe :) I nacieszyć się nie mogę :P

    Rucia, mauysia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2013, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mauysiu, no właśnie nieźle ten czas leci,co :) ? Już prawie na półmetku jesteśmy :)
    A powiedz mi, Ty ruchy często czujesz...bo ja w sumie najbardziej wieczorem, a tak to cały czas prawie nic...jeszcze się tym nie martwię, bo z tego co wiem, to na tym etapie ma prawo tak być...po 20stym którymś tygodniu powinno być inaczej,ale póki co ma prawo raz dawać znać raz nie o swoim istnieniu :)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja generalnie czuję dość rzadko, czasem nawet tylko parę razy dziennie - a może często jestem zbyt zapracowana żeby zauważyć... nie wiem.
    Ale grunt, że czuję :)
    Leoś był na maksa ruchliwy w brzuchu, chyba z kilkadziesiąt razy przewyższał normy "ruchowe", o których pisali w różnych artykułach. Może tym razem będę miała spokojniejsze dziecko :)

    Bo on się poruszał nie 10 razy na godzinę, a nawet z 10 razy na minutę. No i teraz jest wulkanem energii, w miejscu nie może usiedzieć. Zakładam, że jeśli drugi potomek będzie w brzuchu spokojniejszy, to i poza brzuchem będę miała większy z nim luz ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2013, 12:26

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wróciłam, ale niestety bez wiadomości. Moja wizyta musiała zostać chwilowo odłożona, i nie wiem czy uda mi się przed połówkowym gdzieś wcisnąć.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 6 maja 2013, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Wróciłam, ale niestety bez wiadomości. Moja wizyta musiała zostać chwilowo odłożona, i nie wiem czy uda mi się przed połówkowym gdzieś wcisnąć.

    Ło rany, a co - znów lekarka odwołała dyżury..?
    Grunt, że za tydzień masz to połowkowe.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 maja 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie ale ten czas leci chociaz ja juz sie nie moge doczekac jak mi mdlosci przejda ale juz jest ich zdecydowanie mniej :) jutro mam usg genetyczne powtorne juz u mojej lekarki mam nadzieje ze tym rwzem juz uda sie nam te zdjecia zgrac :) no i musze powiedziec ze chociaz pogoda nie dopisala to wyjazd sie nam bardzo udal wypoczelismy i rewelacyjnue spedzilismy czas a najlepsze byly codzienne ogniska :)

    Shagga_80, Mała lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 6 maja 2013, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj, niedobrze Dorcia :( Mi raz odwołali wizytę (bo placówka LUX MED postanowiła się przez tydzień remontować ;) ), ale na szczęście udało się paniom w recepcji znaleźć jakiś termin - zaprotestowałam, że jestem w ciąży i muszą mnie wcisnąć w jak najbliższym terminie

    201306215365.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 6 maja 2013, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora szkoda ze ci sie nie udalo z wizyta

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 6 maja 2013, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - mi Wasze ciąże też tak mkną, że hej! hehe
    Sama jestem w szoku, że zaczęłam właśnie 32 tc... tak ten czas leci, że zanim się obejrzę to będę musiała do pracy wracać :(

    Shagga_80, mauysia, BellaRosa lubią tę wiadomość

    201306215365.png
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ