X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej.Kochane prosze o pomoc.Chcialabym w tym cyklu zrobić badania hormonów.Napewno FSH i LH moze jeszcze prolaktyne..no chyba ze jeszcze jakies sie bada na poczatku cyklu??słyszalam że muszą one byc w 3 dc..a ja nie dam rady w ten dzień..moe 6 dc...czy jest sens wogóle isc na nie??jestem zielona jeśli chodzi o taki badania...robiłam tylko prl i progesteron a chcialabym wiecej...

    No chyba ze moge je zrobic 1 dc?prosze pomózcie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2013, 06:02

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena, niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania.

    Doriiii, gdzie jesteś, dawno Cię tu nie było!

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena możesz zrobić w I fazie cyklu najlepiej 3-5 dzień :

    FSH, LH, Testosteron, Prolaktynę, Estradiol, DHEA-SO4, Tarczycę.

    7 dni po owulacji zrób Progesteron.

  • Selena Autorytet
    Postów: 2542 6850

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Selena możesz zrobić w I fazie cyklu najlepiej 3-5 dzień :

    FSH, LH, Testosteron, Prolaktynę, Estradiol, DHEA-SO4, Tarczycę.

    7 dni po owulacji zrób Progesteron.

    Dzięki Rucia:)to moze i dam rade 5 dc bo chyba jednak @ przyjdzie póżniej niż myslę...ale jakby co to chyba 1 dzień nie zrobi róznicy?

    f2wlru1dbzmah8bl.png
    3i49ej28rcjdlc8e.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Selena, niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania.

    Doriiii, gdzie jesteś, dawno Cię tu nie było!

    Właśnie - Dora, gdzie jesteś? :)

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selena wrote:
    Rucia wrote:
    Selena możesz zrobić w I fazie cyklu najlepiej 3-5 dzień :

    FSH, LH, Testosteron, Prolaktynę, Estradiol, DHEA-SO4, Tarczycę.

    7 dni po owulacji zrób Progesteron.

    Dzięki Rucia:)to moze i dam rade 5 dc bo chyba jednak @ przyjdzie póżniej niż myslę...ale jakby co to chyba 1 dzień nie zrobi róznicy?

    Selena lekarze radzą 2-5 dzień cyklu.

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki miłego dnia :) Ja się zamuliłam ostatnio, od rana zamęt mała wrzeszczy na dwór, a po południami padam.
    Pomału nadrabiam znów posty i mam nadzieję, że znajdę więcej czasu na jakieś dopiski :)

    f2w33e3kzv81p1bx.png

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Mala - tak to jest, że nie da się przewidzieć, czy zarazisz się czymś od kogoś czy nie. Nie mamy na to niekiedy zupełnie wpływu. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

    Hej Rucia i reszcie dziewczynek dziękuje również za wsparcie :)
    Ja się uspokoiłam bynajmniej trochę.
    Jak wiecie jestem pod opieką psychologa, bardzo fajna babka bardzo mi pomaga. W sumie dzięki niej teraz jestem znów wyciszona bo wybuchałam w domu po prostu.
    Ona też dużo wie, i mówiła, że naprawdę niektóre dziewczyny czy kobiety biorą strasznie silne leki, oczywiście o tym się nie mówi...bo na każdym pisze "nie brać", ale jak jest mus...
    Te działały w jelitach więc mam nadzieję, że jest ok, i wychodzę z założenia że musi.
    Poresztą chyba naprawdę jednak i tak co ma być to będzie, wiadomo trzeba sobie pomagać i maleństwu, ale jak sie ma takie dopały to też trzeba je leczyć.
    Nie wyobrażam sobie, żeby chodzić z robalami ponad pół roku, zarażać rodzinę, dziecko, a co najgorsza doprowadzić do infekcji narządów, która jest bardziej niebezpieczna niż leki...Ale chyba co lekarz to inna opinia.
    Ja nie wiem, mój m na szczęscie nie miał, albo sie nie rozwinęły, ale jak chłop ginekolog gada, żeby chodzić z owsikami ( a ponoć jedan mojemu ogólnemu tak powiedział), to bardzo przepraszam, po 1 faceci w życiu nie odczują ciąży tak jak my i tego strachu o maleństwo, a po 2 ciekawe jakby takiemu facetowi takie "coś" sie pokazało...znając faceta...nawet by sie nie przyznał...
    No nie wiecie co chyba poirytowana jestem...oczywiście miałam mnóstwo obaw, ale moja ginka i inne doktorki mnie uspokoiły. I na jednak im w jakimś stopniu ufam :-)

  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 25 kwietnia 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała z lekami to jest tak, że żadnych nie mozna tylko dlatego, ze nie były testowane na ciężarnych ;) Przychodzi co do czego, trzeba podać i prosze- dziecko żyje ;D Są leki, które mogą wywołac poronienie (słynny arthrotec chociażby wykorzystywany wręcz do aborcji farmakologicznej- w rzeczywistości jest na stawy) i to jest absolutnie zabronione w ciązy, ale wiekszość silnych leków, które rzekomo są zakazane to leki, które nie wiadomo jaki mają wpływ na płód, bo nie były testowane.
    To tak jak z RTG- broń Bóg nie robić w ciąży! A ja miałam bo musiałam. Obłożyli mnie ołowiem tak naprawdę na wszelki wypadek, bo w dzisiejszych czasach RTG jest bardzo "skupione"- chodzi mi o wiązki promieni. Facet od RTG mi powiedział, ze masa kobiet robi RTG bo nie wiedzą, ze są w ciąży a np. mają straszne bóle kręgosłupa. W jego karierze miał mnóstwo takich przypadków i ani jeden nie skończył się uszkodzeniem dziecka. Aczkolwiek nikt normalny w ciąży nie pójdzie sobie na RTG sprawdzić bez powodu czy mu się skolioza pogłębiła na przykład :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2013, 19:49

    Mała lubi tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, to dobrze, że jesteś nieco uspokojona. Też byłabym za tym, żeby wybić cholerstwo tak szybko, jak to możliwe.

    Doruś, odezwij się proszę, bo już zaczynam się martwić!

    Mała lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    U mnie ostatnio sporo się dzieje, dlatego się nie udzielam. Nowa praca mojego m. i bieganie z mamą po lekarzach przed zabiegiem. Sporo rzeczy do załatwienia.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O hej :)

    No to super, że Twój M tak szybko znalazł nową robotę!

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka mam ciekawość czy testy owulacyjne również mogą wykryc ciaze???

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eavonne wrote:
    Taka mam ciekawość czy testy owulacyjne również mogą wykryc ciaze???

    PODOBNO test owulacyjny może ale nie musi wykryć ciaży.

    Jest takie mądry akrtykuł na ten temat.


    To jest tak naprawdę jego wada bo krzyżuje się z hormonem ciążowym HCG w niskich wartościach, ale konstruując test i jego czułość zakładaliśmy, że człek będzie testował w okolicy owulacji.

    A teraz wstawka dla chemików, dlaczego tak jest
    Otóż podjednostka Beta HCG wykazuje bardzo duże podobieństwo do LH. Jak duże, aż ciężko uwierzyć ale jest to 91 aminokwasów !!! w łańcuchu o długości 121 reszt aminokwasowych

    Test krzyżuje się z HCG na poziomie 10 co oznacza, że przekroczenie tego poziomu powoduje pozytywny test owulacyjny (1-2 dni od zagnieżdżenia)

    Dużo testujących używa zatem 9-10 dni po owulacji testów owulacyjnych, żeby zobaczyć jak wyjdzie jak pozytywnie to testują ciążowym, ale
    UWAGA

    TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY
    ale
    POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży

  • Eavonne Autorytet
    Postów: 284 201

    Wysłany: 26 kwietnia 2013, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje ci bardzo Ruciu za wyczerpujaca odpowiedz. Jestem 2 dni po owulacji i dalej mam 2 grube krechy na teście owulacyjnym.. Ale nie chce sobie znow czegos wkrecac!!!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora jak to przeczytasz to proszę napisz mi gdzie robiłaś test Pappa? Robiłaś na NFZ, prywatnie, w Medicoverze ( chociaż tu podobno tego nie robią ).

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia test robiłam w Medicoverze- zleciła mi go moja ginka. Nie wiem czy ona zleca to rutynowo, bo w moim przypadku miała swoje podejrzenia. Nic nie płaciłam.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2013, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już załatwiłam w Medicoverze.

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mauysia wrote:
    Bella, a u mnie poród nie był jakimś traumatycznym przeżyciem, więc jakoś szczególnie go się nie boję. Raczej się boję tej niespodzianki, że to nie wiadomo w którym momencie się zacznie. Ja lubię mieć wszystko zaplanowane :)

    No to Ja mam na odwrót i w sumie już mnie przeraża, ale póki co idę z dnia na dzień bo i tak już dostałam w kość i mam zamiar się trochę cieszyć :-)

    Dora lubi tę wiadomość

  • Mała Autorytet
    Postów: 403 288

    Wysłany: 28 kwietnia 2013, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Dziewczyny, a powiedzcie mi robiłyście badanie na cytomegalię? W pierwszej ciąży nie robiłam, teraz jeszcze też nie dostałam zlecenia i nie wiem,czy upomnieć się dziś...albo zrobić samemu (i tak płacę) ?

    Ja nadrabiam. Robiłam zlecone miałam zaraz na początku, z tego co wiem tez są jednymi z najważniejszych :-)

    Dora lubi tę wiadomość

‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ