X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 20 kwietnia 2013, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam teraz na przesyłkę.
    Mnie przekonało to co dzieje się z pasami w razie dachowania samochodu. Nie chcę zawisnąć na brzuchu w razie czego.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, witajcie po weekendzie!
    Co tam, macie jakieś nowości z zakresu Waszego samopoczucia/ciekawych zakupów/innych kwestii związanych z ciążą? :)

    Ja planuję wziąć się ostro za szukanie łóżeczka turystycznego dla lokatora mojego brzucha, a zabieram się za to już teraz, bo w poprzedniej ciąży trochę zeszło mi czasu na czyhanie na najlepszą ofertę, a czyhanie to to , co lubię najbardziej ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2013, 06:00

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayusia co do zakupów to ja te najpotrzebniejsze mam (jeszcze zostało tylko zamówić upatrzony fotelik, butelki i w sklepie już kupić takie drobiazgi). Więc skoro mam wszystko z takim przyjemnych w kupowaniu rzeczy to z kolei szału dostałam na rzeczy głupio śmieszne :D Typu body Tap Madl :D- no kurde nie mogłam się powstrzymać xD Albo taki śmieszny smoczek z ustami i zębami :D no i dla siebie chce kupić jakieś koszulki ciążowe... mam ochotę na taką z napisem ON MI TO ZROBIŁ a pod spodem strzałka, tylko wszędzie bym z mężem musiała latać :D

    mauysia, Rucia lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he fajne pomysły :D
    Ja się z ciuchami muszę pilnować, bo jakbym dała się ponieść fali allegrowych zakupów to wylądowałabym z 500 sztukami ubrań, z których połowy pewnie w ogóle bym nie włożyła ;) Więc na razie ograniczam się (prawie) do żebrania po znajomych.
    A propos, właśnie zrobiłam "kamingałt" na fejsie (pytam kto ma pożyczyć ciuchy ciążowe ;) ), sprawa mojego rozdwojenia stała się więc jawna ;)

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobiety. Niestety cholera moja infekcja to grzybica ;( lekrz jak mi to oznajmił to taka minę zrobiłam jakbym co najmniej syfa załapała i mało ze śmiechu nie pękł :D Oczywiście zaczął żartować, ze mąż z poligonu przywiózł ;P cóż... powiedziałam, ze możliwe bo mówił, ze dorwał taką zgrabną sarenkę że aż mu w rękach tylko rogi na koniec zostały xD doktorek jak zajarzył o tych rogach to mało nie padł ;P Cóz no... dzisiaj w ogóle było śmiesznie- jakiś dobry dzień mam :D Jak kazał mi się rozebrac to spytałam: Jak to? Tak od razu? Bez buziaka żadnego ani nic? :D
    A poza tym... Alusia wazy już 1400g :D łożysko ksiązkowe, szyjka prawie 5cm i wszystko cacy :D A jutro przychodzi do mnie położna środowiskowa ;) znowu ;P

    mauysia, Mała lubią tę wiadomość

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella - z Tobą to widzę nie tylko na forum wesoło, ale nawet u lekarza :D
    Super, że Alusia zdrowiutka i już spora dziewczynka z niej :)
    ja mam jutro USG więc też się dowiem ile Maja waży i jak się ma

    BellaRosa lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kiedy zaczeli wam robic usg przez brzuch?

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami - pierwsze USG w 7 tc miałam dowcipne, a już następne przez brzuch

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2013, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja począwszy od genetycznego (w 13tyg) miałam robione przez brzuch:-)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Dziewczyny a kiedy zaczeli wam robic usg przez brzuch?

    W 12 tygodniu miałam już przez brzuch (na specjalnym USG).
    A mój lekarz prowadzący (ten co robi USG przy okazji wizyty, mniej dokładnym sprzętem) powiedział, że przez brzuch robi od 16 tygodnia, co mnie zdziwiło, bo przecież ten drugi lekarz - specjalista od USG - robił mi już w dwunastym...

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś widze, że jesteś zwolenniczką łóżeczka turystycznego. Jakiś czas temu też się zastanawiałam czy nie jest lepsze. Jakie jest twoje zdanie w tym temacie?

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Mayuś widze, że jesteś zwolenniczką łóżeczka turystycznego. Jakiś czas temu też się zastanawiałam czy nie jest lepsze. Jakie jest twoje zdanie w tym temacie?

    Bezpośredniego porównania z własnego doświadczenia nie mam, bo Leoś spał tylko w turystycznym, nawet w domu :) Tak sobie pomyśleliśmy z M, że mały będzie czuł się bardziej swojsko, jak na wszelkie wyjazdy będziemy zabierać jego domowe łóżeczko, i to chyba zaważyło o tym, że mieliśmy tylko turystyczne. Na dole w tym łóżku jest taki twardy "materacyk" i oczywiście trzeba dokupić jakiś klasyczny (my mieliśmy gąbkowy). Plus turystycznego jeszcze był taki, że Leo się nie obijał o szczebelki, szczególnie jak już się nauczył wstawać w łóżeczku i miał zwyczaj obalania się "na dechę" na bok albo do tyłu.

    Przez dwa lata spał tylko w turystycznym, wiec pod koniec używania łóżeczko było już trochę sfatygowane - trochę oderwała się boczna siatka - więc nie nadaje się do ponownego użycia, dlatego rozglądam się za nowym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2013, 07:01

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to jest bardzo mało karuzelek, które można przyczepić do łóżeczka turystycznego, mieliśmy więc taką biedną karuzelkę pożyczoną od znajomych ;) Ale karuzelka to akurat nie jest jakiś meganiezbędny sprzęt :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet
    Postów: 1912 1836

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do USG to zalezy też od tego jak nas natura obdarzyła... ;P Mnie obdarzyła w ciągu ostatnich 6 lat bardzo hojnie :D Szczególnie na brzuchu, więc... u mnie w 13tc nie można było zrobić ładnych zdjęć czy dopatrzeć sie szczegółów na USG robionym przez brzuch ;P Połówkowe już było przez brzuch :D

    f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka po użytkowaniu drewnianego przestawiła się na turystyczne i jest zdecydowanie za turystycznym. :) Faktycznie w drewnianym Kinga obijała się też o szczebelki, gryzła je ... chyba wiem jakie kupimy :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my mamy drewniane (ja z kolei nigdy nie byłam zwolenniczką turystycznych, z prostej przyczyny,że nigdzie nie jeździmy :) ale i ogólnie jakoś nie podobały mi się) ale fakt,że drewniane jest po Kubie mocno sfatygowane, na szczęście Tata odświeży obgryzione szczebelki i będzie jak nowe dla Młodszego....myślę,że jak zwykle jest to kwestia gustu :) czy jak u Mayusi dodatkowo zapotrzebowania na "wyjazdowe" łóżeczko :)

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Moja przyjaciółka po użytkowaniu drewnianego przestawiła się na turystyczne i jest zdecydowanie za turystycznym. :) Faktycznie w drewnianym Kinga obijała się też o szczebelki, gryzła je ... chyba wiem jakie kupimy :)

    Tylko najlepiej żeby miało jedną otwieraną ściankę, żeby maluch mógł wychodzić, jak będzie trochę starszy.
    No i ten poziom wyższy, dla noworodków. Jak jeszcze coś mi się przypomni, to napiszę :)

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Hej, my mamy drewniane (ja z kolei nigdy nie byłam zwolenniczką turystycznych, z prostej przyczyny,że nigdzie nie jeździmy :) ale i ogólnie jakoś nie podobały mi się) ale fakt,że drewniane jest po Kubie mocno sfatygowane, na szczęście Tata odświeży obgryzione szczebelki i będzie jak nowe dla Młodszego....myślę,że jak zwykle jest to kwestia gustu :) czy jak u Mayusi dodatkowo zapotrzebowania na "wyjazdowe" łóżeczko :)

    Mi też się średnio podobały :) Ale uznałam, że wygląd nie jest aż tak ważny. Turystyczne okazało się strzałem w 10, bo naprawdę Leo szalał przez sen i już wyobrażam sobie jakie miałby siniaki, jakby się obijał o te szczeble...
    Więc drewnianego nigdy nie uświadczyliśmy ;)

    elizka369 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak sobie przypomnę, to u nas nigdy z obijaniem nie było problemów...może też dlatego,że miał osłonki na boczkach, ale nawet i bez nich chyba nie obijałby się,bo nie pamiętam, by choć zbliżał się do nich....a już w ogóle inne sprawa,że On tam spał do jakiegoś 6stego miesiąca zanim nie złapał pierwszego poważnego, obturacyjnego zapalenia oskrzeli i wolałam mieć Go w łóżku przy sobie...od tamtej pory w nocy za nic nie chciał spać z dala od Mamy (a i karmiącej Matce wygodniej tak było :D ) a potem spał tylko w południe w łóżeczku :)

    mauysia lubi tę wiadomość

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Jak tak sobie przypomnę, to u nas nigdy z obijaniem nie było problemów...może też dlatego,że miał osłonki na boczkach, ale nawet i bez nich chyba nie obijałby się,bo nie pamiętam, by choć zbliżał się do nich....a już w ogóle inne sprawa,że On tam spał do jakiegoś 6stego miesiąca zanim nie złapał pierwszego poważnego, obturacyjnego zapalenia oskrzeli i wolałam mieć Go w łóżku przy sobie...od tamtej pory w nocy za nic nie chciał spać z dala od Mamy (a i karmiącej Matce wygodniej tak było :D ) a potem spał tylko w południe w łóżeczku :)

    No właśnie, różnie się układa ta sprawa ze spaniem.
    My sobie możemy planować, co chcemy, a i tak może wyjść całkiem inaczej :)

    Też mojego brałam do łóżka na karmienie, on zasypiał, ale potem odkładałam go do łóżeczka, bo z powodu jego ruchliwości przez sen ja w ogóle nie mogłam się wyspać, gdy spał z nami.

    Shagga_80 lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ