Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • Dora Autorytet

Wysłany: 20 kwietnia 2013, 06:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam teraz na przesyłkę.
    Mnie przekonało to co dzieje się z pasami w razie dachowania samochodu. Nie chcę zawisnąć na brzuchu w razie czego.

Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 22 kwietnia 2013, 05:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, witajcie po weekendzie!
    Co tam, macie jakieś nowości z zakresu Waszego samopoczucia/ciekawych zakupów/innych kwestii związanych z ciążą? :)

Ja planuję wziąć się ostro za szukanie łóżeczka turystycznego dla lokatora mojego brzucha, a zabieram się za to już teraz, bo w poprzedniej ciąży trochę zeszło mi czasu na czyhanie na najlepszą ofertę, a czyhanie to to , co lubię najbardziej ;)

Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2013, 06:00

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet

Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:19

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayusia co do zakupów to ja te najpotrzebniejsze mam (jeszcze zostało tylko zamówić upatrzony fotelik, butelki i w sklepie już kupić takie drobiazgi). Więc skoro mam wszystko z takim przyjemnych w kupowaniu rzeczy to z kolei szału dostałam na rzeczy głupio śmieszne :D Typu body Tap Madl :D- no kurde nie mogłam się powstrzymać xD Albo taki śmieszny smoczek z ustami i zębami :D no i dla siebie chce kupić jakieś koszulki ciążowe... mam ochotę na taką z napisem ON MI TO ZROBIŁ a pod spodem strzałka, tylko wszędzie bym z mężem musiała latać :D

mauysia, Rucia lubią tę wiadomość

f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 22 kwietnia 2013, 07:49

Cytuj  /     /  Zgłoś
    He he fajne pomysły :D
    Ja się z ciuchami muszę pilnować, bo jakbym dała się ponieść fali allegrowych zakupów to wylądowałabym z 500 sztukami ubrań, z których połowy pewnie w ogóle bym nie włożyła ;) Więc na razie ograniczam się (prawie) do żebrania po znajomych.
    A propos, właśnie zrobiłam "kamingałt" na fejsie (pytam kto ma pożyczyć ciuchy ciążowe ;) ), sprawa mojego rozdwojenia stała się więc jawna ;)

BellaRosa lubi tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet

Wysłany: 23 kwietnia 2013, 15:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobiety. Niestety cholera moja infekcja to grzybica ;( lekrz jak mi to oznajmił to taka minę zrobiłam jakbym co najmniej syfa załapała i mało ze śmiechu nie pękł :D Oczywiście zaczął żartować, ze mąż z poligonu przywiózł ;P cóż... powiedziałam, ze możliwe bo mówił, ze dorwał taką zgrabną sarenkę że aż mu w rękach tylko rogi na koniec zostały xD doktorek jak zajarzył o tych rogach to mało nie padł ;P Cóz no... dzisiaj w ogóle było śmiesznie- jakiś dobry dzień mam :D Jak kazał mi się rozebrac to spytałam: Jak to? Tak od razu? Bez buziaka żadnego ani nic? :D
    A poza tym... Alusia wazy już 1400g :D łożysko ksiązkowe, szyjka prawie 5cm i wszystko cacy :D A jutro przychodzi do mnie położna środowiskowa ;) znowu ;P

mauysia, Mała lubią tę wiadomość

f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • she Autorytet

Wysłany: 23 kwietnia 2013, 18:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella - z Tobą to widzę nie tylko na forum wesoło, ale nawet u lekarza :D
    Super, że Alusia zdrowiutka i już spora dziewczynka z niej :)
    ja mam jutro USG więc też się dowiem ile Maja waży i jak się ma

BellaRosa lubi tę wiadomość

201306215365.png
  • Amicizia Autorytet

Wysłany: 23 kwietnia 2013, 19:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a kiedy zaczeli wam robic usg przez brzuch?

tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • she Autorytet

Wysłany: 23 kwietnia 2013, 19:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ami - pierwsze USG w 7 tc miałam dowcipne, a już następne przez brzuch

201306215365.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 23 kwietnia 2013, 20:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja począwszy od genetycznego (w 13tyg) miałam robione przez brzuch:-)

• mauysia Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 05:56

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amicizia wrote:
    Dziewczyny a kiedy zaczeli wam robic usg przez brzuch?

W 12 tygodniu miałam już przez brzuch (na specjalnym USG).
    A mój lekarz prowadzący (ten co robi USG przy okazji wizyty, mniej dokładnym sprzętem) powiedział, że przez brzuch robi od 16 tygodnia, co mnie zdziwiło, bo przecież ten drugi lekarz - specjalista od USG - robił mi już w dwunastym...

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 06:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayuś widze, że jesteś zwolenniczką łóżeczka turystycznego. Jakiś czas temu też się zastanawiałam czy nie jest lepsze. Jakie jest twoje zdanie w tym temacie?

• mauysia Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:00

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Mayuś widze, że jesteś zwolenniczką łóżeczka turystycznego. Jakiś czas temu też się zastanawiałam czy nie jest lepsze. Jakie jest twoje zdanie w tym temacie?

Bezpośredniego porównania z własnego doświadczenia nie mam, bo Leoś spał tylko w turystycznym, nawet w domu :) Tak sobie pomyśleliśmy z M, że mały będzie czuł się bardziej swojsko, jak na wszelkie wyjazdy będziemy zabierać jego domowe łóżeczko, i to chyba zaważyło o tym, że mieliśmy tylko turystyczne. Na dole w tym łóżku jest taki twardy "materacyk" i oczywiście trzeba dokupić jakiś klasyczny (my mieliśmy gąbkowy). Plus turystycznego jeszcze był taki, że Leo się nie obijał o szczebelki, szczególnie jak już się nauczył wstawać w łóżeczku i miał zwyczaj obalania się "na dechę" na bok albo do tyłu.

Przez dwa lata spał tylko w turystycznym, wiec pod koniec używania łóżeczko było już trochę sfatygowane - trochę oderwała się boczna siatka - więc nie nadaje się do ponownego użycia, dlatego rozglądam się za nowym.

Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 kwietnia 2013, 07:01

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:02

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za to jest bardzo mało karuzelek, które można przyczepić do łóżeczka turystycznego, mieliśmy więc taką biedną karuzelkę pożyczoną od znajomych ;) Ale karuzelka to akurat nie jest jakiś meganiezbędny sprzęt :)

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • BellaRosa Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do USG to zalezy też od tego jak nas natura obdarzyła... ;P Mnie obdarzyła w ciągu ostatnich 6 lat bardzo hojnie :D Szczególnie na brzuchu, więc... u mnie w 13tc nie można było zrobić ładnych zdjęć czy dopatrzeć sie szczegółów na USG robionym przez brzuch ;P Połówkowe już było przez brzuch :D

f2wldf9h9lun5cxj.png
    iv09cwa1ersqxdi1.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 07:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja przyjaciółka po użytkowaniu drewnianego przestawiła się na turystyczne i jest zdecydowanie za turystycznym. :) Faktycznie w drewnianym Kinga obijała się też o szczebelki, gryzła je ... chyba wiem jakie kupimy :)

mauysia lubi tę wiadomość

• nick nieaktualny

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my mamy drewniane (ja z kolei nigdy nie byłam zwolenniczką turystycznych, z prostej przyczyny,że nigdzie nie jeździmy :) ale i ogólnie jakoś nie podobały mi się) ale fakt,że drewniane jest po Kubie mocno sfatygowane, na szczęście Tata odświeży obgryzione szczebelki i będzie jak nowe dla Młodszego....myślę,że jak zwykle jest to kwestia gustu :) czy jak u Mayusi dodatkowo zapotrzebowania na "wyjazdowe" łóżeczko :)

• mauysia Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucia wrote:
    Moja przyjaciółka po użytkowaniu drewnianego przestawiła się na turystyczne i jest zdecydowanie za turystycznym. :) Faktycznie w drewnianym Kinga obijała się też o szczebelki, gryzła je ... chyba wiem jakie kupimy :)

Tylko najlepiej żeby miało jedną otwieraną ściankę, żeby maluch mógł wychodzić, jak będzie trochę starszy.
    No i ten poziom wyższy, dla noworodków. Jak jeszcze coś mi się przypomni, to napiszę :)

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Hej, my mamy drewniane (ja z kolei nigdy nie byłam zwolenniczką turystycznych, z prostej przyczyny,że nigdzie nie jeździmy :) ale i ogólnie jakoś nie podobały mi się) ale fakt,że drewniane jest po Kubie mocno sfatygowane, na szczęście Tata odświeży obgryzione szczebelki i będzie jak nowe dla Młodszego....myślę,że jak zwykle jest to kwestia gustu :) czy jak u Mayusi dodatkowo zapotrzebowania na "wyjazdowe" łóżeczko :)

Mi też się średnio podobały :) Ale uznałam, że wygląd nie jest aż tak ważny. Turystyczne okazało się strzałem w 10, bo naprawdę Leo szalał przez sen i już wyobrażam sobie jakie miałby siniaki, jakby się obijał o te szczeble...
    Więc drewnianego nigdy nie uświadczyliśmy ;)

elizka369 lubi tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
  • nick nieaktualny

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tak sobie przypomnę, to u nas nigdy z obijaniem nie było problemów...może też dlatego,że miał osłonki na boczkach, ale nawet i bez nich chyba nie obijałby się,bo nie pamiętam, by choć zbliżał się do nich....a już w ogóle inne sprawa,że On tam spał do jakiegoś 6stego miesiąca zanim nie złapał pierwszego poważnego, obturacyjnego zapalenia oskrzeli i wolałam mieć Go w łóżku przy sobie...od tamtej pory w nocy za nic nie chciał spać z dala od Mamy (a i karmiącej Matce wygodniej tak było :D ) a potem spał tylko w południe w łóżeczku :)

mauysia lubi tę wiadomość

• mauysia Autorytet

Wysłany: 24 kwietnia 2013, 08:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shagga_80 wrote:
    Jak tak sobie przypomnę, to u nas nigdy z obijaniem nie było problemów...może też dlatego,że miał osłonki na boczkach, ale nawet i bez nich chyba nie obijałby się,bo nie pamiętam, by choć zbliżał się do nich....a już w ogóle inne sprawa,że On tam spał do jakiegoś 6stego miesiąca zanim nie złapał pierwszego poważnego, obturacyjnego zapalenia oskrzeli i wolałam mieć Go w łóżku przy sobie...od tamtej pory w nocy za nic nie chciał spać z dala od Mamy (a i karmiącej Matce wygodniej tak było :D ) a potem spał tylko w południe w łóżeczku :)

No właśnie, różnie się układa ta sprawa ze spaniem.
    My sobie możemy planować, co chcemy, a i tak może wyjść całkiem inaczej :)

Też mojego brałam do łóżka na karmienie, on zasypiał, ale potem odkładałam go do łóżeczka, bo z powodu jego ruchliwości przez sen ja w ogóle nie mogłam się wyspać, gdy spał z nami.

Shagga_80 lubi tę wiadomość

1kk082c3vuoqvmjs.png
‹‹ 44 45 46 47 48 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego