X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne FASOLKOWE PORADY
Odpowiedz

FASOLKOWE PORADY

Oceń ten wątek:
  • anna_w Ekspertka
    Postów: 240 325

    Wysłany: 8 marca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bella, po pracy skoczę do apteki, wolę dmuchać na zimne i zażyć coś póki jeszcze objawy nie są dokuczliwe.

  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 marca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aniu,

    no właśnie niestety chyba nie ma żadnego aptecznego leku, na którego ulotce jest napisane, że można go z całą pewnością brać w ciąży - bo firmy farmaceutyczne nie testują leków na ciężarnych ;)

    Chyba każda Ci powie, że tu najlepsza natura...

    Też ostatnio chciałam brać ten Prenalen, ale trochę poczytałam w necie, że tak właściwie to jest prawie sam cukier i woda, a do tego zawiera jakieś tam składniki chemiczne, które nie są zalecane w ciąży (bodajże sorbinian potasu i syrop glukozowo-fruktozowy), więc w końcu poprzestałam na środkach naturalnych, a jako syrop piłam sok z czarnego bzu :)

    Ale oczywiście te sorbiniany itp. to pewnie mogłyby zaszkodzić tylko jeśli by się piło 3 butle Prenalenu dziennie ;) Parę łyczków nie zaszkodzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2013, 11:41

    anna_w lubi tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 marca 2013, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O-właśnie, Tantum Verde jest dopuszczalne.
    A ostatnio lekarka powiedziała mojemu M, że zdecydowanie NAJLEPSZA na gardło jest szałwia, na drugim miejscu Tantum Verde, a potem dłuuugo dłuuugo nic.

    anna_w, Shagga_80 lubią tę wiadomość

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 8 marca 2013, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam :) i równiez wszytskiego naj a rzede wszystkich spokojnej ciążyi zdrowych maluchów wam życze w dniu kobiet :)

    Shagga fajny te rzeczy tam,

    Dora nie ma to jak basen. ale sobie uswiadomilam, ze co by tyle pływac to trzeba będzie sobie specjalnie strój kąpielowy kupić bo w tych co mam to latem raczej z brzuszkiem już nie popływam

    tez z brzuszkiem będę w wakacje chodzić

    pwiem wam ze jesienia kupiłam sobie taka fajna płóceinna zieloną blizke na ramiączkach, odcinanąpod biustem syla strasznie tania, i stiwerdziłą, że zawsze na @ moge ubrać, a moż ejuż w ciąży będę to się przyda i wlaśnie się przyda :D

    ja jeszcze nie zaczęłąm myśleć o ciążowych cichach, ale babcia już mi jakąś sukienke kupiła :) ja ogólnie często kupuje fajne i orginalne ubrania na ciuchach więc pewnie co by nie przepłacąc to tam będę szukać, chyba że jakaś mi się gdzieś fajna okazja trafii :)ogólnie jak widze ceny ubrac w sklepach dla pan w ciąży to aż recę opadaja, zarabiać chca jak na ślubach, wszystko co am dodatek ślubne/ciążowe/ od razu 2 razy droższe :(

    ale temu C&A się przyjrze, fajne rzeczy :)

    mauysia, Nina82 lubią tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 8 marca 2013, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ami,
    No, ja też zahaczam czasem po drodze do jakiegoś "lumpeksu" i zdarza mi się coś wyhaczyć. Głównie rzeczy dla synia, bo te są prawie nieużywane, czasem jak nowe. Dla siebie rzadko kiedy mam cierpliwość szukać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2013, 12:00

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 8 marca 2013, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla dzieci to cudenka mozna znalezc i to za gorsze, moja siostra kupila kiedys taki kombinzezo tygryska z kubusia puchatka dla dziecka za 3 zlote, a poznije w smyku widzialam taki za 150zl chyba albo i wiecej!!!

    ja w sumie mam w tarnowie takie sprawdzone, gdzie maja fajne rzeczy i chodzilam tam z mama i siostra ale teraz to juz ne bardzo mam sily, za to mama i siostra sie ciesza, bo jak widza cos fajnego dla malucha to jzu mi kupuja i tylko zdaja relacje co tym razem im sie trafilo :) nawet ich nie stopuje, bo wime ze sprawia im to radosc, a lepiej ode mnie zastopuje je zasobnosc portfela :)


    a dla doroslych to akurat tam gdzie chodze to moznia nawet rzeczy z metkami jeszczed znalezc, bo to wogóle są głównie z Anglii rzeczy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2013, 12:13

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 marca 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poza tą ogrodniczką, nic strikte ciążowego nie planuję. Mam całą szafę luźnych tunik i legginsów, ktore mi z tyłka spadaly;-) tylko jakos tak na ta ogrodniczke sie napaliłam;-)

    a wogole to powiem Wam w sekrecie;-) że mam juz kilka najmniejszych czepeczek i pajacykow bo sie nie moglismy oprzec z mezem i z mamą, każdy coś kupił.

    Aniu co do przeziebienia to sok z kiszonej kapusty jest rewelacujny, ale nie wiem czy Ci podejdzie ten zapach...a jak nie to sok z aronii:-)

    anna_w, Amicizia, mauysia, Nina82 lubią tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 8 marca 2013, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora ja mam już całą torbę takich ciuszków, bo się kupowało jak było coś ładnego, że tam się da w rodzinie na prezent, po czym jak już przyszło co do czego to już dziecko urosło i zostawało w domu :) chociaz niektore kupowałysmy bo sie nam strasznie podobały a nie zeby konkretnie komus dac :)

    Dora lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 8 marca 2013, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My sporo ciuszkow dostaniemy od szwagierki, ktora ma termin 19.03.
    Miedzy Naszymi kruszynkami bedzie akurat 6m roznicy. Ona ma sporo uniwersalnych ubranek dla dziewczynki i chlopca.

    Nina82 lubi tę wiadomość

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 8 marca 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja o ubrankach z kuzynkami nie rozmawialam ogolnei to jak ktos bedzie chcial dac i sie zaoferuje to wtdy bed emyslec a poki co mojej mamie te zakupy tyle frajdy sprawiaja, ze niech sobie szaleje :) ja i tak nie mam i raczej miec nie bede sil na takie zakupy teraz :)

    Nina82 lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2013, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie pryz Kubie M przytargał od swojej Bratowej kilka reklamówek ciuszków dla dziecka...ale w sumie z niewielu skorzystałam, bo po 1 nie znoszę ciuszków kiepskiej jakości i jak coś mi się nie podoba to nie ma bata,bym dziecku założyła, a po 2 to mój Kuba to dziecko wiosenne (z maja) a Bratanek M z września a więc bardzo dużo rzeczy nie pasowało na daną porę roku...my kupiliśmy Młodemu (pamiętam jak dziś bo dokładnie w dzień Kobiet) a więc 2 m-ce z hakiem przed terminem porodu po kilka sztuk śpioszków, bodziaków, kaftaników (dokładnie chyba TYLKO po 5) i wcale nie było mało a dziecko praktycznie tylko w tym chodziło...potem dostało nieco od rodziny, ale nie jakieś znaczące ilości, więc w zasadzie można przyjąć,że przez większość czasu ubrane było w to co sami kupiliśmy ...a ja byłam przeszczęśliwa :) Zresztą ja wyznaję zasadę - nie ważna ilość a jakość...i dlatego teraz też moje dziecko ma 1 parę dżinsów (mega kozackich, hehehe) na wyjście i chyba ze 3 pary takich niekoniecznie wyjściowych albo już nieco przyniszczonych, podobnie ze sweterkami...nie mam potrzeby zapełniania Jego komody po brzegi :)
    Teraz te ubranka mam odłożone, popakowanie w pudełka i czekają u mojej Mamy na braciszka (lub siostrzyczkę) Kuby :) Planuję (jeśli będzie to dziewczynka) dokupić może po 3 komplety ubranek typowo dla dziewczynki, oraz ciepłe ubranka na jesień zimę, bo takowych nie posiadam (niewykorzystanych ubranek po Bratanku M pozbyłam się , tak strasznie mi wadziły w domu :) ).Ale to nie wcześniej niż latem zacznę szaleć po sklepach, jakoś wcześniej nie czuję potrzeby....choć nie wykluczone,że będę czyhać na promocje w H&M czy innych sieciówkach ;)

    Co do kostiumów kąpielowych to mnie podobają się te z C&A z taką niby koszulką i kto wie,może zakupię cosik takiego, w końcu z Młodym pewnie będziemy latem jeździć nad wodę i choć ja opalać się raczej nie będę to jednak będzie to lepsze niż grzać się w ciuchach...poczekam na promocje w C&A, często tam kupiłam coś za znacznie niższą cenę :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2013, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś za szybko mi się wysłało, a chciałam dopisać do Ani, kochana ja w ciąży chorowałam ale nie pamiętam co brałam :( Ale pewnie właśnie jakąś homeopatię...na katar dla mnie jest mega Euphorbium (innych kropli chyba w ogóle w ciąży na katar stosować się nie powinno!), na gardło wspomniane Tantum Verde (lub tańszy Hasco-sept), albo płukanie gardła szałwią bądź amolem ...a poza tym naturalne metody jak sok z malin, herbatka z cytrynką...chociaż ostatnio mam mega obrzydzenie do herbaty i teraz to do śniadania czy kolacji w ogóle nie piję nic! A jakiś czas po wypijam hektolitry wody Mama i ja :) (ostatnio pierwszy raz na nią trafiłam w sklepie, a pamiętam, że kiedyś gdzieś mówili,że to najlepsiejsza woda ;) ).

    anna_w, Nina82 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2013, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś przypomniało mi się, jeśli macie w pobliżu aptekę Dbam o Zdrowie (sieć jest w całej Polsce) to warto zarejestrować się w programie Dla mamy i maleństwa - można kupić dużo leków, witamin, kosmetyków i innych na otrzymaną kartę i rabat czasem jest znaczący :) Polecam :)
    http://dlamamyimalenstwa.pl/

    Dora, mauysia lubią tę wiadomość

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 9 marca 2013, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na katar można też stosować wodę morską w sprayu. Generalnie pani w aptece rozkladala ręce, i poza wspomnianym przez Was syropem, nie miała nic więcej do zaproponowania.

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 10 marca 2013, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a znacie jakiś bezzapachowy balsam przeciw rozstępom? Obecnie kończę pierwsze opakowanie Babydream, którego zapach już przestał mi odpowiadać, a szkoda bo ogólnie balsam zrobił moją skórę gładką i nawilżoną jak nigdy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2013, 13:13

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny a znacie jakiś bezzapachowy balsam przeciw rozstępom? Obecnie kończę pierwsze opakowanie Babydream, którego zapach już przestał mi odpowiadać, a szkoda bo ogólnie balsam zrobił moją skórę gładką i nawilżoną jak nigdy.

    Ja niestety nie mam niczego takiego...w poprzedniej ciąży w ogóle nic na rozstępy nie używałam , w tej jeszcze też nie :)

  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 marca 2013, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rady na zagage w ciąży od mojej przyjaciółki, która mocno ten temat przerabiałą w ciąży:

    ciepłe mleko pomaga doraźnie o ile nie masz prblemu z piciem mleka :)

    w ciąży można bezpiecznie zażywać rennie, przyjaciółce pomagało tylko to miętowe, ale są też owocowe smaki :)

    ogólnie zaliczyłam dziś pierwszy raz bliskie spotkanie z wc, w sumie to nawet mi ulżyło, ale widze, że robi się coraz ciekawiej

    jutro zaczynam wyczekaną rehabilitacje i nie wiem jak ja na nią dotre, bo jazdka mpk to koszmar dla mnie, a poza tym nie wiem czy sie nie okaze ze jednak nic z tego, to mam jakies lasery i prądy a jestem w ciąży

    i siedzenie przed laptopem mi bardzo szkodzi wiec za pewnie przez jakiś czas będę dość rzadko, o ile na tym watku nadrabianie nie jest trudne to czuje ze na plemnniczec bedzie konieczne streszczenie :(

    Dora lubi tę wiadomość

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • Amicizia Autorytet
    Postów: 2578 2367

    Wysłany: 10 marca 2013, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tutaj znalazlam na co jakie leki mozna w ciąży zażywac

    http://wciazy.familie.pl/artykul/Bezpieczne-leki-w-ciazy,4352,1.html

    tpb9ue9.png
    20110521580820.png
  • mauysia Autorytet
    Postów: 7315 19722

    Wysłany: 11 marca 2013, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dora wrote:
    Dziewczyny a znacie jakiś bezzapachowy balsam przeciw rozstępom? Obecnie kończę pierwsze opakowanie Babydream, którego zapach już przestał mi odpowiadać, a szkoda bo ogólnie balsam zrobił moją skórę gładką i nawilżoną jak nigdy.

    Z tego co pamiętam, to ja używałam kremu na rozstępy Gerber. A teraz chyba będę używać zwykłego kremu nawilżającego.

    1kk082c3vuoqvmjs.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 11 marca 2013, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Mayusia:-) musze go powachac;-)

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ