Gorące mamuśki 🤰❤️
-
WIADOMOŚĆ
-
Ounai wrote:Ja brałam czopek, bo czułam jak mi ciężko w jeslitach ale blokowało mnie po parciu tak, że nie mogłam zrobić. A w domu to już jakoś powolutku, powolutku i poszło. A brodawki mogą boleć ale nie powinny krwawić. Może nie do końca mały dobrze łapie ta pierś jednak. Nie ugniata Ci jej gdzieś dziaslami?
-
Annia wrote:1.5 godziny spania i pobudka. Ja się pochlastam. 😭
Annia.
A pobudka jest na pierś jedynie?
Bo to że dziecko się budzi nie musi oznaczać, że tylko chce jeść, moze mu chodzic o bliskość, a może brzuszek boli, metka w ubraniu uwiera, idą bączki, kupa, uwiera pielucha, źle ułożone są jajeczka, jest mu za zimno za gorąco, za ciasno, za mało ciasno, trzeba go odbić, ma temperaturę, idą zęy, tp.,itd.
Niestety ale dopóki dziecko nie umie mówić to nie powie nam o co mu chodzi
Mogę Ci doradzić dużo cierpliwości i żebyś odsypiala ile się da!
.Lalia lubi tę wiadomość
Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
[/url]
Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność -
Sylwucha wrote:Kobry też dają popalić, ale Oliwia już 4 noc z rzędu śpi 8 h, Lena drugą noc z rzędu 5,5 h. Karmie je na spiocha. Więc fajnie. Najgorsze zasypianie. Wtedy odpalają swoje turbodoladowanie. Dziś ogarniał je mąż, a ja wyrodna matka leżałam w wannie i delektowałam się rubinowym płynem. Aż mi dziwnie po takim czasie, jakby inny smak 😂 Przyszłam rozochocona do sypialni i mówię do starego, że bzykać mi się chce. On, że zmęczony, bo dzieci usypiał i mam czekać do rana 😉 Nakarmiłam na spiocha Lenkę, przewinęłam i idę spać.
A jak Twoje noce Darling? Śpisz już więcej? Btw, kiedy dzieci zaczynają ząbkować? Pamiętasz jak było u córki?
Ja wieczory mam dla Wiki bo Aleks zasypia już o 18, śpi dobrze tak do 2, a potem niestety śpi niespokojnie i wybudza się co godzinę...
Co do zębów to kwestia indywidualna, ale moja Wiki miała pierwsze jakos jak miała ok 7 mc6, jak wstanę to sprawdzę, bo mam zapisane.
BuziakiSylwucha lubi tę wiadomość
Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
[/url]
Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność -
Stokrotka, dziękuję Ci bardzo 💙 bo czułam się już wyrodną i najgorszą matką, bo jednak małemu dałam dwa razy mm po karmieniu piersią żeby go "dopchać" i to raz było 10 ml, a raz 15 ml więc to nie było karmienie tylko bardziej takie dopchanie..
Byłam teraz u położnej, wzięłam w razie czego jeszcze jedną buteleczkę (tutaj są jednorazowe smoczki i takie mini buteleczki nan) i mówię jej że zależy mi na kp, że mały jadł po 20 min z każdej piersi i zasnął, a jak go odłożyłam to się przebudził, zaczął wystawiać język i pchać rączkę do buzi i czy to znaczy że się nie najada, a ona mówi że się najada tylko po kp mam go zostawić przy sobie i po przytulać żeby czuł się bezpiecznie i odłożyć dopiero jak zaśnie, więc jutro tak będę próbować. Na pewno nie odpuszczę tak łatwo kp, choćbym miała w domu odciągać laktatorem i podawać z butelki żeby być pewna czy zjadł i wierzę że dam radę 💪
Julik, powiem Ci, że zarówno moja mama przy porodzie ze mną, jak i ja teraz przy porodzie z Olkiem miałyśmy przebijane wody i to dopiero ruszało skurcze.
Ja co prawda urodziłam ok. 3,5 h od przebicia wód, ale wtedy przynajmniej zaczęły się skurcze i czułam że rodzę, dla mnie to było zbawienie, bo pomyśl że u mnie regularne skurcze pojawiły się po 14:00 w czwartek i do 4:00 rano w piątek mniej więcej co kilka godzin pojawiały się i znikały.
A od przebicia wiedziałam że jestem już bliżej końca.
Mój poród nie jest historią, którą będę opowiadać dodając innym otuchy jak to pięknie i przyjemnie, ale z dumą będę opowiadać i przyznawać się do tego co napisała Ounai : nawet nie podejrzewamy jaka drzemie w nas siła i determinacja żeby ten maluszek przyszedł na świat 💪 i ja wierzę, że Tobie tej siły nie brakuje 😘 i racja, położne i lekarze to skarb, ja cały czas powtarzam, że mój udany poród SN to zasługa 5 osób : mojej położnej, która zrobiła dosłownie wszystko żeby rozkręcać skurcze, wywoływać rozwarcie i wyprzeć małego i wspierać mnie , dwóch lekarek które wierzyły że dam radę i darły się do mnie żebym parła (takie darcie w stylu : dasz radę kur*a tylko się nie poddawaj), mojego synka który parł na przód mimo wielu trudności ale cały czas był spokojny (super tętno) i wiedział że ja sobie poradzę i oczywiście że moja, bo nie odpuściłam ani na chwilę, bo wiedziałam że jestem do tego stworzona 💪 i może ktoś myśleć że jestem próżna, ale uważam że mój poród to moja duma!
Ounai fantastycznie to napisała : najważniejsze jest nastawienie, nie nastawiaj się że "masakra, skurcz idzie!" tylko pomyśl że każdy skurcz nie tylko rozwiera minimalnie szyjkę ale też przesuwa Twoje dzieciątko kanałem rodnym, nie myśl że masaż szyjki boli tylko ze sprawia że rozwarcie się zwiększa, nie myśl że przebicie wód to masakra, tylko że wtedy Twojemu bobasowi na pewno będzie lepiej już poza brzuszkiem 💙
Wysyłam Ci kochana turbo moc i wiarę że dasz radę ♥️Gagatka, Inaa89, Julik, Wik89, Nowastaraczka, Suszarka lubią tę wiadomość
-
Dziewczyny a jak to jest z mm w szpitalach, trzeba mieć własne czy położne dają? I skąd wiadomo, ile dawać dziecku? I czy trzeba mieć swoje butelki i swój laktator, gdzie to wyparzyć?
Sorry, że dopytuje, ale zakładam, że z lakracja może mi pójść tak jak poprzednio, czyli kiepsko i wolę się przygotować.Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2020, 06:15
It ain't about how hard you can hit. It's about how hard you can get hit and keep getting forward. That's how the winning is done".
Córeczka 2016
Córeczka 2021
Leczenie:
metformina, letrox, clexane 0,4, acard, metypred, metyle, dopegyt
06.2019, 03.2020
Ja: Hashimoto (TSH 0,3)
owulacja jest - monitoring ok
sono hsg (grudzień 2019) - ok
MTHFR_1298A>C w układzie homozygotycznym nieprawidłowym
wit D3 ok
homocysteina ok
graniczna insulinooporność ==> dieta + metformina
zespół antyfosfolipidowe - ujemne
ANA 1 ujemne
On: teratozoospermia (02.2020), słaba morfologia, reszta ok
Suple: androvit, wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna -
kic83 wrote:Annia.
A pobudka jest na pierś jedynie?
Bo to że dziecko się budzi nie musi oznaczać, że tylko chce jeść, moze mu chodzic o bliskość, a może brzuszek boli, metka w ubraniu uwiera, idą bączki, kupa, uwiera pielucha, źle ułożone są jajeczka, jest mu za zimno za gorąco, za ciasno, za mało ciasno, trzeba go odbić, ma temperaturę, idą zęy, tp.,itd.
Niestety ale dopóki dziecko nie umie mówić to nie powie nam o co mu chodzi
Mogę Ci doradzić dużo cierpliwości i żebyś odsypiala ile się da!
.
Gagatko położne dają MM w takich małych jednorazowych buteleczkach.Wik89 lubi tę wiadomość
Mikołaj 💗 07.09.2020
Adam 💗28.05.2023 -
Ja też nie umiem jeszcze rozpoznać, czy dziecko się najada. Ale od narodzin miał 5 smółek i 2 siku, to chyba coś tam przetrawił? Po 12 godzinach spadł z wagi o 70 g...
Tych nakładek nie umiem używać albo są za duże, bo brodawka zajmuje ledwie połowę tego dziubka.
Ale Ounai, skoro mówisz, że trzeba zacisnąć zęby i wytrzymać, to będę starała się tak robić.
Sąsiadce położna zaproponowała wodę dla małej, bo jest odwodniona lekko.. nie wiedziałam, że noworodki mogą pić wodę. -
Była właśnie pani położna i mnie uspokoiła, że skoro miał tyle wypróżnień, to znaczy, że układ pokarmowy pracuje i że się najada, że mu wystarczy w tym momencie 10 ml na dobę i że jak wisi na piersi to dobrze, bo ją pobudza.
Gagatka, kic83, Wik89 lubią tę wiadomość
-
Dziewczyny, współczuję Wam tych bezsennych nocy i trzymam kciuki, żeby było lepiej.
Anniu, przykro mi, że nie masz szansy wypocząć.
I witam się w skonczonym 32 i zaczętym 33 tygodniu. Teraz cel, żeby doczekać do końca roku, dzień za dniem.. Udanej niedzieli!Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2020, 06:16
Lalia, kic83, dmg111, KarolinaMaria, Wik89, Suszarka lubią tę wiadomość
It ain't about how hard you can hit. It's about how hard you can get hit and keep getting forward. That's how the winning is done".
Córeczka 2016
Córeczka 2021
Leczenie:
metformina, letrox, clexane 0,4, acard, metypred, metyle, dopegyt
06.2019, 03.2020
Ja: Hashimoto (TSH 0,3)
owulacja jest - monitoring ok
sono hsg (grudzień 2019) - ok
MTHFR_1298A>C w układzie homozygotycznym nieprawidłowym
wit D3 ok
homocysteina ok
graniczna insulinooporność ==> dieta + metformina
zespół antyfosfolipidowe - ujemne
ANA 1 ujemne
On: teratozoospermia (02.2020), słaba morfologia, reszta ok
Suple: androvit, wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna -
Irysko, chyba hormony robią swoje, bo wczoraj jak patrzyłam na synka i się rozpłakałam 💙 nie wiem włączyło mi się jakieś głupie myślenie że albo KP albo mm, bo jak dokarmiam mm to może za szybko odpuszczam i daje butle zamiast przytrzymać na piersi 🤦♀️
Edyciak, mój w 36 h stracił 240-260 g😉 ja miałam poranione brodawki tak pierwsze 10 h, bo nie dość że je dość mocno stymulowałam podczas porodu, to jeszcze chyba średnio umiałam przystawić synka. A odkąd po każdym jednym karmieniu smaruje lanolina i doradca laktacyjny pokazała jak się układać do karmienia, to na brodawce nie ma już żadnych pęknięć czy stropkow, a mnie tylko boli jak zaczyna ssać, wtedy dosłownie zaciskam zeby, po paru minutach już mniej boli 👍
Gagatko, gratuluję kolejnego tygodnia 💙 oby minimum do 37 ✊
A co do mleka, to u nas się idzie i bierze ile chce i kiedy chce 😉Gagatka, edyciak. lubią tę wiadomość
-
Zazdroszczę Wam ze macie mleczko. Ja po każdym porodzie mialam pokarm i to dużo. A teraz juz 2 dobe walczę i tylko lecą po 2 krople z piersi 😒 tak bardzo chciałam aby maly lezac na intensywnej mial moje mleczko a póki co musi być dokarmiany MM.
Mnie dzis juz chyba wypisza do domku. Moze tam laktacja mi ruszy. Dobrze ze moge codzien na 2 godz przyjeżdżać do malego. Mimo że to 50km drogi w jedną stronę ale nie ważne, nie wyobrażam sobie nie widzieć go choc jednego dnia. Wiec bede przyjeżdżać codzien 😊Lalia, Gagatka, kic83, Sylwucha, KarolinaMaria, Wik89, Nowastaraczka, SzalonaOna, Suszarka, edyciak. lubią tę wiadomość
02.06 13 dpo II
03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
06.06 17 dpo beta 700
28+6 1496g
17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰
-
Można lezec na boku po CC? Ja spie tylko na plecach, bo jak chce na bok to wtedy ciagnie ta rana po bokach. A juz mi tak nie wygodnie..02.06 13 dpo II
03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
06.06 17 dpo beta 700
28+6 1496g
17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰
-
Inaa, kochanie, ale zawsze byłaś po porodzie SN 😘 po CC bardzo często laktacja rusza ok 5 doby, więc bądź dla siebie wyrozumiała 😘
Inaa89 lubi tę wiadomość
-
I jeszcze mam pytanie. Jak ruszy mi laktacja i będę przywozić codzien mleczko małemu. To w czym najlepiej ? Co kupic? Pojemniczki czy woreczki?02.06 13 dpo II
03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
06.06 17 dpo beta 700
28+6 1496g
17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰
-
Lalia wrote:Inaa, kochanie, ale zawsze byłaś po porodzie SN 😘 po CC bardzo często laktacja rusza ok 5 doby, więc bądź dla siebie wyrozumiała 😘
Gagatka, Lalia lubią tę wiadomość
02.06 13 dpo II
03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
06.06 17 dpo beta 700
28+6 1496g
17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰
-
Inaa, myślę, że mimo wszystko w domu będzie Ci lepiej, dojdziesz do siebie, a Tymus bedzue pod najlepszą opieką i będziesz go odwiedzać. Mama ginekolog pisała swego czasu, że wyjście do domu, podczas, gdy jej syn był w szpitalu było dobra decyzja dla niej, drugiego syna. Przytulam.
Jeszcze Was dopytam-- co robiłyście z dzieckiem w szpitalu i w pierwszych dniach w domu, jak chciałyście iść do toalety, pod prysznic. Ja nic nie pamiętam, nie wiem jak to robiłam z córką, poza tym, że w domu była że mną mama lub siostra. Ale w szpitalu mi zabierały mała na noc, więc mogłam spać, a w dzień.. . Nie pamiętam!
It ain't about how hard you can hit. It's about how hard you can get hit and keep getting forward. That's how the winning is done".
Córeczka 2016
Córeczka 2021
Leczenie:
metformina, letrox, clexane 0,4, acard, metypred, metyle, dopegyt
06.2019, 03.2020
Ja: Hashimoto (TSH 0,3)
owulacja jest - monitoring ok
sono hsg (grudzień 2019) - ok
MTHFR_1298A>C w układzie homozygotycznym nieprawidłowym
wit D3 ok
homocysteina ok
graniczna insulinooporność ==> dieta + metformina
zespół antyfosfolipidowe - ujemne
ANA 1 ujemne
On: teratozoospermia (02.2020), słaba morfologia, reszta ok
Suple: androvit, wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna -
Inaa89 wrote:I jeszcze mam pytanie. Jak ruszy mi laktacja i będę przywozić codzien mleczko małemu. To w czym najlepiej ? Co kupic? Pojemniczki czy woreczki?
Może woreczki żeby Wam się lepiej w domu przechowywało?
It ain't about how hard you can hit. It's about how hard you can get hit and keep getting forward. That's how the winning is done".
Córeczka 2016
Córeczka 2021
Leczenie:
metformina, letrox, clexane 0,4, acard, metypred, metyle, dopegyt
06.2019, 03.2020
Ja: Hashimoto (TSH 0,3)
owulacja jest - monitoring ok
sono hsg (grudzień 2019) - ok
MTHFR_1298A>C w układzie homozygotycznym nieprawidłowym
wit D3 ok
homocysteina ok
graniczna insulinooporność ==> dieta + metformina
zespół antyfosfolipidowe - ujemne
ANA 1 ujemne
On: teratozoospermia (02.2020), słaba morfologia, reszta ok
Suple: androvit, wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna