X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2680 2597

    Wysłany: 22 lipca 2021, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Masz zastój. Nie uciska Ci biustonosz? Spróbuj go usunąć zanim zacznie boleć bardziej.
    A jak to zrobić przystawiam dziecko do tej piersi praktycznie cały dzień od tej piersi zaczynamy i kupiłam kapustę jakieś jeszcze są sposoby?

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8441 18547

    Wysłany: 22 lipca 2021, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszareczko, u Olka to wygląda tak:

    20 tygodni obrót na brzuch przez lewy bok
    24 tygodnie obrót na brzuch przez prawy bok

    25 tygodni obrót na plecy przez lewy bok
    28 tygodni obrót na plecy przez prawy bok

    27 tygodnie podpór w leżeniu na lewym boku
    Brak podporu w leżeniu na prawym boku

    30 tygodni siad z podporu z lewego boku
    Brak siadu z podporu z prawego boku

    Jutro Olek kończy 31 tygodni.
    Więc on się pięknie mieści w tych widełkach 6 tygodni zdobywania umiejętności przez obie strony.

    Tylko to co mnie trochę martwi, to że przez to że ma tą jedną stronę bardziej jakby "aktywną", to zaniedbuje drugą stronę.
    I np. jak siedzi w krzesełku do karmienia, to się przechyla w lewo i rzadziej sięga po jedzenie lewą rączka. Jak przyjmuje pozycję czworaczą to częściej ta lewa rączka jest zaciśnięta w pięść, a w leżeniu na brzuchu częściej siega prawa po zabawki co go motywuje do obrotu przez lewy bok. I chyba to co mnie dzisiaj trochę zaniepokoiło, że miał zabawkę 20 cm od lewej rączki, a zrobił pivot w prawą stronę żeby do niej pójść, czyli wybrał dłuższą drogę. A od początku duuużo chętniej pivotował w prawo niż w lewo.

    Więc nie panikuje jakoś niesamowicie, tylko obserwuję dość dużą rozbieżność, a na tym etapie rozwoju, to jakby jedna umiejętność ciągnie za sobą drugą.

    U Olka to wygląda tak:
    Rzadziej wyciąga lewą rękę po zabawki, więc rzadziej obraca się na plecy przez prawy bok, nie obracając się na plecy przez prawy bok nie leży na nim i nie robi podporu na łokciu, nie robiąc podporu na łokciu na prawym boku nie zrobi podporu do siadu z prawego boku, a co za tym idzie nie siądzie.

    Ale z drugiej strony, obrót na plecki przez lewy bok potrafi już od 6 tygodni, a na plecki przez prawy dopiero od 3 tygodni. A dla takiego dziecka to kupa czasu, więc miał czas żeby wytrenować podpór i siad z lewego boku.
    Dlatego dam mu teraz czas żeby potrenował prawa stronę.

    Wiem, że dla większości Was jest to czepianie się, ale funkcjonując na codzien z Olkiem naprawdę rzuca się w oczy że podpiera się (a teraz też siada) tylko z jednego boku. A jeśli nie uaktywni też tej drugiej strony, to boję się po prostu że będzie miał problem z czworakowaniem bo tam konieczne jest używanie obu stron ruchem naprzemiennym.

    Na razie nie panikuję, nie umawiam fizjo, ale po prostu mam to na uwadze 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 23:22

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8441 18547

    Wysłany: 22 lipca 2021, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kic, zobacz priv 😘

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Fragaria Autorytet
    Postów: 857 1626

    Wysłany: 22 lipca 2021, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu, dużo zdrówka dla Tomka. Czasami lepiej z problemem być w szpitalu bo reagują na bieżąco. Mam nadzieję że niedługo się poprawi i będziecie znów w domu :-)

    Motylku, sytuacja jest bardzo trudna i delikatna. Współczuję Wam, ale przede wszystkim Zuzi, bo ona w tym momencie jest najbardziej pokrzywdzona. Trochę wyobrażam sobie jak ona się czuje. Myślę że pomoc specjalisty jest dobrym pomysłem.

    KarolinaMaria, u nas też alergia na ziemniaka. Do tego niedawno do zakazanej listy doszła nam dynia.

    Nadzieja, mnie się że dwa razy zrobił zastój pod pachą i jak przystawiłam Adasia w pozycji spod pachy (zwykle jej nie praktykuje) to pomogło.

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    Ona i On 36lat
    +
    02.2016 Syn ❤️
    12.2019 Aniołek (12 tc)
    11.2020 Synek 💙
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14014 20535

    Wysłany: 23 lipca 2021, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    A jak to zrobić przystawiam dziecko do tej piersi praktycznie cały dzień od tej piersi zaczynamy i kupiłam kapustę jakieś jeszcze są sposoby?
    Zmieniłabym na jakiś czas biustonosz na taki miękki, bez fiszbin. Spróbuj karmić spod pachy bo to tak wygląda jakby właśnie dziecko nie do końca opróżniał Ci pierś. Ciepły okład przed karmieniem i zimny po. Najpierw podawaj chora pierś, potem dopiero zdrowa.

    age.png

    age.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 23 lipca 2021, 02:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    A jak to zrobić przystawiam dziecko do tej piersi praktycznie cały dzień od tej piersi zaczynamy i kupiłam kapustę jakieś jeszcze są sposoby?

    Ja robilam jak Ounai piszę i jeszcze bralam 3x ibuprom na stan zapalny

    Ounai lubi tę wiadomość

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14014 20535

    Wysłany: 23 lipca 2021, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O tak, zapomniałam o ibupromie.

    Moje dzieci nadal chcą mnie wykończyć. Tymek o 1 przyszedł płacząc żeby mu masować nogi, a Marta od 4:30 już nie śpi. Walczyłam z nią ponad godzinę żeby zasnęła ale nie ma szans.

    age.png

    age.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3421 6200

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, a nigdy nie wiesz, ja dwie moje naprawdę bliskie przyjaciółki poznałam właśnie w ppracy. Jedna dodatkowo mieszka na drugiej stronie ulicy😍🥰. Ja jestem mocno społeczna, i bardzo potrzebuje kontaktów z ludźmi. I o ile pracuję zdalnie juz od prawie 5 lat, o tyle "po pracy" potrzebuję pogadać z kimś innym niż z mężem. Jak to mówi właśnie ta moja przyjaciółka" mąż to mąż, a przyjaciółka to przyjaciółka". I ja się z tym w pełni zgadzam, i mimo że uważam mojego męża za mojego przyjaciela, to nie to samo co przyjaciółka kobieta❤. Wiecie, solidarność jajników robi swoje 😉.

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3421 6200

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, mój też się kręcił od 4:30, przysnął jeszcze na moment tylko. Ale zasnął wczoraj o 19:00 w sekundę, i przebudził się na moment tylko dwa razy do tej 4:30, więc tej nocy nie dopisuję do kategorii "DRAMAT"😊
    Edit: co nie znaczy, że zapomniałam jak to było wczoraj czy trzy dni temu,i nie przechodzę do team#rodzenstwodlajedynaka 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 07:13

    kic83 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • asias86 Autorytet
    Postów: 652 1030

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    O tak, zapomniałam o ibupromie.

    Moje dzieci nadal chcą mnie wykończyć. Tymek o 1 przyszedł płacząc żeby mu masować nogi, a Marta od 4:30 już nie śpi. Walczyłam z nią ponad godzinę żeby zasnęła ale nie ma szans.
    U nas kiepska noc Kuba od 2 się budził a o 5 postanowił wstać i to jeszcze w takim humorze że tylko na rękach

    Kuba 26.07.2020

    Bartek 27.10.2022
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14014 20535

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Ounai, a nigdy nie wiesz, ja dwie moje naprawdę bliskie przyjaciółki poznałam właśnie w ppracy. Jedna dodatkowo mieszka na drugiej stronie ulicy😍🥰. Ja jestem mocno społeczna, i bardzo potrzebuje kontaktów z ludźmi. I o ile pracuję zdalnie juz od prawie 5 lat, o tyle "po pracy" potrzebuję pogadać z kimś innym niż z mężem. Jak to mówi właśnie ta moja przyjaciółka" mąż to mąż, a przyjaciółka to przyjaciółka". I ja się z tym w pełni zgadzam, i mimo że uważam mojego męża za mojego przyjaciela, to nie to samo co przyjaciółka kobieta❤. Wiecie, solidarność jajników robi swoje 😉.
    Póki co nie znalazłam jeszcze nikogo takiego w pracy, żeby móc iść razem konie kraść. Owszem, mam koleżanki, ale to takie właśnie "koleżanki z pracy". Mój mąż jest bardziej w typie introwertyka. On nie czuje takiej potrzeby kontaktu z innymi ludźmi, natomiast ja uwielbiam się z ludźmi spotykać, rozmawiać i mocno tego potrzebuję. Też mąż jest moim największym przyjacielem, ale zgadzam się, że przyjaciółka to inny typ relacji. Facet po prostu nie zrozumie. Chyba że gej ;)

    A co do pobudki to sama sobie jestem winna bo Marta czyta mi w myślach. Jak kiedyś pomyślałam że pasowałoby zacząć wstawać o 7 tak od następnego dnia zaczęła się budzić o 7. Po weekendzie u teściowej się przestawiła i zaczęła dosypiać do 9, wczoraj pomyślałam że trzeba będzie ja przestawić to pokazała. Może by jeszcze zasnęła, ale syn znowu spał ze mną i jak go zobaczyła to chciała się z nim bawić i budzić go, a on do przedszkola więc musiałam ja zabrać do salonu. Ledwie żyję, bo spałam jakieś 4h tylko.

    age.png

    age.png
  • Clover Autorytet
    Postów: 2007 2916

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olek obudził się o 6, ale za to z takim wrzaskiem, że nie mogłam go uspokoić. Myślałam, że jest taki głodny, ale podanie butli nic nie dało i długo musieliśmy się tulić, żeby sie uspokoił. Wystraszyłam się że może jest chory, ale nie ma gorączki ani nic. Chyba się po prostu wystraszył 🤷‍♀️

    06.02.2021 👶💙

    age.png
  • asias86 Autorytet
    Postów: 652 1030

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie polecić jakieś pomysły na prezent na roczek?

    Kuba 26.07.2020

    Bartek 27.10.2022
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 23 lipca 2021, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 14:01

    Ounai, asias86, Clover, Zulugula lubią tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14014 20535

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asias86 wrote:
    Dziewczyny możecie polecić jakieś pomysły na prezent na roczek?
    Stolik interaktywny, tablica manipulacyjna, jeździk, pchacz, zabawka na sznurku do ciągnięcia, klocki duplo/mega blocks, sorter, dumel odkrywczy domek, arka Noego, wózek dla lalek/wózek sklepowy, różne zabawka grające, Wańka Wstanka, Bąk, Matrioszka, jeździk taki do odpychania siebie nóżkami, książeczka sensoryczna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 08:01

    asias86, calanthe, Clover, Fragaria lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5971 9636

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj zasnął o 22, wstał o 7.30. W trakcie 5 pobudek, ale tylko 3 na kp, 2 razy tatuś ululal nosząc na rękach, więc w sumie sukces. ..

    Nadzieja przy zastoju możesz jeszcze brać lecytyne, nawet do 4x1200mg dziennie. Plus poszukaj czy nie ma zatkanego kanalika.

    kic83 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Clover Autorytet
    Postów: 2007 2916

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja, że facet nigdy nie zrozumie tak kobiety, jak druga kobieta. Ja wprawdzie jestem mocnym introwertykiem, ale jednak czuję potrzebę, żeby się komuś wygadać. Raczej jestem ostrożna w relacjach, kiedyś byłam naprawdę blisko z przyjaciółką (teraz bym jej tak nie nazwała...), ale kiedy było dobrze to wszystko pięknie, a później rozstała się ze swoim facetem i ja sporo jej pomagałam, a ona zaczęła mieszać w mojej relacji z moim obecnie mężem (jeszcze nie byliśmy wtedy ze sobą, ale chemia już działała) - chyba ubzdurała sobie, że musi go zdobyć, a kiedy się nie udało, to podbuntowała na mnie jego siostrę, a z kolei siostra powtórzyła te bzdury jego matce. Dowiedziałam się o tym dopiero po dwóch latach i natychmiast zerwałam znajomość, od tej pory już boję się do kogoś na tyle zbliżyć. Owszem, mam koleżanki, ale nie czuję, żebym komuś na tyle zaufała, czasem zdarzało się że powiedziałam o którejś "przyjaciółka", ale teraz widzę, że żadna z tych relacji przyjaźnią nie była czy nie jest. Mamy z mężem grupę wspólnych znajomych i kiedyś spotykaliśmy się bardzo często i mogliśmy na siebie liczyć, a teraz każdy poszedł w swoją stronę. Jeszcze niedawno myślałam, że jedna z tych dziewczyn to przyjaciółka, ale teraz widzę, że zarówno ona, jak jej mąż lubią się spotykać z nami, bo na naszym tle mogą błyszczeć, kiedyś były tylko małe przytyki i tego nie zauważaliśmy, a teraz już lecą takie przechwałki, że ograniczamy tę znajomość bo zwyczajnie nas to męczy... Niedawno wprowadzili się tu obok nas nowi sąsiedzi, znaliśmy ich już wcześniej bo mieszkali w sąsiedniej wiosce, ale teraz poznajemy się lepiej i wydaje mi się, że jest szansa na bliższą relację, ale czas pokaże. Na razie bardzo fajnie nam się spędza czas, a co z tego będzie - zobaczymy.

    06.02.2021 👶💙

    age.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas noc fatalna.
    Mała nie dawała się nakarmić. Jadła z 30 sekund i zaraz płacz i wyginananie i zaraz szły bąki. Taka szarpanina, strasznie mi jej żal.
    Mąż ją uspokajał i przekazywał mi do karmienia i znowu to samo,płacz,wyginanie i mega bąki. Później już nie dała się uspokoić ani nie było mowy o jedzeniu 😭😭

    klz9df9hix7ly771.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5971 9636

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clover u nas tez takie pobudki z rykiem się zdarzają, jakby coś złego mu się przyśniło. Dzisiaj też taka pierwsza pobudke zaliczył po 40 minutach od zaśnięcia, ale tata ponosił i zasnął od razu na 3 godziny. Ja w ogóle mam wrażenie, że on się tak drze przez sen. Na szczęście z wiekiem jest tego mniej, zaczal takie akcje robić jak miał kolo pół roku.

    Dziewczyny, a kiedy czas na ten jeździk Scoot and Ride? Kupiłam Mikołajowi i na razie stoi w piwnicy i nie wiem czy ma roczek jest sens już go składać? Czy są tu dzieci, które nie bawiła Arka Noego albo Domek Dumel? Bo w sumie to wydatek, a nie chciałabym wyrzucić kasy w błoto.

    Dziewczyny czy macie do polecenia co zobaczyć i gdzie zjeść w okolicy Karpacza/Jeleniej Góry?

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Annia Autorytet
    Postów: 5971 9636

    Wysłany: 23 lipca 2021, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A u nas noc fatalna.
    Mała nie dawała się nakarmić. Jadła z 30 sekund i zaraz płacz i wyginananie i zaraz szły bąki. Taka szarpanina, strasznie mi jej żal.
    Mąż ją uspokajał i przekazywał mi do karmienia i znowu to samo,płacz,wyginanie i mega bąki. Później już nie dała się uspokoić ani nie było mowy o jedzeniu 😭😭
    Zielona Mikołaja też budziły baki w tym wieku, jak byl na rączkach to nie puszczał bąków, jak się go odłożyło do lozeczka to szedł bak za bakiem co go wybudzały... Ale nie było takiej awersji do piersi co opisujesz. :( a nie masz np szybkiego wypływu mleka i ja zalewa i dlatego się odrywa od piersi?

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
‹‹ 3892 3893 3894 3895 3896 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ