X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Anet.kaa Autorytet
    Postów: 6338 10483

    Wysłany: 23 lipca 2021, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia, rozumiem że taki masz charakter, zazdroszczę Ci tej skrupulatności i dokładności ale wg mnie troszke za dużo wymagasz od Olka.
    On ma jeszcze dużo czasu na wiele umiejętności, Pola też od zawsze preferuje jedną stronę (ważne aby potrafiła robić też dane rzeczy drugą), pivotowała też ciągle w.jedną stronę (zachęcałam ją do drugiej ale nie zawsze to przynosiło efekt) , pełzała jak żolnierz po kulawy, a.mimo to jak w końcu ruszyła na czworakach to idzie jej to pięknie i symetrycznie.
    Daj ku czas na spokojnie :)
    Owszem, uważam że wizyty u fizjo to lepiej wydane pieniądze na Pole bo widziałam jak pięknie rozluźniała się po tym, ale naprawde nie ma co się stresować tą jednostronnością.
    Wg mnie przez to że oglądamy tyle fizjo profili na instagramie (logopedyczne, rozwojowe itp rownież) to troche narzucamy sobie i dzieciom presje aby wszystko co robią było dopieszczone i perfekcyjne, a to są istotki które dopiero się uczą danych czynności i na dokładność mają jeszcze sporo czasu.

    ZielonaHerbata, Zulugula, Ounai, emdar, kic83, Suszarka, Clover, Lalia, kar_oliv, dmg111 lubią tę wiadomość

    8cs 👶💚
    Córeczka ur. 30.11.2020r 20:50
    2430g 52 cm


    3i49px9ipvfkmmcw.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 23 lipca 2021, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To nie jest tak,że latam jak głupia po lekarzach.
    Z racji niedotlenienia i wcześniactwa odwiedzamy szereg specjalistów i po niektórych wizytach wychodzę usatysfakcjonowana i nie drąże tematu na forum,nie czytam internetow a to dlatego,że lekarz wyczerpał temat, odpowiedział rzeczowo na pytania i wtedy jestem spokojna.
    Co innego jak właśnie idę do innego specjalisty z pytaniami i obawami a wychodzę ze zdawkowym odpowiedziami,które nic nie wnoszą i nadal zostawiają nas w kropce z problemem. I wtedy człowiek szuka na własną reke.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13979 20516

    Wysłany: 23 lipca 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Clover u nas tez takie pobudki z rykiem się zdarzają, jakby coś złego mu się przyśniło. Dzisiaj też taka pierwsza pobudke zaliczył po 40 minutach od zaśnięcia, ale tata ponosił i zasnął od razu na 3 godziny. Ja w ogóle mam wrażenie, że on się tak drze przez sen. Na szczęście z wiekiem jest tego mniej, zaczal takie akcje robić jak miał kolo pół roku.

    Dziewczyny, a kiedy czas na ten jeździk Scoot and Ride? Kupiłam Mikołajowi i na razie stoi w piwnicy i nie wiem czy ma roczek jest sens już go składać? Czy są tu dzieci, które nie bawiła Arka Noego albo Domek Dumel? Bo w sumie to wydatek, a nie chciałabym wyrzucić kasy w błoto.

    Dziewczyny czy macie do polecenia co zobaczyć i gdzie zjeść w okolicy Karpacza/Jeleniej Góry?
    Domek to większy hit niż arka, a jeździk właśnie wczoraj czytałam, że dopiero jak dziecko już całkiem stabilnie samo chodzi. Więc ja bym Marcie jeszcze nie dała, bo chodzi już praktycznie na samych nogach ale przewraca się jeszcze i musi się podnosić i dopiero dalej iść.

    Annia lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13979 20516

    Wysłany: 23 lipca 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Właśnie u nas tak samo. Mikołaj najbardziej lubi bawić się albo piłka i nią rzucać albo bawić się elementami domu, ewentualnie otwierać wszystko co się da. Nie mam zabawki hitu, która by go zajęła...(jak był mały to mata dawała rade). Więc nie mam ochoty wywalić 200 zł i żeby stało w kącie. ;) Lubi jeszcze książeczki takie grające i tyle. A polecasz domek czy Arkę Noego?
    Zmartwię Cię. To nie jest wina Mikołaja. Dzieci tak do 3 roku życia nie potrafią się niczym zająć dłużej niż 10 min. To wynika z ich rozwoju. Marta jedynie potrafi siedzieć dłużej jak dorwie się do nawilżanych chusteczek i zaczyna je wyciągać z pojemnika. Ale to też tak max 15 min.

    Annia, Fragaria lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Clover u nas tez takie pobudki z rykiem się zdarzają, jakby coś złego mu się przyśniło. Dzisiaj też taka pierwsza pobudke zaliczył po 40 minutach od zaśnięcia, ale tata ponosił i zasnął od razu na 3 godziny. Ja w ogóle mam wrażenie, że on się tak drze przez sen. Na szczęście z wiekiem jest tego mniej, zaczal takie akcje robić jak miał kolo pół roku.

    Dziewczyny, a kiedy czas na ten jeździk Scoot and Ride? Kupiłam Mikołajowi i na razie stoi w piwnicy i nie wiem czy ma roczek jest sens już go składać? Czy są tu dzieci, które nie bawiła Arka Noego albo Domek Dumel? Bo w sumie to wydatek, a nie chciałabym wyrzucić kasy w błoto.

    Dziewczyny czy macie do polecenia co zobaczyć i gdzie zjeść w okolicy Karpacza/Jeleniej Góry?
    Kowary! - sztolnia, park miniatur i miasteczko Western City :)
    Karpacz - góra Nosal, grota Ducha Gór :)

    Annia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka :)

    Ja dziś mam wolne, jestem z dziećmi u babci, przyjechałam na zupkę owocowa ❤️

    Matyldzia drzemie, dzieci się bawią..

    Byłam też na badaniach dla diabetologa, bo mam w przyszłym tyg wizytę. Ale.. Wkurzyłam się. Bo się okazało że nie mam w pakiecie insuliny i Wit d, a teraz w Luxmedzie obie rzeczy kosztują 160 zł, a jak pójdę do labu to zapłacę 100 zł. Tak więc zrobiłam część badań i jeszcze we wtorek/środę dołożę resztę prywatnie. Masakra jaka przebitka!

  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 23 lipca 2021, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    U nas dzisiaj zasnął o 22, wstał o 7.30. W trakcie 5 pobudek, ale tylko 3 na kp, 2 razy tatuś ululal nosząc na rękach, więc w sumie sukces. ..

    Nadzieja przy zastoju możesz jeszcze brać lecytyne, nawet do 4x1200mg dziennie. Plus poszukaj czy nie ma zatkanego kanalika.

    Anniu
    To dobra noc!
    U nas domek Dumel to był hit ale tak wg mnie warto go kupić dopiero tak na 1,5 roku/2 lata.
    Z Dumel mamy też interaktywny traktor że zwierzętami też hit! Maks się już nim bawi po Wiki.

    Annia lubi tę wiadomość

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam już część wyników.

    Morfologia ładna, wapn też w normie. Glukoza 72 więc ładnie. Czekam jeszcze na ferrytyne :)

    Ewa88 , ZielonaHerbata lubią tę wiadomość

  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny dziekuje za slowa wsparcia i zrozumienia. Cudowne jestescie😍😍😍


    Bobasy wszystkie slodkie

    Ja wpadam tylko na chwile, mam wkurwa na maxa. Jak wam pisalam siostra z rodzina ma nas odwiedzic na weekendzie. Byl plan, ze przykada dzis wieczorem, a jutro uderzamy w gory na spacerek, taki 2 h. Nic ciezkie go, bo nie wiadomosci jak by zniesli. I co, dzwonie do niej by sprawdzic czy na pewno dzis, a ona ze nie ze oni jutro kolo 9-10 rano moze wyjada (dla nich to wczesnie rano). No normalnie jakas porazka. Nawet nie raczyla nas powiadomic o zmiane planow, nie mowiac juz ze przykada tu pozno, no okolo 4 h jak nie ma korkow, ale ze sie wakacje zaczely to zajmie pewnie z 6h moze wiecej. Kuzwa bedziemy tkwic w domu jak te palanty bo im sie. Dupska nie chce ruszyc, a pozniej narzekaja, ze ich w zadne fajne miejsca nie zabieram bo oni by zdjecia chcieli🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️. Ja chyba cos dzis zamorduje

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 23 lipca 2021, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ma ktoś bboxa ale tego nowego z krótsza słomką?
    Jak odróżnić od tego starego bboxa? Chcę kupić nowego a nie chcę być zrobiona w konia 🤔😆

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8432 18535

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Anetko 😘
    Czasem dobrze wyrzucić swoje obawy, po to żeby ktoś nas ustawił do pionu 😁
    Dzisiaj też zapytałam o to pediatrę i w sumie powiedziała to co Ty 👍
    Była zaskoczona że Olek już sam siada, zadowolona że wykombinował to z podporu bokiem i żeby się nie zamartwiać że na razie robi to z jednego boku, tylko w zabawie starać się zachęcać do drugiej strony i tyle 💪
    Powiedziała mi też, że w Polsce trochę wszyscy są przewrażliwieni, że w Stanach jest 40 prawidłowych sposobów poruszenia a u nas tylko czworaki 🤣 więc mnie uspokoiła🙂

    Clover, Ounai lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też czasami myślę że na siłę się doszukuję jakiś nieprawidłowości w rozwoju 🤔 ale to chyba spowodowane tym, że trzeba się było starać o dzidzie, a nie przyszło to tak łatwo jak zakładaliśmy na poczatku... Do tego jesteśmy też coraz bardziej świadomi i wiadomo że chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej...

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam z młodą na kontroli u pediatry i znowu mi dała jakieś sygnały do poszukiwań u wujka Google 🤔

    Po pierwsze zwróciła uwagę że ma za dużo otwartą buzię, po drugie lekki zez 🙁

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • asias86 Autorytet
    Postów: 652 1030

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet.kaa wrote:
    "15 minut bawił się" jak to pięknie brzmi!

    U nas aktualnie też nie ma hitowej zabawki. Był stworek humorek ale już jest nudny. Była ciuchcia z Vtech ale też już się znudziła.
    Generalnie najlepszą zabawą jest wspinanie się po wszystkim albo pakowanie wszyztkiego do buzi.
    Też wczoraj pytałam Domi jak bawi się z Kacprem bo mojego ruchliwego robaka ciężko czymkolwiek zainteresować.
    Smiałam się, że ona poszła w siłe a nie w rozum :P
    Tak a ja siedziałam w kącie i jadłam kanapkę po cichu żeby nie przybiegł zebrać o jedzenie 😂

    Zulugula, KarolinaMaria, dmg111 lubią tę wiadomość

    Kuba 26.07.2020

    Bartek 27.10.2022
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 23 lipca 2021, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia, moim zdaniem domek lepszy:) Traktorek Pana Dumelka też daje radę,ale domek (jak na razie) to nr 1. I tak jak pisałam to jedyna na razie pewna zabawka dla Julka. A tak to ukochane zabawki to: buty, sznurówki, pokrywki od garnków, miski w kuchni, piloty, kable, kontakty, łyżki, ubijaczka do piany, wszelkie reklamówki, torebki, pudełka!!!!, kosmetyki, szuflady itd itp 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Książki średnio, wszelkie puzzle tak sobie, trochę grający stolik edukacyjny. Generalnie cały świat jest zabawką:)
    Edit: najukochańsza zabawka gdzieś od roku...odkurzacz 😍🥰😍 Normalnie szał ciał!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 15:19

    Annia, KarolinaMaria lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania81, no co za ludzie....🤦‍♀️Rozumiem Twój wkurw; z drugiej strony popatrz na to tak, później przyjadą, szybciej wyjadą 🍸🎉🍾😊 Dasz radę ✊👍

    Ania81 lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4460 9413

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam dzisiaj badania. Wszystko praktycznie spoko, żelazo trochę za nisko więc podejrzewam że wjedzie jakiś Tardyferon. Mam też jakieś nieprawidłowości w rozmazie, choć to pewno jakieś fizjologiczne odchylenia. Ale wyszedł mi ślad ciał ketonowych w moczu, czy ktoś wie co to oznacza?

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Ja dzisiaj byłam z młodą na kontroli u pediatry i znowu mi dała jakieś sygnały do poszukiwań u wujka Google 🤔

    Po pierwsze zwróciła uwagę że ma za dużo otwartą buzię, po drugie lekki zez 🙁

    A ile Twoja córcia ma ? Nam okulista mówiła,że dziecko może zezowac do 6miesiaca a jak będzie zezowalo po 6m, to mamy przyjść. Ale jakieś dwa miesiące temu przestała zezowac.

    Z otwartą buzia,coś sugerowała,czy tylko skomentowała i tyle ?.

    klz9df9hix7ly771.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2112 1805

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarko cialka ketonowe mogą pojawic sie w moczu w przypadku cukrzycy, głodu, zbyt duzej podazy tlusczu w stosunku do weglowodanow. Diety niskoweglowodanowej. Tak w duzym skrocie :)

    Zielona Herbata rewelacyjna pediatra jest zofia szymanska toczek. Przyjmuje prywatnie na skarbowcow w soboty. Na codzień pracuje na pediatrii na klinikach. Jest tez neonatologiem. U nas to ona zwrocila uwagę na pewien aspekt u córki gdzie inni pediatrzy olewali. My teraz z Ania jak cos sie dzieje jeździmy tylko do niej.

    Suszarka, Ounai lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Annia Autorytet
    Postów: 5964 9632

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa otwarta buzia może świadczyć o obniżonym napięciu mięśniowym w okolicy buźki. A zezować dziecko do jakiegoś tam wieku może. Mikołaj nie zezuje, ale sporadycznie czasami oczko mu "ucieknie", tak lekko przyzezuje i w rodzinie okulistka kazała nam się tym nie przejmować w jego wieku.

    Emdar, to u nas podobnie. Szafka, but, itp. Właśnie ten Domek tak gra i niby mówi, i wydaje mi się, ze za 1.5 miesiąca Mikołaj jeszcze nie będzie aż tak zainteresowany? Może na Mikołaja mu kupię. :)

    Dziewczyny nagrywam już wszysfkie kosmetyczki i fryzjerki na sierpień, wrzesień, żeby się odpicowac przed powrotem do roboty.... Dramat. Plus dzisiaj miałam kryzys w diecie ale zjadłam w sumie 100 nadmiarowych kalorii, więc może nie będzie źle. :(

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
‹‹ 3894 3895 3896 3897 3898 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ