X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetko, masz rację z tym,że matki teraz chcą aby dzieci były super już od urodzenia. Żeby od razu (w pierwszym realnym momencie) siadały, pełzały, samodzielnie jadły itp. A przecież każde dziecko jest inne, wyjątkowe. Każde w innym wieku zacznie robić coś co inne. Żeby była jasność, uważam że to super ze jesteśmy uważne, że chcemy aby nasze dzieci miały jak najlepsze warunki rozwoju,że o nie dbamy, troszczczymy się by niczego nie przeoczyć. Z tym że czasem można w tym wszystkim oszaleć....Przynajmniej ja mam takie wrażenie. Tych aspektów " do ogarnięcia" jest przecież cała masa, i mieć wszystko pod całkowitą kontrolą to jest jakiś kosmos. Rozmawiałam o tym ostatnio z koleżanką która ma dzieci w wieku 20 i 25 lat, i sama została chwilę temu babcią, i sama przyznała że...trochę współczuje teraz mamom. Z jednej strony ta dostępność wiedzy (w telefonie sprawdzamy ile dziecko powinno ważyć w tym i w tym tygodniu, kiedys trzeba było iść do przychodni)jest ogromnym plusem, a z drugiej strony bywa przekleństwem, bo same dobrze wiecie jak można się zeschizować grzebiąc po necie na różnych stronach, forach, blogach itd. Czasem serio mam wrażenie,że to zabija w macierzyństwie to co powinno być najważniejsze, czyli miłość do dziecka ❤. Trochę zamotałam, ale mam nadzieję że zrozumiałyście moją intencję 😘

    KarolinaMaria, Iryska, Ounai, Suszarka, Maminka89, Lalia, Clover lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2680 2597

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za rady. Zmieniłam stanik na zwykły top biorę ciepłe prysznice polewam ciepłą wodą i lekko masuje tak bardziej głaszcze, i recznie odciągam po troszku mleka, przystawiam synka chociaż dzisiaj nie chciał współpracować i wyciągłam laktator i tylko troszkę odciągłam tak to go przystawiam ale on wierzga wygina sie chce się podnosić i krzyczy w pozycji z pod pachy. Próbowałam karmić na wilczyce to jak się nad nim nachyle chwilę possie i przestaje zaczyna gadać i się śmiać. Wkładm sobie też termofor małego z pestek wiśni przed karmieniem po karmieniu wkładam liść kapusty na obolałe miejsce. Narazie nie czuję zbytnio ulgi. Nie mam gorączki tylko trochę lipne samopoczucie. Ile taki zastój może trzymać.
    Patrzałam na sutka to nie mam żadnego pęcherzyka z żadną wydzielina białą ani żółtą.

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Ania81 Autorytet
    Postów: 2519 2780

    Wysłany: 23 lipca 2021, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Ania81, no co za ludzie....🤦‍♀️Rozumiem Twój wkurw; z drugiej strony popatrz na to tak, później przyjadą, szybciej wyjadą 🍸🎉🍾😊 Dasz radę ✊👍


    No wlasnie tego nie jestem pewna, ale dalas mi Ci cien nadzieji, ze jednak tak bedzie

    f2wl2n0amwelqrbt.png
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania a to musiałabym iść do fizjoterapeuty czy neurologodedy?

    ZielonaHerbata mała ma zaraz 8 miesięcy, zez jest wprawdzie lekki ale niby do kontroli 🤔 co ciekawe inny pediatra do którego chodzimy prywatnie twierdzi że zezowanie jest normalne do roku...

    Narazie otwartą buzię lekarz zwala na aktualną infekcję, ale wg mnie to już było widoczne wcześniej i raczej to nie minie z katarem...

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3580 7470

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy niemowlak może wymiotować z przejedzenia? Mati zjadła solidną porcję kaszki, potem pierś, drzemka i po wstaniu rzyg. Wymiotowała 3 razy, a teraz ją szarpie, nie ma już czym wymiotować 😥

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Ania a to musiałabym iść do fizjoterapeuty czy neurologodedy?

    ZielonaHerbata mała ma zaraz 8 miesięcy, zez jest wprawdzie lekki ale niby do kontroli 🤔 co ciekawe inny pediatra do którego chodzimy prywatnie twierdzi że zezowanie jest normalne do roku...

    Narazie otwartą buzię lekarz zwala na aktualną infekcję, ale wg mnie to już było widoczne wcześniej i raczej to nie minie z katarem...

    Co lekarz,to opinia 🤷
    U nas też była otwarta buzia. Pediatra kazała iść do laryngologa aby wykluczyć migdałki,krtań i coś tam jeszcze. Wszytsko było ok. Poszliśmy później do neurologopedy aby zobaczyć,czy to wina napiecia. Babka powiedziała,że nie ma obniżonego napięcia i kazała zmienić smoczek na anatomiczny i kupić poduszkę klin lub head care żeby spala na lekkim podwyższeniu. Kupiliśmy head care bo przy okazji ma inne funkcje.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Ania a to musiałabym iść do fizjoterapeuty czy neurologodedy?

    ZielonaHerbata mała ma zaraz 8 miesięcy, zez jest wprawdzie lekki ale niby do kontroli 🤔 co ciekawe inny pediatra do którego chodzimy prywatnie twierdzi że zezowanie jest normalne do roku...

    Narazie otwartą buzię lekarz zwala na aktualną infekcję, ale wg mnie to już było widoczne wcześniej i raczej to nie minie z katarem...

    My na otwartą buzię chodzimy na ćwiczenia do neurlogopedy i do osteopaty, bo to problemy z napięciem w buzi. Nie tylko obnizone, spięte dno jamy ustanej czy wzmożone w żuchwie. Zezowanie też może być od napięcia i asymetrii. Też tak mamy. Okulistycznie czysto. Osteopata i fizjo mówili że do roku powinno oczko się "ogarnąć". Już jest dużo lepiej
    Niby otwarta buzia może być z powodu : zaburzeń napięcia w buzi, wędzidełka, migdałów (ale to bardziej po 1 roku życia może się pojawić). Infekcja też może być przyczyną bo ma dziecko zatkany nos, ale wtedy to jest chwilowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 16:33

    preg.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 23 lipca 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Dziewczyny, czy niemowlak może wymiotować z przejedzenia? Mati zjadła solidną porcję kaszki, potem pierś, drzemka i po wstaniu rzyg. Wymiotowała 3 razy, a teraz ją szarpie, nie ma już czym wymiotować 😥

    Moja ostanio też kaszke całą oddala 🥴 w ogóle tak jej się teraz cofa mocno, po każdym jedzeniu. Jak była mała to mało jej się ulewalo a teraz masakra, co chwilę serek leci

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka wrote:
    Robiłam dzisiaj badania. Wszystko praktycznie spoko, żelazo trochę za nisko więc podejrzewam że wjedzie jakiś Tardyferon. Mam też jakieś nieprawidłowości w rozmazie, choć to pewno jakieś fizjologiczne odchylenia. Ale wyszedł mi ślad ciał ketonowych w moczu, czy ktoś wie co to oznacza?
    Jeśli ich dużo, to wiem, że problemy z cukrami.. 🤔Chyba...

  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3580 7470

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do oczka, Matyldzie też ucieka. Neurolog zaleciła to sprawdzić u okulisty. Powiedziała, że nie jest to pilna konsultacja, ale lepiej iść teraz niż jesienią/zimą w sezonie infekcyjnym. Wizytę u okulisty mamy za 2 tyg.

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Co do oczka, Matyldzie też ucieka. Neurolog zaleciła to sprawdzić u okulisty. Powiedziała, że nie jest to pilna konsultacja, ale lepiej iść teraz niż jesienią/zimą w sezonie infekcyjnym. Wizytę u okulisty mamy za 2 tyg.
    Mojej Kornelii uciekało od urodzenia. Byliśmy 2 razy jak była malutka, ale kazali czekać do 3 r. Z. Bo mogło się to wyrównać. U nas się nie wyrownalo No i ma okularki. Zobaczymy co teraz powiedzą, mamy kontrolę 3.08 :)

    KarolinaMaria lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalej mam dość niska ferrytyne.. O co kaman?

  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Co do oczka, Matyldzie też ucieka. Neurolog zaleciła to sprawdzić u okulisty. Powiedziała, że nie jest to pilna konsultacja, ale lepiej iść teraz niż jesienią/zimą w sezonie infekcyjnym. Wizytę u okulisty mamy za 2 tyg.
    My byliśmy jak Mała miała 4 miesiące i teraz mamy w listopadzie znowu kontrolę.
    Mam wrażenie, że z tym oczkiem to co drugie dziecko ma

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 17:21

    preg.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3704 4395

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    My byliśmy jak Mała miała 4 miesiące i teraz mamy w listopadzie znowu kontrolę.
    Mam wrażenie, że z tym oczkiem to co drugie dziecko ma
    Do 1 rz dziecko może zezować😉

    KarolinaMaria, SzalonaOna, Annia lubią tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5960 9626

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od niedzieli trzymalam dietę, miałam dzisiaj zjeść tylko łyżeczkę masła orzechowego a z pół słoika poszło.😭😭😭 Kopnijcie mnie w dupę. :(

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia wrote:
    Od niedzieli trzymalam dietę, miałam dzisiaj zjeść tylko łyżeczkę masła orzechowego a z pół słoika poszło.😭😭😭 Kopnijcie mnie w dupę. :(

    Znam ten ból 😁ja ogólnie jestem z tych osób,które nie potrafią zjeść paska czekolady, tylko od razu połowę 🤦
    I tak ze wszystkimi słodyczami,nie umiem się zaspokoić mym kawałkiem, tylko jak już spróbuję, to wcigam jak odkurzacz😁

    Annia lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5960 9626

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina Mikołaj kilka razy zqymiotowal z przejedzenia, ale to bylo tak, że tylko jeden raz i koniec. Nie było tak jak opisujesz. :( Dalej Matyldę męczy?

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Annia Autorytet
    Postów: 5960 9626

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Znam ten ból 😁ja ogólnie jestem z tych osób,które nie potrafią zjeść paska czekolady, tylko od razu połowę 🤦
    I tak ze wszystkimi słodyczami,nie umiem się zaspokoić mym kawałkiem, tylko jak już spróbuję, to wcigam jak odkurzacz😁
    Ja tak samo, ale myślałam, że teraz mam silna wolę... Głupia ja.

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 23 lipca 2021, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Dzięki dziewczyny za rady. Zmieniłam stanik na zwykły top biorę ciepłe prysznice polewam ciepłą wodą i lekko masuje tak bardziej głaszcze, i recznie odciągam po troszku mleka, przystawiam synka chociaż dzisiaj nie chciał współpracować i wyciągłam laktator i tylko troszkę odciągłam tak to go przystawiam ale on wierzga wygina sie chce się podnosić i krzyczy w pozycji z pod pachy. Próbowałam karmić na wilczyce to jak się nad nim nachyle chwilę possie i przestaje zaczyna gadać i się śmiać. Wkładm sobie też termofor małego z pestek wiśni przed karmieniem po karmieniu wkładam liść kapusty na obolałe miejsce. Narazie nie czuję zbytnio ulgi. Nie mam gorączki tylko trochę lipne samopoczucie. Ile taki zastój może trzymać.
    Patrzałam na sutka to nie mam żadnego pęcherzyka z żadną wydzielina białą ani żółtą.

    U mnie zastój zaczal się od wysokiej gorączki i dreszczy. Pierś była w połowie czerwona i lekko twardawa w tym miejscu, ale jakoś specjalnie mnie nie bolało. Ściągałam mleko po max 40ml bo więcej nie dało rady ściągnąć i ściągałam co 2h minimum 15minut . Przez tydzień bralam ibuorom 3x1. I robiłam jak ty termofor z pestek przed karminiem i kapusta po. Z tym że po 3-4 dniach porcje mleka przy ściąganiu wróciły do siebie i pierś zmieniła kolor na naturalny.

    Ja poszlam jednak za radą Ounai by ibuorom brać tydzień i tak bralam bo bałam sie nawrotu 🙈

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia, nie kopnę Cię, bo mam tak samo😒 Jak nie jem to nie jem i nie problemu, jak jem to całą czekoladę albo pół słoika masła orzechowego 😒🙄 Silna wola jeśli chodzi o jedzenie to nie jest moja mocna strona,niestety 😪😪😪

    Annia lubi tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
‹‹ 3895 3896 3897 3898 3899 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ