X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13961 20511

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    Dalej mam dość niska ferrytyne.. O co kaman?
    A suplentujesz żelazo?

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13961 20511

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Dziewczyny, czy niemowlak może wymiotować z przejedzenia? Mati zjadła solidną porcję kaszki, potem pierś, drzemka i po wstaniu rzyg. Wymiotowała 3 razy, a teraz ją szarpie, nie ma już czym wymiotować 😥
    Tak. Marta mi tak wymiotowała jak jej wciskałam za dużo ze słoika i nie obserwowała dokładnie że już nie chce jeść bo jest najedzona. Ale to było wlasnie jednorazowe. Jeśli to już 3 raz to jako mama 5-ciolatka powiem Ci, że mała złapała na 99% wirusa. Na pocieszenie powiem ze większość takich infekcji trwa 1-2 dni max. Dziś i jutro nie dawałabym żadnych stałych posiłków, jedynie mleko.

    KarolinaMaria lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3147 3488

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ounai za polecenie :)

    0915846d78fb.jpg

    Ladyo, Lalia, Ounai, Nowastaraczka, Clover lubią tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - lewy jajnik drożny, prawy udrożniony

    Biopsja endometrium - stan zapalny endometrium - mam nadzieję że wyleczony 🤞
    Acard 150 od pozytywnego testu
    Wracam do gry: 3-7 DC lametta 3 razy dziennie + Ovitrelle+ progesteron po owulacji

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    A suplentujesz żelazo?
    Nie... Ostatnio miałam w marcu ferrytyne 20, Tera 26. Żelazo w marcu miałam 106. No i endo się przyczepiła że moedo i ferrytyne byky kiepskie i do powtórki. No to powtórzyłam teraz. Zobaczymy co powie w pon na kontroli..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annia - Ty podjadlaa, a ja z kolei czuję że znów waga stoi w miejscu. Ale nic dziwnego jak załatwiam się raz na kilka dni 🤦‍♀️

  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3569 7465

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, po wszystkim zasnęła na rękach na 20 minut, jak wstała to już jej nie rwało, chętnie napiła się wody i zjadła z piersi. Ounai, taki mam plan by jej nic nie dawać do niedzieli. Zastanawiam się, czy to nie pokłosie środowego ziemniaka, wtedy ulewała, wczoraj straszna kupa i nie dawałam jej nic oprócz piersi, a dzis po neutralnej kaszce rzyg. Obstawiam jednak, że to przejedzenie. Pisałam do przyjaciółki pediatry, kazała obserować czy chętnie je i moczy pieluchy, jak nie to IP.

    A co do przyjaźni to ja mam dwie przyjaciółki z czasów licealnych. Covid trochę przerzedził nasze spotkania, właśnie ta lekarka bała się z nami spotykać, nie chciała mnie zarazić jak byłam w ciąży. Ale ogólnie nasze rodziny się znają, tańczyłyśmy na naszych weselach itd.
    Jednak najlepszy kontakt mam z koleżanką ze starej pracy, nie pracujemy już razem 3 lata, widujemy się ze 2 razy w roku, nasi partnerzy się nie znają, nie mamy wspólnych znajomych, ale mamy codziennie kontakt na messengerze. Ona ma 3 letnią córkę, mocno mnie wspiera w macierzyństwie, daje fajne, potrzebne, nienachalne rady, wysyłamy sobie memy, ciekawe artykuły, gadamy o wszystkim i o niczym. To dla mnie dowód, że nie trzeba się z kimś widywać często, by podtrzymywać znajomość.

    Calanthe, przyjaciela faceta też mam 🤣 dodatkowo żonatego. Bardzo fajny, wspierający facet, z którym zdzwaniam się od czasu do czasu, albo spotykam na kawę.

    Asias, fajny pomysł ze znalezieniem ekipy na spacery. Ja mam z kim spacerować, sąsiadka z góry ma synka, ale jeszcze nigdy nie byłyśmy razem na spacerze, bo Matylda średnio akceptuje wózek i spacery z nią to loteria. Kiedyś przypadkowo spotkałyśmy się w parku pod domem i więcej było płaczu dzieci, niż rozmowy między nami. Wpadamy do siebie od czasu do czasu na kawę.

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3687 4389

    Wysłany: 23 lipca 2021, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia, co to Twoich obaw o symetrię Olka. Byłaś z nim u fizjoterapeuty? Bo nie pamiętam..
    O raczkowanie się nie martw, Michałek asymetrycznie pivotuje, asymetrycznie pełzal a raczkuje pięknie 🙂

    Lalia, Nowastaraczka lubią tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Fragaria Autorytet
    Postów: 857 1626

    Wysłany: 23 lipca 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Dziewczyny, czy niemowlak może wymiotować z przejedzenia? Mati zjadła solidną porcję kaszki, potem pierś, drzemka i po wstaniu rzyg. Wymiotowała 3 razy, a teraz ją szarpie, nie ma już czym wymiotować 😥

    Tak, może sie zdarzyć że z przejedzenia.
    Mieliśmy taki epizod z Adasiem że wymiotował kilka razy a pomiędzy jednym a drugim 🤮 nim szarpało. I wtedy na drugi dzień przebił się ząb

    KarolinaMaria lubi tę wiadomość

    Ona i On 36lat
    +
    02.2016 Syn ❤️
    12.2019 Aniołek (12 tc)
    11.2020 Synek 💙
  • Fragaria Autorytet
    Postów: 857 1626

    Wysłany: 23 lipca 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku, ja też niedawno badałam ferrytyne i w diagnostyce podali mi normę od 13 🤔

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    Ona i On 36lat
    +
    02.2016 Syn ❤️
    12.2019 Aniołek (12 tc)
    11.2020 Synek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fragaria wrote:
    Motylku, ja też niedawno badałam ferrytyne i w diagnostyce podali mi normę od 13 🤔
    Ja mam też od 13, ale endo twierdzi że ja mam bardzo mało 🤔 dlatego się zastanawiam...

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13961 20511

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Dziewczyny czy ma ktoś bboxa ale tego nowego z krótsza słomką?
    Jak odróżnić od tego starego bboxa? Chcę kupić nowego a nie chcę być zrobiona w konia 🤔😆
    Z tego co czytałam u producenta nie ma już tych starych, już zamknęli produkcję. I chyba ta słomka co któraś z nas tu przycinała to już była ta krótsza ;) na pewno zapasowe do nowego są z różowa szczoteczka a do starego z niebieska i nowe zapasy nie pasują do starego kubka. Zauważyłam że jak jest stary to w opisie dodają, że jest starego typu.

    Edit:

    Tu jest super porównanie
    _u_w0qQvvi6ae8Ibkxy1CfVh5mU_S0JMviFkat34cZNydCYjytp4xquTPQ7idcrK_sbDKbl304c0x-7w4DRETODs1dO2fA

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2021, 20:03

    age.png

    age.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4390 3537

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    Ja mam też od 13, ale endo twierdzi że ja mam bardzo mało 🤔 dlatego się zastanawiam...

    Mi endo mówił że ferrytyna minimum 60

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Mi endo mówił że ferrytyna minimum 60
    A wiesz może czemu? Jak się to podbija?

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13961 20511

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Dziekuje Ounai za polecenie :)

    0915846d78fb.jpg
    Piękny :) jaka fajna tarcza :D Muszę pogrzebać i ściągnąć sobie jakąś nową. A jak przytrzymasz tarcze palcem 3 sek to ona się zmniejszy i przesuwając w bok możesz zmienić na szybko tarcze np z klasycznej na sportowa :)

    Motylek, Ty tydzień temu też mówiłaś że nie chudniesz a potem w raporcie - 0,6kg :P

    Ania81 już wiem czemu Twój mąż miał takie rozbieżności na zegarkach. Ubierając 3 jednocześnie na jedną rękę tylko jeden miał na nadgarstku, więc tętno było źle mierzone co przekłada się na zły pomiar kcal. Obstawiam że zegarek na nadgarstku pokazał więcej spalonych kcal niż pozostałe.

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13961 20511

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    A ile Twoja córcia ma ? Nam okulista mówiła,że dziecko może zezowac do 6miesiaca a jak będzie zezowalo po 6m, to mamy przyjść. Ale jakieś dwa miesiące temu przestała zezowac.

    Z otwartą buzia,coś sugerowała,czy tylko skomentowała i tyle ?.
    Mój syn zezował jakieś się urodził i też mi tak mówili. Koleżanki córka też zezwala i w 6 miesiącu dostała okularki. Trochę pomogło, resztę już robili operacyjnie. Tak, że Ewa, ja bym poszła na wszelki wypadek do dobrego okulisty.

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13961 20511

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    A wiesz może czemu? Jak się to podbija?
    Przez Ciebie czytałam i generalnie ferrytyna to magazyn żelaza, czyli po prostu suplementacja żelaza. Jak jest za dużo żelaza w organizmie to białko zaczyna je magazynować i wtedy ferrytyna rośnie.

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4390 3537

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SzalonaOna wrote:
    A wiesz może czemu? Jak się to podbija?

    Ta jest żelazo magazynowane w komórkach. Ja wtedy akurat miałam przy temacie wypadnie włosów garściami. Można brać tardyferon, ja bralam. Pić dużo soków z buraka. Jeśli masz wyciskarkę to też można dodać selera naciowego. Ja bralam przez 3 miesiące tylko tardyferon z witamina C i z 20 na 80 mi wskoczyło.

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Piękny :) jaka fajna tarcza :D Muszę pogrzebać i ściągnąć sobie jakąś nową. A jak przytrzymasz tarcze palcem 3 sek to ona się zmniejszy i przesuwając w bok możesz zmienić na szybko tarcze np z klasycznej na sportowa :)

    Motylek, Ty tydzień temu też mówiłaś że nie chudniesz a potem w raporcie - 0,6kg :P

    Ania81 już wiem czemu Twój mąż miał takie rozbieżności na zegarkach. Ubierając 3 jednocześnie na jedną rękę tylko jeden miał na nadgarstku, więc tętno było źle mierzone co przekłada się na zły pomiar kcal. Obstawiam że zegarek na nadgarstku pokazał więcej spalonych kcal niż pozostałe.
    Ale weszłam dziś z tajniaka i nic nie poszło :/ także no...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Ta jest żelazo magazynowane w komórkach. Ja wtedy akurat miałam przy temacie wypadnie włosów garściami. Można brać tardyferon, ja bralam. Pić dużo soków z buraka. Jeśli masz wyciskarkę to też można dodać selera naciowego. Ja bralam przez 3 miesiące tylko tardyferon z witamina C i z 20 na 80 mi wskoczyło.
    A to pewnie coś mi przepisze.

    Fakt, że włosy to mi garściami lecą.

    Dziękuję ❤️

  • Nowastaraczka Autorytet
    Postów: 1414 2262

    Wysłany: 23 lipca 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życie mnie dojechało ale w końcu mi się udało zrobić fote tych kartek od neurolog co to nie było wiadome kto wrzucał 😆😂

    308a31a9af41.jpg

    770d2ea2f87e.jpg

    3b92114bc07b.jpg

    054037e235dd.jpg

    Meggi110818, KarolinaMaria, kic83, Lalia, Ladyo, Fragaria lubią tę wiadomość

    4 cs cb
    5cs 🍀

    Beta 09.03 1067
    11.03 2392.21

    25.03 jest ❤

    7.11.2020 🥳🤱
    💚💚💚💚💚💚💚💚

    55c3208ed6.png
‹‹ 3896 3897 3898 3899 3900 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ