X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2021, 14:01

    Ladyo, dmg111 lubią tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Stosował ktoś z Vivomix?

    Mi położna polecała i dawaliśmy na początku

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3733 4435

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    Wg mnie tez ma czas ale skoro ma slaby brzuszek to tez wydaje mi się, że warto go wzmocnić. Tzn lekarka nie mówiła to w tonie, że jest źle i że powinien juz siedzieć, tylko się zdziwila bo juz stoi i raczkuje i zwróciła uwagę na ten brzuch
    O kurcze, to ciekawe. Aż zapytam się naszej fizjo na kolejnych ćwiczeniach o to , bo Michałek też raczkuje i wstaje przy meblach a nie siedzi.

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj znowu miałam Zanzibar. Poszłam sobie z mamą koleżanki z przedszkola syna na pilates. Prowadząca modyfikowała mi ćwiczenia pod rozejście mięśni i powiem szczerze, że jestem mega pozytywnie zmęczona. Mąż mówi że jak chcę to mogę chodzić regularnie, on ogarnie dzieciaki :) fakt, że byli jeszcze nie wykąpani jak wróciłam, ale szybko ich ogarnęłam i właśnie kładziemy ich spać :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 21:29

    emdar, Ladyo, Lalia, Clover lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Annia Autorytet
    Postów: 5983 9642

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Annia, a ktoś tu kiedyś pisał, że Miki jest powolny ;P jeszcze się okaże, że ruszy przed skończonym 11 miesiącem.
    Może mu wjechałam na ambicję tym marudzeniem. 🤣

    emdar, KarolinaMaria lubią tę wiadomość

    Mikołaj 💗 07.09.2020
    Adam 💗28.05.2023
  • asias86 Autorytet
    Postów: 652 1030

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kic83 wrote:
    Maksymilian 9 miesięcy 💙
    Ale przystojniak.
    Zulu szybkiego wyjścia do domu. Jednorożec kciuki za mamę

    Kuba 26.07.2020

    Bartek 27.10.2022
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja94 wrote:
    Hej. Dziewczyny które karmią piersią czy miala któraś taka sytuację że bolala was pierś od strony pachy i tak jakby dół piersi też? Pierwszy raz mam coś takiego jak temu zaradzić?
    Masz zastój. Nie uciska Ci biustonosz? Spróbuj go usunąć zanim zacznie boleć bardziej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2021, 21:45

    age.png

    age.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    Pediatra i ginekologiem, moj tylko oczami przewracal jak zaczynalam wizyte "czytalam w Internecie..." 😀

    Hahaha mój tez. Początek wizyty u ginekologa zaczynał się jego słowami "I co mi pani Martyna dzisiaj wyczytała w tym internecie" 😅

    Ladyo, dmg111 lubią tę wiadomość

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladyo ale zazdroszcze wózka 🙈 piękny❤

    Załuje ze nie sprzedałam po Ali Anexa. Jakoś nie jestem z niego zadowolona, zwłaszcza latem.... 🤦🏽‍♀️ mało tego strasznie mi zjeżdża w gondoli i musze ciagle poprawiać 😳

    Ladyo lubi tę wiadomość

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • emdar Autorytet
    Postów: 3422 6201

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, no Zanzibar zacny🤩! Ja mam jutro, przyjeżdża do mnie wieczorem przyjaciółka i idziemy na prosecco do knajpy u mnie na dzielni 🍸🍾😍

    kic83, Ladyo, dmg111 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    Dziewczyny pomału nadrabiam. Ale mam szybkie pytanko. Alicja mnie zaraziła, czy ja mogę zabrać gripex? A jak nie to co mi wolno na przeziębienie KP? 🥴
    Nie możesz gripexu bo zawiera kofeinę. Możesz wszystko to co w ciąży plus ibuprofen.

    Herbatko, a nie możecie zmienić pediatry? Ja mam wrażenie że Ty swojemu w ogóle nie ufasz i nawet jeśli pediatra coś powie to i tak szukasz na własną rękę.
    Co do nietolerancji bmk - czy mała ma jakieś plamki, skazy na ciele? Suchą skórę? Plamki atopowe?

    Martt95 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4464 9419

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Dzięki dziewczyny za miłe słowa 😘😘😘 z tym siedem wszystko super, tyle że Olek siada tylko z jednego boku 🥴🥴🥴
    Jutro mamy wizytę u pediatry, bo zrobiło mu się odparzenie, więc podpytam czy jednak nie jest potrzebna konsultacja u fizjo 🤨
    Lalia, gratulacje dla Olka! Piękny siad 😍 ale zapalam Ci żółte światełko 😁 Twój synek siada od czterech dni. Ma 6 tygodni żeby opanować umiejętność na drugą stronę. No weź mu daj chociaż ze 4 😂 moja Iga 3 tygodnie piwotowala tylko w lewo. Po tym czasie ruszyła pięknie w prawo. Pozycję boczną też przyjmowała najpierw tylko z jednej strony. Spokojnie! Nowa umiejętność to dla dziecka duże wyzwanie, i nie możemy wymagać od razu pełnej symetrii w tym zakresie. Po to jest sześciotygodniowe okienko :) wyluzuj kochana i ciesz się pięknym rozwojem Synka ❤️

    Ounai, Lalia, Clover lubią tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulu, zdrówka dla Tomusia. Znam ten strach za dobrze... ważne ze w porę tam trafiliście i jeszcze płuca nie były zawalone

    Ja teraz będę panikować przy każdym kataru u Alis 🥴 swoją drogą... w poniedziałek goraczka cały czas 38. Zrobilam jej syrop z cebuli od Pana tabletki. Podaje 5ml 3 razy na dobre. I w poniedziałek jeszcze 3 razy inhalacja z soli fizjologicznej i dacie wiarę ze we wtorek już jej nic praktycznie nie było😳 We wtorek robiłam jeszcze inhalacje 3 razy. I syropek. A teraz daje aby syrop, kataru nie ma, gorączki tez nie ma... jakas dziwna ta choroba. Ale wystarczyło by mnie i męża zaraziła bo oboje śliny przełykać nie możemy tak gardło boli 🙈

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Ounai, no Zanzibar zacny🤩! Ja mam jutro, przyjeżdża do mnie wieczorem przyjaciółka i idziemy na prosecco do knajpy u mnie na dzielni 🍸🍾😍
    Nooooo, Ty to już zanzi na maksa! Nie pogada ;)

    Kurcze, wiecie co, jak byliśmy u teściowej to powiedziałam mężowi, że fajnie było znowu poczuć co to jest mieć przyjaciół, moc się z nimi spotkać. Trochę pogadaliśmy wtedy. I pamiętam jak podjęliśmy decyzję, że ze względów finansowych się przeprowadamy, z dala od wszystkich. Wtedy myślałam że znajdę nowych znajomych w pracy. Ale w pracy trudno o prawdziwych przyjaciół. I wiecie, w życiu bym nie pomyślała, że znajdę koleżankę w przedszkolu syna ;)


    Jednorożec, strasznie mi przykro z powodu tej informacji. Pet na pewno da jednoznaczna odpowiedź dokładniejszego badania nie ma. Gdzie będziecie robić? W Krakowie na Wrocławskiej? Trzymam kciuki. A co do obaw odnośnie zajmowania się mama nie martw się, nie jesteś złym człowiekiem. Wszyscy takie mamy, bo chorujący bliski to naprawdę duży ciezar, niełatwy do udźwignięcia.

    emdar lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3542

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Nie. Jakieś 2tygodnie temu byliśmy u neurologopedy i ona oceniała jakość ssania, sposób pezystwiania itp. i na tamtą chwilę wszytsko było ok.

    W sumie wszytsko się zaczelo po tej nieszczęsnej wizycie u osteopaty i po wprowadzeniu nowego smoczka zaleconego przez neurologopede. Może ten smoczek coś namieszał ?

    Kiedyś neurlogopeda mi mówiła że koło 4 miesiąca zanika odruch ssania i wtedy właśnie są te kryzysy, bo dziecko musi samo to ogarnąć. Odruch ten to taki mocny wspomagacz. Wtedy też wychodzą różne problemy, bo wędzidełko, bo napięcie, albo musi się przestawić po prostu. U Nas było podobnie, jak była mała do potrafiła zjadać po 180 z butli, koło tego 4 miesiąca, ledwo 60, max 80 zjadała z przerwami i odrywaniem, bo się męczyła. Karmiłam co godzinę i nadrabiała w nocy.
    Teraz zjadła nawet 240-260 ml.

    Ladyo lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4464 9419

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    Zulu, zdrówka dla Tomusia. Znam ten strach za dobrze... ważne ze w porę tam trafiliście i jeszcze płuca nie były zawalone

    Ja teraz będę panikować przy każdym kataru u Alis 🥴 swoją drogą... w poniedziałek goraczka cały czas 38. Zrobilam jej syrop z cebuli od Pana tabletki. Podaje 5ml 3 razy na dobre. I w poniedziałek jeszcze 3 razy inhalacja z soli fizjologicznej i dacie wiarę ze we wtorek już jej nic praktycznie nie było😳 We wtorek robiłam jeszcze inhalacje 3 razy. I syropek. A teraz daje aby syrop, kataru nie ma, gorączki tez nie ma... jakas dziwna ta choroba. Ale wystarczyło by mnie i męża zaraziła bo oboje śliny przełykać nie możemy tak gardło boli 🙈
    Zapodaj sobie też ten syrop jeśli jeszcze nie pijesz, ja go brałam w ciąży jak mnie coś zaczynało łamać i naprawdę szybko mi przeszło.

    Martt95 lubi tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Nikaa92 Autorytet
    Postów: 498 1234

    Wysłany: 22 lipca 2021, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wercia, Amelcia, Olus i Maksio jakie słodziaki 🥰🥰

    Laila gratulacje dla Olcia idzie jak burza 😉

    Ania gratulacje dla Mikiego 😉

    Duuzo zdrowia dla Tomcia i nie przejmuj się tak brzuchem wszystko nadrobi, nam fizjo mówiła że brzuch się wzmacnia a rozejscie zmniejsza przy obrotach. U nas cały czas brzuszek w tyle, miał być tejpowany ale przyszły upały i nasza fizjo mówiła że nie będzie go tak katować przy tych temperaturach. Kuba nadal sam nie siada a posadzony....hmm uwielbia kopać zabawki wiec pcha się na plecy by je moc kopać nogami 🙈 tez juz sie naczytalam i sobie wkręcam ale komuś trzeba zaufać.

    Zielonaherbatko u nas były takie afery ale przy butelce, mało jadl, szybko się złościł, prężył wygina, nawet zaczął poparu łykach puszczać baki. Poprzedni pediatra wiecznie wszystko kazal obserwować mimo ze wyszły mu jeszcze suche czerwone plamy na prawie całym ciele. Jak to mowil to nie może być alergia (tak sugerowalam) bo jest na bebilon comfort ono ma bardziej pocięte białka No i plamy za mało czerwone.....ręce mi opadły. Zmieniłam pediatrę ktora od razu zmieniła nam mleko na HA było ciut lepiej, lepiej jadl mniejsze afery itd. Ale plamy nie znikały wiec przeszliśmy na bebilon pepti plus probiotyk latopic i ręcznie robiona masc na skórę i tadam wszystko znikło i stwierdzona alergia na białko mleka. Aaa i pediatra super o wszystko pyta, docieka ja jak pytam to mam rozwinięte odpowiedzi a nie wieczne ciąganie za język i ciągle słyszenie "trzeba obserwowac".

    Jednorożcu trzymam kciuki by to nie były przerzuty u mamy.

    Motylku rozsądnie brzmi wszystko Ci pisały dziewczyny. Mimo szczerych chęci pewnie i tak podświadomie pokazujesz ze Twoje dzieci są dla Ciebie całym światem to mogą być dla Ciebie male nic nie znaczace gesty a dla Z oznaka ze jest zbędna. Super ze idziecie na terapię, szkoda że matka Z to taka miotła i egoistka bo Wasza pracą i wspolny front w 3 dałaby szybsze efekty.

    SzalonaOna, ZielonaHerbata, Ladyo, Lalia lubią tę wiadomość

    tb73i09k51c5kem9.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 22 lipca 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Nie możesz gripexu bo zawiera kofeinę. Możesz wszystko to co w ciąży plus ibuprofen.

    Herbatko, a nie możecie zmienić pediatry? Ja mam wrażenie że Ty swojemu w ogóle nie ufasz i nawet jeśli pediatra coś powie to i tak szukasz na własną rękę.
    Co do nietolerancji bmk - czy mała ma jakieś plamki, skazy na ciele? Suchą skórę? Plamki atopowe?

    Tak,ma kilka takich małych plamek na brzuchu. 3-4 plamki, lekko czerwone, takie suche. Lekarka kazała nam smarować linomagiem i miało po tym zejsc. Ale póki co nic nie schodzi.
    No właśnie w naszej okolicy ciężko o dobrego pediatrę. Raz byliśmy prywatnie i byłam mega zadowolona ale jechaliśmy do niej godzinę.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 22 lipca 2021, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Kiedyś neurlogopeda mi mówiła że koło 4 miesiąca zanika odruch ssania i wtedy właśnie są te kryzysy, bo dziecko musi samo to ogarnąć. Odruch ten to taki mocny wspomagacz. Wtedy też wychodzą różne problemy, bo wędzidełko, bo napięcie, albo musi się przestawić po prostu. U Nas było podobnie, jak była mała do potrafiła zjadać po 180 z butli, koło tego 4 miesiąca, ledwo 60, max 80 zjadała z przerwami i odrywaniem, bo się męczyła. Karmiłam co godzinę i nadrabiała w nocy.
    Teraz zjadła nawet 240-260 ml.

    O to ciekawe, nie słyszałam o czymś takim 😊

    klz9df9hix7ly771.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2506 3160

    Wysłany: 22 lipca 2021, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka wrote:
    Zapodaj sobie też ten syrop jeśli jeszcze nie pijesz, ja go brałam w ciąży jak mnie coś zaczynało łamać i naprawdę szybko mi przeszło.

    Unikam go jak ognia 😅🤣
    W ciąży poczułam wstręt do niego bo piłam gdy tylko Ala coś do domu przyniosła. Ale dobra.... chyba czas golnąć 🙉

    10cs II🤰
    Cukrzyca ciążowa na diecie
    12.04(36t4d) - 2800/2900g 💚🍀
    21.04(37t6d) - 3100g(szpital)
    28.04(38t6d)- 3500g / indukcja 🎈
    29.04(39t0d) Joanna❤ 3145g 54cm
    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
‹‹ 3891 3892 3893 3894 3895 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ