X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4460 9413

    Wysłany: 28 września 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o oklaski 🥳
    Za nami pierwsza od kilku miesięcy noc z pobudkami tylko na jedzenie 🥳 zasnęła przed 20, jadła 2:30 i 6:30, a teraz jeszcze śpi ❤️ czy to jest najlepszy dzień w moim życiu, no chyba tak! 😁

    Ounai, Ladyo, ZielonaHerbata, KarolinaMaria, Zulugula, emdar, kar_oliv, Iryska, Lalia, Inaa89, Nowastaraczka, Ewa88 , Clover, Wik89, Annia, Tajka, Izi, Enigvaa, Ania81, AgataAgatka, dmg111 lubią tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13979 20516

    Wysłany: 28 września 2021, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    Aaa jeszcze nie polceam od razu wydawac milionów na śliniaki, u nas każdy jeden lądował na ziemi a w fartuszku są takie nerwy, że juz lepiej zdjąć 🙈 za to polecam kupić dobry odplamiacz😀 póki co wyrzuciłam tylko 2 bodziaki bo się nie dopraly (swoją drogą oba z sinsaya, może taki materiał)
    Też zauważyłem że tanich ubrań nie da się doprać. A Ty jakiego odplamiacza używasz?

    age.png

    age.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9000 15166

    Wysłany: 28 września 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2021, 15:27

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3265 3551

    Wysłany: 28 września 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Też zauważyłem że tanich ubrań nie da się doprać. A Ty jakiego odplamiacza używasz?

    Nie wiem jak to jest ale ja ostatnio wyrzuciłam trzy body z sinsay bo plamy w niczym nie zeszły gdzie np kappahl dopiera się bez problemu a mówię o kupie:)
    Ja zapieram przed praniem w mydełku do odplamiania doktor b coś tam

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13979 20516

    Wysłany: 28 września 2021, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Nie wiem jak to jest ale ja ostatnio wyrzuciłam trzy body z sinsay bo plamy w niczym nie zeszły gdzie np kappahl dopiera się bez problemu a mówię o kupie:)
    Ja zapieram przed praniem w mydełku do odplamiania doktor b coś tam
    Ja mam to samo. Carters dopiera się bez odplamiacz, a hm i auchan nie. Kappahl to samo, wszystko bez odplamiacza schodzi.

    age.png

    age.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 września 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladyo ja kupiłam kaszki z HElpa czary mary. Z gadżetów, to w sumie jakoś nie zawracalam sobie tym głowy:P kupiłam po prostu doidy cup, bboxa, łyżeczki z Rossmana i jakis śliniaki silikonowy z kieszonka, który póki co się nie sprawdza i karmimy na golska 😊😊

    Za niecały miesiąc mamy neurologopede i mamy przynieść jedzenie i picie i babka będzie oceniała i nas korygowala jeśli będzie potrzeba.

    Lalia, Ladyo lubią tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4400 3540

    Wysłany: 28 września 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka z tą asymetria to już nie wiem kogo słuchać. Ogólnie cały czas jest, raz słabszą, raz mocniejsza. A cały czas chodzimy do fizjo, osteopata też, co prawda od nad buzia głównie pracuje ale też na ciało patrzy. Niby po plastyce wędzidełka miało się to też skorygować, ale jakoś nie widzę poprawy. Barki opadły. Ale ta asymetria nadal jest. Niby wszystko robiła od razu na dwie strony, pięknie pełzala i raczkuje, ale nadal prawa stronę mamy słabszą. Oliwka ma mocniejsze napięcie po prawej stronie potylicy i najprawdopodobniej to jest przyczyna.

    preg.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3417 6193

    Wysłany: 28 września 2021, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka wrote:
    Proszę o oklaski 🥳
    Za nami pierwsza od kilku miesięcy noc z pobudkami tylko na jedzenie 🥳 zasnęła przed 20, jadła 2:30 i 6:30, a teraz jeszcze śpi ❤️ czy to jest najlepszy dzień w moim życiu, no chyba tak! 😁
    W moim też 😊!!! Wracając ze żłobka( nawet nieźle było) zaszłam sobie na śniadanie do włoskiej knajpki☕🥖🍳. Powiem Wam,że tak to ja mogę żyć 😘👍

    Ounai, Zulugula, Lalia, KarolinaMaria, Ladyo, Clover, Ewa88 , Wik89, Suszarka, Annia, Ania81 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8432 18535

    Wysłany: 28 września 2021, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszareczko, Emdar gratuluję dobrych nocy 😁❤️

    Ja się tyle mogę pochwalić że Olek trzecią noc z rzędu idzie spać bez cyca i wczoraj pobił rekord bo wytrzymał bez niego do 23:30 🤩 jeśli tak dalej pójdzie, to mogę spokojnie wracać do pracy 🥰

    Ladyo, co do kolejności to dziewczyny napisały już wszystko: dajesz co chcesz i kiedy chcesz. Z takich ogólnych "zasad" to przed rokiem nie powinno się dziecku solić, słodzić, dodawać miodu i dawać soków do picia.
    Ja z takich tipów 🤣to polecam Ci nie zgrywać matki Polki bohaterki (jak ja 😂😂😂) i na początek kupić słoiki jednoskladnikowe 😁👌 ja ugotowałam Olkowi pierwszą marchewkę to za ciula nie da rady tego tak ekstra gładko zmiksować 🙈 a te słoiki z jednym składnikiem są super 👍 i ważne, że jeden słoik można spokojnie dzielić na dwa dni, więc coś nowego wypada co drugi dzień 😉
    Co do sliniakow, to moim zdaniem najlepszy jest ten z Ikea (chociaż my go ubieramy na takie hardcorowe blw) a mój numer jeden to zdecydowanie ten z Babyono!!
    IMG-20210928-110059.jpg
    On jest zakładany jak kamizelka i zapinany z tyłu na szyi, co nie tak łatwo go dziecku zdjąć. Kupowałam w Smyku.
    Z naczyń na sam początek łyżeczki babydream z Rossmana i u nas zwykła plastikowa miseczka z Pepco za 4zl 😁 plastikowa, bo nie raz Olek wytrącił mi ją z ręki 🙈 na później ja mam cały zestaw z twistshake ale zdecydowanie wystarczy minimata i płaski talerzyk. Jak kładę Olkowi bezpośrednio na tacy to często mu spada, a na tym talerzyku łatwiej mu zgarnąć do rączki i np borówki nie uciekają 👍
    My do picia przeszliśmy przez wszystko: niekapek twistshake, bbox, doidy cup, papierowa słomka i zwykły kubek itd. moim zdaniem bbox i doidy są ok. Ja Olka jeszcze nie uczyłam pić samemu z doidy ale myślę że po prostu będzie mu łatwiej, bo jest lekki i ma wygodne uchwyty. Bboxy kocha nad życie, mamy dwa, jeden ciągle na podłodze, przychodzi sam, bierze w dwie ręce i popija w ciągu dnia 😁
    Jeśli chodzi o kaszki, to ja najpierw zamówiłam na Allegro saszetki kaszek holle, każdej po jednej. Ta saszetka jest chyba na 200ml wody/mleka ale ja jedna dzieliłam co najmniej na cztery porcje. Z tymi holle mi jest turbo wygodnie, bo ja nalewam gorącą wodę do miseczki, wsypuje na oko kaszkę, mieszam, chcę gęściejszą to jeszcze dosypuje, mieszam i gotowe 💙
    Te różdżki smaku to nic innego jak liofilizowane owoce i warzywa i jak dla mnie to bez szału. Kupiłam jak jechaliśmy nad morze, a okazało się że wygodniej (i smaczniej!) było jak do kaszki dawałam borówki, rozgniecione maliny czy banana 🤷
    My rozszerzanie diety zaczęliśmy od słoików, ale z rzeczy do rączki Olek bardzo szybko dostał chrupki kukurydziane 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2021, 11:25

    Ladyo, Suszarka, Ania81 lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 28 września 2021, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zulugula wrote:
    Loveli po prostu. Mialam tez taki mały odplamiacz z froscha, dawal radę ale ciut gorzej i wydajność znikoma. Galasowe mydełko z rosmanna też w miarę ok ale i tak lovela u nas sprawdza się najlepiej.

    Ale dajesz go bezpośrednio na plamę czy wlewasz do całego prania?

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 28 września 2021, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dosyć sporo zostaje plam na ubraniach po jedzeniu... Kurde chyba nie umiem prać😆😆

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 28 września 2021, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai, potwierdzam, tez mam wrazenie, ze te ciuszki dobrych marek duzo lepiej sie dopieraja

    Widze, ze piszecie o rozszerzaniu diety - kaszki Helpa sa wg mnie najlepsze, zupelnie inna jakosc niz bobovita, itp. Duzo lepsze w smaku, jesli sie doda jakis owoc, a tez lepszy sklad na bank. I kaszki Hipp Bio tez polecam, np jaglano-kukurydziana

    Emdar, Suszarko, to super!:)

    Ladyo, Lalia lubią tę wiadomość

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13979 20516

    Wysłany: 28 września 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    U nas dosyć sporo zostaje plam na ubraniach po jedzeniu... Kurde chyba nie umiem prać😆😆
    Ja na pierwszy rzut wlewam do pralki. Co się dopierze to super. Co nie laduje w misce z plamą polana odplamiaczem. I znowu co się dopierze to super, a co nie to do odplamiania mydelkiem.

    Ewa88 lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9000 15166

    Wysłany: 28 września 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2021, 15:27

    Ewa88 lubi tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4460 9413

    Wysłany: 28 września 2021, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odplamiam Vanishem do pocierania. Pocieram plamę, czekam z pół godziny a potem piorę z resztą ubrań. Zresztą powoli zaczynam prać wszystko razem, dziecięce oddzielam tylko jak mi się uzbiera naprawdę dużo. Plamy nie chciały mi schodzić z ubrań ze Smyka. Natomiast czy KappAhl to taka super jakość? Moim zdaniem nie, ubrania z Newbie szybko mi się niszczą mimo ostrożnego traktowania. Cena nie jest adekwatna do jakości. Wolę zdecydowanie Next albo tańszy H&M.

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3265 3551

    Wysłany: 28 września 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powiem szczerze że moja ulubiona marka to nameit mam trochę bodziaków po Franku już drugie dziecko je nosi i ani się nie dziurawią, nie spierają plamy na nich nie zostają.

    Suszarko ( nie żebym coś ale mam pytanie z czytej ciekawości) jak się czujesz i czy twoja pani doktor bardzo kręciła nosem na ciążę tak szybko po cc?

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Tajka Autorytet
    Postów: 3007 4247

    Wysłany: 28 września 2021, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję dobrych nocek 😊😊
    U nas do 1 nienajgorsza, ale później do 6 kręcenie się...

    Dziewczyny, mam może i glupie pytanie 😁 skąd wiecie, że ta pobudka jest na karmienie A nie po prostu pobudką?😁 u nas Maja zaczyna się kręcić, ale nie totalnie wybudzać (wystarczy dac smoczek i na bok) przed północą nawet kilka razy i jakoś przysypia na chwilę, ale ok 1 jak się kręci to już ją biorę na karmienie i później znowu się kręci po godzinie np to znowu smoczek i na biczek i po 2-3h znowu na karmienie...Ale przy tym nie wybudza się tak na maksa,zazwyczaj, nie otwiera oczu, nie płacze. Ale się bardzo już rzuca. I się zastanawiam, czy nie rzuca się bo jest już głodna? A ja przeciągam spanie tym smoczkiem i na bok....

    Maja przez weekend nawet ok jadła te mleko nutramigen, ja na diecie, ale od wczoraj nie chce, wypluwa. Mieszam jej pół na pół z poprzednim hippem, ale zje 60-90ml i nie chce....Nie wiem co robić, bo wszystkie te mleka bez bmk są takie niedobre..ale zauważyłam, że przy jedzeniu teraz puszcza mniej bączków, bo przy samym hippie bardzo....
    Pediatra każe już rozszerzać dietę, skoro są problemy w karmieniu....Ja chce jednak poczekać jeszcze chwilę. Kiedy wy rozszerzalyscie? Czy jeśli większość je mm to rzeczywiście mogę wcześniej?
    Nie wiem już co robić, skoro nie je te mleka...chyba muszę wrócić do normalnego....Może to jednak nie alergia...spotkałam się z opinią, że karmienie mieszane powoduje większe problemy z trawieniem....może powinnam wrócić do zwykłego, a jak to alergia to i tak wyjdzie przy rd....
    Bo skoro nie ma innych objawów niż ten niepokój 🤷‍♀️🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 września 2021, 12:15

    12.08.2020 - ⏸ (15dpo, 2gi cykl stymulowany clo, 3ci cykl po drożności, 15cs)
    27.04.2021 - nasz cud 🥰 3700g, 57 cm, 41tc
    19cd062133.png

    31.03.2022 - ⏸️
    Będzie dzidziuś 👣👶
    2534e96399.png
  • Anet.kaa Autorytet
    Postów: 6338 10483

    Wysłany: 28 września 2021, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Herbatko, dziś mój rehabilitant polecił nam również Brzozowskiego więc będę celować w wizytę u niego. Zobaczymy co on powie.

    Meggi ciekawe o co chodzi tym naszym dziewczynkom z tą asymetrią. Oby to nie rzutowało.na późniejszy rozwój bo tego boje się najbardziej.
    Pola to pełzanie miała takie beznadziejne na jedną stronę ale ogólnie to wszystko robi na dwie strony. No zobaczyny co powie nam osteopata.

    Tajka, ja zaczęłam rozszerzać przed 5 miesiaącem dietę ale uważam że.to nie ma sensu. Kalorii na marchewce dziecku nie podbijesz bo.mleko jest bardziej kaloryczne. Gdybym teraz miała podjąć decyzje to zaczęłabym.po skończonym 6 miesiącu.

    Ja też chyba nie umiem prać bo na Poli ubrankach jest pełno plam :D i również zgadzam się że Newbie wcale nie ma aż tak dobrej jakości. O wiele bardziej lubie HM .

    Moje dziecko dziś w nocy spało.od 17:30 do 7 rano :D a teraz śpi już drugą godzine na spacerze. Chyba odsypia ostatnie dni - oby tylko to nie była choroba.

    Dziewczyny,

    Co było.Waszym must have na wakacjach z maluchami? Co miałyście w apteczkach?
    Stresuje się tym wyjazdem 🙄🙄🙄

    Lalia lubi tę wiadomość

    8cs 👶💚
    Córeczka ur. 30.11.2020r 20:50
    2430g 52 cm


    3i49px9ipvfkmmcw.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13979 20516

    Wysłany: 28 września 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tajka, daj jej chwilę. Nie od razu Rzym zbudowano. Przyzwyczai się do nowego mleka. Ja rozszerzałam w wieku Majeczki, jak skończyła 5 miesięcy. Tylko tak na luzie podchodziłam, bez ciśnienia. Skoro pediatra zasugerowała zmianę i jeszcze widzisz że idzie mniej bąków to poczekaj. Nawet całkowicie nie zmieniliście mleka a Ty już chcesz odpuścić. Dzieci potrzebują czasu, żeby się Przyzwyczai do nowego. Z resztą nie tylko dzieci. Moja Marta na przykład nic nie je w żłobku, ale to nie znaczy, że muszę ją wypisać. Po prostu jest dzieckiem, które się stresuje i potrzebuje trochę więcej czasu niż inne dzieci żeby się zaadaptować.

    Suszarka, Anet.kaa, Clover lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4460 9413

    Wysłany: 28 września 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Suszarko ( nie żebym coś ale mam pytanie z czytej ciekawości) jak się czujesz i czy twoja pani doktor bardzo kręciła nosem na ciążę tak szybko po cc?
    Nie kręciła wcale :) jedyne co powiedziała, "cięcie było w styczniu, trochę szybko, ale skoro chcieliście mieć drugie dziecko to nie ma problemu". Później powiedziała podczas USG że blizna trochę cienka, ale kazała się nie przejmować. Później dziewczyny tutaj mi powiedziały że grubość nie ma znaczenia tylko elastyczność, a grubość się kształtuje w pierwszych miesiącach po CC i później nie ulega zmianie. Ogólnie pozytywne wrażenie na mnie wywarła, w wielu kwestiach można się z nią dogadać. Dodawała mi otuchy, zapewniała że moje przejścia przy porodzie nie mają prawa się powtórzyć. W kartę ciąży mam już wpisaną kwalifikację do CC. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to wal śmiało.
    Czuję się kiepsko, ale nawet już nie narzekam bo i tak nic to nie zmieni. Trzeba przetrwać do lepszego czasu i tyle :)

    Lalia lubi tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
‹‹ 4194 4195 4196 4197 4198 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ