X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Anet.kaa Autorytet
    Postów: 6338 10483

    Wysłany: 27 września 2021, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dla Tomcia i Matyldy nowych umiejętności ❤ zuch dzieciaczki!


    Maja cudna! Rewelacyjne zdjęcia!
    Melcia to już powanna pannica i jaką ma śliczną sukieneczkę!

    Zulu sukienka NN, kupiona 3 lata temu na mój panieński.

    Moje dziecko śpi od 17:30. Boje się myśleć o.której wstanie wyspana 😲😲😲😲

    Byliśmy dziś na kontroli u naszej fizjo. Na ostatniej wizycie 6,5 miesiąca temu asymetria była już praktycznie nie widoczna, nie było.konieczności następnej wizyty a dziś znowu mamy asymetrie utrwaloną, Pola ciągnie od urodzenia lewe ucho do barku i skraca całą lewą stronę. Ćwiczeniami ciężko będzie to naprawić i mamy zalecenie wizyty u osteopaty, gdyby nie pomogło to.sprawdzić jej oczka.
    Jest mi strasznie smutno ponieważ tak się starałam aby jej to naprawić a znowu mamy problem. Po osttaniej wizycie mniej z nią ćwiczyłam, później to.już w.ogóle.bo myślałam że rozwiązałyśmy ten problem :( czuje że to może być moja wina bo nie zadbałam o nią w kwestii ginastyki przez ostatnie 3,5 miesiąca :(

    KarolinaMaria, Ladyo lubią tę wiadomość

    8cs 👶💚
    Córeczka ur. 30.11.2020r 20:50
    2430g 52 cm


    3i49px9ipvfkmmcw.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14011 20525

    Wysłany: 27 września 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a co Ty wozisz w tej torbie? Ja to mam niekapek, pieluchę, pol paczki chusteczek nawilżanych, swoją butelkę z wodą, kilka ciastek i maseczki. Czasem jedna albo dwie małe zabawki. I wiadomo- portfel i klucze.

    age.png

    age.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3541

    Wysłany: 27 września 2021, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Meggi a co Ty wozisz w tej torbie? Ja to mam niekapek, pieluchę, pol paczki chusteczek nawilżanych, swoją butelkę z wodą, kilka ciastek i maseczki. Czasem jedna albo dwie małe zabawki. I wiadomo- portfel i klucze.

    W sumie to co Ty, tyle że bbox na sznurku na kolanach ma. Ja wożę pieluchy, podkład, 2 zestawy ubrań na zmianę w razie kupy, polarek, albo kurtkę, w razie jakby się zimniej albo ciepłej zrobiło,teraz 3 czapki bo nie umiem się zdecydować która grubość jest ok🙈. Butelkę, odmierzoną porcje mleka mm, termos z gorąca wodą, przekąski dla małej (chrupki, chlebek). My czasami po 4h chodzimy.
    Masz jakąś torbę? Widzę w snap nie ma gdzie przyczepić, znaczy w tej 2w1 były takie bolce to wpięcia torby.

    Nowastaraczka lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3541

    Wysłany: 27 września 2021, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet.kaa wrote:
    Gratulacje dla Tomcia i Matyldy nowych umiejętności ❤ zuch dzieciaczki!


    Maja cudna! Rewelacyjne zdjęcia!
    Melcia to już powanna pannica i jaką ma śliczną sukieneczkę!

    Zulu sukienka NN, kupiona 3 lata temu na mój panieński.

    Moje dziecko śpi od 17:30. Boje się myśleć o.której wstanie wyspana 😲😲😲😲

    Byliśmy dziś na kontroli u naszej fizjo. Na ostatniej wizycie 6,5 miesiąca temu asymetria była już praktycznie nie widoczna, nie było.konieczności następnej wizyty a dziś znowu mamy asymetrie utrwaloną, Pola ciągnie od urodzenia lewe ucho do barku i skraca całą lewą stronę. Ćwiczeniami ciężko będzie to naprawić i mamy zalecenie wizyty u osteopaty, gdyby nie pomogło to.sprawdzić jej oczka.
    Jest mi strasznie smutno ponieważ tak się starałam aby jej to naprawić a znowu mamy problem. Po osttaniej wizycie mniej z nią ćwiczyłam, później to.już w.ogóle.bo myślałam że rozwiązałyśmy ten problem :( czuje że to może być moja wina bo nie zadbałam o nią w kwestii ginastyki przez ostatnie 3,5 miesiąca :(

    Też mamy ten problem. Ogólnie asymetria wychodzi przy każdej nowej zdobytej umiejętności ruchowej. Byliśmy u okulisty i chodzimy do osteopaty, a ten problem z lewym bokiem i główka na jedną stronę jest

    preg.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 27 września 2021, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka my niedawno byliśmy u Osteopaty Marcina Brzozowskiego. On niby jest jednym z najlepszych we Wrocku. 3miesiace czekaliśmy na wizytę ale było warto.
    Wspaniały człowiek z niego.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14011 20525

    Wysłany: 27 września 2021, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    W sumie to co Ty, tyle że bbox na sznurku na kolanach ma. Ja wożę pieluchy, podkład, 2 zestawy ubrań na zmianę w razie kupy, polarek, albo kurtkę, w razie jakby się zimniej albo ciepłej zrobiło,teraz 3 czapki bo nie umiem się zdecydować która grubość jest ok🙈. Butelkę, odmierzoną porcje mleka mm, termos z gorąca wodą, przekąski dla małej (chrupki, chlebek). My czasami po 4h chodzimy.
    Masz jakąś torbę? Widzę w snap nie ma gdzie przyczepić, znaczy w tej 2w1 były takie bolce to wpięcia torby.
    Mam z MBR mother baby room u mam do niej uchwyty takie na rączkę. I mam jeszcze taki maly organizer z AliExpress albo nie biore nic poza nerką i niekapek wtedy mam pod wozkiem. Też tak sie pakowalam z Tymkiem a teraz przemyślałam sprawę i tak:
    - z minuty na minutę nie zrobi się super zimno żeby drugą bluza była potrzebna
    - pielucha wystarczy jedna bo raczej dziecko nie walnie dwóch kup na jednym spacerze
    - ciuchów na przebranie nie biorę, i tak jej nie będę rozbieracie na ulicy, już na pewno nie przy tej pogodzie, jesli bedzie trzeba to wrócimy po prostu do domu.
    - czapki mam zawsze w 2 grubosciach. Cienką i gruba na zimę, więc teraz ubieram cienka albo wcale
    - z wszystkim pozostalym najwyżej wrócimy do domu

    I naprawdę uwierz mi, nic mi nie bylo potrzebne. Jak z synem jeździłam to też mi nie bylo to wszystko potrzebne ale balam sie nie mieć, nie wiedząc czemu. No chyba że tak daleko chodzisz, że powrot do domu zajmie Ci godzinę lub dłużej

    Edit, o mleku nie pisalam bo wiadomo że musisz mieć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 21:01

    age.png

    age.png
  • Anet.kaa Autorytet
    Postów: 6338 10483

    Wysłany: 27 września 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Też mamy ten problem. Ogólnie asymetria wychodzi przy każdej nowej zdobytej umiejętności ruchowej. Byliśmy u okulisty i chodzimy do osteopaty, a ten problem z lewym bokiem i główka na jedną stronę jest
    I co lekarze na to mówią?
    Osteopata nie pomógł na tą asymetrię?

    8cs 👶💚
    Córeczka ur. 30.11.2020r 20:50
    2430g 52 cm


    3i49px9ipvfkmmcw.png
  • Nowastaraczka Autorytet
    Postów: 1418 2264

    Wysłany: 27 września 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anet.kaa wrote:

    Zulu sukienka NN, kupiona 3 lata temu na mój panieński.


    Mam taką sama sukienkę tylko żolta i kupowalam na candytm chyba sie powtarza w roznych kolorach co jakiś czas 🥰

    4 cs cb
    5cs 🍀

    Beta 09.03 1067
    11.03 2392.21

    25.03 jest ❤

    7.11.2020 🥳🤱
    💚💚💚💚💚💚💚💚

    55c3208ed6.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3721 4407

    Wysłany: 27 września 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi110818 wrote:
    Ale czadowe zdjęcie Majeczki. Uśmiech od ucha do ucha☺️
    Jutro idziemy z rana do pediatry, oby coś dała na ten zalegający katar, bo biedna się męczy, a nic nie chce spływać. Jak je z butelki nawet jej ciężko, bo nie ma jak noskiem oddychać.

    Kupiliśmy w końcu Valco Snap 4 Sport i to była miłość ❤️. Jesteśmy po pierwszym spacerze i wózek w porównaniu z x landerem płynie, nie czuć krawężników ani nic. Zwrotny, lekki, rozkłada się jedna ręką. Dobrze wyprofilowane siedzisko, Mała siedzi stabilnie, a nie zsuwa się. Dla mnie super wózek, żałuję tego x landera. Oddam go na przegląd i serwis i sprzedam asap. I trafiliśmy na zniżkę👌

    Zauważyłam że te spacerówki (nie te w 2w1) nie mają torbek, czy nawet uchwytów na nie. Spytałam w sklepie to powiedzieli że do typowych spacerówek producenci nie zalecają, że nawet w instrukcji tak napisane jest. Nooooo ale. Ja w swojej torbie przy x landerze woziłam pół domu xD. Trochę ratują te dwie kieszonki. Kosz zostawiałam zawsze na zakupy i paczki z paczkomatu 😅
    Tylko te dwie kieszenie z tyłu jak są wypełnione rzeczami trochę utrudniają postawienie siedziska do pozycji siedzącej... Ja wożę rzeczy w koszu na dole albo w torebce .

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3721 4407

    Wysłany: 27 września 2021, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka, bo z asymetrią tak jest, że ona się ujawnia z każdą umiejętnością nową. Mi fizjo mówiła że przy asymetrii lepiej żeby dziecko zdobywało nowe umiejętności ruchowe później, ale wiadomo że na to wpływu się nie ma..

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Ewa88 Autorytet
    Postów: 1701 988

    Wysłany: 27 września 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi a jakiego x landera macie??

    6cs
    11.04 II kreski ❤️
    14.07 będzie dziewczynka ❤️
    08.12 3685g i 56cm szczęścia ❤️
  • Ladyo Autorytet
    Postów: 2171 6047

    Wysłany: 27 września 2021, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi - nie wiem czy o to Ci chodzi, ale te popularne torebki jak od beztroskiej czy np joissy są sprzedawane z zaczepami do torebki. Ja w moim cameleonie tez nie miałam tych uchwytów i użyłam tych od torebki, zamontowałam je na rączce :) a nosze tak samo dużo rzeczy jak Ty i nie wyobrażam sobie tego wszystkiego nie mieć przy sobie :)

    Meggi110818 lubi tę wiadomość

    age.png
    👧🏻 2008 👧🏼2021 👧🏼2024
  • Ladyo Autorytet
    Postów: 2171 6047

    Wysłany: 27 września 2021, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki zaczelam dziś czytać o rozszerzaniu diety (pozyczylam od koleżanki isog dla dzieci), bo ja zawsze muszę być idealnie przygotowana, zreszta jak widzę duża cześć z Was (pozdrawiam Lalia :) ) ma podobnie. Tym bardziej ze dużo się zmieniło od kiedy J. była dzieckiem, chociażby to ze wtedy dietę rozszerzalo się już w 4 miesiącu... I mam kilka pytań: które kaszki lepsze Holle czy Helpa i dlaczego? Lalia Ty kupowalas jakieś małe saszetki pamietam, gdzie można je znaleźć? Czy te kaszki podawalyscie tez same czy tylko z dodatkami? Jeśli z dodatkami to z tymi rozdzkami smaku, z owocami liofilizowanymi czy z czymś jeszcze? Muszę zakupić kubek w stylu doidy i bbox tak? Kupowała któraś z Was zestaw do rd od mamyginekolog? Co jeszcze ważnego powinnam wiedzieć? Wiadomo, nie zamierzam robić tego już dziś ale chce się przygotować. Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 września 2021, 23:32

    Lalia lubi tę wiadomość

    age.png
    👧🏻 2008 👧🏼2021 👧🏼2024
  • Meggi110818 Autorytet
    Postów: 4408 3541

    Wysłany: 28 września 2021, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa88 wrote:
    Meggi a jakiego x landera macie??
    X pulse

    Ewa88 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • emdar Autorytet
    Postów: 3419 6197

    Wysłany: 28 września 2021, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nieśpiących maluchów, przybywam z rana z nadzieją. Mój Julek, dziecko potrafiące swego czasu budzić się po naście razy w nocy, zasnął wczoraj o 18:40(bardzo krótko spał w dzień),a na dobre obudził się o 6:45 🤯👍 W tym czasie przebudził się tylko 3 razy na kilka minut. Mówię Wam, jeszcze będzie przepięknie ❤. Miłego dnia wszystkim😘

    Zulugula, Ladyo, Lalia, Iryska, Ounai, KarolinaMaria, kar_oliv, Ewa88 , Clover, Enigvaa, kic83 lubią tę wiadomość

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9017 15180

    Wysłany: 28 września 2021, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2021, 15:26

    Lalia, Ladyo, Clover lubią tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4464 9419

    Wysłany: 28 września 2021, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladyo, ja wolę kaszki Holle niż Helpa. Po pierwsze nie trzeba tego gotować, po drugie - Helpy Iga nie chciała tknąć za skarby świata 🤭 i się nie dziwię, miałam owsianą Helpę i to było paskudztwo jakich mało. Oddalam przyjaciółce i jej synek też tego nie chce jeść 🙈 teraz jednak najczęściej kupuję zwykłe kaszki Bobovita z dobrym składem. Podobnie jak Zulu kaszkę podaję z owocami, ewentualnie mieszam z jogurtem. Na wodę mamy bboxa, trzeba było trochę ćwiczeń żeby załapała o co chodzi, ale radzi sobie w tym momencie świetnie. Kubka doidy nie mam i nie mam zamiaru kupować, uczę pić z małej filiżanki. Zresztą chyba bardziej polecane od doidy są kubeczki Reflo i Difrax. Z doidy ciężko się dziecku napić wody tak żeby się nie oblać, zaleca się próbować z gęstszymi płynami, np. jogurt pitny albo zupa krem. Jedyne co kupiłam do rd to bbox i łyżeczki z Rossmana Babydream. Żadnych naczyń do tej pory nie kupiłam i nie używam, karmię ze zwykłej zastawy, a blw normalnie z tacki :) aaa, fajne są fartuszki z moon bloom, śliniaki najlepsze są moim zdaniem zwyczajne z Pepco bo nie szkoda ich ubrudzić, mam też jeden silikonowy z kieszonką i to też jest fajny wynalazek :)

    Clover lubi tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9017 15180

    Wysłany: 28 września 2021, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2021, 15:26

    Nowastaraczka lubi tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9017 15180

    Wysłany: 28 września 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2021, 15:27

    Suszarka lubi tę wiadomość

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3721 4407

    Wysłany: 28 września 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ladyo, ja zaś polecam wszelakie kaszki Helpa i kaszkę jaglaną i 5 zbóż z Hipp. U nas kaszki Bobovita (mleczne) nie podeszły, nie chciał tego tknąć.
    Co do naczyń to jak pisze Suszarka, im mniej tym lepiej. Ja kupiłam doidy, ale żałuję, Michałek nie chce z tego pic, woli z normalnej filiżanki . On ogólnie bardzo mało pije wody, jak weźmie 4 łyki z tej filiżanki to jest wow 😁 bidon też lepiej mieć, bbox albo Avent są polecane🙂

    Ladyo, KarolinaMaria, Clover lubią tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
‹‹ 4193 4194 4195 4196 4197 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ