X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Gorące mamuśki 🤰❤️
Odpowiedz

Gorące mamuśki 🤰❤️

Oceń ten wątek:
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Mart nigdy nie byłam w izoltace ale tak sobie myślę, że chyba lepsza izolatka niż mała, ciasna sala i trójka innych chorych dzieci.
    Ja tak leżałam i miałam mega stracha, że coś jeszcze zalapiemy.
    Plus całe noce spała u mnie na rękach bo inne dzieci plakaly, co chwilę do kogoś przychodziła pielęgniarka. Ja myślałam, że oszaleje. Zero snu, dosłownie ZERO przez kilka dni.

    Ale ta izolatka w tym szpitalu to jakaś pomyłka... dzieci z podobnymi objawami tutaj trafiają. Tu są w sumie 4 łóżka. Taka izolatka... zakaz wyjścia z tej sali i to nazwali izolatka 🤦🏽‍♀️

    U mnie też zero snu. Właśnie mam na sali taka babkę ze nawet nie chce jej komentować 😖

    I ta salka to jak za karę... do WC nie wolno wkładać papieru toaletowego by wybija woda i może nas zalać. Nie ma cieplej wody w kranie, tylko pod prysznicem letnia. Leżanki/fotele maja X lat ze nie da się na tym siedzieć a co dopiero spać. Wszytsko skrzypi tak głośno ze budzi dzieci... ja co chwilę musze mieć Asię na rękach i ja bujać bo piguły budza bo maja w dupie i zaświecają duże światło. Więc nawet nie ma szans jakbym chciała to rozłożyć. Ogólne taka szkoła przetrwania dla mnie 🙈

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoTyLeK🦋 wrote:
    Jak na moje oko ciut mało, tak o 1 buteleczkę. Ale doba się jeszcze nie skończyła :)

    Matylda tez nie zawsze jadła /je książkowo. Czasem je jedn a butelkę na tzw. 2 tury. Tzn pół teraz, pół później. Ważne, zeby nie była głodna i sikała.

    Mam zamiar dać jeszcze o 23, ale nie wiem czy to wypije 🙈

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Ulaa Autorytet
    Postów: 6801 9566

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 trzymaj się! Oby mała szybko wyzdrowiała ❤️

    15.10.2013 syn 💙
    21.10.2015 syn 💙
    06.2020 💔
    28.08.2021 syn 💙
    21.02.2023 córeczka 💗

    age.png
  • Martt95 Autorytet
    Postów: 2519 3164

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja wiem ze karmi się na żądanie... ale w tym szpitalu każda piguła mowi ze mam pilnować godzin i karmić co 3h. One są śmieszne.... przecież to nie noworodek. Jak mala miala dłuższą przerwę to dostawałam lekcje ze źle karmie... a ja znam swoje dziecko i wiem kiedy potrzbuje mleka a kiedy nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2021, 21:37

    Alicja 10.10.2018
    Joanna 29.04.2021
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4488 9446

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    I ja wiem ze karmi się na rzadanie... ale w tym szpitalu każda piguła mowi ze mam pilnować godzin i karmić co 3h. One są śmieszne.... przecież to nie noworodek. Jak mala miala dłuższą przerwę to dostawałam lekcje ze źle karmie... a ja znam swoje dziecko i wiem kiedy potrzbuje mleka a kiedy nie.
    Mart nie denerwuj się, to stara szkoła z karmieniem co 3h. Jakby Mała chciała częściej jeść to byś miała wykład że przekarmiasz. Wpuszczaj jednym uchem i wypuszczaj drugim, zaraz będziesz u siebie i nikt Ci nie będzie na ręce patrzył.

    dmg111, KarolinaMaria lubią tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • MoTyLeK🦋 Autorytet
    Postów: 1310 1232

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt95 wrote:
    Mam zamiar dać jeszcze o 23, ale nie wiem czy to wypije 🙈
    Daj jej jak się upomni. Zresztą po jelitowe to też gorszy apetyt, bardziej zeby się napić :)

    202010315365.png
    201804054565.png
    201603125262.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14272 20659

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Suszarka wrote:
    Zulu, u nas dziś drzemka trwała 30min, ale nie narzekam bo noc była super :D 19:40-mleko 4:30-8:40, tak to można żyć ❤️ ciekawa jestem co wyjdzie z Waszego snu nocnego od 16, Iga padła jak zwykle przed 20 😁

    Martt, jak Iga miała 7 miesięcy to jadła gdzieś 6x150ml. Mlekiem modyfikowanym się karmi na żądanie, jak nie chce więcej to przecież na siłę jej nie wstrzykniesz 😁 trzymam kciuki za powrót do domu!

    W temacie zdrowia dzieci polecam bardzo książkę "Jak zadbać o zdrowie swojego dziecka", dużo praktycznej wiedzy można stamtąd wyciągnąć. Ja teraz chodzę bardziej świadoma na wizyty do pediatry.

    A odnośnie jedzonka i świąt - moja teściowa pracuje w knajpie. Robili pod zamówienia cateringowe uszka z 60kg mąki, a naleśniki na krokiety smażyła bez przerwy przez 6.5 godziny 🤯
    Teraz chyba dużo kobiet już ma trochę inne podejście do Świat. Nam w sklepie przyjęli zamówienie na karpia tylko dlatego że znamy te panie bo czesto u nich kupujemy. A tak już zamknęli zamówienie bo brakuje karpia. A jeśli chodzi o odbiór to Pani kazała się nastawić na czekanie w długiej kolejce. Mam wrażenie, że teraz te Panie które pracują do samych świąt albo te które nie lubią po prostu gotować już nie urabiaja się po pachy dla zasady tylko zamawiają sobie dania. My zamawiamy i ja sobie chwalę. Mam czas na ubranie choinki z dziećmi, na odpoczynek i na ogarnięcie domu.

    Suszarka, Enigvaa, Annia lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3719 7603

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martt, dużo siły dla Was!

    Suszarko, ja jestem #teamzamówioneuszka 🤪Zamówiłam uszka i jeszcze parę rzeczy ze sprawdzonej restauracji pod domem. Parę potraw zrobię sama i upiekę 2 ciasta.

    Suszarka lubi tę wiadomość

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • MoTyLeK🦋 Autorytet
    Postów: 1310 1232

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda, czasy się zmieniają. Ja na pewno nie zamierzam nigdy gotować na Swieta, raczej będę zamawiać jeśli Wigilia będzie u nas. Bo u nas tak co roku się zmieniamy. Raz u babci, raz u rodziców, raz u nas.

    202010315365.png
    201804054565.png
    201603125262.png
  • Suszarka Autorytet
    Postów: 4488 9446

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Teraz chyba dużo kobiet już ma trochę inne podejście do Świat. Nam w sklepie przyjęli zamówienie na karpia tylko dlatego że znamy te panie bo czesto u nich kupujemy. A tak już zamknęli zamówienie bo brakuje karpia. A jeśli chodzi o odbiór to Pani kazała się nastawić na czekanie w długiej kolejce. Mam wrażenie, że teraz te Panie które pracują do samych świąt albo te które nie lubią po prostu gotować już nie urabiaja się po pachy dla zasady tylko zamawiają sobie dania. My zamawiamy i ja sobie chwalę. Mam czas na ubranie choinki z dziećmi, na odpoczynek i na ogarnięcie domu.
    Jasne, jest popyt to jest i podaż. Podejście do wielu rzeczy się zmienia, kiedyś przecież komunie i chrzciny się organizowało w domach gotujac samemu, teraz to raczej nie do pomyślenia. Nawet jak w domu to raczej z przymusu i z cateringiem. Ze świętami jest podobnie. Zresztą nie każdy jest masterchefem 😁 Moja teściowa pracuje w chyba najlepszym miejscu w mieście jeśli chodzi o taką domową kuchnię. Zawsze mieli dużo zamówień, ale teraz drugi oddział tej knajpy w ogóle nie robił cateringow, więc mieli kumulację. A właściciele chcą sobie odbić straty związane z lockdownami, nie ma się co dziwić. Ja to tylko mojej teściowej współczuję, bo w pracy cały dzień przy garach i w domu później też. Chyba że sama skorzysta z tego cateringu który robi 😂
    U nas karpia nie ma, bo nikt nie lubi. Jak jeszcze żyła moja prababcia, to pamiętam że musiała mieć karpia po żydowsku na słodko. Teraz zazwyczaj jemy pstrągi, ale ze u teściow w stawie ryby zdechły, to będziemy jeść filety 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2021, 22:33

    Lalia lubi tę wiadomość

    Iga ❤️ 7.01.2021
    Jagoda ❤️ 7.04.2022
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2193 1876

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie racje. U nas tez coraz więcej zamawianych dań. Jedyne co ja robię (jedziemy i tak w gosci ale kazdy cos przywozi) to ciasta sernik i miodownik ale tylmo dlatego ze nie przepadamy za kupionymi ciastami. Tzn nie trafilismy widocznie na taka piekarnie. Zawsze wyczuje czy to domowe czy z cukierni ciasto.

    Pozdrawiam bo właśnie dopiero mi dzieci zasnęły i piekę blaty do miodownika 🙈🙈

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Clover Autorytet
    Postów: 2022 2940

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie zamawiamy jedzenia, ale tylko dlatego, że ja uwielbiam gotować i jeśli zrobię coś sama, to najbardziej mi smakuje. Tak sobie rozplanowuję wszystko, że mam czas i na gotowanie, i na porządki, i na przygotowanie prezentów, i ozdabianie domu :) Ale rozumiem, że sporo osób zamawia. Gdybym tak tego nie lubiła, to pewnie też bym zamawiała i uważam, że to super opcja. W tym roku robię barszcz z uszkami, dwa ciasta, gwiazdę makową, paszteciki z kapustą i grzybami, sałatkę i robiłam też pierniki 😅

    Suszarka lubi tę wiadomość

    06.02.2021 👶💙

    age.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4018 5404

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Teraz chyba dużo kobiet już ma trochę inne podejście do Świat. Nam w sklepie przyjęli zamówienie na karpia tylko dlatego że znamy te panie bo czesto u nich kupujemy. A tak już zamknęli zamówienie bo brakuje karpia. A jeśli chodzi o odbiór to Pani kazała się nastawić na czekanie w długiej kolejce. Mam wrażenie, że teraz te Panie które pracują do samych świąt albo te które nie lubią po prostu gotować już nie urabiaja się po pachy dla zasady tylko zamawiają sobie dania. My zamawiamy i ja sobie chwalę. Mam czas na ubranie choinki z dziećmi, na odpoczynek i na ogarnięcie domu.

    I tak powinny wygladac swieta! A nie umęczone kobiety przy stole wigilijnym,’oczywiscie na ostatnia chwile bo przeciez pierogi trzeba ulepić w dzien wigilii 🤦‍♀️ U mnie tak zawsze bylo.
    Ostatnio na profilu blogojciec byl super obrazek, ze jesli Twoja tradycja sprawia ze jestes zmeczony, zestresowany i bez pieniedzy to czas ja zmienic.

    Ounai, Annia lubią tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • KarolinaMaria Autorytet
    Postów: 3719 7603

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa, czy w tym roku również upiekłaś piernikowy domek? 😁 pamiętam Twój zeszłoroczny.

    Mi się jak zwykle rozminęły plany vs rzeczywistość. Okazało się, że czas nie jest z gumy i po pracy ciężko coś zrobić.

    '90

    06.05.2020 r. II 🦄
    13.01.2021 r. godz. 11.00 Matylda 3280 g, 51 cm
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4018 5404

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaMaria wrote:
    Enigvaa, czy w tym roku również upiekłaś piernikowy domek? 😁 pamiętam Twój zeszłoroczny.

    Mi się jak zwykle rozminęły plany vs rzeczywistość. Okazało się, że czas nie jest z gumy i po pracy ciężko coś zrobić.

    Niestety. W ogole w tym roku jakos tych swiat nie czuje. Nie dociera do mnie ze to za kilka dni…

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14272 20659

    Wysłany: 21 grudnia 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    I tak powinny wygladac swieta! A nie umęczone kobiety przy stole wigilijnym,’oczywiscie na ostatnia chwile bo przeciez pierogi trzeba ulepić w dzien wigilii 🤦‍♀️ U mnie tak zawsze bylo.
    Ostatnio na profilu blogojciec byl super obrazek, ze jesli Twoja tradycja sprawia ze jestes zmeczony, zestresowany i bez pieniedzy to czas ja zmienic.
    I to jest swietny obrazek. Ja jeszcze rok temu zamawiajac mialam wyrzuty sumienia że jestem złą gospodynią bo nie gotuję sama. A teraz nie mam już żadnych. Pracuję zawodowo, mam dwójkę dzieci, zero pomocy z zewnątrz i nie chcę być jak moja mama w Święta która nas przeganiała bo po przygotowaniach była tak zmęczona że nie miała dla nas sił. Nigdy nie ubierała z nami choinki bo gotowała, to my sprzątaliśmy bo piekła, w Święta odsypiała bo część rzeczy robila w nocy. Ja naprawdę nie wyobrażam sobie kiedy miałabym przygotować kilka dań Wigilijnych, upiec ciasta, zrobić mięsa, kluski, surówki i sałatki, do tego po sprzątać wyprasować, zrobić zakupy I spędzić czas z dziećmi. Dla mnie albo musiałabym się zajechać albo coś odpuścić.

    Aj, jeszcze zapomniałam, ze w międzyczasie syn ma przecież urodziny więc powinnam jeszcze upiec mu tort i pieknie wygląda na imprezie:P a pracować najlepiej do samej Wigilii:P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2021, 23:17

    Gagatka, Enigvaa, Annia lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 11:48

    KarolinaMaria, Suszarka, Nowastaraczka, Ewa88 , Annia, dmg111, Clover lubią tę wiadomość

    💙 11.2020
    💗 11.2023
  • Gagatka Autorytet
    Postów: 3139 4219

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,ja się melduje po koszmarnej nocy z 10 pobudkami i po badaniach krwii. Wracając pojechałam po bułeczki i łososia na Święta, pan mi na świeżo sprawił.

    Co do Świąt,zgadzam się,że podejście chyba się zmienia. U naS mniej jedzenia, ciasto zamówione, okien nie myjemy.

    Ounai lubi tę wiadomość

    km5suay3byhvc1zc.png

    It ain't about how hard you can hit. It's about how hard you can get hit and keep getting forward. That's how the winning is done".

    Córeczka 2016
    Córeczka 2021


    Leczenie:
    metformina, letrox, clexane 0,4, acard, metypred, metyle, dopegyt


    06.2019, 03.2020


    Ja: Hashimoto (TSH 0,3)

    owulacja jest - monitoring ok
    sono hsg (grudzień 2019) - ok
    MTHFR_1298A>C w układzie homozygotycznym nieprawidłowym
    wit D3 ok
    homocysteina ok
    graniczna insulinooporność ==> dieta + metformina
    zespół antyfosfolipidowe - ujemne
    ANA 1 ujemne

    On: teratozoospermia (02.2020), słaba morfologia, reszta ok
    Suple: androvit, wit c 1500, cynk, selen, folian, d3, l-karnityna
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 11:48

    Wik89 lubi tę wiadomość

    💙 11.2020
    💗 11.2023
  • Zulugula Autorytet
    Postów: 9207 15293

    Wysłany: 22 grudnia 2021, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2022, 11:48

    💙 11.2020
    💗 11.2023
‹‹ 4555 4556 4557 4558 4559 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ