X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe, świąteczne testowanie
Odpowiedz

Grudniowe, świąteczne testowanie

Oceń ten wątek:
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam objawów ciążowych, ale mam za to nowe buty! :D
    Ale ja się nawet nie łudzę, ze u nas sie uda ;)

    przedszkolanka:), Meggs lubią tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    speakyourmind93 wrote:
    Progesteron 16ng/ml. Dupy nie urywa. Moj gin nie odbiera, bralybyscie na wlasna reke..? kurde swieta, do żadnego lekarza nawet nie pojde i nic nie skonsultuje. super. :-D

    Dziewczyny a wiecie co z Acardem?nowy gin mi przepisal,bylam u niego raz 2 tyg temu... profilaktycznie... odstawiac to czy brac? Boooze, tyle pytan.
    A acard dostalas z jakiegos powodu konkretnego czy profilaktycznie ?
    Skoro lekarz Ci zalecil to chyba lepiej brać tak, jak zalecił :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Ja mojemu tez o Was opowiedzialam :D Az mi sie poprawil moj beznadziejny humor :)

    Dzisiaj w Kosciele jakis zalosny ksiadz rekolekcjonista opowiadal o tym jakie zle jest in vitro, strasznie mnie w wkurzyl i dobil. Jeszcze sypnal tekstem, ze kobiety, ktore nie moga miec dzieci same sa sobie winne, bo jedza „chemiczne jedzenie” -_- Szkoda gadać.

    Czytalam tez przed chwila o tym sluzie i widze, ze naprawde nie ma zasady. Przestaje sie przez niego nakrecac. Musze po prostu byc pewna, ze jestem w ciazy. Skoro Lami sie udalo to mam nadzieje, ze i na mnie podziala taka pewnosc! :)
    Chyba na bezczelu bym wyszla z tego kościoła..masakra!
    I ja chyba teź zacznę wierzyć w następnym cyklu! Moze takie nastawienie (po wizycie zwłaszcza) pomoze ;)

    Speaky ja bym teź dupka wzięla profilaktycznie.

    speakyourmind93, Izaw lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka, tak trzymać! Nieraz się pojawiały takie informacje, że 5/10, a nawet 8/10 zapłodnień się nie zagnieżdża. Na pewno dużo robi głowa, stres, nastawienie. Czasami w stopkach widać info, że udało się w pierwszym cyklu z modlitwą, czy trzecim. A to oznacza, że ktoś mocno w te ciążę wierzy, że się uda. Każdy wybiera swój sposób.
    Przed chwilą sobie pomyślałam, że jakby coś poszło nie tak, ale kurcze popukałam się w łeb. Wierzę, że wszytko będzie dobrze. Trzeba być tak nastawionym.

    Będzie mega długi post, wybaczcie, już nie musicie czytać dalej :P

    Oglądałam kiedyś program o pozytywnym nastawieniu. Kilku osobom dali po 20 dolców i powiedzieli, że mają zapozować do zdjęcia i być bardzo smutnymi. Później powiedzieli, że jak zakręcą ruletką i wypadnie czerwone to im podwoją tę kwotę. Prawie nikomu nie wypadło czerwone. Następnej grupie też dali po 20 dolców i kazali być super radosnymi do zdjęcia, głośno się śmiać. Też kręcili ruletka. Prawie wszyscy podwoili kwotę, czyli trafili na czerwone. Niby zwykłe szczęście...
    Kolejny eksperyment były rzuty do kosza. Kilka osób miało po 10 rzutów. Facet rzucił 8/10, czyli super. Później postawili za nim publiczność i kazali mu rzucać z zasłoniętymi oczami. Oczywiście w nic nie trafił, bo nic nie widział, a publiczność za każdym razem robiła:buuuu... Kazali mu znowu rzucać z odsłoniętymi oczami, nie był już zbyt pozytywnie nastawiony i rzucił chyba tylko 4/10.
    Później rzuca babka. Odsłonięte oczy 0/10. Publiczność, zasłonięte oczy, oczywiście rzuca jak pokraka, ale wszyscy jej klaszczą i krzyczą wow!. Ona taka zadowolona, że to nie możliwe, że się jej udało. Odsłaniają jej oczu i każą rzucać. Rzuciła chyba 4/10, czyli progres.

    Coś w tym jest...

    przedszkolanka:), speakyourmind93, Beti82 lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami też oglądałam kiedyś ten program :) musimy mieć pozytywne nastawienie w takim razie, i przed ciąża i w trakcie, bez niepotrzebnych stresów.

    przedszkolanka:), speakyourmind93, Beti82, Lami lubią tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    A acard dostalas z jakiegos powodu konkretnego czy profilaktycznie ?
    Skoro lekarz Ci zalecil to chyba lepiej brać tak, jak zalecił :)

    profilaktycznie. niedawno mi odpisal, duphaston 2x1, acard raz dziennie. wiec zostawiam. ale zalamal mnie, wizyta 15 stycznia :-O 3 tygodnie !!!! przeciez ja zwariuje... cytuję "Celem potwierdzenia ciąży i uwidocznienia tętna płodu musimy zaczekać z usg do 15.01". Kurczę, pojde za tydzien do gina w swoim miescie zeby chociaz podejrzec czy jest pecherzyk i wogole, a za 3 tyg pojadę do tego swojego. Myślicie ze to dobry pomysl?

    Dziewczyny jesteście niezastapione dziękuję Wam BARDZO. <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 18:51

    eikts65gz0i70ci6.png
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    speakyourmind93 wrote:
    profilaktycznie. niedawno mi odpisal, duphaston 2x1, acard raz dziennie. wiec zostawiam. ale zalamal mnie, wizyta 15 stycznia :-O 3 tygodnie !!!! przeciez ja zwariuje... cytuję "Celem potwierdzenia ciąży i uwidocznienia tętna płodu musimy zaczekać z usg do 15.01". Kurczę, pojde za tydzien do gina w swoim miescie zeby chociaz podejrzec czy jest pecherzyk i wogole, a za 3 tyg pojadę do tego swojego. Myślicie ze to dobry pomysl?

    Dziewczyny jesteście niezastapione dziękuję Wam BARDZO. <3
    Wiem co czujesz. Jak ja 24.08 poszlam do gin nie mowiac po co,a chodzilo o potwierdzenie pozytywnych testow sikanych to powiedzial mi,ze na razie jest tylko rozpulchnione endometrium i ze mam przyjsc 19.09!! Bo to wczesna ciaza i zeby na nastepnym usg byla juz pewnoac co do serduszka itd.oczywiscie chodzilam dalej sama gdzie indziej,zeby podgladac czy jest pecherzyk a potem za pare dni znowu czy przyrasta prawidlowo

    speakyourmind93, Nona lubią tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • 5ylwian Autorytet
    Postów: 1534 1471

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dupka bym brala profilaktycznie. Lepiej przez jakis czas brac i potem po potwierdzeniu odstawic niz zalowac,ze nie zrobilo sie wszystkiego we wlasnym zakresie co mozliwe,zeby bylo ok :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    a97e8a0113.png
    *14.09.2021- II kreski
    *18.05. - 38+5, 3675 g
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluje Wam z całego serca :) najwspanialszy prezent jaki można by sobie wymarzyc ❤
    U mnie okres niby jutro. Nie testowałam. 2 dni temu różowe plamienie przez kilka godzin i kilka nitek krwi. Od tego czasu biały śluz. Ale podejrzewam ze oznacza to tyle co nic więc czekam :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acard bierz, odstawia sie Ok 30tc - mowilam ze cos w nim jest!;) duphaston przy Twoim progu brałabym 2x1, wizyta po Ok 4 tygodniu po owu zeby juz serduszko bylo, wczesniej mozesz isc tylko pęcherzyk i ew ciałko zolte zobaczyc. No i gratuluje! I zapraszam na fioletowa strone, tam prawie same swoje:)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami - ja tez wierze, ze pozytywne nastawienie dziala cuda. Mysle, ze dziala to na takiej samej zasadzie jak modlitwa. Choc nie bardzo wierze w ksiazki i poradniki typu „Sekret” czy „jak zostac milionerem w 100 dni” w przeciwienstwie do mojego meza, ktory ma pol polki takich pozycji :D

    Nawet z naukowego punktu widzenia stres utrudnia zagniezdzenie, bo powoduje mikroskurcze macicy i zajscie w ciaze, bo insynkt mowi nam, ze jesli w naszym zyciu dzieje sie cos zlego, to nie jest to dobry czas na dziecko.

    Ja bardzo sie ciesze, ze w tym cyklu udalo mi sie zmienic nastawienie. Powiedzialabym nawet, ze radykalnie. Miewam gorsze chwile, ale w poprzednich miesiacach temat staran o dziecko powodowal u mnie kolatanie serca, smutek i zlosc. Czekajac na testowanie niby wewnatrz bylam pelna nadziei, ale mowilam na glos, ze na pewno sie nie uda, co nie pomagalo. Nie mowiac juz o totalnym braku radosci z seksu. Nawet jesli teraz sie nie uda, to bardzo bym chciala, zeby zostalo mi te podejscie...

    Lami, 5ylwian, Wik89 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    Sung bardzo Cie prosze jezeli to czytasz powiedz mi co myslisz o przyjmowaniu jodidu 200 w ciazy.Dzwonila do mnie przed chwila endo.Jestem w szoku napisalam do niej smsa wczoraj a ona oddzwonila.I kazala mi brac jodid 200.A euthyrox do 50.Nie wiem dlaczego.jakos dziwnie bardziej sie boje ten jodid brac niz euthyrox.Nie mam Hashimoto. TSH zbijalam tylko na potrzeby zaciazenia.Mozna jakies badanie na to zrobic jaki.sie ma poziom?

    Warto. Jodu podobno wszyscy mamy za mało. Selen też możesz brać. Zmniejsza ryzyko niedoczynności po ciąży.
    Chociaż jak już zaczniesz brać euthyrox to nie wiem czy przestaniesz...
    Można zrobić jod w moczu. Alab na pewno robi. 24h zbiórka moczu i badasz poziom jodu. Ale tak jak pisałam raczej masz za mało.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:34

    Lami lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:34

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    Warto. Jodu podobno wszyscy mamy za mało. Selen też możesz brać. Zmniejsza ryzyko niedoczynności po ciąży.
    Chociaż jak już zaczniesz brać euthyrox to nie wiem czy przestaniesz...
    Można zrobić jod w moczu. Alab na pewno robi. 24h zbiórka moczu i badasz poziom jodu. Ale tak jak pisałam raczej masz za mało.
    Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz

    Sung lubi tę wiadomość

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Ja mam właśnie tak, jak przed @ widzę kolorki w sluzie to niestety ech...
    Tez tak zazwyczaj mam. Tylko z reguły jak śluz robi się różowy to potem brąz i okres. Raczej róż nie zanika w piękną biel :) no ale nie ma co wróżyć z fusów , na dniach się okaże jak @ przyjdzie.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami super prezent na Swieta macie. Gratulacje :)

    Ja w tym cyklu biore acard na wlasna reke. Acard 75 1x1 wieczorem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 20:48

    Lami lubi tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona,
    - inofolik to ten sam sklad, co inofem, ale inofem 50, a inofolik ponad 100. Biorę 2 miesiące x 2 saszetki
    - Niepokalanek kupiłam teraz że swansona, dwa miesiące lykalam castagnus x 2 tabletki (bo z tych ważących więcej niż 60 jestem)
    - biotyna + cynk + selen z vitadena
    - D3 to różnie, czasem w kropelkach, czasem tabletki
    - E w kropelkach najtańsza
    - B12 100ug z oleofarm, ale teraz chce zmienić na metylowane
    - witamina bcomplex z DOZ
    - magnez różnie, bo jego schodzi sporo, więc zależy na jaki trafię
    No i od tego miesiąca acard 1 tabletka cały cykl (w poprzednim brałam tylko po owulacji) i od tygodnia metformax 500 1 tabletka.
    Dwa dni po owulacji zaczęłam smarować się wild yam (naturalny progesteron) ze swansona.
    Mojemu daje wszystko co od myślników bez niepokalanka. Tylko, że co 2-3 dni bierze. Inofem daje mu po jednej saszetce przed owulacją tak z 3 dni.

    Kiedyś pisałam, że jeśli chodzi o medikamenty, które mogłam dostać bez recepty, to już co się dało to zrobiłam :D

    Przytulanki były środa, czwartek i sobota, a owulacja była w piątek.

    Bardzo dużo mi dały inofem i castagnus, kiedyś pisałam, że znika mi nadmierne owłosienie i trądzik, były uwarunkowane hormonalnie na to wychodzi i zaczęło się normować.

    A i większość z DOZ, tylko te że swansona gdzie indziej musiałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 grudnia 2018, 21:00

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
‹‹ 166 167 168 169 170 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ