X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe, świąteczne testowanie
Odpowiedz

Grudniowe, świąteczne testowanie

Oceń ten wątek:
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z gry Przedszkolanki wyszła mi oczywiście wódka, pierogi i srom :D

    Wczoraj byliśmy u znajomych. Pamiętacie historię o dwóch z zagubionych bocianach, co leciały nad nami w październiku jak byliśmy z nimi na spacerze? Wczoraj oznajmili, że są w ciąży, już 10 tydzień, ale na USG nie widać drugiego daru od bociana, tylko jedno dziecię jest, więc drugie się gdzieś ukryło, bo przecież bociany były dwa. Aż mi się cisnęło, żeby nie byli tacy skąpi, bo drugie dziecię to rośnie pod moim serduszkiem :)

    Nikodemko, zapytaj lekarza czy da ci skierowanie na krzywą glukozową i insulinową. Ale ja i tak zaczelabym brać inofem. Będę go polecać każdemu, i planującym i nieplanujacym ciąży. Na bank reguluje hormony.

    Przedszkolanko, niezłe kwiatki z tą szyjką... Spróbujesz jescE jeden test?

    Wiki, życzę, żeby jednak po udanej zabawie Sylwestrowej spełniły się życzenia i test wyszedł pozytywnie :)

    Sylwian, trzymaj się kochana :* Nie znikający na długo. Mi udało się zniknąć na całe 1,5 dnia. W grupie moc :*

    A ja miałam wczoraj termin @. Myślałam po czytaniu Was, że brzuch da mi popalić. Pobolał z 4 razy miesiączkowo, ale była to 1/50 moich miesiączkowych bóli. Moja wątroba jest mi wdzięczna za ten stan - za to, że nie łykał od wroeaj miliona tabletek :)

    przedszkolanka:), Wik89, Nona, Arashe, Anhydra, MałaMi90, patuniek86, Agagusia lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    ciekawe że akurat na miekko, dzis zjadlam 2 jaja na kolacje ale na twardo.

    awokado, grejpfrut tez polecane.
    Na miękko bo od temperatury sporo witamin ginie, na miękko maja szanse przeżyć :)

    przedszkolanka:), Nona lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra wrote:
    Te parametry krzepnięcia nie są dobre- chyba powinnaś skonsultować branie heparyny....Badalas panel na trombofilie?

    Ja się zgadzam ze aptt krótkie i poszłabym z tym do hematologa

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam ja dzisaj nadal zdychajaca:( tempka lekko nizej wogole jakis inny troche ten wykres niz pozostale.

    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile dni od pozytywnej bety/testu byłyście na pierwszym usg i usłyszałyśmy serduszko? Czy byłyście wczesniej, żeby zobaczyć pęcherzyk?

    Jak w ogóle liczy się tygodnie? Bo aplikacja pokazuje 5t3d, a ja mam skończone 4 tygodnie i teraz 3 dzień piątego, to chyba powinno być 4t3d?

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka wrote:
    Ja czekam na spadek, żeby się już nie łudzić.
    A tu takie kwiatki,eh


    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9c41f5ad5016.png
    U mnie najmłodsza tak jest zawsze. Jeszcze dzień przed okresem, gdzie mam juz plamienia temp. utrzymuje się na poziomie 37.2-37.3 dopiero w dniu @ spada.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Kruszynka1990 Koleżanka
    Postów: 35 27

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) Jakiś czas te,u coś tu naskrobałam,odzywałam się prawie tyle co nic bo jakoś nie ma o czym ale czytam Was codziennie :)Bardzo wierzyłam w grudzień,jednak jak co miesiąc lipa i nic nie wyszło.Bardzo mocno Wam kibicuję,wiem jak to jest co miesiąc przeżywać to samo rozczarowanie i z biegiem czasu wcale nie jest to łatwiejsze (mówi Wam to staraczka weteranka :) ) Ale trzeba jakoś funkcjonować i dawać radę.Okres świąteczny był dla mnie najgorszy z całego roku - ciągłe pytania kiedy rodzeństwo dla młodej,co się tak obijacie,przecież spłodzic dziecko to taka latwa rzecz (słowa od osob o mniejszym ilorazie inteligencji niż przeciętny zwykły człowiek :P ) Podczytując Was robię ściągę na ten 2019 rok jeżeli chodzi o jakies dodatkowe badania,wspomagacze itp. ;) A teraz w sumie jeszcze chciałabym coś się dowiedzieć od Nikodemki jeśli to nie problem :) Zaczęłam sie interesować po Twoim poście cyklem księzycowym,przegladam strony ale nigdzie nie mogę tego wyliczyć :) W tym miesiący cykl mnie robi w balona,od x lat mam potwierdzona owulację do max 13 dc,w tym miesiącu cisza a mam 15 dc.Wiem,ze to może oznaczac dluższy cykl lub nie daj Boże bezowulacyjny ale w głębi duszy pomyślałam,że może to właśnie ten miesiąc z "ukrytą księżycową owulacją" wiem wiem głupie myślenie,ale chwytam się wszystkiego :D Jeśli chciłabyś mi pomóc to obliczyć,to będę bardzo wdzięczna :) W sumie jeśli pozwolicie,to chciałabym z Wami zostać i styczniowe testowanie może będzie latwiejsze do przeżycia :)

    Izaw lubi tę wiadomość

    "Najlepszą antykoncepcją jest chęć posiadania dziecka..."
  • speakyourmind93 Autorytet
    Postów: 461 353

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Ile dni od pozytywnej bety/testu byłyście na pierwszym usg i usłyszałyśmy serduszko? Czy byłyście wczesniej, żeby zobaczyć pęcherzyk?

    Jak w ogóle liczy się tygodnie? Bo aplikacja pokazuje 5t3d, a ja mam skończone 4 tygodnie i teraz 3 dzień piątego, to chyba powinno być 4t3d?

    Lami ja u swojego lekarza bede miala dopiero 15.01, a pozytywna beta 23 grudnia. Ponad 3 tyg. Zeby juz byl zarodek i moze serduszko. Ale chyba nie wytrzymam i w przyszlym tyg pojde do innego podejrzec czy jest pecherzyk. Nie wiem czy to dobry pomysl, motam się.

    eikts65gz0i70ci6.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko kurcze,a robilas dzisiaj test? Czasem tak jest..nie wiem dlaczego,tak.jak moje skurcze. Zapytam o to lekarza.
    Spadek jak nie leci pod kreske to jest ok i takie wahania są w normie (tak wyczytalam).

    Lami Kochana piękne to z tymi bocianami <3
    Testu nie robie,czuje @ i mam nadzieję,ze to kwestia godzin i dzisiaj zaczne clo ;) wieczorem wino i migdaly ;p
    Lami tych obliczeń jest kilka,jak chcesz to wejdz na belly w mój pamoetnik- tam mam skrótowo opisane emocje od 1 dnia testu ,pierwsza wizyte,wyniki,usg itp ;) test pozytywny byl 18.06 . Zrobilam 3 bety a na wizyte poszlam tylko serduszkowa.
    A powiem Wam anegdotke- moja Pola na drugim usg wygladała jak maly pluszowy mis :D w suwaczku ustawilam po porodzie misia na koloru pomarańczowym- czy wiecie,ze moje dziecko najbardziej lubi kolor pomarańczowy a misie są jej ulubionymi zabawkami? :)

    Meggs, Izaw, Anhydra lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynka1990 wrote:
    Hej dziewczyny :) Jakiś czas te,u coś tu naskrobałam,odzywałam się prawie tyle co nic bo jakoś nie ma o czym ale czytam Was codziennie :)Bardzo wierzyłam w grudzień,jednak jak co miesiąc lipa i nic nie wyszło.Bardzo mocno Wam kibicuję,wiem jak to jest co miesiąc przeżywać to samo rozczarowanie i z biegiem czasu wcale nie jest to łatwiejsze (mówi Wam to staraczka weteranka :) ) Ale trzeba jakoś funkcjonować i dawać radę.Okres świąteczny był dla mnie najgorszy z całego roku - ciągłe pytania kiedy rodzeństwo dla młodej,co się tak obijacie,przecież spłodzic dziecko to taka latwa rzecz (słowa od osob o mniejszym ilorazie inteligencji niż przeciętny zwykły człowiek :P ) Podczytując Was robię ściągę na ten 2019 rok jeżeli chodzi o jakies dodatkowe badania,wspomagacze itp. ;) A teraz w sumie jeszcze chciałabym coś się dowiedzieć od Nikodemki jeśli to nie problem :) Zaczęłam sie interesować po Twoim poście cyklem księzycowym,przegladam strony ale nigdzie nie mogę tego wyliczyć :) W tym miesiący cykl mnie robi w balona,od x lat mam potwierdzona owulację do max 13 dc,w tym miesiącu cisza a mam 15 dc.Wiem,ze to może oznaczac dluższy cykl lub nie daj Boże bezowulacyjny ale w głębi duszy pomyślałam,że może to właśnie ten miesiąc z "ukrytą księżycową owulacją" wiem wiem głupie myślenie,ale chwytam się wszystkiego :D Jeśli chciłabyś mi pomóc to obliczyć,to będę bardzo wdzięczna :) W sumie jeśli pozwolicie,to chciałabym z Wami zostać i styczniowe testowanie może będzie latwiejsze do przeżycia :)
    Witaj serdecznie i zostań z nami ;) powiedz jak długo się staracie i czy robiliście już jakąś diagnostyke w tym kierunku? Bo jak mówisz owu potwierdzona :)

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie też się nie znam na tym. Czytałam, jak pisaliście, ale to poumykało i nie potrafię sobie tego przypomnieć. Więc fajnie by było, jakby nas któraś z Was przeszkoliła szybciutko :)

    Jak Speaky się czujesz? Robisz nadal bety?

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc kruszynko ;) im nas wiecej tym raźniej :)

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Lami, ja bylam 5t3d u gina po dupka i oglądałam pecherzyk. A potem 1,5tyg później żeby obejrzeć serduszko.
    Może ustaw e aplikacji liczenie skończonych tygodni, będzie Ci potem łatwiej udzielać lekarzom informacji który to tydzień :)

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    No właśnie też się nie znam na tym. Czytałam, jak pisaliście, ale to poumykało i nie potrafię sobie tego przypomnieć. Więc fajnie by było, jakby nas któraś z Was przeszkoliła szybciutko :)

    Jak Speaky się czujesz? Robisz nadal bety?
    Lami a na belly patrzylas na kalendarz? Tam liczysz wedlug ostatniej @ lub owu. Mi ogólnie usg sie idealnie pokrywalo z owu ;) urodzilam w punkt trafiony ;p
    Kiedy miałas ostatnia @?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozdrawiam Was z Czestochowy <3

    przedszkolanka:), Beti82, Nona, RudaAnna, Anhydra lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Przedszkolanko, zaraz będę czytała Twój pamiętnik :)
    Ale fajne z tym misiem, wierzę w takie zbiegi okoliczności :) Są symbole, które przywołuje nam podświadomość przed czasem :)

    Część Kruszynko! Pisz częściej, to pomaga przechodzić te gorsze chwile i bardziej cieszyć się z sukcesów wszelakich - pozytywnych testów owulacyjnych, śluzu i wszystkiego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2018, 10:39

    przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruszynko - bardzo chetnie pomoge, podaj mi tylko swoja date i godzine urodzenia :) Wkleje Ci tez link do poczytania o co w tym chodzi.

    Przedszkolanko - znalazlas swoja tabelke ksiezycowa? Jesli nie, to przypomnij mi dane jeszcze raz i tez sprawdze :)

    Nie robiłam dziś testu, nawet nie kupowalam, bo po wczorajszej bieli zaplanowalam kolejne testowanie na Sylwestra... Ale zrobie tez jutro. Bardzo chcialabym wiedziec co sie ze mna dzieje. Moze naprawde @ przyjdzie wczesniej... Czuje sie fatalnie, a ten bol mnie niepokoi. Oczywiscie juz sobie wkrecam, ze moze to jakies wczesne poronienie -_-

    Lami - cudowna historia z tymi bocianami!

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Kruszynka1990 Koleżanka
    Postów: 35 27

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O pierwsze dziecko staraliśmy się ponad 2 lata (byłam młoda,mąż też(wtedy nie mąż :) i nic) Mieliśmy zacząć leczenie po ślubie ,dostałam pierścionek zaręczynowy ,zaczęły się przygotowywania ślubu,odpuściłam myśli o ciąży i miesiąc po zaręczynach byłam w ciąży.Taki oto przykład,że psychika dużo robi.Teraz od ponad 3 lat nie biorę tabletek anty.Wiadomo jakieś cykle przez ten czas się opuściło (imprezy,nerwy,wyjazdy) także można zliczyć ok 2 lat intensywnych starań.Cykle jak w zegarku tylko,że krótkie.Miałam chwilowy problem z tarczycą,ale udało się unormować,usg tarczycy w porządku,jestem pod kontrolą endo,ale w sumie mówi że jest wszystko w porządku,jedynie kontrola co jakiś czas.Mąż nasienie jak najbardziej ok.Prolaktyna,progesteron w normie.Owulacja co miesiąc jest.Mam monitoring,do tego samoobserwacja,metoda termiczna.Jajowody drożne,endo prawidłowe.Ja wiem,że u mnie dużo robi psychika,a nawet bardzo dużo.Za bardzo się w to wszystko wciągnęłam tak jak w przypadku pierwszych starań.Nawet jak nie chcę myśleć,to myślę - mam zakodowaną w głowie tylko i wyłącznie ciążę.Jeśli nie zmienię nastawienia wykończę się psychicznie.W styczniu chcę do starań podejść jakoś bardziej na luzie,ale czy mi się uda zobaczymy.Dodam,że zmieniamy lekarza i może będzie ok :) Ogólnie jestem z tych osób co nie przejmują się jakoś bardzo niczym,nie mam tak że płaczę codziennie w poduszę po negatywnym teście ktorych robię milion :D Jestem z tych co napalają się do dnia owulacji,wtedy myślę tylko i wyłącznie o tym czy się uda,co zrobić inaczej,co zmienić ... wiem wiem jestem dziwnym stworzeniem :D

    "Najlepszą antykoncepcją jest chęć posiadania dziecka..."
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko dziękuję,znalazlam i zrobilam screena ;) pokazuje mi owu na 15tego-zobaczymy bo stawiam ok.11 ;) póki co czekam na tą @..
    Co do bóli to moze przez torbiel? To mozliwe?

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Kruszynka1990 Koleżanka
    Postów: 35 27

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko urodziłam się 14.11.1990 godz ok 11 ,pamiętam jak mama kiedyś coś mówila o godz ale nie jestem pewna co do minut :(

    "Najlepszą antykoncepcją jest chęć posiadania dziecka..."
‹‹ 208 209 210 211 212 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ