X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe, świąteczne testowanie
Odpowiedz

Grudniowe, świąteczne testowanie

Oceń ten wątek:
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko nie umiem Cie pocieszyc.bo.sama wrak czlowieka jestem ale przytulam Cie bardzo mocno.

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • madziorek86 Autorytet
    Postów: 1042 2954

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mi nodrtesty też mega wcześnie cień pokazały.

    2 obsikane popoludniu dały cienie na 3 dni przed zrobioną betą, która wyszła 11,1!!!
    Mają czułość 10, a mi pokazały jak było sporo poniżej 10 :)

    kupowałam w necie w aptece gemini :)

    speakyourmind93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Monia - ja tez sie wcale nie ciesze. Zazdroszcze Wam dobrego nastawienia na nowy cykl staran. Wiem, ze zle podejscie nic nie zmieni, ale ja jestem wyjatkowo zalamana i wiedzialam, ze tak bedzie, bo styczen to dla mnie ciag badan, a sam monitoring wplywa zle na moja psychike. Czuje, ze to bedzie kolejny smutny cykl, pelen strachu przed badaniami, pozniej strachu o wynik tych badan... Tak bardzo chcialam tego uniknac i nie wyszlo...

    Kotek, tez bylam przez jakis czas zalamana.. Czulam i bylam pewna, ze sie udalo w poprzednim cyklu. Mialam nawet takie same charakterystyczne bole, wiec lapalam sie za brzuch i plakalam z radosci. Po stu bialych testach i negatywnej becie wciaz bylo mi ciezko uwierzyc, ze sie nie udalo. Dzis przyszly nowe nadzieje i wiara. U Ciebie na pewno tez tak bedzie! Poza tym dopoki nie ma @ to nie spijemy cyklu na straty. Ja w poprzedniej ciazy (choc zakonczonej niepowodzeniem) czulam bole okresowe. Dzien po spodziewanej @ mialam jechac nad morze i martwilam sie, ze nawet nie bede mogla swobodnie poplywac. W dniu wyjazdu zrobilam test dla czystej formalnosci, bo 2 dni przed widzialam biel i padlam!

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko porozmawiaj koniecznie o tym progesteronie. Bo miesniak cały czas pod kontrola jest?
    Mowiłaś,że będzie bolec jak coś ale pamietaj,że cykl jeszcze trwa! Poza tym pamietasz ? Grudzien mial byc luz ;)
    Z drugiej strony rozumiem Cię. Ja przy Poli chciałam bardzo dziecko,tez się nakrecałam ale jakoś inaczej. Udało się szybko,w sumie zaskakująco,jakies inne emocje mi towarzyszyly i spokój. Co innego działo się w moim życiu,o innych rzeczach myślałam tez. Teraz jest ciezej. Mimo ,ze mam Pole która kocham najbardziej na świecie to ciagle porównuje,ze juz moglam byc w polowie ciazy gdyby nie cb,ze moglam nie czekac,ze z nia juz dawno zaszlam ,ze przy niej udalo sie w pierwszym cyklu z clo..a teraz nie. Zaczynam być na etapie ,na którym chce mi sie wyc jak Pola mówi"jak bedzie dzidzius to..". Chcialam by jeszcze w domu byla jak urodze a nie w przedszkolu a czas leci i sie nadal nie udaje. Ale staram sie myslec inaczej,ze to.kwestia chwili,ze nigdy nie chcialam rodzic na koniec roku,ze jeszcze musze firme ogarnac itp.
    Teraz mocno stawiam na diete,na lekarza w piątek. Jak ten cykl poświece mega na starania i sie nie uda to pewnie tez bedzie ciezko.. ale przeciez sie nie poddam.Za bardzo chce dziecka.

    Izaw lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Ja naprawde podchodzilabym do tego z wiekszym luzem, gdyby nie te ryzyko operacji. Ten miesniak stoi nade mna jak kat... Myslalam, ze wyjazd nad morze pozwoli mi jakos przetrwac ten czas bez lez, ale siedze w lazience i leca mi lzy.
    Przedszkolanko, masz absolutna racje. Musze to przejsc i w nastepnym cyklu dalej walczyc, bo naprawde niczego w moim zyciu tak nie pragnelam jak teraz dziecka. Czasem wolalabym nie miec tego instynktu... Wiem, ze mi przejdzie, ale mialam teraz tak wielka nadzieje, ze peklo mi serce.
    Pokrzywe pije, mysle, ze albo powinnam przejsc na dupka, albo brac mniejsza dawke luteiny, bo nie mialam az tak wielkiego niedoboru progesteronu, a biore 3x1 i to na pewno podbija moj PMS.


    Nikodemko a Ty leczysz się w jakieś bardziej wyspecjalizowanej klinice np. niepłodności? Z doświadczenia wiem, że mają tam bardzo duże doświadczenia w przeróżnych przypadkach uniemożliwiających poczęcie. Ja sama chodzę do takowej pomimo, że u mnie z poczeciem nie mam problemu, tylko niestety z donoszeniem... Może warto byłoby zapytać o konsultację? Zwłaszcza, że z tego co piszesz, z uwagi na miesniaka, dochodzi u Ciebie presja czasu...

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylismy raz w klinice leczenia nieplodnosci, ale tam zbagatelizowali moj przypadek totalnie, kazali przyjsc jak minie rok. Z miesniakiem jezdzilam do Profesora Debskiego i jego opinia sugerowalam sie najbardziej, czyli „jak najszybciej” zachodze w ciaze i po urodzeniu usuwamy miesniaka.
    Konkretne dzialania mamy zaplanowane na styczen (Bogu dzieki trafilam na lekarke przejeta moim przypadkiem, ktora mowi, ze absolutnie nie mozna czekac z diagnostyka). Maz badanie nasienia, a ja hsg, powtorka badan hormonow i laparoskopia, bo mam podejrzenie endometriozy. Planuje udac sie znowu do jakiejs kliniki z kompletem badan...

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:43

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:37

    Nona, Anhydra, Meggs lubią tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko własnie trzeba znaleźć lekarza,który nie powie"za rok". Taki który sie zajmie tym od razu a nie czekac i czekać..

    Niezapominajko udanego!:*

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    /

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:43

    Anhydra, Niezapominajka2 lubią tę wiadomość

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Bylismy raz w klinice leczenia nieplodnosci, ale tam zbagatelizowali moj przypadek totalnie, kazali przyjsc jak minie rok. Z miesniakiem jezdzilam do Profesora Debskiego i jego opinia sugerowalam sie najbardziej, czyli „jak najszybciej” zachodze w ciaze i po urodzeniu usuwamy miesniaka.
    Konkretne dzialania mamy zaplanowane na styczen (Bogu dzieki trafilam na lekarke przejeta moim przypadkiem, ktora mowi, ze absolutnie nie mozna czekac z diagnostyka). Maz badanie nasienia, a ja hsg, powtorka badan hormonow i laparoskopia, bo mam podejrzenie endometriozy. Planuje udac sie znowu do jakiejs kliniki z kompletem badan...

    No niestety kliniki leczenia niepłodności są różne. Najlepiej poszukać takiej z wysokim wskaźnikiem powodzeń. Ja chodzę do Medart w Poznaniu i wiem, że niektóre pacjentki dojeżdżają tutaj po 100-150 km...Nie można się zniechęcać, trzeba działać. Zrobić odsiew lekarzy idiotów i znaleźć tego jednego, godnego zaufania. Masz plan działania na najbliższy czas i to jest najważniejsze.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak wyglada badanie nasienia? Mozna isc do kliniki nieplodnosci tak „z ulicy” i je zrobic czy trzeba wczesniej odbyc jakas wizyte itd? Sorry jesli to glupie pytanie, ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac.

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba zadzwonić i się umówić na konkretny dzień i godzinę , :)

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Dziewczyny, a jak wyglada badanie nasienia? Mozna isc do kliniki nieplodnosci tak „z ulicy” i je zrobic czy trzeba wczesniej odbyc jakas wizyte itd? Sorry jesli to glupie pytanie, ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac.
    Nie wiem czy wszędzie ale u nas tez trzeba się wcześniej umowic.Wizyte to raczej nie,tel można pewnie umowic

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko tule mocno. Wiem jak to jest jak przychodzą chwile załamania i myśli o rezygnacji. Ja może nie mam mięśniaka, albo nic o nim nie wiem, ale tymbardziej łapie frustrację że wszystko super a nie wychodzi... pozwól sobie na łzy i chwilę smutku, a potem do dzieła. Ja głęboko wierzę w to że każda tutaj z nas tą mamą będzie. Wcześniej lub później ale będzie nią na pewno.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4107 1739

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Bylismy raz w klinice leczenia nieplodnosci, ale tam zbagatelizowali moj przypadek totalnie, kazali przyjsc jak minie rok. Z miesniakiem jezdzilam do Profesora Debskiego i jego opinia sugerowalam sie najbardziej, czyli „jak najszybciej” zachodze w ciaze i po urodzeniu usuwamy miesniaka.
    Konkretne dzialania mamy zaplanowane na styczen (Bogu dzieki trafilam na lekarke przejeta moim przypadkiem, ktora mowi, ze absolutnie nie mozna czekac z diagnostyka). Maz badanie nasienia, a ja hsg, powtorka badan hormonow i laparoskopia, bo mam podejrzenie endometriozy. Planuje udac sie znowu do jakiejs kliniki z kompletem badan...

    A skąd są przypuszczenia endometrozy? Są jakieś objawy czy lekarz jest tylko w stanie to stwierdzić?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemka wrote:
    Dziewczyny, a jak wyglada badanie nasienia? Mozna isc do kliniki nieplodnosci tak „z ulicy” i je zrobic czy trzeba wczesniej odbyc jakas wizyte itd? Sorry jesli to glupie pytanie, ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac.
    Z ulicy to nie. Ale jak zadzwonisz i powiesz jakie chcesz badania to Cie na nie umowia na konkretny termin. Zadna wizyta przed nie jest wymagana.

    My umowilismy roszerzone komputerowe badanie nasienia i posiew nasienia - na bakterie tlenowe, beztlenowe i grzyby. Plus u nas był posiew moczu i ogolne badania moczu ale to dla urologa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2018, 14:47

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    apropo badań nasienia, proponowałyście je wykonać, też już wstępnie się orientowałam, nie dzwoniłam jeszcze, żeby się dowiedzieć szczegółów, ale w wykazie badań na str internetowej znalazłam takie "komputerowe badanie nasienia wraz z oceną morfologii plemników" 130 zł kosztuje. takie spoko?

    Nona lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2019, 05:37

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13960 20511

    Wysłany: 30 grudnia 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2020, 14:05

    age.png

    age.png
‹‹ 217 218 219 220 221 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ