X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017
Odpowiedz

GRUDNIOWE TESTOWANIE 2017

Oceń ten wątek:
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 16 listopada 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominisia883 wrote:
    My też staramy się 15 cykl ;). Zapisałam się już do tego lekarza na 29 listopada. Dam znać Ci po wizycie jak było, co powiedział itp ;)

    Super :) Czekam na info. Ja mam wizytę na 8 grudnia w klinice. Oczywiście też sie podzielę swoim doświadczeniem jak będę po ;)

    Dominisia883 lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasienka1188 wrote:
    Doskonale Was rozumiem dziewczyny - ja też chciałam podporządkować życie pod planowanie ciąży - chciałam schudnąć, zadbać o kondycję, przestać pić alkohol... Ale przede wszystkim podporządkowałam mój rozwój zawodowy pod te plany.
    W ubiegłym roku z moim wtedy jeszcze partnerem rozważaliśmy rozpoczęcie starań o dziecko. Ja byłam wtedy zatrudniona na umowę śmieciową, więc zaczęłam szukać innej pracy (mimo iż całkiem nieźle zarabiałam, to często zostawałam po godzinach). W ub. roku w grudniu zamieszkałam z moim partnerem i znalazłam pracę bliżej miejsca zamieszkania. Dodam, że to praca w księgowości. Przez pierwsze trzy miesiące pracowałam na umowę zlecenie, a potem dostałam umowę o pracę. Już po okresie próbnym stwierdziłam, że strasznie nudzi mnie wklepywanie faktur i rozliczanie firm (co miesiąc to samo). W księgowości pracuję 7 lat i mam tego serdecznie dosyć. Ale do rzeczy: dostałam umowę o pracę i stwierdziłam, że się przemęczę aż zajdę w ciążę i pójdę na zwolnienie. Ale mój partner stwierdził, że trzeba zadbać o zdrowie i kondycję i stwierdził, że trzeba przesunąć starania na wrzesień (na co niechętnie przystałam). W międzyczasie zaręczyliśmy się i podjęliśmy decyzję o ślubie w październiku. Jednak nasze starania mieliśmy mimo wszystko rozpocząć we wrześniu. Ale wcześniej poszłam do ginekologa i okazało się, że mam małą torbiel na jajniku. Trzeba było zrobić dodatkowe badania, była wizja laparoskopii, ale gin ostatecznie stwierdził, źe będziemy obserwować i dał zielone światło do zachodzenia w ciążę. Tak więc tuż po ślubie rozpoczęliśmy starania (od października), ale pierwszy cykl starań zakończył się niepowodzeniem.

    Nie chcę wywierać na nas presji na zajście w ciążę, ale mam już naprawdę dosyć mojej pracy. Od kilku miesięcy narzekam i płaczę przez to. Mój mąż też jest tym wszystkim zmęczony i mówi, abym złożyła wypowiedzenie. Próbowałam szukać innej pracy (raczej nie w księgowości, lecz w administracji biurowej lub obsłudze klienta), ale odzew był praktycznie żaden. Boję się, że nikt nie będzie chciał zatrudnić swieżo upieczonej mężatki
    Już naprawdę mam silną awersję do obecnej pracy. Jak w niej jestem to czas mi się wlecze, wszystko jest mega nudne, a przez szefową jest drętwa atmosfera. Chciałabym to wszystko rzucić w cholerę, ale jednocześnie nie chcę przerywać starań o dziecko. To idealny czas, aby się starać - ja mam 29 lat, a mąż 37. Tylko nie wiem co z tą pracą, bo wymiotować mi się chce na samą myśl, że miałabym tam spędzić jeszcze kilka miesięcy - nie mówiąc o latach!
    Teraz skłaniam się ku własnej działalności - pasmanterii i szydełkowaniu wyrobów na sprzedaż. Tym bardziej, że wczoraj okazało się, że szefowa chce sprzedać firmę i nie wiadomo jak to wszystko będzie dalej wyglądać. Pieniądze na start mam. Do końca listopada podejmę decyzję - albo składam wypowiedzenie albo zostaję. Rozmawiałam z mężem i zmiana ta oznaczałaby, że wstrzymujemy starania o dziecko na kilka miesięcy (max 6), aż ogarnę początki działalności (lokal, wyposażenie, zakup pierwszej partii towaru i początkowa sprzedaż). W ciąży też mogłabym pracować. A potem zatrudniłabym moją mamę ;D Ogólnie boję się otworzyć działalność, ale myślę sobie, że kiedy jak nie teraz :)

    Jutro mam wizytę u ginekologa - kontrola torbieli na jajniku. Boję się, że mnie skieruje na laparoskopię :( Mam nadzieję, że torbiel się zmniejszyła i do tego nie dojdzie. Chcę z nim też porozmawiać o tym jak przygotować się do ciąży i czy mamy z mężem zrobić jakieś badania.

    Jako rekruter musze skomentowac ;p

    - W cv nie widac, że jestes mlodą mezatką, tym bardziej nikt o to nie pyta na rozmowie. Skad pomysl, ze nikt Cie nie zatrudni?
    - Jesli nie ma odzewu to problemem jest zle zrobione cv? 80% cv, ktore widze są naprawe do dupy ;p mogę zaoferowac swoją pomoc w odpicowaniu cv, oczywiscie za darmo ;p
    - Zastanow sie dobrze, czy odkladanie decyzji o dziecku to dobry pomysl. Czas leci bardzo szybko. Jestescie z mezem przebadani? Wiesz na pewno, że wszystko u Was w porządku? Powiem tylko na swoim wlasnym przykladzie, czekalam do 31 roku zycia, ale ja nigdy nie mialam jakiegos silnego instynktu macierzynskiego. Dopoki nie zaczelam sie udzielac na tym forum, nie zdawalam sobie sprawy, ze zajsie w ciaze jest tak trudne, ile jest chorob, problemow, ile kobiet i mezeczyzn jest bezplodnych, ze mozna sie starac kilka lat. Wczesniej nie mialam o tym pojecia. Jak sobie pomysle, ze mnie to tez moglo spotkac...Wtedy wyrzucalabym sobie, dlaczego nie zaczelam wczesnie, dlaczego czekalam tak dlugo.
    - Pamiętaj tez, że zakladanie swojej dzialalnosci i jej rozkrecanie to nie taki pikus. To sa nerwy i stres, ktore zdecydowanie nie sluza zachodzeniu w ciaze.
    - Jesli potrzebujesz przerwy, idz na zwolnienie lekarskie, udaj sie do psychiatry, powiedz prawde jak sie czujesz w pracy, co masz z szefowa, posiedziec miesiac czy dwa, odpoczniesz, moze spojrzysz na to wszystko inaczej.

    Pozdrawiam.

    Almond, Dominisia883, Helenka_mała lubią tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • dybusia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! W tym miesiącu zaczynamy z partnerem starania o dzidzię. Właśnie mam drugi dzień cyklu, czyli testować będę 14 grudnia :) Trzymam za Nas wszystkie kciuki, żeby się udało :)

    Fi0lecik lubi tę wiadomość

  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzis robilam badania :

    Prl 13,40 !! Sukces :-) norma do 23.40 Dostinex dziala, miesiac temu wyniki byly skaczace od 37 do 68!

    Lh: 10.13
    Fsh 7.20 czyli tez sie poprawilo bo teraz stosunek 1.40 a bylo 1,79 ;)
    Estradiol: 57 pg/ml

    Czy wiecie moze czy ten estradiol jest ok? Faza fol od 13-240 i sama nie wirm czy za niski czy dobry.. badania robilam w 5 dc

    Jestem zadowolona ze wyniki sie lekko poprawily:)

    Dominisia883, MałaMi90 lubią tę wiadomość

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 16 listopada 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam estradiol 43 a norma była od 12 do 166 i lekarz powiedział że jest ok więc myślę że u Ciebie też jest ok ;)

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • pigula_91 Koleżanka
    Postów: 59 79

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można się dopisać na 2 grudnia :)


    A ( 02.08.2018)
    F ( 24.03.2020)

    Aniołek 8tc ( 28.08.2017)

  • Nikusiia Przyjaciółka
    Postów: 189 41

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam okres półtora dnia. Jak myślicie czy to okres Haha? Miałyście tak kiedyś bo ja nie :)

    Nikusiia
  • Dominisia883 Autorytet
    Postów: 669 910

    Wysłany: 16 listopada 2017, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikusiia wrote:
    Dziewczyny miałam okres półtora dnia. Jak myślicie czy to okres Haha? Miałyście tak kiedyś bo ja nie :)
    Kochana może zrób test hm? :D Bo 2 dni to chyba nie @ :D :*

    Nikusiia lubi tę wiadomość

    Kiepskie nasienie
    IO
    Mutacje mthfr hetero
    4 lata starań
    2018 IUI 😥
    06.2020 IVF biochemiczna 😥
    Próbujemy dalej naturalnie ♥️
    Klinika Medart Poznań 🤞🍀
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dobra, ale na koncert w 8 miesiącu nie pójdę, więc co robić. Kupić bilety czy nie? :/

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 listopada 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    No dobra, ale na koncert w 8 miesiącu nie pójdę, więc co robić. Kupić bilety czy nie? :/
    Kupić, można odsprzedać. Albo kup miejsce siedzace, wtedy pojdziesz :)

    Sung lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 16 listopada 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung, bez dwóch zdań KUPIĆ :D

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • Almond Autorytet
    Postów: 571 384

    Wysłany: 17 listopada 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung jasne, że kupuj bileciki :D ja kupuje wakacje na marzec i to na drugi koniec świata :) i mam zamiar na nie jechac sama lub w dwupaku:D

    Sung lubi tę wiadomość

    f2w3dqk36x7eedzr.png

    7 cs o 2 dzidziusia - 12.03.2018 beta 265 14.03 beta 648 17.03 beta 1589 19.03 3587 dająca nadzieje <3

    1cs z Lametta - cb 02.2018
    2 cs z Lametta - Chyba się udało :)

  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 17 listopada 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jakbyśmy miały tak na wszystko patrzeć to tylko zamknąć się w domu i czekać na ciążę :) Trzeba myśleć o sobie, bo jak się dba o siebie to organizm inaczej funkcjonuje i na pewno lepiej to wpływa na możliwość zajścia niż siedzenie w 4 ścianach i myślenie o dziecku.

    Kasiulka90, edwarda20 lubią tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 17 listopada 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 - dziękuję za opinię. To nie jest łatwa decyzja dla mnie. Już od kilku miesięcy biję się z myślami. Jednak wczoraj wraz z mężem zdecydowaliśmy, że wstrzymujemy starania o dziecko o kilka miesięcy - do pół roku. Chcę spróbować z własnym biznesem, bo czuję, że jak tego nie zrobię będę żałować. Rozmawiałam z mamą - w razie czego zastąpi mnie w sklepie pod koniec ciąży i przez pierwszy rok życia dziecka. A jak biznes nie wypali to trudno. Obecna praca rodzi tylko frustracje i też wydaje mi się, że zdecydowanie nie sprzyja zachodzeniu w ciążę.
    Jestem pod kontrolą ginekologa. Wyniki mam dobre (morfologia, TSH i prolaktyna). Jedyne co to na jajniku mam małą torbiel 2 cm, która nie przeszkadza w zajściu w ciążę :) Ginekolog powiedział, żeby nie robić dodatkowych badań - dopiero po ośmiu miesiącach starań - ewentualnie brać kwas foliowy albo ovarin.

    Są sytuacje, że dziewczyny poznają swoich partnerów życiowych czy mężów dopiero po 30-tce. My z moim mężem znamy się dwa lata (jesteśmy świeżo po ślubie) i chcemy wykorzystać ten dodatkowy czas dla siebie. Więc uważam, że nie ma sensu sobie niczego wyrzucać - są różne sytuacje życiowe.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alegzi wrote:
    Dziewczyny, jakbyśmy miały tak na wszystko patrzeć to tylko zamknąć się w domu i czekać na ciążę :) Trzeba myśleć o sobie, bo jak się dba o siebie to organizm inaczej funkcjonuje i na pewno lepiej to wpływa na możliwość zajścia niż siedzenie w 4 ścianach i myślenie o dziecku.

    z moją dwójką nie bałam się niczego.
    Teraz się boję, bo > patrz mój podpis ;) dużo powodów do obaw + wiek.
    Jeśli stracę ciążę, to nie będę już miała czasu ani siły na kolejne próby... tak myślę.
    Poza tym z wiekiem coraz bardziej mnie stresuje latanie. A stres nie robi dobrze...

    A tak z innej mańki: wyobraziłam sobie jak dziecko pyta "mamusiu, a dlaczego ja się urodziłem w innym mieście niż mieszkamy?"
    "bo, kochanie, mamusia na koncert pojechała i była fajna zabawa" ;)

  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szefowa nam oznajmiła, że sprzedaje firmę. Dostałam wypowiedzenie, pracuję do końca grudnia. Umowy z nowym pracodawcą nie chcę podpisywać - rejestruję się w urzędzie pracy i będę się starać o dotację na własną działalność.

    Wstrzymujemy starania o dziecko. KAL - możesz mnie wypisać z grudniowego testowania.

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sung wrote:
    z moją dwójką nie bałam się niczego.
    Teraz się boję, bo > patrz mój podpis ;) dużo powodów do obaw + wiek.
    Jeśli stracę ciążę, to nie będę już miała czasu ani siły na kolejne próby... tak myślę.
    Poza tym z wiekiem coraz bardziej mnie stresuje latanie. A stres nie robi dobrze...

    A tak z innej mańki: wyobraziłam sobie jak dziecko pyta "mamusiu, a dlaczego ja się urodziłem w innym mieście niż mieszkamy?"
    "bo, kochanie, mamusia na koncert pojechała i była fajna zabawa" ;)

    Rozumiem Cię, ale ja z właśnego ponad rocznego starania mogę powiedzieć, że stres i zbyt intensywne myślenie o dziecku też źle wpływa. Nam gin. kazał cieszyć się życiem, nie przekładać niczego, bo się staramy o dzidzię. Mamy żyć jak dawnej, a dzidzia jak uzna, że to już czas to się pojawi.

    Sung, edwarda20 lubią tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasienka1188 wrote:
    Szefowa nam oznajmiła, że sprzedaje firmę. Dostałam wypowiedzenie, pracuję do końca grudnia. Umowy z nowym pracodawcą nie chcę podpisywać - rejestruję się w urzędzie pracy i będę się starać o dotację na własną działalność.

    Wstrzymujemy starania o dziecko. KAL - możesz mnie wypisać z grudniowego testowania.

    Powodzenia z własną działalnością, oby przyniosła Ci duuużo satysfakcji i spełnienia :) No i przede wszystkim żeby nikt Wam w urzędach nie robił pod górkę przy jej zakładaniu.

    kasienka1188 lubi tę wiadomość

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę do Was zaglądać :) Powodzenia dla wszystkich testujących w grudniu ;)

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • alegzi Autorytet
    Postów: 2613 374

    Wysłany: 17 listopada 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasienka1188 wrote:
    Będę do Was zaglądać :) Powodzenia dla wszystkich testujących w grudniu ;)

    Tylko o nas nie zapomnij pani bizneswomen ;)
    Nie dziękuję żeby nie zapeszyć ;)

    1cs z CLO
    dostinex, Prenatal Uno, kwas foliowy
    12cs - ciąża biochemiczna
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ