X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Grudniowe testowanie-czyli święta we troje ❤
Odpowiedz

Grudniowe testowanie-czyli święta we troje ❤

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna, myślę, że najlepiej niech w tej kwestii wypowie sie Twój lekarz :) w zeszlym cyklu mialam odrobine poniżej 10 (w końcówce cyklu) i stwierdził, że jeżeli byłaby ciąża to słaby wynik. Pewnie gdybyś miała krooka w sobie to dostałabyś coś na podtrzymanie :) tym wynikiem wg mnie nie ma się co martwić, bo jak dojdzie co do czego to z pomocą leków da się wszystko ustabilizować :)

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 12 listopada 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepyhead wrote:
    Justyna, myślę, że najlepiej niech w tej kwestii wypowie sie Twój lekarz :) w zeszlym cyklu mialam odrobine poniżej 10 (w końcówce cyklu) i stwierdził, że jeżeli byłaby ciąża to słaby wynik. Pewnie gdybyś miała krooka w sobie to dostałabyś coś na podtrzymanie :) tym wynikiem wg mnie nie ma się co martwić, bo jak dojdzie co do czego to z pomocą leków da się wszystko ustabilizować :)
    Nie no w ciąży to na 100 % nie jestem 😊 to wiem na pewno... Póki ten intruz polip będzie to nie ma opcji na to 😊

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jak już temat badań, to zapytam i tu u Was. Zrobiłam w 5dc prolaktyne, norma 83-622, wynik: 456.4. Myślicie, że okej?

    emdar lubi tę wiadomość

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 9965 5082

    Wysłany: 12 listopada 2019, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ELA_L wrote:
    Dziewczyny, jak już temat badań, to zapytam i tu u Was. Zrobiłam w 5dc prolaktyne, norma 83-622, wynik: 456.4. Myślicie, że okej?
    Prolaktyny jeszcze nie badałam, miałam badać teraz ale przeziębienie mnie złapalo... A podobno ma to wpływ na nią.. W normie się miescisz 😊

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Prolaktyny jeszcze nie badałam, miałam badać teraz ale przeziębienie mnie złapalo... A podobno ma to wpływ na nią.. W normie się miescisz 😊
    No wiem wiem, tylko gdzieś mi się obiło, że powinno być gdzieś pośrodku.

  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_meg wrote:
    Już oczywiście dopadłam "wujka google" i poczytałam co nieco w internecie że te moje wyniki są trochę za wysokie ale jak już dziewczyny tam cos pisały to jest do zbicia tabletkami więc jestem dobrej myśli :)

    Jasne ze tak, będzie dobrze :)
    Ja schodziłam z tsh poczatkowego 3,17 :p takze twoje na pewno szybko da się zbic. A na obniżenie prolaktyny polecam Niepokalanek (to ziołowy preparat). Ja właśnie sobie od tego cyklu biorę ten ze Swansona bo ma najlepsza dawkę :)

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    Dziewczyny które badaly progesteron po owulacji... Jaki Miałyście wynik???

    Ja jak robiłam to w 7dpo mialam 17,07 ng/ml.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna1719 wrote:
    A nie za niski?? Te moje 10,75

    Mi się wydaje ze jak nie jest mniej niż 10, to jest w porządku i raczej nie ma powodu do zmartwień.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z jednej strony wam zazdroszczę dostępu do labu i różnych badań dziewczyny a z drugiej może i lepiej dla mnie bo bym pewnie została laboholikiem 😋
    W UK nie ma takich labów niestety i nikt sobie takich badań nie robi,dopiero jeśli się przechodzi jakieś leczenie płodności wtedy zlecają.

    U mnie 5dc,walnęłam pierwszy test owu i wkleiłam w zeszyt,będzie co porównywać.

    Jutro idę odwiedzić koleżankę która urodziła 3 tygodnie temu,pewnie wrócę do domu pełna emocji i wzmożonego pragnienia dziecka

  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 12 listopada 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izqa88 wrote:
    Z jednej strony wam zazdroszczę dostępu do labu i różnych badań dziewczyny a z drugiej może i lepiej dla mnie bo bym pewnie została laboholikiem 😋
    W UK nie ma takich labów niestety i nikt sobie takich badań nie robi,dopiero jeśli się przechodzi jakieś leczenie płodności wtedy zlecają.

    U mnie 5dc,walnęłam pierwszy test owu i wkleiłam w zeszyt,będzie co porównywać.

    Jutro idę odwiedzić koleżankę która urodziła 3 tygodnie temu,pewnie wrócę do domu pełna emocji i wzmożonego pragnienia dziecka

    Nawet mi nie mów, ja mam dosłownie pod domem, 3 bramy dalej labo xD i zawsze jak przechodzę obok to się zastanawiam czy nie mam nic do zbadania 😂 chwala bogu ograniczaja mnie godziny tego labo, bo jest czynne krotko i nie we wszystkie soboty xD także wcześniej musze przeanalizowac kiedy uda mi się tam pójść w ogole.
    Ale muszę się niedlugo wybrać sprawdzić jak się ma moje tsh.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    j_meg wrote:
    Cześć dziewczyny :) jeśli mogę to chciałabym się do was dołączyć i poprosić o radę w sprawie wyników moich badań, zaczęłam 5 cykl starań o dzidziusia i postanowiłam dla mojego spokoju zrobić badania. Robiłam je w 3 dniu cyklu:
    TSH- 2,88 uIU/ml
    fT3- 2,57 pg/ml
    fT4- 1,06 ng/dl
    FSH- 4,79 mIU/ml
    LH- 4,33 mIU/ml
    Estradiol - 32 pg/ml
    Prolaktyna - 25,38 ng/ml
    Testosteron 28,30 ng/dl
    W drugiej połowie cyklu chcę jeszcze zrobić progesteron i dopiero wtedy ze wszystkimi badaniami iść do lekarza ale zastanawia mnie jak to wygląda a średnio się w tym orientuję. Może któraś z was mogłaby mi powiedzieć jak to wygląda :) Będę wdzięczna za pomoc :)

    TSH powinno być niższe, do 2,5 maks.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Nawet mi nie mów, ja mam dosłownie pod domem, 3 bramy dalej labo xD i zawsze jak przechodzę obok to się zastanawiam czy nie mam nic do zbadania 😂 chwala bogu ograniczaja mnie godziny tego labo, bo jest czynne krotko i nie we wszystkie soboty xD także wcześniej musze przeanalizowac kiedy uda mi się tam pójść w ogole.
    Ale muszę się niedlugo wybrać sprawdzić jak się ma moje tsh.

    Haha tak by właśnie było ze mną !

    Zamiast jak w kawiarni " Dzień dobry,to co zawsze podać?" to by było " Dzień dobry, betkę dziś badamy znów?" 😂😂

    Wczoraj dowiedziałam się że w Polsce fenomenem jest ostatnio domowy test z krwi. Od dawna myślalam że trzeba opatentować betometr w takiej formie jak aparat do mierzenia cukru i od razu by pokazywało wartość bety

  • j_meg Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    Jasne ze tak, będzie dobrze :)
    Ja schodziłam z tsh poczatkowego 3,17 :p takze twoje na pewno szybko da się zbic. A na obniżenie prolaktyny polecam Niepokalanek (to ziołowy preparat). Ja właśnie sobie od tego cyklu biorę ten ze Swansona bo ma najlepsza dawkę :)
    Tak właśnie na to liczę że szybko z tego zejdę bo innej opcji nie biorę pod uwagę 😃 dzięki za podpowiedź z tym Niepokalankiem, pewnie go wypróbuję bo zawsze coś może pomóc 😃

  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izqa88 wrote:
    Haha tak by właśnie było ze mną !

    Zamiast jak w kawiarni " Dzień dobry,to co zawsze podać?" to by było " Dzień dobry, betkę dziś badamy znów?" 😂😂

    Wczoraj dowiedziałam się że w Polsce fenomenem jest ostatnio domowy test z krwi. Od dawna myślalam że trzeba opatentować betometr w takiej formie jak aparat do mierzenia cukru i od razu by pokazywało wartość bety

    Ja się śmieje, bo babeczka ktora zawsze tam pobiera za każdym razem podczas pobrania mówi ten sam schemat już z automatu "prosze pozaciskac dłonią; teraz trzymac zacisnieta; prosto dlon; teraz przetrzymac mocno gazik zaraz zakleje plasterkiem; nie obciążać ręki przez godzinę "... A ze ja ten schemat znam juz caly na pamięć u niej to tylko odpowiadam "tak wiem; no jak zawsze; tak tak wiem; no pamiętam; tak tak wszystko wiem ..." xD i tak wygląda nasza rozmowa podczas pobrań. Już nawet mam karte stałego klienta, bo jak zobaczyła mnie któryś raz z kolei to stwierdzila ze moze sie przyda xD

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • doomi03 Autorytet
    Postów: 4193 6560

    Wysłany: 12 listopada 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izqa88 wrote:
    Haha tak by właśnie było ze mną !

    Zamiast jak w kawiarni " Dzień dobry,to co zawsze podać?" to by było " Dzień dobry, betkę dziś badamy znów?" 😂😂

    Wczoraj dowiedziałam się że w Polsce fenomenem jest ostatnio domowy test z krwi. Od dawna myślalam że trzeba opatentować betometr w takiej formie jak aparat do mierzenia cukru i od razu by pokazywało wartość bety

    A to prawda tez ostatnio o tym teście na krew słyszałam, nawet koleżanka z drugiego forum zakupila i czeka na okazję az będzie mogla przetestowac zeby potwierdzić nim jak jej sie trafi pozytywny sikaniec. A ja czekam razem z nią bo jestem ciekawa tego wynalazku.
    I w sumie dosyć tani ten test, bo ba e-ziko widział go chyba za nie wiecej jak 20 zl.

    3jvzcbxmqcuirhnp.png

    12cs 💚⏸️

    Mój syn, moje szczęście: 💙 Kacper - ur. 22.11.2020
    godz 21:48
    Waga 2980g
    Dlugosc 51 cm
  • *KasiaS* Autorytet
    Postów: 571 405

    Wysłany: 13 listopada 2019, 02:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    doomi03 wrote:
    A to prawda tez ostatnio o tym teście na krew słyszałam, nawet koleżanka z drugiego forum zakupila i czeka na okazję az będzie mogla przetestowac zeby potwierdzić nim jak jej sie trafi pozytywny sikaniec. A ja czekam razem z nią bo jestem ciekawa tego wynalazku.
    I w sumie dosyć tani ten test, bo ba e-ziko widział go chyba za nie wiecej jak 20 zl.
    Ja też go ostatnio kupiłam i miałam okazję wypróbować w zeszłym cyklu. Wyszła druga kreska dość wyraźna, nawet na zdjęciu było ją dobrze widać a beta była negatywna... nie wiem czy to była wina tego, że dałam trochę mniej krwi niż potrzeba, bo nie
    mogłam więcej z palca wycisnąć ale nie wiem czy po tym się skuszę, żeby go jeszcze raz zakupić.

    15.04.2016 synek Filipek ❤️
    12.01.2018 Aniołek [*] 8 tc (cp) laparotomia, usunięty lewy jajowód
    31.03.2019 Bliźniaki [*][*] 12 tc poronienie zatrzymane

    Ja: 33 lata
    kwas foliowy, wit. D3, jod, kwasy DHA, magnez
    TSH 0,596
    Prolaktyna 8,6
    Testosteron 0,39

    On: 33 lata
    Cynk, selen, kwas foliowy, wit. D3

    Nie jesteś wybrakowana. Nie zrobiłaś niczego złego. Jesteś silna, jesteś odważna i zawsze pozostaje nadzieja. – Ashley Williams
  • emdar Autorytet
    Postów: 3418 6196

    Wysłany: 13 listopada 2019, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ELA_L wrote:
    Dziewczyny, jak już temat badań, to zapytam i tu u Was. Zrobiłam w 5dc prolaktyne, norma 83-622, wynik: 456.4. Myślicie, że okej?
    Hej, sorka za polubienie ;za rano jest:) a dlaczego badslas prolaktynę? Podejrzewasz problemy z owulacją? Faktycznie troszkę za wysoko, np. ja przy takim poziomie miewalam owulację raz na parę miesięcy, dopiero po 2 miesiącach brania Dostinexu (prolaktyna spadła mi do 115) miałam piękne owulacje i zaszlam w ciążę. Masz jeszcze jakieś badania? Jesteś pod opieką dobrego ginekologa?

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Hej, sorka za polubienie ;za rano jest:) a dlaczego badslas prolaktynę? Podejrzewasz problemy z owulacją? Faktycznie troszkę za wysoko, np. ja przy takim poziomie miewalam owulację raz na parę miesięcy, dopiero po 2 miesiącach brania Dostinexu (prolaktyna spadła mi do 115) miałam piękne owulacje i zaszlam w ciążę. Masz jeszcze jakieś badania? Jesteś pod opieką dobrego ginekologa?
    Do tej pory niewiele robiłam badań. Jestem świeżo po cb, w kwietniu straciłam ciążę w 12 tyg. Teraz po poronieniu lekarka kazała sprawdzić tarczycę no i tsh ponad 4... Tą prolaktynę zrobiłam tak przy okazji, czekam jeszcze na wynik FSH i LH. Temperaturę obserwuję dopiero od 3 cykli i tylko w jednym nie zaobserwowałam owulacji. Moja lekarka kazała mi nie panikować, nie szukać na siłę i wyluzować. Ale wiecie jak to jest wyluzować jak tak się wszystko sypie...

  • Lalia Autorytet
    Postów: 8435 18539

    Wysłany: 13 listopada 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ELA_L wrote:
    Do tej pory niewiele robiłam badań. Jestem świeżo po cb, w kwietniu straciłam ciążę w 12 tyg. Teraz po poronieniu lekarka kazała sprawdzić tarczycę no i tsh ponad 4... Tą prolaktynę zrobiłam tak przy okazji, czekam jeszcze na wynik FSH i LH. Temperaturę obserwuję dopiero od 3 cykli i tylko w jednym nie zaobserwowałam owulacji. Moja lekarka kazała mi nie panikować, nie szukać na siłę i wyluzować. Ale wiecie jak to jest wyluzować jak tak się wszystko sypie...


    Ela , ja jestem zdania, że lepiej się przebadac 😘 nawet jak badania wychodzą źle to przynajmniej wiesz ze możesz coś zrobić, poprawić, to pójść do lekarza, to brać leki itd. A to się liczy 🙂

    Mi też nikt nie kazał a jutro idę robić:
    - tsh (mam niedoczynność a ostatnie badanie było w czerwcu) ,
    - glukoze (dużo osób w rodzinie ma cukrzycę a moje badania są zawsze na granicy)
    -i prolaktyne (nigdy nie badalam więc się pewnie ze tu wszystko gra) 😉


    Nawet mężowi powiedziałam wczoraj ze dzisiaj żadnych czynności seksualnych bo w czwartek rano idę na badania przed którymi nie można uprawiać seksu, to mi powiedział że sobie w kalendarzu chyba pozaznacza 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2019, 11:34

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8435 18539

    Wysłany: 13 listopada 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo, drogie Panie! Coś u nas tu głucho...

    Szykujecie się do świąt albo Mikołajek ?

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ