X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak
Odpowiedz

Jak nie zwariować, gdy wszystko idzie nie tak

Oceń ten wątek:
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:31

    Nefre_ ms, malutka_mycha, nada lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada a męża przebadaliscie? Ma dobre wyniki?

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja tych matek nie rozumiem. Jak można samej sobie wszystko na głowę włożyć, nie wymagać nic od męża i syna. Kompletnie nie moja bajka. Chociaż w sumie uczepilysmy się tej płci a kobiety też takie sa. Tylko samo życie nie pozwala im w życiu dorosłym nadal żyć w tej bance. Miałam koleżanki, które w domu nie robiły nic bo nie musiały. Nas mama od początku wdrazala w obowiązki domowe a one pralki włączyć nie umiały. Tylko kobieta później nie ma tego luksusu i musi się wszystkiego nauczyć. A facetom się odpuszcza.
    Jak zamieszkałam z aktualnym mężem to od razu mu powiedziałam za co on jest odpowiedzialny, miedzy innymi za zmywanie. Zgadnijcie co zrobił? Zaczął zagadywac o zmywarkę :) miał też ogarniać podłogi - od roku mamy super wypasiony odkurzacz :) ale tak jak na początku bym nie uswiadczyla pytania "co Ci pomóc kochanie?", "co mam jeszcze zrobić" tak nadszedł ten moment gdy moja szczęka została na podłodze po takim pytaniu :)

    Multiwitamina, Nefre_ ms lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:31

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:31

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sęk w tym że nie czuje skurczy czy bólu brzucha ani brzuch nie twardnieje. W domu leżałam ile się dało. Leżę i ryczę. :(

    Czarnulka na privie Ci pisałam.

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w domu to inaczej niż w mieszkaniu. W ogóle Nefre jak masz więcej osób w domu to chyba łatwiej bo zawsze ktoś coś zrobi. Na pewno raźniej i weselej. A i robota szybciej idzie. Ja lubie mieszkać w centrum. Przedszkole mam obok budynku prawie, sklepy, teatr widzę z okna, poczta, basen z drugiego okna. Wszystko pod ręką :-) Tylko ogrodu mi brakuje bo przy dziecku bez tego to kiepsko. No ale do teściów mamy 15 minut piechotką, a oni mają ogród.

    Nada - tak jak Nefre mówi. Ja w ciąży na samym początku miałam 8mm endo i starczyło.

    Mój za to dziś posprzątał całe mieszkanie i teraz marudzi, że się urobił. Już chyba wolę żeby nie robił i nie gadał tyle. Ledwo żyję, przed chwilą wymiotowałam a on mi zrzędzi :-O

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Multiwitamina Autorytet
    Postów: 6600 3797

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2019, 15:31

    Nefre_ ms, nada, Arienkas83 lubią tę wiadomość

    ♡♡♡ Kornel ♡♡♡ 1.04.2019
    ♡♡♡Klaudia♡♡♡17.01.2021
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida, Maz przebadany i wyniki wzorowe. A i tak ganiam go na basen i kupuje orzechy brazylijskie :P

    Mycha tez mam takie koleżanki, dostawały spazmów jak nie zaliczyły egzaminu na studiach, bo ordzice je chronili przed każdym problemem, siostra męża tez z reszta spod klosza. Masakra, trzeba dawać dzieciom i obowiazki, ale i trochę wolności.

    Tsh mam obecnie poniżej 2, muszę iść na kontrolne badania. Biorę Letrox co rano. Ogólnie ta tarczyca to dla mnie kosmos, ze tak mało ginów widzi w tym problem. Miałam TSH 4 i mówili ze spoko, bo w normach się mieści. A tabletki zaczęłam brać i waga spadła. Ogólnie jestem dość aktywna, może ostatnio trochę mniej. Ale wcześniej 4 razy w tygodniu ćwiczenia. Teraz chodzę na jogę 2 razy w tygodniu. Mam psa wiec spaceruje w każdą pogodę i niepogodę haha

    Mam mała IO, HOMA IR 2.40

    pocieszylyscie mnie z tym AMH i endo, dzieki :*

    Hahah Nefre padłam z tym seksem w kuchni xD

    jadę w marcu na wakacje, może wtedy sie uda? Te wszystkie mity o odpuszczaniu. Mam wrażenie ze dzieci się rodzą tylko po wakacjach.

    w ogole znacie taki kanal akademia plodnosci? zaczelam ostatnio ich bardziej obserwowac, zastanawiam sie nad tym ebookiem ale szkoda mi troche 99 zl.......

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i drożności nie robiłam. Miałam taka przygodę z innym ginem. Zlecił mi drożność, już miałam termin, ale nie wyrobiłam się z badaniami. Chciałam przełożyć a on ze najpierw muszę na zwykla wizytę znowu zapisać. Wiecie, pan liczyl na $$$. Poczułam się naciągana i zmieniłam gina. Na dobre mi wyszło. Poszłam do nowej babki i poczułam taki spokój. Może tak miało być?

    PplPp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanał znam i lubię - ale diety nie miałam.
    O! Ja tez chce w marcu urlop zaliczyć - śmieje sie, ze chce do Afryki po bobasa jechac ;)
    Nefre_ms mnie znowu blokuje brak czegokolwiek w oknach z ta kuchnia .. ale musimy ogarnac jakies roletki i bedzie mozna kombinować ;)

  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Gin mówił że jak przyjdzie pessar to od razu dzwonić do niego. Właśnie dostałam sms że przesyłka DHLem 1-2 dni może jutro dojdzie.
    Dojechałam do mamy i leżę bo mąż w nocy biegunka i wymioty więc uciekłam do mamy z synkiem. Gin pozwolił jechać. Jeszcze w sobotę planowane urodzinki synka i męża w restauracji to gin mówił że mogę iść tylko potem znów leżec.

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienkas- to odpoczywaj tam i uważaj na siebie!!!
    A Nefre_ms to ja poleciałam - przed slubem mieliśmy takie właśnie pomysły, bo obiadów nie ogarniałam w domu, prace miałam inna, to miałam troche więcej czasu i energii... ale teraz biorę mace znowu to super energia bedzie ;)

  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    a i drożności nie robiłam. Miałam taka przygodę z innym ginem. Zlecił mi drożność, już miałam termin, ale nie wyrobiłam się z badaniami. Chciałam przełożyć a on ze najpierw muszę na zwykla wizytę znowu zapisać. Wiecie, pan liczyl na $$$. Poczułam się naciągana i zmieniłam gina. Na dobre mi wyszło. Poszłam do nowej babki i poczułam taki spokój. Może tak miało być?
    Można na NFZ zrobić drożność, nawet podobno nie czeka się jakoś nie wiadomo jak długo ;) myślę, że to już czas zrobić drożność, szczególnie przy Twoim dosyć niskim AMH. Może jakieś zrosty są. A i warto sobie zrobić wymaz na chlamydie, ureaplazme i mycoplazme, jeśli tak sie długo staracie i nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2019, 14:08

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wiem, tylko gdzie?

    Insulina na czczo: 9.70
    Glukoza na czczo: 100

    http://akademia-plodnosci.shoplo.com/kolekcja/frontpage/ebook-28-dni-do-plodnosci
    no wlansie wiem wiem co tam ma byc xD sciagnelam sobie darmowa dietke i jest calkiem spoko. Ale u mnie z dietami srednio, nie umiem tak zyc wg jadlospisu konkretnego.

    ostatnio czytalam to http://lubimyczytac.pl/ksiazka/159852/nieplodnosc-pomoc-medyczna-i-psychologiczna bardzo mi sie podobalo i polecam.

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a biore Metformax SR 500.
    spoko pomysl z tymi badaniami. Ogarne po okresie, dzieki :*

    PplPp1.png
  • nada Autorytet
    Postów: 1265 859

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynadzidzie wlasnie licze na skierowanie na droznosc od nowej gin, ona przepisuje na NFZ, poprzedni Pan doktor byl z Invimedu, tam taka przyjemnosc 700 zl.

    PplPp1.png
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nada dzieci nie rodzą się po wakacjach. Ja też sie staram tyle co Ty i na wakacjach już zdązyłam 5 razy być i nic. Więc szkoda sobie głowę tym zaprzątać ;) ale relaks jak najbardziej sie przyda, nie pod kątem ciąży ale pod kątem odpoczynku ;) a jak pęcherzyki u CIebie? Rosną i pękają? Sprawdzałaś to? Bo usg raz na miesiac to nie jest monitoring. Trzeba byc kilka dni przed i kilka dni po owulacji, zeby zobaczyc co i jak.

    Nefre_ ms, nada lubią tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • czekamynadzidzie Autorytet
    Postów: 4957 3771

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nada wrote:
    a biore Metformax SR 500.
    spoko pomysl z tymi badaniami. Ogarne po okresie, dzieki :*
    niestety one dosyc drogie sa, ale mnie np. wyszła ureaplazma :/ i trzeba było przeleczyć. Nie pomogło, ale moze od tego są zrosty, cholera wie. Ja już jestem na etapie sprawdzania wszystkiego co się da (pewnie zreszta podobnie jak Ty, a nóz widelec moze mam cukrzyce, wezme tabsy i bedzie ciaza jak to Nefre kilka dni temu napisala mi :P). I generalnie też jestem przed drożnością, mam nadzieje, że bede robic niedługo.

    Nefre_ ms, nada lubią tę wiadomość

    Prawie 5 lat starań...
    33 lata, endometrioza II st., IO, niepłodność idiopatyczna, amh 3
    26cs ---> IUI nieudane
    1) IMSI (długi protokół) Angelius
    6 kom --> 5 zarodków --> 8b (ET) --> beta 1, brak ❄️
    2) ICSI (długi protokół) Novum
    11 kom --> 8 zarodków --> 7c, 7b (FET) -->
    7dpt beta <2, 9dpt beta 2, 10dpt beta 3,16, brak ❄️
    3) IMSI (krótki protokół z Elonvą) Angelius
    9 kom --> 8 zarodków --> 1BB, znowu brak ❄️ 😞 FET --> 7dpt beta <0.5
    4) 5) 6) ministymulacje Eurofertil Czechy 🥰 cud --> ❄️❄️❄️❄️ 4AA, 4AB, 2AA, 2BB 🥰
    FET 4AA--> 6dpt beta 22
    8dpt beta 78
    10dpt beta 152 ❤️❤️❤️
    14dpt beta 850 ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️


    "Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie" JP II

    Córeczka 🥰🥰🥰
    5.10.2022 ❤️
    Moje marzenie się spełnilo 😍👶🤱
  • malutka_mycha Autorytet
    Postów: 8302 5770

    Wysłany: 31 stycznia 2019, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arienka pessar jest właśnie po to żebyś plackiem nie musiała leżeć, to nie jest nic złego. Nie becz. Dziewczyna na kwietniowkach z rozwarciem wewnętrznym i krótka szyjka dalej jest w dwupaku a to już była niebezpieczna sytuacja. Twoja szyjka jeszcze bardzo krótka nie jest, będzie dobrze.

    Ja jednak jestem tradycjonalistka i lubię wygodę. Więc my jednak seks uprawiam w tradycyjnych miejscach, stół średnio mi się podoba :)

    Nefre_ ms, Arienkas83 lubią tę wiadomość

    f1d9680377.png
‹‹ 781 782 783 784 785 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ