X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne jak począć dziewczynkę
Odpowiedz

jak począć dziewczynkę

Oceń ten wątek:
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, że wiele osób mnie potępi za taki temat i pytanie. Jednak pozostałe osoby proszę o radę...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to plemniki z chromosem x zyja dluzej wiec z trzy dwa dni przed owu sie kochac.a moja kolezanka seksuolog powie ci ze to genetyka po prostu-wszystko zalezy od tego czy maz zaplodni cie x czy y :-) a i wejdz na kalendarz chinski tam tez jest napisane w jakim miesiacu i w hakim wieku wychodzi dana plec.jak znajde chwile to wstawie zdjecie bo mam wykres w tel.

    nitta32 lubi tę wiadomość

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, no pytanie faktycznie trudne, bo niby jest tak, jak pisze Demsik. Że trzeba wcześniej itd. Ja jestem jednak za opinią że to genetyka, genetyka i jeszcze raz genetyka! Ja miałam dokładny monitoring w mojej ciąży i było <3 tuż przed owulacją i zaraz po ;), ja baaaaaardzo chciałam mieć synka. I wyszła corcia ;)

    A z punktu widzenia doświadczonego rodzica mogę Ci powiedzieć, że w pewnym momencie, czyli jak już jesteś w ciązy, kwestia płci jest sprawą, drugo-trzeciorzędną ;), zaczynasz myśleć jak matka, czyli, wszystko jedno, byle byłoby zdrowe ;).
    To samo jeśli długo starasz się o dziecko. W pewnym momencie nie rozmyślasz już o takich rzeczach.

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak jak mowi sylwia_80

    nitta32 lubi tę wiadomość

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno, owulacja nigdy nie jest w tym sam dniu cyklu, może się zmieniać. A uprawiajac sex tylko 3 dni przed możesz sprawic że jeszcze dłuuuugo bedziesz czekała na dziecko.

    A możesz zdradzic dlaczego aż tak bardzo dziewczynka? Czyżbyś miała już chłopaków w domu? :)

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nitta32 wrote:
    Wiem, że wiele osób mnie potępi za taki temat i pytanie. Jednak pozostałe osoby proszę o radę...
    jeśli chcesz zwiększyć szansę na dziewczynkę to współżyj w dni płodne DO momentu aż wyjdzie pozytywny test LH (najlepiej jakbyś w tym dniu już nie współżyła), ale wtedy najlepiej robić 2-3 razy dziennie test. Owulacja występuje najczęściej 24 h po pozytywnym teście.

    nitta32 lubi tę wiadomość

  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    I jeszcze jedno, owulacja nigdy nie jest w tym sam dniu cyklu, może się zmieniać. A uprawiajac sex tylko 3 dni przed możesz sprawic że jeszcze dłuuuugo bedziesz czekała na dziecko.

    A możesz zdradzic dlaczego aż tak bardzo dziewczynka? Czyżbyś miała już chłopaków w domu? :)
    Tak mam chłopca w domu. Jest cudowny, wspaniały, ukochany. Ale moim pragnieniem jest bycie mama także córki. Marze o tym. Myślę, że większość rodziców chciałoby mieć syna i córkę. Myślę że to pełnia szczescia dla rodzicow. Oczywiście najważniejsze jest to zeby dziecko było zdrowe i miało wszystko czego potrzebuje...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda87 wrote:
    jeśli chcesz zwiększyć szansę na dziewczynkę to współżyj w dni płodne DO momentu aż wyjdzie pozytywny test LH (najlepiej jakbyś w tym dniu już nie współżyła), ale wtedy najlepiej robić 2-3 razy dziennie test. Owulacja występuje najczęściej 24 h po pozytywnym teście.
    Dziękuje serdecznie za wskazówkę. Minął już rok a my z mężem dalej kombinujemy i nic z tego... Metoda z testem jest logiczna i sensowna. Nigdy jednak w ciagu tych kilkunastu cykli nie było u nas staran tak blisko pozytywnego. Co cykl mam wkret ze owu jest lada dzien i wymiekam w staraniach. Tym samym proby sa zbyt wiele dni przed. Takie oto chcenie...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitta rozumiem ze masz 32 lata a synek?pytam bo ja jestem rocznik 84 i 2 sierpnia bede miec 32 i mam 6-letniego sya i chciałabym bardzo coreczke

    nitta32, K.a.s.i.a lubią tę wiadomość

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niestety moj nick to zmyłka. Te cyfry znacza co innego. Nie pomyslalam o tym wymyslajac nazwe. Mam 28 lat a moj syneczek 2. Jest całym moim świetem i wielką radością. Chciałabym się spełnić także jako matka dziewczynki. Myślę ze to wyjatkowa relacja. Od marca ubiegłego roku obserwuje swoje cykle,... nic mi to nie dało prócz rozczarowan i ciaglego oczekiwania i napiecia. Jest tez plus- poznalam swoje ciało i mam duzo wielksza wiedze (niz wczesniej)o plodnosci i znam wiele bajek o warunkowaniu plci... Poza tym jestem w tym samym miejscu bo nici ze staran...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny wy mi powiedzcie jak w ogóle zajść w ciążę i urodzić zdrowego bobasa bez znaczenia na płeć :)

    Sylwia_80, Mona_M, ojejku, blue-eyed, marciaa, Reni, Najmłodsza_staraczka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    dziewczyny wy mi powiedzcie jak w ogóle zajść w ciążę i urodzić zdrowego bobasa bez znaczenia na płeć :)
    Też się chętnie tego dowiem :)

    Paulette lubi tę wiadomość

  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 4 lipca 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulette wrote:
    dziewczyny wy mi powiedzcie jak w ogóle zajść w ciążę i urodzić zdrowego bobasa bez znaczenia na płeć :)
    życzę wszystkim którzy pragną zostać rodzicami żeby mogli tego doświadczyć...

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak będzie syn to co? Dramat będzie?

    Reni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitta, doskonale Cię rozumiem, bo 5 lat temu kombinowałam tak samo ;) Strasznie chciałam mieć córkę, przeżyłam dość mocny gender dissapointment syndrome, jak się okazało, że jednak syn (absolutnie wszystkie ludowe porzekadła wskazywały, że będzie dziewucha) :P Ryczałam kilka godzin po połówkowym i generalnie dość długo było mi smutno.

    Powiem Ci, że nie jestem do końca przekonana co do tej teorii o dłużej żyjących X i szybszych Y. Znam kilka historii - jeden stosunek na kilka dni przed potwierdzoną owulacją i finalnie wyszedł z tego chłopak ;)
    Podobno jest jakaś teoria z polaryzacją komórki jajowej. Na którejś zagranicznej stronie za ileśtam dolców robią analizę i wyliczenia tej polaryzacji na wybraną ilość cykli, ale też nie pokładałabym w tym wielkiej wiary.

    Życzę Wam powodzenia w staraniach - obojętne, czy z iksowym czy igrekowym rezultatem :)

  • Demsik Autorytet
    Postów: 1490 1680

    Wysłany: 5 lipca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma przepisu na dzieciatko...niestety.gdyby tak byli zadna z nas by sie nie leczyla

    Demsik
    f2w3rjjg7nnlno08.png
    synek 6-lat- 07.03.2010- 21.10- 3320g,54cm
    hormony ok
    hsg- prawa strona niedrożna,badanie nasienia- ok
    staraliśmy się 6 lat i się udało;
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona_M wrote:
    A jak będzie syn to co? Dramat będzie?
    nie, nie bedzie dramatu.

    Sylwia_80 lubi tę wiadomość

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    istnieje też teoria:
    Dr Jonas odkrył zależność pomiędzy czasem, w którym następuje zapłodnienie, a płcią dziecka. Położenie Księżyca w momencie poczęcia decyduje o przyszłej płci dziecka. Astrologia rozróżnia męskie i żeńskie znaki zodiaku. W zależności od tego, jaki znak Zodiaku w momencie poczęcia przemierza Księżyc, taką płeć będzie miało poczęte dziecko.

    no ale co kto woli i w co wierzy ;)

    Sylwia_80 lubi tę wiadomość

    zud3vfxmupr3rb8d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię takie czary-mary! :D

  • misia_ Autorytet
    Postów: 651 352

    Wysłany: 5 lipca 2016, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    Lubię takie czary-mary! :D
    podobno się nawet sprawdza :P wystarczy wiedzieć kiedy była owulka i sprawdzić położenie księżyca w którym był znaku w tym dniu i potem spr czy to znak męski czy żeński :D

    zdesperowani mogą próbować wszystkiego :P
    ale i tak nie ważne co, byle zdrowe :)

    zud3vfxmupr3rb8d.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ