X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jesienne testowanie ;)
Odpowiedz

Jesienne testowanie ;)

Oceń ten wątek:
  • ewelina324 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziś trafiłam na stronę ovufriend.pl i na Wasze forum.Na jesieni planuje począć swoje pierwsze dziecko.Dnia 31.07 przyjęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i na ta chwile mam okres.Na początku września jestem umówiona z lekarzem rodzinnym i ginekologiem na wizytę. Mam kilka pytań do Was a mianowicie:
    Po jakim czasie od odstawienia tabletek mogę się starać o dziecko? Na co powinnam zwrócić uwagę przy wizytach u lekarzy? Proponujecie przyjmować jakieś witaminy wzmacniające? Proszę o porady na co mam zwrócić uwagę przy planowaniu pierwszego dziecka :) Z góry Dziękuje !!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina, na Twoim miejscu starałabym się od razu, już teraz. Zaraz po odstawieniu pigułek jest duża szansa na ciążę, tzw. "efekt odbicia" występuje - hamowane przez pigułki hormony po odstawieniu wystrzeliwują. Warto wykorzystać ten moment :)
    Łykaj już teraz kwas foliowy. Powinno się go brać już 3 m-ce przed ciążą. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baronowa_83 wrote:
    Dietę juz zaczelam;). Narazie na próbę. Zobaczymy czy mi sie spodoba i czy coś da;)
    Jaką konkretnie dietę?
    Może podsuniesz mi pomysły. :)

    Chcę podjąć wyzwanie i wprowadzić dietę korzystną dla endometriozy - odstawienie glutenu, nabiału i ograniczenie nieco mięsa. Do tego cały zestaw suplementów.

  • Baronowa_83 Autorytet
    Postów: 6178 4021

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień bez białego cukru i glutenu.
    Chce sprawdzić jak sie będę czuć. Ja mam tylko 5 kg do zrzucenoa żeby czuć sie idealnie

    Mama od 03.2010, czas na drugie
    Tadek i Władek w jednym stali domku...
    2r8rqps6ohlhosuf.png
    Szanse jedne na milion - rzekła- spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.
  • coffee Autorytet
    Postów: 478 173

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baronowa znalazlam cos takiego: http://m.zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,131825,9305846,Dieta_bezglutenowa__tabela_produktow_bezpiecznych.html

    impresja podobno siodemka szczesliwa liczba jest :)

    ewelina ja tez na dzien dzisiejszy proponowalabym Ci maksymalnie miesiac po odstawieniu tabletek, a co do oczysczania oragnizmu ze wszystkiego co tabletki "poczynily" to ginekolog powiedzial mi, ze trwa to drugie tyle co branie tabletek, wiec nie ma co czekac :) tym bardziej, ze zaraz po odstawieniu jest sie najbardziej plodnym a pozniej to zalezy od organizmu kobiety.





    xnw4s65g22n4tloi.png
    18.05.15 (*) Irenka
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jak tez odstawie to zaczynamy działania. Nie będę zwlekala :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może jedną paczkę sobie daruje hm od wczoraj zaczelam 3 skoncze ja i moze 4 juz nie będę brala

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7 się urodziłam i też lubię ta liczbę hehe

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie, chetnie dolacze do Was jesli macie jeszcze wolne miejsca... :-) Milego dnia wszystkim i samych dwoch kresek jesienia!

    werni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja testowalam w lipcu, teraz pierwszy cykl bez wspomagaczy, nazywam to "przymusowe-nie-staranie-sie" wiec na ten i raczej przyszly miesiac nie nastawiam sie na testowanie. Chetnie poczekam z Wami na pazdziernik i okolice ;-)

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej milo że wpadlas tu :) oby się nam udało zajść :)

    krysiak lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napewno sie uda ;-) a jakze!

    werni lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Wam mija w ten upalny dzień?

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 8-mej w pracy. Wlasnie spuscilam rolety aby troche chlodu zatrzymac jak najdluzej bo klimy nie mamy, choc nie narzekam, lepsze 33 stopnie niz 12!

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To fakt niedlugo i ja zaslonie żaluzje.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewelina324 wrote:
    Witam, dziś trafiłam na stronę ovufriend.pl i na Wasze forum.Na jesieni planuje począć swoje pierwsze dziecko.Dnia 31.07 przyjęłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i na ta chwile mam okres.Na początku września jestem umówiona z lekarzem rodzinnym i ginekologiem na wizytę. Mam kilka pytań do Was a mianowicie:
    Po jakim czasie od odstawienia tabletek mogę się starać o dziecko? Na co powinnam zwrócić uwagę przy wizytach u lekarzy? Proponujecie przyjmować jakieś witaminy wzmacniające? Proszę o porady na co mam zwrócić uwagę przy planowaniu pierwszego dziecka :) Z góry Dziękuje !!!
    Zbadaj swoje TSH, tak jak pisała Impresja łykaj kwas foliowy i zaczynaj starania jak najszybciej. Oby udało Ci się nawet w tym pierwszym cyklu. Jedna dziewczyna tu na forum z którą trochę dłużej pisałam zaszła w 5 cyklu po odstawieniu tabletek.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy te siódemki to szczęśliwe, to ja tam nie wiem. Znam pogląd, że 7 to kosa. :P
    W każdym razie przesądna nie jestem wcale. Niech się trafi "tak po prostu".
    Przydałoby mi się odrobinę takiego szczęścia od losu.
    Ale, co ma być, to będzie... :)

    Baronowa, a jak u Ciebie z pieczywem? Bo ja kocham miłością wielką i dozgonną, i mam z tym największy problem. Płatki jaglane na śniadanie to nie to samo. :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero Was doczytałam i natknelam się na temat odchudzania ;) ja tez po trzech miesiącach z progesteronem Rozrosłam się niestety. Waga nie pokazuje może AŻ tak dużo więcej, przybyło mi jakieś 5kg ale w większość moich rzeczy się nie mieszczę. Tragedia, zważywszy, ze lato a ja moje spódnice w szafie muszę zostawić. "Urosłam" w piersiach i biodrach. No i brzuch. Tez planuje dietę ale dopiero od września bo teraz najpierw goście, pózniej ja wyjeżdżam i nie chciałabym przerywać. A ze czekamy na termin w klinice to i ze starankami tak teraz trochę na bakier, bo bez wspomagaczy. Wiec jest okazja by zrzucić pare zbędnych kilo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2015, 16:44

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety progestageny były brane przez rok na wstrzymanie miesiączki - taka pseudomenopauza przy endometriozie. Niestety jak w normalnych cyklach tyję max +2kg przed @, to po miesiączce bilans jest na zero. Natomiast przy progestagenach wszystko, co tyłam co miesiąc, niestety ze mną zostawało. I teraz jakoś spaść nie chce, nawet jak nie jem. :(

    Krysiak, a o jakiej diecie myślisz? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam sobie już dietę, odchudzająca ale skierowana tez na kobiety starające się o ciąże. Na blogu, nie chce tutaj robić reklamy ;)

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ