Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja przed 1 ciażą miałam bardzo bolesne miesiączki, a zaszłam w 1 cs ;)

    po porodzie jak ręką odjął- mam zupełnie niebolesne @,lekki dyskomfort w 1 dniu i tyle :)

    nie wmawiajcie sobie od razu endometriozy :D

  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 10 marca 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    dziewczyny, ja przed 1 ciażą miałam bardzo bolesne miesiączki, a zaszłam w 1 cs ;)

    po porodzie jak ręką odjął- mam zupełnie niebolesne @,lekki dyskomfort w 1 dniu i tyle :)

    nie wmawiajcie sobie od razu endometriozy :D
    Oj bardzo bym tak chciała :) ja mam takie straszne skurcze macicy. No i tabletki się sypia u mnie jak cukierki. Muszę je brać zanim zacznie mi się ból bo potem już nic nie działa

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2017, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem czy znacie... ale poczytajcie sobie :)

    http://mamaginekolog.pl/category/ginekolog/

    Mnie blog Nicole bardzo rozjaśnił kilka niejasnych kwestii, w tym szeroko rozpisała się o endometriozie.

    Octavia_ lubi tę wiadomość

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 10 marca 2017, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam, śledze na fb i instagramie.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Agnesa700 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 10 marca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jestem tu dość świeża i jeszcze nie wszystko ogarniam. Proszę o komentarze do mojego wykresu :)
    Czy od 6 do 12 dpo unikacie serduszkowania?

    8d6d64cc25cf0767ed357b4bdf155fd1.png
    pvnap3oc8c6qkwhb.png
  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 10 marca 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. W końcu weekend.
    Ja też lubię czytać mameginekolog :)

    Cześć Luccecita :)

    Dzoana89 ja myślę, że tutaj na forum dosyć łatwo się jest nakręcić jeśli chodzi o jakieś problemy. Czyta się o objawach i od razu się nakręca że tak też jest u nas a to wcale nie musi być to ;)

    Agnesa700 ja nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby po owulacji unikać serduszkowania. Chyba, że masz jakiś inny problem?

    Agnesa700 lubi tę wiadomość

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Raven Autorytet
    Postów: 469 563

    Wysłany: 11 marca 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny można do Was?
    Testować powinnam 22.03 a to mój pierwszy cykl z clo. Wczoraj potwierdziło się że pęcherzyk po ovitrelle pękł. Więc teraz odliczanie :)

    Octavia_ lubi tę wiadomość

    <3 Zosia
    tt1d7b8c.pngtt1d80fd.jpgcravings-2017-12-30.jpg
    Udało się w 16cs w 2 cyklu z Clo . Starania od sierpnia 2015
  • Agnesa700 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 11 marca 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam żadnego problemu, po prostu spotkałam się z taką wypowiedzią, że w okresie, gdy zarodek się zagnieżdża lepiej unikać serduszkowania ;)

    8d6d64cc25cf0767ed357b4bdf155fd1.png
    pvnap3oc8c6qkwhb.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnesa, mi również gdzieś obiło się to o uszy, ale to chyba w niczym nie przeszkadza. Zagnieżdżenie ma miejsce tam gdzie Twój facet "nie sięga" :D

    Agnesa700 lubi tę wiadomość

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 11 marca 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie słyszałam o tym żeby nie serduszkowac w tym czasie.

    Cześć Raven. Trzymam kciuki za dwie kreseczki :)

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 11 marca 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana89 a u ciebie ciągle te plamienia?

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Agnesa700 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 11 marca 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:
    Ja nie słyszałam o tym żeby nie serduszkowac w tym czasie.

    Czytałam o tym tutaj:
    https://ovufriend.pl/forum/w-oczekiwaniu-na-testowanie/implantacja-zarodka-a-seks,2348.html


    8d6d64cc25cf0767ed357b4bdf155fd1.png
    pvnap3oc8c6qkwhb.png
  • Agnesa700 Znajoma
    Postów: 26 2

    Wysłany: 11 marca 2017, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze taki cytat z netu:

    Miałam okazję czytać ostatnio pracę licencjacką mojej znajomej położnej. Akurat na temat zagnieżdżania się komórki jajowej w macicy. Wędrówka jaja - jej transport do macicy odbywa się w trakcie skurczów - dla nas nieodczuwalnych.

    Orgazm może być niebezpieczny i może powodować poronienie ale jedynie - podkreślam jedynie- w przypadku ciąży zagrożonej!

    Gigi lubi tę wiadomość

    8d6d64cc25cf0767ed357b4bdf155fd1.png
    pvnap3oc8c6qkwhb.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 11 marca 2017, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:
    Dzoana89 a u ciebie ciągle te plamienia?
    Niestety tak, ale to już kolejny cykl z rzędu dlatego nie czuję się zaskoczona. Dwa pierwsze wyniku progesteronu na moje oko wyglądają ok, więc boję się, że to jednak endometrioza. I nie wmawiam jej sobie, po prostu za wiele czynników na nią wskazuje.
    Pomimo, że czuję, to wewnętrznie i wydaje się, że jestem na to przygotowana, to boję się usłyszeć to jako diagnozę z ust lekarza.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Gigi Autorytet
    Postów: 645 272

    Wysłany: 11 marca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    Niestety tak, ale to już kolejny cykl z rzędu dlatego nie czuję się zaskoczona. Dwa pierwsze wyniku progesteronu na moje oko wyglądają ok, więc boję się, że to jednak endometrioza. I nie wmawiam jej sobie, po prostu za wiele czynników na nią wskazuje.
    Pomimo, że czuję, to wewnętrznie i wydaje się, że jestem na to przygotowana, to boję się usłyszeć to jako diagnozę z ust lekarza.
    Kurcze mam ciągle nadzieje, że to nie to u ciebie
    A jak ginekolog może potwierdzić endometriozę? To będzie jakoś widać na usg? Czy potrzebne są jakieś dodatkowe badania?

    881429f8d9ff9f1c7b0ddbb15cc4cdcd.png
    1cs - cb, Niedoczynność tarczycy
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 11 marca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Endometriozę na 100% można potwierdzić tylko laparoskopowo.
    Ale również podwyższony marker Ca125, który będę badać, może o niej świadczyć. Poza tym u kobiet mających torbiele na jajnikach podejrzewa się endometrioze.
    Wszystko inne to podejrzenia na podstawie objawów, które mogą świadczyć również o innych chorobach - plamienia, nieregularne okresy, bolesne miesiączkowanie, trudności z zajściem w ciąże i wiele wiele innych.
    To podstępna choroba i trudno ją wykryć :(

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • paaulik_ Koleżanka
    Postów: 114 13

    Wysłany: 11 marca 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    Endometriozę na 100% można potwierdzić tylko laparoskopowo.
    Ale również podwyższony marker Ca125, który będę badać, może o niej świadczyć. Poza tym u kobiet mających torbiele na jajnikach podejrzewa się endometrioze.
    Wszystko inne to podejrzenia na podstawie objawów, które mogą świadczyć również o innych chorobach - plamienia, nieregularne okresy, bolesne miesiączkowanie, trudności z zajściem w ciąże i wiele wiele innych.
    To podstępna choroba i trudno ją wykryć :(


    Dokładnie tak jest. Czasem również problemy z żołądkiem, ogólnie mówiąc, mogą o tym świadczyć. Ponieważ endometrioza lubi się także pojawiać na jelitach, oraz w bliznach.

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 marca 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny możecie zerknąć na mój wykres ,dzisiaj mam 17dzień cyklu duży spadek temperatury jesli jutro będzie skok temperatury może oznaczać o owulacji? Śluzu płodnego do tej pory nie zaobserwowałam ciągle kremowy. Jutro mam zacząć brać duphaston i nie wiem czy brać czy moze poczekać dzień.

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 12 marca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj boli mnie brzuch jak na @

    age.png
  • Raven Autorytet
    Postów: 469 563

    Wysłany: 12 marca 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Hej dziewczyny możecie zerknąć na mój wykres ,dzisiaj mam 17dzień cyklu duży spadek temperatury jesli jutro będzie skok temperatury może oznaczać o owulacji? Śluzu płodnego do tej pory nie zaobserwowałam ciągle kremowy. Jutro mam zacząć brać duphaston i nie wiem czy brać czy moze poczekać dzień.
    Duphaston trzeba brać po owulacji bo jeśli jeszcze nie miałaś to on zatrzyma:/ a robiłaś może test owulacyjny?
    No ale u ciebie dzisiaj taki spadek, że wygląda to na owu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2017, 00:22

    <3 Zosia
    tt1d7b8c.pngtt1d80fd.jpgcravings-2017-12-30.jpg
    Udało się w 16cs w 2 cyklu z Clo . Starania od sierpnia 2015
‹‹ 19 20 21 22 23 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ