X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duphaston przyjmowany przed owulacją zmienia śluz na kremowy przez co czopuje plemnikom drogę, ponadto utwardza otoczkę komórki jajowej utrudniając wnikanie plemnika a jeśli już bidny plemnik pokona te wszystkie utrudnienia to zbyt rozbujane endometrium utrudnia implantację. Tak tylko piszę ku przestrodze żeby duphastonu nie przyjmować przed owulacją, ale zawsze po owulacji!!!
    Jeśli miesiączki masz regularne a owulacje 14-15 dzień cyklu to przyczyną plamień nie będzie brak progesteronu. Jaką masz długość fazy lutealnej??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 21:44

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączki regularne, cykle 26/27- dniowe, owulacja u mnie raczej między 11 a 13 dc - tak wynika z monitoringu.

    U mnie problemem są plamienia przed okresem...i niczym nie idzie się ich pozbyć.

    Myślisz że lek na zbicie prolaktyny był by wskazany ?
    Bo takowy zaleciła mi endokrynolog

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Patrząc na Twój wykres Welonka to faktycznie wg mnie owu wypada wcześniej niz wyznaczył of ale wydaje mi się ze 11ty dpo to i tak za wcześnie na wiarygodne wnioski. a masz jakieś objawy zbliżającej się @ albo jakies inne "dziwne" objawy?
    Gigi dzięki za otuchę. Czytałam co nieco o pozytywnych testach owu w ciąży, ale wiem ze to nie jest regułam ale zawsze daje jakąś nadzieję a Tobie gratuluje!!

    Pobolewa mnie czasem brzuch jak na@ale delikatnie(mam bardzo bolesne miesiączki)
    Cera prawie idealna(zawsze przed i w trakcie jestem wysypan)
    Piersi bolały mnie pare dni wcześniej teraz juz nie bolą ale są ciężkie.
    Zawsze przed @ mam wilczy apetyt w tym cyklu jeszcze nie miałam napadu glodu
    Od czasu do czasu czuje skurcze typowe na@.
    Dwa dni temu odstawiłam dupka zawsze dostaje dwa dni po odstawieniu.

    Sylwia piękny progesteron

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia!!
    Wg mnie zdecydowanie tak. Spróbuj 2,3 miesiące, co Ci szkodzi :) Jest taki ziołowy lek castagnus ale przyjmując go jest duże ryzyko rozregulowania cykli więc na Twoim miejscu wzięłabym minimalną dawkę zbijacza prolaktyny od endokrynologa i myslę ze z takimi cyklami, super owulacją i progesteronem zafasolkujesz od razu ( o ile mąż ma w miarę żwawe plemniczki ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 21:55

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z castngasem podniósł mi progesteron z ledwie 1 do12. Odstawiłam bo zle czułam się po nim

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja sie zawsze martwię gdy dziewczyny piszą o tym dupku, bo dupek ma ochraniać ewentualną ciążę i wg mnie i mojego super ginekologa można go odstawić w dniu spodziewanej miesiączki po negatywnym teście ciążowym. wcześniejsze odstawienie może tylko zaszkodzić i wydaje mi się ze powinnaś o tym pogadać z ginekologiem. niech on Ci na zdrowy rozum uzasadni schemat brania duphastonu od 16 do 26go dnia... nie ma sensownego wytłumaczenia. Cykl reguluje się w fazie fulikularnej poprzez stymujację owulacji. Pisz Ci to bo sama byłam szprycowana duphastonem 3 miesiące a jak zapytałam moją ginekolog jak duphaston ma mi wyregulować cykle to nie potrafiła nic sensownego wydukać. Duphaston ma sie dobrze sprzedawać i tyle ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha no właśnie te plemniczki jeszcze będziemy musieli sprawdzić u mojego niemęża ;)

    Brałam castagnus w zeszłym roku jakoś przez 3 mies ...być może to po nim ten progesteron tak się trzyma...przestałam brać bo na plamienia nic nie pomógł

    teraz przymierzam się do Dostinexu , bo Bromergon u mnie odpada - próbowałam już z nim końcem zeszłego roku i byłam nie do życia.

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to Sywia spróbuj, moim zdaniem to będzie najlepsze posunięcie. lak zawsze mozesz odstawić i wrócić do sytuacji wyjściowej;) A napisz mi prosze czy masz silne pmsy i czy bolą Cię piersi przed okresem ? masz obfite czy skąpe miesiączki?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 22:14

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plemniki to podstawa. Dobre wojsko musi być ;)

    sylwia1986 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja leki typu jak dupek luteina czy lutagen przyjmuję od ponad 3lat inaczej nie miałabym miesiączki wtedy nie starałam się. Mam nowego lekarza w 12dc bylam na usg po ktorym stwierdził ze małe szanse na owu niestety w tym cyklu nie mógł mnie wziąć na monitoring i dostałam dupka od18dc zeby wywołać @. W nowym cyklu mam stymulacje i monitoring .

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aa Welonka to zmienia postać rzeczy :) a zamiast dupka lekarz nie proponował Ci antykoncepcyjnych? Ja na antykonceptach jechałam wiele lat nie wiedząc że mam pcos, jak byłam nastolatka to ginekolog-profesor zalecił mi antykoncepcję do czasu starania się o dziecko. Wiem że to też nie jest idealne rozwiązanie ale jakiś tam sposób na złuszczanie śluzówki regularne a przy staraniach o dziecko i ewentualnym braku owulacji stymulacja :) hehe tak sie wymądrzam bo już z tyloma lakarzynami się wykłócałam że pól miasta nie chce mnie juz przyjmować ;0

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tym miesiącu też zaczynam stymulację, ale jak mogę Ci coś poradzić to ja na polecenie mojego ginekologa jako warunek dopuszczający do stymulacji przeszłam badanie drożności jajowodów a mój M zbadał nasienie.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi objawami przedokresowymi to różnie bywa..czasem cycuchy bolą czasem nie, nie wiem od czego to zależy. w tym mies bolą raczej tak po bokach i w sumie głównie jak kładę się spać w ciągu dnia jest ok bym powiedziała :)

    Zawsze miewałam bolesny bardzo pierwszy dzień okresu, nie zawsze ale co 2/3 cykl bol był straszny że tylko ketonal pomagał..ostatnie cykle nie wiem czy to przez duphaston może..brzuch boli minimalnie aż w szoku jestem :)

    Co do krwawienia to raczej mi się wydaje takie optymalne choć porównując z tym jak było kiedyś to są jakby skąpsze...jeden dzień mocnego krwawienia póxniej ze 2/3 dni takiego normalnego i później już plamienia brązowe

    Ty Rucola to faktycznie masz wiedzę już ogromną w temacie :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie poprzedni lekarz nie proponował mi nigdy tabletek antykoncepcyjnych zawsze luteinę a później lutagen ,przez pól roku staraliśmy sie z partnerem (oczywiście nie informowałam wtedy lekarza ze staram się o dziecko )po tym czasie zmieniłam lekarza i dopiero od grudnia wiem ze mam pcos i wadę macicy,przez dwa miesiące przyjmowałam tabletki antykoncepcyjne i wróciłam do starań, to jest mój pierwszy cykl po odstawieniu w 12dc mialam jeden pęcherzyk 12mm . Niesyty mieszkam w małym miescie i u mnie nie ma zbyt dużego wyboru to jest mój4lekarz jako jedyny zajął sie moim problemem

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka to teraz Cię chyba pociesze bo ja nie pamiętam żebym kiedykolwiek w 12tym dniu cyklu miała pęcherzyk 12 mm... zawsze później, także Twoja owulacja w 17tym dniu jest jak najbardziej realna i moim zdaniem poczekaj do 14tego dpo i dopiero testuj!! a dwie macice to znaczy 2 czy dwurożna macica?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 22:52

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia a masz aktualny wykres? bo jeszcze się gubie po tym forum i nie moge znaleźć a co do mojej wiedzy to mam upierdliwy charakter ;) ale dziekuję ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 22:55

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mnie pocieszyłaś

    age.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze byly wianuszki . Dopiero w tym cyklu po odstawieniu antykoncepcji pojawił się jeden 12mm ale lekarz i tak stwierdził ze za maly .

    Dwie jamy macicy plus dwa kanały szyjki dla pocieszenia mają jedno ujście
    .lekarz jak wykrył wadę to wspominał wtedy o hsg ,ale wiadomo ze lekarz nie wyśle mnie na takie badanie po pierwszym cyklu. Teraz zaczynam czuć typowy bol na @. Liczę na nowy cykl clo mam nadzieje ze pomoże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 23:13

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja nie prowadzę wykresu :)
    wiem że to na pewno wiele ułatwia ale ja jestem tutaj po to aby móc się poradzić i porozmawiać z osobami które rozumieją moje problemy.
    Bo wśród znajomych czy rodziny to ciężki temat..dla nich to jakaś abstrakcja że można mieć jakieś problemy z okresem czy zajściem w ciąże..więc choćby i wysłuchali to nie zrozumieją

    zmykam do snu dziewczęta
    Trzymajcie się ciepło

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 24 marca 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać czy @ nadeszła czy nie. ja mam dziś 9ty dpo zero jakichkolwiek objawów czegokolwiek :D i dodatanie testy owulacyjne !! Planowo @ we wtorek więc jeśli we wtorek nie spadnie temp to dopiero testuje i Tobie też radzę poczekać do terminu @. To zawsze kilka dni nadziei więcej a ewentualne rozczarowanie o te kilka dni krócej ;) trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki tym bardziej ze jestem przekonana ze Twój pęcherzyk był jak najbardziej prawidłowy a popre to prostą kalkulacją. Pęcherzyk 12 mm 12tego dnia więc owu możliwa 17tego dnia jak najbardziej plus 14 dni fazy lutealnej to w sumie daje 31 dni a za normę uważa się cykle 21 do 35 dni więc lekarz niech nie będzie taki hej do przodu;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ