X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej M@zii !! A mialas kiedykolwiek monitoring owulacji ?? Jakie masz dlugie cykle ? Regularne ??

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny !
    Trzymam mocno kciuki aby u was było pozytywnie :)

    Powiedzcie mi bo mam pewien dylemat, już drugi cykl @ rozkręca mi się jakby w dwa dni, czyli jednego dnia pojawia się już ból brzucha i takie jednorazowe jakby krawawnieie/plamienie a dopiero na następny dzień z rana już takie porządne krwawienie..
    i teraz pytanie który z tych dni traktować jako pierwszy dzień cyklu??
    Z góry dzięki za podpowiedź :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1986 wrote:
    Witajcie dziewczyny !
    Trzymam mocno kciuki aby u was było pozytywnie :)

    Powiedzcie mi bo mam pewien dylemat, już drugi cykl @ rozkręca mi się jakby w dwa dni, czyli jednego dnia pojawia się już ból brzucha i takie jednorazowe jakby krawawnieie/plamienie a dopiero na następny dzień z rana już takie porządne krwawienie..
    i teraz pytanie który z tych dni traktować jako pierwszy dzień cyklu??
    Z góry dzięki za podpowiedź :)
    Gdzieś kiedyś czytałam że jeśli występują plamienia i ciężko stwierdzić kiedy jest pierwszy dzień okresu to zalecają żeby pierwszym dniem był ten dzień kiedy plamienie/ krwawienie jest tak duże że musisz użyć podpaski/tamponu.
    Rucola wrote:
    Hej M@zii !! A mialas kiedykolwiek monitoring owulacji ?? Jakie masz dlugie cykle ? Regularne ??
    Byłam w styczniu na monitoringu, owulacja była w 18dc. W grudniu jak byłam na wizycie u ginekologa to akurat po owulacji i mówił właśnie że widać w usg że owu była. Cykle mam ok 30 dni, różnie to bywa raz 28, raz 30, 33 itp. W miarę regularne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2017, 13:08

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M@zii to prawdopodobny z wykresu jest i 17ty i 20ty ale masz tyle serduszkowania ze na pewno trafilas:) trzymam za Ciebie mocno kciuki i mam nadzieje ze @ zapomni o Tobie :) a pytalam o monitoring bo to dziwne ze masz potwierdzone owu a testy wychodzą negatywnie.... Ja mam pcos i ginekolog sugerowal ze u mnie beda wychodzic falszywie dodatnie przed owulacja a mi owulacje wskazuja idealnie za to po owulacji pozytywne mialam do 9dpo... Dziwne !!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Maaggi Autorytet
    Postów: 436 198

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Octavia, Sylwia przykromi :(
    Miejmy nadzieje, ze nastepnym razem sie uda.

    oar83e3kqybw7azu.png

    IMSI 26.06.2018
    Beta 10dpt 157.7 :) 12dpt 278.7
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Sylwia !! Ja jako pierwszy dzien traktuje pierwszy dzien plamienia tym bardziej ze zawsze przez pierwsze 12-24 godziny mam slabe krwawienie albo tylko plamienie. Trzymam kciuki za Twoj kolejny oby szczesliwy cykl #

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Raven Autorytet
    Postów: 469 563

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Przykro mi z powodu negatywów i @.

    U mnie dzisiaj 2dc i zaczynam brać clo

    <3 Zosia
    tt1d7b8c.pngtt1d80fd.jpgcravings-2017-12-30.jpg
    Udało się w 16cs w 2 cyklu z Clo . Starania od sierpnia 2015
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rocula też myśle, że jednak ten wczorajszy dzień uznam jako pierwszy dzień cyklu - bo był ból brzucha taki typowy na pierwszy dzień, wzięłam apap i przeleżałam całe popołudnie, po prostu krwawienie na całego rozkręciło się dziś nad ranem.

    Ja ten cykl próbuje z dostinexem na zbicie prolaktyny,później gin i będziemy myśleć nad dalszymi badaniami.

    Powiedzcie mi, bo mój " niemąż ";) nie badał jeszcze plemniczków, myślicie że póki co mógłby brać jakiś suplement wspomagający?? Myślę że raczej nie zaszkodzi

    Jeśli z dostinexem nadal będzie lipka to bierzemy się za badanie plemniczków !

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne ze tak Sylwia i od razu uczulam Cie na drogie "super" preparaty bo jak poczytasz sklad to dojdziesz do wniosku ze wszystkie skladniki mozesz kupic osobno (cynk, selen, witamina c, koenzym q10 i inne) i wyjdzie duzo tanieej. Wazna jest l-karnityna najtansza na sronach z odzywkami dla sportowcow

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucolka wiem, wczoraj już analizowaliśmy te składy ;)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola jeszcze jedna sprawa do Ciebie :)
    Odnośnie wyników: jednak miałam robiony estradiol tylko wynik troszkę stary bo z czerwca zaszłego roku:
    badanie robione w 12 dc, wynik- 143,70 pg/ml
    gdzie w fazie owulacji przedział jest:41-398 pg/ml

    co myślisz ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze bardzo dobry wynik przy zalozeniu ze owulacja byla za kilka dni bo dojrzaly pecherzyk tuz przed owu powinien miec 200( a Twoj estradiol mial prawdopodobnie kilka dni zeby podrosnac). Wartosci 400 dotycza 2 pecherzykow dojrzalych co sprzyja ciazy blizniaczej dwujajowej:) tzn jeden pecherzyk tez moze miec wiecej niz 200 ale przyjmuje sie ze 200 swiadczy o duzym i zdrowym pecherzyku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2017, 15:51

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem jak mi wtedy wypadła owu , ale lekarz uznał że wynik jest w porządku.
    U mnie te owulacje to raczej wcześnie są w sensie między 11 a 13 dc.
    Wklepie Ci tu jeszcze mój monitoring z września 2016 bo z tego znalazłam notatki Pani gin ;)
    27.09.- 7 dzien cyklu
    janik prawy- pęcherzyk 8,8
    jajnik lewy - 13,6
    29.09. - dziewiąty dzień cyklu
    jajnik prawy - bez zmian
    jajniklewy - 17,6
    Później akurat wypadł weekend więc nie wiem dokładnie kiedy była owu.
    Ale 4.10 - 14 dzień cyklu
    jajnik lewy - po owulacji

    mam nadzieję że jest w miare czytelnie ;)
    Co myślicie kobitki ?

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia masz ksiązkowe przyrosty rozmiarów pęcherzyka. Biorąc pod uwagę objętość pęcherzyka to duży pęcherzyk musi wygenerować dużo większy przyrost żeby powiększyć się o 2 mm w obrazie usg niż mały, więc przyrosty estradiolu będą najszybsze i największe u dojrzałego pęcherzyka :) Wg mnie masz super owulacje.
    Zbij tą prolaktynę i zachodź w ciążę w tym cyklu !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2017, 18:01

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 marca 2017, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny
    tule wszystkie z negatywnymi i z @ <3


    Wróciłam właśnie z pracy . U mnie dalej brak @ temperatura skoczyła do góry ale mierzona godzinę wcześniej niż zawsze , jutro rano testuję drugi raz

    Trzymam kciuki za wszystkie testujące

    venaewa lubi tę wiadomość

    age.png
  • M@ziii Autorytet
    Postów: 328 144

    Wysłany: 26 marca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    M@zii to prawdopodobny z wykresu jest i 17ty i 20ty ale masz tyle serduszkowania ze na pewno trafilas:) trzymam za Ciebie mocno kciuki i mam nadzieje ze @ zapomni o Tobie :) a pytalam o monitoring bo to dziwne ze masz potwierdzone owu a testy wychodzą negatywnie.... Ja mam pcos i ginekolog sugerowal ze u mnie beda wychodzic falszywie dodatnie przed owulacja a mi owulacje wskazuja idealnie za to po owulacji pozytywne mialam do 9dpo... Dziwne !!
    Dziękuje :) mam nadzieję że już się coś dzieje w mojej macicy ;) testy owu odpuściłam sobie bo mnie tylko dołowały.

    Jak Wam minęła niedziela? :) u mnie ładnie słonko świeciło cały dzień :) miałam mało aktywną niedzielę a jestem zmęczona jakbym nie wiem jak się narobiła :)

    p19uskjo4qa4qv4m.png
    Niedoczynność tarczycy
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 marca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka jest naprawde dobrze, temperatura urosła mimo , że mierzona godzinę wcześniej!! trzymam kciuki tylko testuj z porannego moczu!! M@zii my jeszcze czekamy na testowanie :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 26 marca 2017, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Rucola za te interpretacje :D
    mam nadzieję, że już będzie tylko z górki :)

    Dziewczyny: Rucola, M@ziii i Welonka - trzymam mocno kciuki za wasze testowania

    Niedziela fajnie, pospacerowałam z psem, odwiedziłam obie babcie, najważniejsze że ruszyłam tyłek z domu..bo wczoraj była załamka że @ przylazła i przeleżałam całą sobotę .


    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • venaewa Koleżanka
    Postów: 78 17

    Wysłany: 26 marca 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dopiero wróciłam z pracy u mnie jeszcze dwa - trzy dni do testowania dzisiaj cały dzień bolały mnie krzyże i cały czas czuję ból piersi śluzu wodnisto- kremowego nadal dużo bardzo dużo oby to coś znaczyło i żeby @ nie przyszła. Miłego wieczoru

    Rucola lubi tę wiadomość

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 26 marca 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane... ale popisałyście przez ten weekend. Ale wszystko postaram się nadrobić.
    Niestety nie miałam za wiele czasu tu zaglądać, bo zawsze weekendy ją pełne zajęć u mnie.
    Wczoraj samodzielnie wykonałam zastrzyk na pęknięcie pęcherzyka. Nic, a nic nie zabolało, a tak się bałam.
    Teraz jestem z siebie dumna :) :) :)

    Rucola, venaewa, Agnesa700, Lunna lubią tę wiadomość

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ