X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hm ale tempke miałaś taką ładną to jak to tak bez owulacji taki ładny skok? A nie miałas monitoringu przed i po owulacji?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, z tego co mi wiadomo, to powodów plamień przed @ moze być kilka tzn niedomoga lutealna, endometrioza i własnie ta prolaktyna. Więcej opcji nie znam. Dżoana to tak jak piszesz weź tabletki i zobaczysz, może to będzie strzał w 10!! a robiłaś prolaktyne z obciążeniem??

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prolaktyna: 27,4 (po obciążeniu 287).
    Nie wiem jak to u mnie z tym skokiem, ale gin, polecił mi właśnie notowanie wszystkiego na ovufriend. A gdy mu odpowiedziałam, że już to robie to poprosił bym przyniosła mu wszystkie wykresy.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana właśnie czytam Twój pamietnik a wstęp jakbym czytała o sobie...Ale nie chce dopuszczac do siebie myśli, ze zwlekanie z dzieckiem mści się na mnie w ten sposób, ze nie mogę go mieć... Wiele kobiet w takiej sytuacji jak my zachodzi w ciążę bez problemu. czasem pewne rzeczy się dzieją po prostu... Mam nadzieję, ze dzięki naszemu uporowi i wytrwałości będziemy mieć świetnie dzieciaczki i to już bardzo niedługo :)

    sylwia1986, Dżoana89 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny:)
    Dżoana moja droga wszystko w końcu się ułoży !
    U mnie plamienia pojawiały się nawet już 8 dni przed okresem..zaczynały się od jasnych w kolorze "kawy z mlekiem" i z dnia na dzień były ciemniejsze do brązowych i po tych brązowych już był okres.
    W ostatnim cyklu plamienia miał jasne i tylko przed 5 dni więc to dla mnie sukces :)
    Moja gin właśnie w prolaktynie upatruje się ich przyczyn.
    Mój ostatni wynik: 30,06 ng/ml przy normie od 5 do 35
    Po obciążeniu 264,12
    Stosowałam bromergon przez miesiąc ale mi strasznie nie służył :/
    Wtedy gin kazała odstawić i próbować z samym duphastonem.
    Od tego cuklu włączyłam dostinex na zbicie prolaktyny ( przepisany przez endokrynologa) i nie ukrywam że pokładam w nim wielkie nadzieje:)
    Nasze starania to tak na serio z włączeniem różnych witamin, leków i suplementow od grudnia zeszłęgo roku ale do tego jeszcze plus rok wstecz przez który nie zabezpieczaliśmy się i staraliśmy się w czasie płodnych dni(nawet kiedy była owu potwierdzona monitoringiem) i nic!!
    Tak więc troszkę już to trwa..ale mam nadzieję że w końcu się uda :)
    Dodam jeszcze że w tym roku kończę 31 lat !
    U mnie to nie jest tak że odkładałam decyzję o dziecku bo marzyłam o własnym już daaawno...po prostu długo nie zjawiał się odpowiedni kandydat na ojca :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Dżoana właśnie czytam Twój pamietnik a wstęp jakbym czytała o sobie...Ale nie chce dopuszczac do siebie myśli, ze zwlekanie z dzieckiem mści się na mnie w ten sposób, ze nie mogę go mieć... Wiele kobiet w takiej sytuacji jak my zachodzi w ciążę bez problemu. czasem pewne rzeczy się dzieją po prostu... Mam nadzieję, ze dzięki naszemu uporowi i wytrwałości będziemy mieć świetnie dzieciaczki i to już bardzo niedługo :)
    Też bardzo bardzo mocno w to wierzę!

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwuś1989, a jak się czułaś po Bromergonie i dlaczego CI nie służył? Ja mam go właśnie przepisanego, mam brać 1/4 tabletki na początek.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana89 wrote:
    Sylwuś1989, a jak się czułaś po Bromergonie i dlaczego CI nie służył? Ja mam go właśnie przepisanego, mam brać 1/4 tabletki na początek.

    Wiele dziewczyn bierze bromka i nic im sie nie dzieje wiec sie nie martw :)
    No i tez ja mialam glupie daekowanie chyba bo od razu zaczelam od calej tabletki.
    Bralam go na noc i tak mi wysuszalo sluzowke nosa ze nie moglam oddychac przez co niewiele w nocy spalam :/
    Raz sptobowalam w ciagu dnia to zronilo mi sie slabo i niedobrze - dobrze ze to byla sobota i moglam sie polozyc bo masakra !!
    Pamietaj ze nie na Ciebie wcale nie musi to tak dzialac..ja ogolnie jestem niskocisnieniowcem a bromek obniza cisnienie wiec przez to pewnie ja tak po nim slablam.
    Trzymam kciuki aby u Ciebie przyniosl porzadany efekt :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia i Dzoana a moze po prostu nasz limit szczęścia się chwilowo wyczerpał, bo w końcu znalazłyśmy superFacetów i musimy jeszcze chwilkę poczekać na maluszki, bo ja też długo czekałam na TEGO faceta :)

    sylwia1986 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do waszych plamień to bardzo Wam współczuje, bo ja nigdy nie miałam czegos takiego jak plamienia, ale też nigdy nie miałam cykli 28 dni :DDD mój rekordowo najkrótszy to były 32 dni :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Chilla Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stuk, puk ! ;) Można ? :)

    Jestem na forum nowa i tak szukam dla siebie miejsca, gdzie mogłabym przycupnąć... :)

    Na drodze starań o malucha też jestem nowicjuszką - kwietniowy cykl jest naszym pierwszym...

    Rucola, Octavia_, Auricomka lubią tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Chilla :)
    Dziewczyny mam pytanie do Was, kiedy powinnam zacząc przyjmować lek wykrztuśny, w okresie okołoowulacyjnym czy jeszcze wcześniej? Mojemu M też mam to dawać???

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chilla zapraszamy :)

    Octavia Twój temat rośnie w siłe :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Chilla:)życzę Tobie,abyś szybko została mamusia:) pamiętam jak zaczęliśmy z mężem starania w sierpniu zeszłego roku,a tu juz 8 miesięcy minelo,nie myślałam wtedy,ze starania o dzieciaczka to nie taka łatwa sprawa,bylam pewna ze gora 3 miesiące i sie uda,a tutaj niestety trzeba przejść dluzsza droge:),ale mam nadzieje ze Tobie uda sie bez problemów:)

  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola a ty lek wykrztusny planujesz stosować na poprawę śluzu, czy może ma on inne zastosowanie miec w twoim przypadku?

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, no nie wiem w zasadzie na co. tak sobie myślałam, ze dam mężowi, bo ma duze zagęszczenie plemników w ejakulacie 100mln/ml a sobie na rozrzedzenie sluzu... tak sobie wymyśliłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 22:17

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko nie wiem kiedy to zacząć brać i w jakiej dawce i czy w ogóle brać :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola widzę,ze twoj maz ma podobnie jak moj,bo mój to ma zwiekszona lepkość nasienia.Przeczytałam w Internecie,ze na to dobrze jest wlasnie pic badz brać leki wykrztuśne i witaminę C. Mojemu mężowi juz tydzien przed owulacja kaze pic syrop na kaszel, Wit c bierze codziennie.W maju mąż ma powtorzyc badanie nasienia i zobaczymy czy cos się poprawiło.Ja na poprawę śluzu bralam wiesiolek ale nic mi nie poprawił,wiec kupiłam żel Conceive Plus,uzywamy go juz 3 miesiące,ale bez skutku

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My conceive plus stosowaliśmy 2 cykle, teraz będzie trzeci, wiesiołek pije (nie jadam kasułkowanych leków, ze względu na żelatynę) w dużych ilościach tzn 2 łyżki stołowe dziennie 3ci cykl do owulacji ale nigdy nie miałam tak dużo śluzu jak teraz, co wiąże z przyjmowaniem clostibegytu :) Wit C suplementujemy w zasadzie "od zawsze" ale w rozsądnych ilościach, z daleka trzymamy się od szamanów typu Jerzy Zięba ;) poz atym cynk, wit D, orzechy brazylijskie (selen), kw foliowy oboje i duzzzzzzo, dużo innych..

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo u nas,tez suplementujemy sie:)ja z mężem bierzemy kwas foliowy,maganez z Wit b6,maz bierze cynk,codziennie je 5 orzechów brazylijskich.A co do clo to ja na tym leku w zeszłym cyklu mialam wlasnie sporo śluzu,a czytałam na forum ze on moze spowodowac zmniejszenie ilosci sluzu,jednak ja mialam zadziwijaco sporo po tym leku.Czytałam jakies porady odnośnie ziół ojca sroki,ale nie zdecydowałam się na te eksperymenty:)

‹‹ 54 55 56 57 58 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ