X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 kwietnia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W drugiej fazie cyklu niektore zrodla podają ze norma jest do 40 wiec moim zdaniem nie ma sie czym martwic. Dla pewnosci zrob sobie 3dc :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola to ty miałaś właśnie to sono HSG


    oooo dokłądnie napuchły i są takie mega ciężkie i takie tkliwe:) w drugiej fazie cyklu to 27 to chyba nie jest problem, myślałam że to 3 -5 dc. MOżna dla pewności wykonac badanie z obciążeniem:)

    Raven , Gigi a co u was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 00:57

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Kamelkowo Ekspertka
    Postów: 215 82

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny .
    Trzymam kciuki za dobre wiadomości z wizyt.
    U mnie nowy cykl i jak zwykle strasznie się męczę na początku...
    Najchętniej przespalabym te kilka dni @

    3cs
    8deab571c61f556e5e730311273870f6.png
  • Raven Autorytet
    Postów: 469 563

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    Rucola to ty miałaś właśnie to sono HSG


    oooo dokłądnie napuchły i są takie mega ciężkie i takie tkliwe:) w drugiej fazie cyklu to 27 to chyba nie jest problem, myślałam że to 3 -5 dc. MOżna dla pewności wykonac badanie z obciążeniem:)

    Raven , Gigi a co u was?
    U mnie chyba już po owulacji. Ale monitoring mam jednak w sobotę a nie dzisiaj ;) ale już się stresuję czy pęcherzyki pekly czy nie

    A co u was? Która testuje najszybciej?

    <3 Zosia
    tt1d7b8c.pngtt1d80fd.jpgcravings-2017-12-30.jpg
    Udało się w 16cs w 2 cyklu z Clo . Starania od sierpnia 2015
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Dziewczyny !!!!
    Raven ja tez mam zawsze stres czy pękły czy nie, bo moment owulacji czułam tylko 1 raz w życiu w ostatnim cyklu i to był taki nagły kłujący ból w dole brzucha po lewej stronie promieniujacy pod żebra i do pachwiny. Nigdy wczesniej tego nie czułam a zawsze jak do tej pory pęcherzyki mi pękały :)
    Kamelkowo czas leci bardzo szybko, jeszcze kilka dni,@ minie, będą kolejne starania, potem testowanie i moze moze kto wie :)
    Auriciomka nie wiedziała że to sie tak nasywa ale to było pewnie to, bo mogłam sie w tym samym cyklu starac o Kropke :)
    A co do badania prolaktyny to tez uwazam ze wiarygodny jest wynik z 3-5 dc i jesli ten wyjdzie podejrzany to trzeba zrobic z obciazeniem :)
    Sama sie stresu najadłam bo zrobiłam prolaktyne 7dpo i wyszło praeie 20 a za 10 dni zrobiłam w 3dc i wyszła niecałe 10 :)
    Udanego słonecznego Dnia Dziewczyny !!!

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za wcześnie się cieszyłam... plamienie się dziś pojawiło :/ Albo to rozkręcająca się wcześniej @.
    W tym roku nie zostanę mamą.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana przykro mi bardzo :( ale moze jeszcze poczekaj do terminu @ bo plamienie nie musi przesądzać sprawy

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana89 a twój gin twierdzi,ze te plemienia mogą byc spowodowane endometrioza?bo mój gin twierdzi,ze takie plemienia nie wykluczają zajscia w ciążę i kobiety mające plemienia przed @ normalnie zachodzą w ciążę,jedyne o to dal mi na to duphaston,ale to nic nie poskutkowalo.

  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wcześniejszego ginekologa też dostałam duphaston niby na niedomogę ciałka żółtego, ale to nie pomagało, dlatego zmieniłam lekarza, a ten na razie kazał przestać brak leki, i robi mi kompleksowe badania.
    Jednym z objawów endometriozy są plamienia, ale ja mam również nieco podniesiony marker Ca125. Teraz idę z wynikami prolaktyny, którą również mam nieco ponad normę. To tez może być przyczyna plamień.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana tule:*

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Dzoana jeszcze nie ma @ wiec nic straconego,swego czasu przeczytalam wiele wątkow winternetach na temat plamien i pisaly tam babeczki ktore mimo plamien zaszly w ciaze i bylo wszystko ok.
    Ja rowniez biore duphaston,poza tym próbuje zbic prolaktyne dostinexem i sama jestem ciekawa jak bedzie wyglądał ten cykl.
    Obecnie mam 14dc czyli teoretycznie po owulacji,niestety nie monitorowalam tego u gina temp tez nie mierze, pozostaje mi liczyc na to ze ona byla :)
    Dodam ze przy czwartm cyklu z dupkiem plamienia byly krocej i duzo slabsze..

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwuś, a od kiedy występują u Ciebie te plamienia? I od kiedy zaczeliście starania o bobaska?

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co wchodzę dzisiaj do pracy a tu pod pokojem socjalnym stoi usg ginekologiczne patrzę a tu u mnie w pracy dzisiaj jest zjazd ginekologów maja konferencje na temat wady cewy nerwowej w 1trymestrze i o różnych wadach i badaniach prenatalnych. Tyle specjalistów na wyciągnięcie ręki nawet widziałam się z moim lekarzem . Będą robic darmowe usg podobno moze uda sie załapać

    age.png
  • Agusia_pia Autorytet
    Postów: 3962 1813

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka to korzystaj :)

    U mnie plamienia przed @ są od zawsze na ok 2 dni przed zwiastują @. Moja gin powiedziała abym na siłę nie szukała u siebie problemu. Trochę odniosłam wrażenie że chce mnie zbyć i nie ruszać "problemu" no ale w środę mam znowu u niej wizytę i powiem że chcę aby mi te plamienia jednak zdiagnozowała bo w poprzednim cyklu były przez 5 dni a sam okres trwał 2,5 dnia i był skąpy... zobaczymy co powie i podejmie jakieś działania. jak nie to zmieniam lekarza.

    Maj 2017 Aniołek 7 tc [*]
    14.04.2018 Bartuś, 4180 gr, cc.
    30.08.2019 Kacperek, 4300 gr, cc.
    bcg0egl.png
    cllc0zm.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety mój dobroduszny pracodawca nie pozwolił nam. Dobrze wiedzieć że mój lekarz cały czas dokształca się w takich badaniach.

    Co do plamień to moja koleżanka miała takie plamienia przy podwyższonej prolaktynie.

    age.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZoana Twój wykres jest piękny ksiązkowy:) może się udało:):)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja melduje że w tymmiesiącu zgodnei z oczkeiwaniem nici - tempka spadła , zatestowałam tez ale testemowulacyjnym bo miałam ostatni a nie chciało mi się kupować ciążówki jak już mi tempka spadła - no i negatyw. :(

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, wróciłam od ginekologa.
    W skrócie:
    - za wysoka prolaktyna
    - za niski pogesteron
    - Cysta na prawym jajniku.

    Więcej opisałam w moim pamiętniku... :(

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A torbiel jaka konkretnie - wielkośc, czy lekarz nakreslił charakter?

    Ja dosyć często mam cysty głównie na prawym i nie zawsze one oznaczaja brak owulacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2017, 17:51

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dżoana89 Autorytet
    Postów: 450 115

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podał wielkość, ale nie pamiętam... tak się zestresowałam jak tylko to usłyszałam. Wg niego możliwe, że pęcherzyk nie pękł i nie doszło do owulacji.
    Ale to wszystko jeszcze bedzie obserwowane. teraz najważniejsze jest zmniejszenie poziomu prolaktyny - jest to priorytet. Od dzisiaj biorę tabletki.

    starania od Maja 2016, 28lat,

    "Miłości bez krzyża nie znajdziecie, a krzyża bez miłości nie uniesiecie" JPII
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ