X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde patrzcie jak to jest,my się tak staramy,latamy po lekarzach,badamy się,bierzemy leki i witaminy a nic sie nie udaje,a kiedys to nikt sie nie badal i nie było problemów z płodnością. Co to za czasy nastały.U mnie w rodzinie to co spotkanie rodzinne to sa podteksty,ze kiedy będziemy mieli dziecko,bo to juz 3 lata po ślubie a my nic nie działamy i ze to trzeba wziac sie do roboty. U nas w rodzinie nikt nie wie,ze się staramy i się nam nie udaje,nie chcemy z nikim sie dzielić naszymi problemami i zawsze odpowiadam,ze wszystko w swoim czasie

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak mnie ktos pyta kiedy dziecko to ja odpowiadam "jak Bóg da, to będzie" i tym tekstem zamykam gęby wscipskim denerwującym mnie babiszonom i ogólnie się tym nie przejmuje. Bardziej boli mnie to, ze ja chce a na razie nie wychodzi... a co do ziół ojca sroki to ja je sobie popijam, w zeszłym cyklu nawet systematycznie, ale niestety żadnych efektów pozytywnych,ale również brak skutków ubocznych, Zreszta pisałam wcześniej, na mnie mało co robi wrażenie, mój organizm wszystko przyjmie :)

    Auricomka lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do problemów z płodnością to niestety XXI wiek, zanieczyszczenia środowiska, skażenie żywności, wody, wszechobecne hormony i pestycydy... no cóż, ale niektórym mimo wszystko i tak się udaje, i to od razu niemalże.... nie wiem o co tu chodzi<mysli> ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo osób juz mi mowilo,ze problemy z zajściem w ciążę to w dużym stopniu wina psychiki,ze niby jak bardzo się chce to nie można zajść.Czytalam tez o tym oczywiście w Internecie,ze często jest tak,ze jak kobietom zalezy to sie nie udaje,ale jak sie odpuści to nagle cos zaskakuje i sie udaje.Moze cos w tym jest,ale ja tez juz podczas tych 8msc staran mialam takie 2 cykle ze nie skupialam sie na staraniach,a i tak się nie udalo,wiec chyba nie potwierdza sie ta teoria o psychice

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 kwietnia 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba wszystko zalezy od człwieka, jednemu psychika bedzie utrudniać a innemu pomoże. Według mnie nie ma reguły... ja staram sie wierzyc, że Maluszek jest mi przeznaczony już niedługo i na niego czekam :)i tak od kilkunastu już miesięcy :0

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Chilla Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 wrote:
    Witaj Chilla:)życzę Tobie,abyś szybko została mamusia:) pamiętam jak zaczęliśmy z mężem starania w sierpniu zeszłego roku,a tu juz 8 miesięcy minelo,nie myślałam wtedy,ze starania o dzieciaczka to nie taka łatwa sprawa,bylam pewna ze gora 3 miesiące i sie uda,a tutaj niestety trzeba przejść dluzsza droge:),ale mam nadzieje ze Tobie uda sie bez problemów:)

    Witaj:)

    Ja doskonale liczę się z tym, że może nie być łatwo...
    Jestem po jednym poronieniu, które zdarzyło się w 13 tygodniu ciąży.
    Lekarz, który wykonywał mi łyżeczkowanie, zrobił to bardzo nieudolnie i ginekolog już mnie zdążył uprzedzić, że z tego powodu mogą wystąpić trudności z ponownym zajściem w ciążę... Łykam kwas foliowy od pierwszego dnia cyklu, staram się wysypiać, nie stresować, zadbałam o dietę... I wciąż staram się założyć zbroję sklepaną z cierpliwości, ale cholera jest taka ciężka do uniesienia... :)

    W tym wszystkim na drodze do celu stoi jeszcze praca mojego narzeczonego...
    Jest dostawcą - wyjeżdża z domu około północy, wraca po 12-14h pracy i zasypia na siedząco. Do tego dochodzą częste kontuzje kręgosłupa od noszenia ciężkich skrzynek... Ciężko jest brykać z kaleką. :P

    W tym miesiącu przytulaliśmy się ;) tylko raz - we wtorek.
    Nazajutrz przez cały dzień bolał mnie jajnik, typowo jak na owulację.
    Do tego wystąpił charakterystyczny śluz, dopadło mnie mega niskie ciśnienie...
    I przez to wszystko ten cykl zdaje mi się być bardzo podejrzany, bo ten okres płodny wystąpił ciut za szybko.... A nadmiernie wsłuchiwać się w swój organizm nie chcę, bo zgłupieję.

    Pozostaje mi spróbować zachęcić do przytulanek mojego mężczyznę jeszcze w weekend,
    a potem czekać na 24.04. :) Jeżeli przebrzydła @ nie nadejdzie - 25.04 zrobię test.
    Wtedy już powinien dać wyraźny wynik.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny.dawno tu nie zaglądała. Ale miałam urwanie głowy.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chila ja mam podobnie z mężem.ostatnio nie było go przez 1,5 miesiąca w domu i dea cykle poszły w chole...e.

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odczuwacie po clo jakos specjalnie owulację? Wczoraj troche mnie bolał brzuch jak na @ i przy stawaniu czułam uczucie ciągnięcia . Wykres u mnie póki co to same góry i niziny , śluz tez marny .

    age.png
  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie nowe staraczki:)

    Ciężko mi ostatnio zaglądać na bieżąco. Miałam strasznie dużo pracy. Teraz przez weekend w końcu mogę odpocząć

    Dzoana przykro mi, że w kolejnym cyklu się nie udało ale wiesz już przynajmniej coś więcej po wizycie. A co z tą cysta na jajniku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2017, 08:19

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy mogę dołączyc ?

    Octavia_, Auricomka lubią tę wiadomość

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mozna dolaczyc?

    Octavia_ lubi tę wiadomość

  • Chilla Debiutantka
    Postów: 15 10

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Chila ja mam podobnie z mężem.ostatnio nie było go przez 1,5 miesiąca w domu i dea cykle poszły w chole...e.

    Też Cię to tak frustruje? :P

  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    czy mogę dołączyc ?
    M8isia wrote:
    Hej mozna dolaczyc?
    Jasne zapraszamy :)
    Długo się już staracie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2017, 12:07

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Octavia_ wrote:
    Jasne zapraszamy :)
    Długo się już staracie?


    13 lat u mnie

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Octavia_ Przyjaciółka
    Postów: 86 30

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    13 lat u mnie
    O rany. A jak obecnie się leczysz? Próbowaliście in vitro? Co mówią lekarze?

    ifATp2.png6b9f6f43cb4d3c0d4fc5e412d478e9b0.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Dziewczyny odczuwacie po clo jakos specjalnie owulację? Wczoraj troche mnie bolał brzuch jak na @ i przy stawaniu czułam uczucie ciągnięcia . Wykres u mnie póki co to same góry i niziny , śluz tez marny .


    Welonka ja zawsze czuje spore kłucie z jajnika pzrez trzy dni i potem nagle pzrestaje kłuć ( pewnei jak już jajeczko pęknie) mam też takei ogolne bole podbrzusza i jestem mocno rozemocjonowana;)

    Cześć wszytkim nowym dziewczynom. Ja czekam na @:(

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka ja mam obecnie pierwszy cykl z clo i na razie nie odczuwam jakichkolwiek zmian, choc do owulacji pewnie jeszcze chwila, dziś mam 10dc, w poniedziałek idę na monitoring a testy owu wychodzą jeszcze blado takze mam jeszcze czas ale po cichu licze , ze owu będzie w miarę przyzwoicie o czasie :0

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Raven Autorytet
    Postów: 469 563

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przynosze dobre wieści. Pęcherzyki same pekly. Owulacja była :)

    sylwia1986, Rucola, Auricomka, Octavia_ lubią tę wiadomość

    <3 Zosia
    tt1d7b8c.pngtt1d80fd.jpgcravings-2017-12-30.jpg
    Udało się w 16cs w 2 cyklu z Clo . Starania od sierpnia 2015
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 8 kwietnia 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raven wrote:
    Przynosze dobre wieści. Pęcherzyki same pekly. Owulacja była :)
    Super :)
    To teraz czekamy na dalszy rozwój wydarzeń :)
    Trzymam kciuki !!!

    Raven lubi tę wiadomość

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
‹‹ 55 56 57 58 59 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ