X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek
Odpowiedz

Jest nadzieja dopóki @ nie ma - Pogaduchy Staraczek

Oceń ten wątek:
  • Em11 Autorytet
    Postów: 1004 418

    Wysłany: 6 lipca 2017, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, idę dzisiaj pomóc mojej cioci w szkółce, będę sprzedawać roślinki. Życzę wam miłego dnia.

    Starania od 2016. Laparoskopia w 2018-niedrożne jajowody. Partner nasienie ok. AMH-3,27.
    - 04.09-punkcja
    - 09.09- transfer (mamy jeszcze dwa mrozaczki)
    - 19.09 - beta :(
    - 09.11-II transfer(mamy jeszcze jednego mrozaczku)
    - 16.11. 2018 beta 83, 19.11 beta 407, 26.11 beta 4637
    - 2019 na świat przyszła nasza córka
    - czerwiec 2020 - ciąża pozamaciczna
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 6 lipca 2017, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mnie badanie hsg strasznie przeraza,pytalam swoja gin o te badanie i powiedziała wprost,ze jest nieprzyjemne i wykonywane bez znieczulenia,a często w przypadku niedroznosci bywa bolesne, jej słowa mnie zniechecily i panicznie sie boje

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 6 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martm27 wrote:
    Dziewczyny mnie badanie hsg strasznie przeraza,pytalam swoja gin o te badanie i powiedziała wprost,ze jest nieprzyjemne i wykonywane bez znieczulenia,a często w przypadku niedroznosci bywa bolesne, jej słowa mnie zniechecily i panicznie sie boje

    nie jesteś sama też boje się tego panicznie ,mimo że wiem że będę mieć narkozę ,ale chyba większy strach dotyczy diagnozy tego co usłyszę po.

    age.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2017, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Melduje sie po przerwie:).
    Rucola to przeciwciała przeciwplemnikowe prawda? one podobno moga się wahać tzn nie musza być stałe tzreba kilka razy zbadać. A ciekawostka z mojej dziedziny , że podobno czesto ciało kobiety je wystwarza obronnie jak cos się dzieje w relacji itd. Mi się musza niezle wytwarzać jak się spinam z mezem o tesciową.
    CO do hsg tez planuje i tez się boję.
    Jak mija wam lato?:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 lipca 2017, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo dzięki za info Auricomka :) ale przy moim stężeniu tych przeciwciał to niewielkie wahania nic nie wnoszą :0 ale bede monitorowac :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 6 lipca 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w temacie hsg mam trochę inne obawy ;) Mianowicie finansowe - ile mnie takie badanie będzie kosztowało, jako że chodzę do ginekologa prywatnie.
    Mieszkam w małym mieście i tutaj dostać się na nfz graniczy z cudem.
    A pewnie nawet jak bym teraz do jakiegoś poszła nawet do sąsiedniego miasta, to raczej tak od razu nie zrobi mi tego badania.

    Auricomka lato mija powiedziała bym ...szybko a nawet za szybko ;)
    Nawet nie wiem kiedy ten czerwiec przeleciał.
    Wolne w pracy będę miała może w sierpniu, więc mam nadzieję że skorzystam choć trochę z tego lata..bo uwielbiam słoneczko i wodę :)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 6 lipca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia ja tez chodzę prywatnie do lekarza ,ale na drożność i laparoskopie wysyła mnie do szpitala wiec juz idzie z funduszu .

    age.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 6 lipca 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo jak welonka, hsg miałam w szpitalu w którym pracuje mój ginekolog

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 6 lipca 2017, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia lekarz wypisuje Ci skierowanie do szpitala przyjmują cie na oddział i w ten sposób masz na nfz, jak bylam miała płacić za laparoskopie to nie zgodziłabym sie odrazu bo to koszt 2-3tys.
    W tym cyklu odpuściłam mierzenie temperatury i wiecie co dobrze mi z tym.

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 6 lipca 2017, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny na pewno o to wypytam lekarza przy okazji :)
    Podziwiam was za tą wytrwałość w mierzeniu temperatur! Ja nigdy nie mierzyłam, wtedy to już wogóle cały czas bym tylko wszystko analizowała i zachodziła w głowę pewnie ;)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Martm27 Koleżanka
    Postów: 137 13

    Wysłany: 7 lipca 2017, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie moja gin jest ordynatorem oddzialu i mówi ze na hsg weźmie mnie na nfz,ale niestety bez znieczulenia i to mnie wlasnie najbardziej przeraza.Sylwia ja też nigdy nie potrafiłam skrupulatnie mierzyc temperatur i jakos nie jestem fanka tej metody i w sumie nie wiem czy nie zacząć mierzyć bo ponoc z temp można sporo wyczytac.Dzisiaj dowiedziałam sie,ze moja duzo mlodsza kuzynka jest w ciąży z nowo poznanym chlopakiem,oczywiście zaczęły sie pytania w stylu:a ty kiedy jakiegoś dzidziusia będziesz miec? Kurde ale to przykre ze inni pytają i nie rozumieją ze to nie takie proste:(

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2017, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie mierzenie temperatur po ponad roku spinania się i analizowania stało się rozrywką. Po prostu mierzę żeby wyhaczyć skok poowulacujny, a przed i po owulacji to jak Bóg da :) z praktyki wiem, ze to niewiele wnosi, bo nie raz w 14dpo temp nie spadła a @ przylazła w teminie :) co do hsg to nie pomogę, bo miałam na śpiecha, ale wydaje mi się Martm27 że w porównaniu z porodami które nas czekają to żaden ból ;)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 7 lipca 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wszyscy wokół mają maluszki albo są w ciąży. Przyzwyczajam się powoli. Wierzę, ze wszystkie trudności które musimy pokonać sprawią, ze Macierzyńswto będzie dla nas bardzo wyjątkowe :) Ja w życiu zawsze musiałam ciężko pracować na swoje cele i marzenia... mam nadzieję, ze tym razem też się uda :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 lipca 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia super to urlop przed Tobą. Ja kocham lato, wode słońce i bardzo ubolewam , że w polsce lato trwa tak krótko.
    Która z was teraz testuje?:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 lipca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie znoszę upałów dla mnie wystarczającą pogoda to 25stopni .

    age.png
  • sylwia1986 Autorytet
    Postów: 524 112

    Wysłany: 7 lipca 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka że lato trwa krotko to jaszcze nic, ale żeby pogoda była jak należy !A tu lipiec i takie zimno,wracałam teraz że spotkania z koleżanką to ogrzewanie wlanczalam w aucie;)
    Nie wiem czy ktos jest na etapie testowania :)
    Wiem ze jest nas trochę przed owulacja ;)

    01.2020. Hsg- jajowod prawy ok, lewy niedrożny:/
    Starania od 12.2015,
    plamienia przed okresem
    Hashimoto - Euthyrox 25
    27.12.2017 - ciąża pozamaciczna (laparoskopia )
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 8 lipca 2017, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem przed owulacja:).
    A z latem dokąłdnie. Od dwóch tygodni mam zamiar poleżeć na słońcu tylkko słońca nie ma!Skąd jesteście dziewczyny?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 lipca 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z Rzeszowa i nie bede testowac do września. Owu zapowiada sie na dxis sle przytulaski tylko w gumce:)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 8 lipca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o Rucola a czemu w gumce?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 8 lipca 2017, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    żeby nie drażnić mojego organizmu plemnikami, terapia kondomowa :)

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ