X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Just sex
Odpowiedz

Just sex

Oceń ten wątek:
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre ja też bym próbowała, po zastrzyku masz szansę ;) dziewczyny, wkraczam w stresowy czas u mnie dzisiaj 7dpo a postanowiłam że nie zatestowania przed 11 stycznia o ile pierwsza nie będzie @. Muszę po pracy znaleźć sobie zajęcie :)

  • Iwona27091991 Autorytet
    Postów: 865 475

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI u mnie 4dpo, więc podobnie.
    Ja jakoś nie świruję, chyba już mi się znudziło te testowanie, szukanie objawów.
    Zamiast tego szukam innego lekarza, który spojrzałby na to swoim okiem.

    starania od 09.2017
    03.2018 naturalny cud [*] 8 tydz. pjp
    1 IVF 03.2019 [*] 8 tydz.
    2 IVF 08.2019 beta ;(
    3 IVF 12.2019 brak zarodków
    4 IVF 02.2020 beta ;(
    5 IVF 07.2020 cb
    09.2020 naturalny cud cb
    02.2021 naturalny cud
    relgh371njgbr087.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to poprostu myślenie że do terminu @ jeszcze kilka dni. Co do objawów i wykresu.... Raz miałam 18 dni wyższych temperatur, objawy też oczywiście znalazłam więc teraz jestem ostrożna. Poprostu te czekanie... Ja niby teraz mam nowego lekarza i pierwszy cykl z bromergon, jakiś plan mamy bo i mąż się na badanie nasienia zapisał, i ja jutro zrobię proga i prolaktynę. A w 3 DC prolaktynę sama i wizyta znowu.
    Dzisiaj chyba na basen lub łyżwy skoczę po pracy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się ku temu skłaniam. Kurcze zawsze to kilka cykli szans więcej.
    Ale boję się,że poronie, albo co gorzej - nie utrzymam ciąży później...

    Jakaś masakra.
    Mam tak sprzeczne emocje.. W dodatku mam dwie opinie skrajne lekarzy. Oczywiście trzymam się tej co mi bardziej odpowiada emocjonalnie hehe
    A to co usłyszę we wtorek to dopiero mnie przekona na jedną lub drugą stronę ostatecznie..

    I wkurwia mnie to - decyzja należy do Pani.

    :)



  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skrajne opinie lekarzy denerwują, a teraz mam jeszcze skrajne wyniki badań. Wczoraj odebraliśmy wyniki pierwszego badania nasienia z kliniki - i zaskoczenie.
    Poprzednio robiliśmy trzy badania w laboratorium i wyniki były w miarę OK. To u mnie prolaktyna za wysoka.
    A teraz badanie w klinice i morfologia 1%, ruch postępowy też za słaby, za duża lepkość spermy.
    I oczywiście skierowanie na poszerzone badania nasienia: HBA, MAR, chromatyna, potem powtórzenie. Mój M nieco przerażony perspektywą kolejnych kilku badań z kubeczkiem.

    Wróbel, jak u Ciebie wyszło z wynikami badań po stosunku przerywanym?
    Wyniki wyszły normalnie czy zaburzone?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K

    Słyszałam, że badania nasienia wychodzą inne w zwykłych laboratoriach, a w tych specjalizujących się inne. Nie wiem od czego to zależy, czy technik badania, ale mi lekarz też mówił, żeby badać tylko w rekomendowanych miejscach.

    A z drugiej strony to może coś się zmieniło w jego organiźmie.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi z kolei ostatnio lekarz powiedział że badanie nasienia powinno się zrobić raz i ponownie za 3 tygodnie i wtedy można ocenić. Ale te wyniki mogą być różne jak dwóch innych osób. A czas wstrzemięźliwości mieliście ten sam?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski teraz ja szukam porady bo tez mam zadecydowac :D
    Jak to pow doktor: pani decyduje kiedy heh

    A wiec : moje wyniki juz sa ok od parunastu miesiecy...
    Owulacje potwierdzone to monitoringiem to badaniami progestertonu itp ...

    Meza wyniki byly nie za ciekawe teraz jest na witaminach w lutym ma powtorzyc badanie...

    I teraz : czy mam czekac zna badaniem droznosci jajowodow?
    W sensie zobaczyc jakie wyjda powtorne wyniki meza jesli dalej wyjda zle to wtedy zajac sie nim u porzadnego androloga itp a mnie zostawic czy mimo to robic ta droznosv?
    Moj gin stwierdzil ze moze mi ja zrobic juz ja sie zastanawiam czy jest sens
    W sumie to badanie u niego 600 zl wiec dlatego sie zastanawiam czy sie wstrzymac nie wiem msc dwa max 3 czy co...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zanetka

    trudna decyzja.
    Jeden raz badałaś męża?

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po błędach w pierwszych badaniach teraz okres wstrzemięźliwości utrzymujemy taki sam: 3 dni, właśnie żeby wyniki były porównywalne.
    Więc albo normalne laboratoria robią beznadziejnie te badania (czyli nie powinni ich robić), albo nie wiem - kliniki niepłodności je zaniżają.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My teraz mamy tydzień wytrzymać bo powiedział że optymalny czas a poprzedni kazał 3 dni...
    Żanetka trudny wybór...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 13:13

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja twierdze ze kazdy wynik nasienia bd sie roznil...
    Jedne troche a drugie mocniej...
    A tym bardziej jak jedne badanie w jednym labo drugie w drugim...
    Po 2 plemniki sie wymieniaja i wyniki moga byc rozne. Duzo czynnikow na to wplywa...

    Zanetka
    Musisz sama zdecydowac.
    Faszeruj swojego suplementami to troche pomaga.
    A wyniki masz jedne czy kilka wynikow??

    Sam androloga nam powoedzial ze 1 wynik to żaden wyniki. Trzeba miec porownanie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90 wrote:
    My teraz mamy tydzień wytrzymać bo powiedział że optymalny czas a poprzedni kazał 3 dni...
    Żanetka trudny wybór...
    Szczerze piwrwsze mielismy 7 dni przerwy a androlog kazal 3 dni...
    Bo to bardziej wiarygodne przynajmniej w naszym przypadku.

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te okresy abstynencji seksualnej podawane są różnie, ale najczęściej to 3 dni i aja tego się teraz trzymam, zwłaszcza że ważne jest, aby przy każdym badaniu była TAKA SAMA przerwa.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masakra, już nie wiadomo kogo słuchać... Ja jeszcze mam nadzieję że nas to ominie.... Chociaż szansę marne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba słuchać lekarza, który zleca badania i będzie je interpretował :>

    Wg mnie jeden chuj z nimi :)
    Dziś ma dobre za tydzień złe..
    Nie ogarniecie.

    Żanetka
    Jaki to rodzaj tej drożności? Duża ingerencja w organizm, jakieś ryzyko czegokolwiek? Czy tylko kasa i nieprzyjemnie?

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was brała nasienie do badania po stosunku przerywanym? Można tak w końcu czy nie można? Czy wyniki wychodzą miarodajne czy tak jak po seksie oralnym - gdzie wychodzą bardziej wyniki śliny niż spermy. :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K

    Ale po co to robić?
    Ja możesz uprawiać seks przed badaniem to masz do tego specjalne prezerwatywy, nie musisz przerywać.

  • Iza-K Autorytet
    Postów: 415 135

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te prezerwatywy to jeszcze mało która klinika proponuje i robi z nich badania. U nas nie było w ogóle takiej możliwości.

    Co do seksu to zresztą też miałabym opory, ale rozważam w razie kłopotów z wytryskiem. Bo pokój zwierzeń w klinice ma jakieś 2 x 1 metr, z jednej strony okienko z laborantką, z drugiej niewielka poczekalnia z ludźmi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 13:47

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza-K

    Myślę, że Ty za mocno się wczuwasz w rolę :)

    Ja myślę,że mój mąż pójdzie odda nasienie i tyle...
    Jak nie da rady, to będzie ćwiczył, aż mu się uda..

    Raczej jak mnie poprosi o pomoc, to pojadę z nim i mu zatańczę :P i najwyżej ręką pomogę. Wydaje mi się, że to powinno w odpowiednim zbliżeniu zadziałać jak stosunek.

    Jakie macie laski plany na wikend? :) Może w końcu narty zorganizuje..

‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ