X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Just sex
Odpowiedz

Just sex

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no dom stoi ten co mieszkamy, trzeba podbitkę zrobić tylko :)

    Zaliczki nie było. materiał leży i czeka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 09:41

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa myślałam że się budowaliście :) Mój teraz podbitkę u rodziców robił w wolnym czasie bo mała rewolucja była, docieplanie domu, elewacja + podbitka.

    Nefre gdyby się okazało że blisko to czemu nie, podesłałabym go a my na plotki haha ale oni też już roboty mają poumawiane do końca przyszłego roku :( Ludzie chyba budują się na potęgę w naszych rejonach :)

    Ja szukam jak najlepszego projektu i zdecydować się nie mogę... Miały być sypialnie dla dzieci (2) + nasz na poddaszu a jak narazie ani jednego dziecka nie ma... A na parterze tylko gabinet i salon. Ogólnie wolałabym sam parter ale działka nie jest zbyt duża a wolę zostawić sporo miejsca na podwórku, a i budynek gospodarczy musi się dla męża jeszcze zmieścić :) Wiec zdecydowaliśmy się na parter + poddasze użytkowe tylko zawsze coś nie odpowiada a wiadomo że buduje się człowiek na całe życie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi90

    Jak wybudujesz i zamieszkasz, to i tak stwierdzisz, że gdzieś jest błąd.
    Ja pracuje w budownictwie i u nas się mówi, że pierwszy dom buduje się na straty :) Dopiero drugi dom jest na całe życie :D

    Ja mieszkam w domu rodzinnym. Moi rodzice go podwyższali, jest mega duży bo ma prawie może 180 m, dwie kondygnacje po 90 m,strych nad całym domem i piwnica pod 3/4....
    No ale ciągle coś trzeba remontować jak w nowym :)

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tymczasowo mieszkamy u moich rodziców, też duży dom podobnie jak u Ciebie, i wiem że tak jest bo i rodzice by inaczej budowali, brat się pobudował i też jest to samo... :) Ale nie wyobrażam sobie mieszkać z nimi cały czas. Już zaczyna mnie mama denerwować bo wchodzi do nas i sprząta, stała butelka po winie to wyrzuciła, i zwróciłabym jej uwagę, nie raz zwracałam ale zaraz będzie obraza więc nie raz lepiej przemilczeć :)
    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zefirantach-2-g2-mcab21af2aaac6 jesteśmy zdecydowani już na 95% na ten ale jeszcze minimalne wahania są :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez mieszkamy u tesciow mamy osobne pietro a powiem wam.tylko tyle ze tyle hajsu co wladowalismy juz w to zeby sobie to odremontowac to tego dokladanie kasy na ogolne remonty tylu ocieplenia jakies schody itp to powiem Wam tylko tyle ze jak to przeliczy a i tak jeszcze drugie tyle przed nami to spokojnie bysmy za to fajne mieszkanko kupili haha

    Remonty to studnia bez dna chyba gorsze niz stawianie od podstaw jeszcze dawniej budownictwo.bylo jakie bylo chcac teraz to wszystko poprawiac zeby bylo tak jak ma byv to jest jakas masakra;)

    Zrobolismy osobna lazienke kuchnie sypialnie przed nami salon do tego za niedlugo podloga do wymiany bo marza nam sir inne panele plus schody ogolnie domowe bo te nam sie nie podobaja bo sa no staromodne mi.sie marza takie podswietlane itp heh

    No studnia bez dna;)

    No ale zdecydowalismy sie na takie cos wiec teraz juz nie ma sie co wycofac zreszta zawsze gadalismy ze dziecku napewno bedzie lepiej w domu itp
    ( no z tym dzieckiem nam cos nie wychodzi:)

    A gdzie tu jeszcze zycie codzienne
    Nie mowiac ile hajsu mi idzie na lekarzy wizyty badania itp ;)

    Wiec salon narazie czeka zreszta on jest mega duzy zawsze sie nam marzylo postawic scianke dzialowa zeby zrobic kacik dla dziecka a reszta to salon no wiec moze marzenie sie jeszcze spelni wiec czekamy heh

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi

    Całkiem fajny projekt
    - do kotłowni przez garaż
    - garaż na dwa auta
    - pralnia, miejsce nad garażem na wieszanie prania + graty :)
    - spiżarnia
    - garderoba..

    Otwarta kuchnia to kwestia przekonań. Ale ogólnie nie ma do czego się przyczepić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam dom dosyć wyprowadzony. Łazienki, kuchnia ok.
    Okna PCv, podłogi..
    Robiliśmy remont w sumie 2 pokojów generalny, a tak odświeżanie głównie.
    No i garaż - modernizowaliśmy stodołę :) wstawialiśmy bramy i takie tam..
    Taras stawialiśmy jeszcze.

    No a tak to podbitka jest do zrobienia, blacha do pomalowania, bo już zeszła warstwa..dom do otynkowania - to z grubych rzeczy. Ale w środku okej. Tylko odświeżać - malować.
    Za pare lat pewnie łazienka na parterze też lifting będzie potrzebowała. Jest wszystko sprawne, ale średnio już ładne ;) Tylko ja wole jechac na wakacje niż wymieniać dobre na dobre..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 10:29

  • Iwona27091991 Autorytet
    Postów: 865 475

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Konieczynka

    To dzień do dupy jednym słowem.

    Może faktycznie sobie chwile odpocznij. Może jesteś za bardzo spiętą? A on robił to co zwykle sprawia CI przyjemność i nie pykło, czy leniwie?

    Ja wczoraj na odstresowanie poszłam za Twoim przykładem i obudziłam męża, wszystko super, ale mam po raz drugi krwawienia..Taki śluz wyprodukowany od razu z krwią - żadne otarcia i inne mechaniczne urazy..
    Krwawy śluz.
    Nefre to chyba nie wróży nic dobrego.
    Ogólnie mam taką krew ze śluzem podczas owulacji, ostatnio za każdym razem i nie wiem czy to normalne.
    Nie plamię przed @ bo biorę dupka ale bez niego pewnie byłoby źle.
    Musisz to koniecznie ogarnąć, u mnie wyszła endometrioza I stopnia. Tylko tyle albo aż tyle.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 10:31

    starania od 09.2017
    03.2018 naturalny cud [*] 8 tydz. pjp
    1 IVF 03.2019 [*] 8 tydz.
    2 IVF 08.2019 beta ;(
    3 IVF 12.2019 brak zarodków
    4 IVF 02.2020 beta ;(
    5 IVF 07.2020 cb
    09.2020 naturalny cud cb
    02.2021 naturalny cud
    relgh371njgbr087.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona

    Endomeriozy boję się najbardziej.. Ale to może być wszystko.

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedyne co byśmy zmieniali to zamiast tych okien narożnych półokrągłych to kwadratowe i tutaj co wykusz nie robiłabym całych+wyjście na taras tylko połówki i ogólnie zmniejszyła taras ale to już detale. Rozmawialiśmy wstępnie z projektantem żeby nam dach zrobił prosty - bo ten jest przystosowany pod dachówkę a my raczej zdecydowalibyśmy się na blachodachówkę i łatwiej by było bez tych zaokrąglonych wykończeń na dachu :) A garaż na dwa auta bo my wygodni i czy zima czy deszcz brama na pilot + drzwi go garażu i nie trzeba marznąć ani moknąć hehe Wodę, kanalizację + prąd udało nam się już podłączyć ale utknęłam w projekcie hehehe
    Brzydka pogoda u mnie dzisiaj i nie chce się pracować :/

  • Iwona27091991 Autorytet
    Postów: 865 475

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Iwona

    Endomeriozy boję się najbardziej.. Ale to może być wszystko.
    Kochana, nie możesz się tego bać. Musisz to potwierdzić albo wykluczyć.
    A nuż może to główna przyczyna niepowodzeń.

    starania od 09.2017
    03.2018 naturalny cud [*] 8 tydz. pjp
    1 IVF 03.2019 [*] 8 tydz.
    2 IVF 08.2019 beta ;(
    3 IVF 12.2019 brak zarodków
    4 IVF 02.2020 beta ;(
    5 IVF 07.2020 cb
    09.2020 naturalny cud cb
    02.2021 naturalny cud
    relgh371njgbr087.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj ogólnie 41 dc i też dalej czekam, wtedy w 15/16dc miałam plamienie jednorazowe, myślałam że owulacyjne i dziwne rzeczy. Ale przejrzałam swoje cykle i w marcu miałam 51 dni w maju 38 w czerwcu 43... Póxniej od leków się ustabilizowało i było 27-28 dni a teraz znowu szopka...
    Dziewczyny my mamy przerąbane jak nie urok to.... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI90

    Ja patrzyłam głównie na układ pomeiszczeń. Okna prostokątne, dach zwykły - bez łuków i tarasy - prostopadłe 0 to na pewno.
    I zrezygnowałabym z balkonu jeszcze.
    I tak nie będziesz korzystać. A to miejsce zawsze w którym coś zacieka albo przemarza. Naprawdę trudno dobrze go wykonać. Ja mam akurat balkon nad werandą i nic się nie dzieje, ale 90 % ludzi ma problemy z balkonami.
    U mnie balkon służy tylko do wieszania prania. Jak myślisz ze z sypialni będziesz wychodziła i tam kawe piła - to e-e. Raczej nie.
    Lepiej duże okno wstawić i taką barierkę zaraz za - taki portfenet.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona

    a co dalej z taką endometrioza? Jak to leczysz?
    Jakei są rokowania do ciąży?

  • Iwona27091991 Autorytet
    Postów: 865 475

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nefre_ ms wrote:
    Iwona

    a co dalej z taką endometrioza? Jak to leczysz?
    Jakei są rokowania do ciąży?

    Ja miałam niby małe ogniska w zatoce douglasa. Skoagulowali mi je od razu podczas zabiegu i na tą chwilę nie mam nic. To chyba najlepsza sytuacja.
    Lekarz kazał nam się starać od razu i dał nam na to 3 miesiące.
    Mało czasu bo jest ryzyko ona się odnowi. Kazał wrócić po tym czasie.

    Naczytałam się dużo o tym że może być nawet IV stopnia.
    Może zająć kilka narządów i być tak rozprzestrzeniona że nie ma mowy o koagulacji.
    Wtedy jest też kilka sposobów leczenia, ale chyba większość zawiesza starania na jakiś czas.

    Cieszę się że wykryli i usunęli mi to na tak wczesnym etapie.
    Dlatego namawiam Was na zdiagnozowanie tego.

    starania od 09.2017
    03.2018 naturalny cud [*] 8 tydz. pjp
    1 IVF 03.2019 [*] 8 tydz.
    2 IVF 08.2019 beta ;(
    3 IVF 12.2019 brak zarodków
    4 IVF 02.2020 beta ;(
    5 IVF 07.2020 cb
    09.2020 naturalny cud cb
    02.2021 naturalny cud
    relgh371njgbr087.png
  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U rodziców w domu jest balkon nad pokojem i też mieli z nim problem. Zależało mi na 1 balkonie b np. latem zawsze można by było wyrzucić pościel żeby się wietrzyła i tylko i wyłącznie taki byłby jego cel hehe

    Ja jednak wybiorę się do tego gina może jak mnie uspokoi to i @ przyjdzie... Dziwna akcja bo mam taką miękką (?) szyjkę macicy że nawet nie można wyczaić czy otwarta czy zamknięta czy co innego tam jeszcze :P z tym że zrobiłybyście w takiej sytuacji jakieś badanie?
    Bo mogę jechać dzisiaj po pracy bez badań, lub zapisać się na piątek i zrobić nie wiem co... prolaktynę, progesteron? Żeby był pełen obraz oprócz usg...

  • Iwona27091991 Autorytet
    Postów: 865 475

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ABI a co badałaś w ostatnim czasie?

    starania od 09.2017
    03.2018 naturalny cud [*] 8 tydz. pjp
    1 IVF 03.2019 [*] 8 tydz.
    2 IVF 08.2019 beta ;(
    3 IVF 12.2019 brak zarodków
    4 IVF 02.2020 beta ;(
    5 IVF 07.2020 cb
    09.2020 naturalny cud cb
    02.2021 naturalny cud
    relgh371njgbr087.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona

    No tak szybka diagnoza. to większe powodzenia.

    ABI

    Jak zrobisz sobie samą balustradę to otwierasz okno i wywalasz na nią pościel.
    Nie masz wtedy balkonu, tylko barierkę.

    Ale każdy buduje dom pod siebie :) Więć jak chcesz balkon to zrób :) Ja tylko mam zboczenie zawodowe i wiem, że to gówniany problem :)

  • ABI90 Autorytet
    Postów: 4512 1455

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/wykres.html?nick=b
    14dc test owulacyjny dodatni, spadek temperatury, 16dc plamienie i temperatura rośnie, od 18 - 28 dc brałam duphaston, więc teoretycznie @ powinna nadejść, ale jak widać nie nadchodzi... Dziwne że tydzień po odstawieniu duphastonu temperatura była nadal w górze, testy sikane białe, więc przestałam dalej mierzyć temperaturę... I stad moje rozważania teraz...
    A ogólnie brałam wszystko to co kazał do tej pory :actifolin x 1, metformax 3x500 jednorazowo, solderol 2x1000, mamaDHA, To był pierwszy cykl kiedy sobie dodałam Castagnus i myślę ze może tutaj coś się zadziało lub druga opcja ostatnio nie piłam miositogynu i może też tutaj coś się pochrzaniło.
    Więc z jednej strony rozum mówi poczekaj aż @ przyjdzie a z drugiej idź i sprawdź co się dzieje. Na pewno kwestia tego że miałam zacząć stymulację a nie mogę przez brak @....

    Nefre co do balkonu to trzeba będzie przemyśleć sprawę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2018, 11:07

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona

    a na usg miałaś cos widoczne? Cokolwie zwiazane z endo?

‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ