X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ciekawa jestem kiedy ja dostanę, mam co jakiś czas moje napady przedokresowe na slodkie, mdlosci i bol brzucha. Juz kilka razy myslalam "nadchodzi!" i nic ;p

    Farmaceutka a mialas skoki bez owu? Ja dzis mialam jakis spory jak na mnie ;p i sie zdziwilam. Moze cos sie zadzialo i okres zawita, szczerze mecze sie bez niego.
    Cos tam bylo, ale nie bylo sluzu i owulak tez byl negatywny.

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja sluz mam... Ale skok byl jednodniowy. Chyba nie doczekam sie okresu ;p

    A juz dzis odlozylam worek ciuszkow bo jestesmy na 62 ale tez szybko zejdziemy z tego ;p moj rosnie jak na drozdzach.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli. Witaj i powodzenia. Ja dostałam @ 7 miesięcy po porodzie, 1 miesiąc po rozszerzeniu diety.
    Jeżeli znajomej zanika pokarm w 7 miesiącu, to prawdopodobnie zrobiła coś, aby tak się stało. Wiele kobiet nie wie, że powodem tego mogą być smoczki, butelki, nie karmienie na żądanie, zbyt szybkie wprowadzanie pokarmów stałych czy nie KP przed stałym posiłkiem. Tych powodów jest więcej. Jeżeli będziesz na nie zwracała uwagę to na pewno pokarm Ci nie zaniknie, a dziecko nie powinno się odstawić przed 1-1,5 roku.

    Magdulina. To, że wciąż boli Cię prawy jajnik wcale nie oznacza, że z niego jest owulacja. Bóle nie świadczą o owu.

    Seli, Magduullina, smeg lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mam nadzieje, ze nie popelnie bledu... ;p

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Seli. Witaj i powodzenia. Ja dostałam @ 7 miesięcy po porodzie, 1 miesiąc po rozszerzeniu diety.
    Jeżeli znajomej zanika pokarm w 7 miesiącu, to prawdopodobnie zrobiła coś, aby tak się stało. Wiele kobiet nie wie, że powodem tego mogą być smoczki, butelki, nie karmienie na żądanie, zbyt szybkie wprowadzanie pokarmów stałych czy nie KP przed stałym posiłkiem. Tych powodów jest więcej. Jeżeli będziesz na nie zwracała uwagę to na pewno pokarm Ci nie zaniknie, a dziecko nie powinno się odstawić przed 1-1,5 roku.

    Magdulina. To, że wciąż boli Cię prawy jajnik wcale nie oznacza, że z niego jest owulacja. Bóle nie świadczą o owu.
    Co masz na myśli kochana? Dla mnie ten bol jest pidejrzany bo i lewy kluje ... Mam nadzieję że na wizycie wszystko się wyjaśni... mialam kupic testy owu ale zapomniałam , jutro mam nadzieję że dojda te zamówione...

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym ile trwa karmienie to też chyba zależy od dziecka.
    U nas wyraźnie zaczęła jeść mniej jak miała 9 mcy. Doszło do 6 karmień na dobę, w tym 3 w dzień 3 w nocy. Potem zrezygnowała z dojadania po obiedzie. I te 5 karmień mi zostało do końca, aż przestało lecieć.

    Co ciekawe, na razie się nie domaga cyca, a to już 2,5 doby bez. Wczoraj nawet butli w ciągu dnia nie dostała, tylko przed spaniem i 2 w nocy.

    No i nie ma co panikować z tymi butlami i smoczkami. Ja na początku nie chciałam dawać jej smoczka, ale pokonało mnie jak miała jakieś 2-2,5 mca kilka razy dziennie karmienie 50 min, z czego jadła pierwsze 3 może 5 a resztę tylko ssała!

    Magduullina, Magduullina lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój za nic nie chce smoka... A też ma często tak, że lubi sobie tylko ssać :P A ostatnie dwa dni ma takie, że co go mąż weźmie ode mnie, nakarmionego - sam puszcza cyca, to ten dalej go szuka, zaczyna się denerwować i wraca do mnie, dziumknie i dalej nic... chce być przy mnie :P

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 27 stycznia 2019, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwilą naciskam pierś i... COŚ LECI!!! Nie jakieś fontanny ale zawsze. Z prawej normalne mleko, z lewej siara - od jakiegoś czasu karmiłam tylko z prawej. Najgorsze ze się już tego nabiału nawp*** i teraz muszę kilka dni odczekać żeby się wypłukało.

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Az kilka dni?

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6176

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Na wizycie tydzien temu gin mowil, ze powoli ednometrium pracuje, jajnik juz szalal 4 tygodnie po porodzie, oby sie nie przepracowal bo mam jeden :)
    Mag a jakie testy zamawiasz? Urzywalam kiedys facelle z rosmana, ale drogie ;p mnie organizm oszukiwal i mialam przymiarki do owulacji po 3 razy w cyklu...

    A jesteś tylko na kp i karmisz min.8 razy na dobę? U mnie tak jest i jak byłam na wizycie u gin w połowie grudnia, to powiedział, że wszystko mam uśpione i za szybko nie wrócę do płodności. Tak więc niepłodność laktacyjna u mnie działa. Ale są kobiety, u których wraca szybko mimo wyłącznego kp. Skoro Twoje endo i jajniki już ruszyły, to coś jest na rzeczy :) A w ogóle zamierzasz już tak szybko się starać o kolejne?

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko... jak wy (robilyscie) testy owu ? Raz dziennie czy 2?

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    A jesteś tylko na kp i karmisz min.8 razy na dobę? U mnie tak jest i jak byłam na wizycie u gin w połowie grudnia, to powiedział, że wszystko mam uśpione i za szybko nie wrócę do płodności. Tak więc niepłodność laktacyjna u mnie działa. Ale są kobiety, u których wraca szybko mimo wyłącznego kp. Skoro Twoje endo i jajniki już ruszyły, to coś jest na rzeczy :) A w ogóle zamierzasz już tak szybko się starać o kolejne?

    Starania mamy w planach tak zacząć od września/październik ;)
    Gin powiedział, że ruszyły ale jeszcze nie prędko.
    Szczerze nie licze ile karmie, ale tylko pierś. Mój maly je na dzien co 30-60 min po ok 10-15 min, czasem przerwa jeat 2h, w nocy tak co 2-3h na kwadrans sie wybudza do jedzenia ;)

    My sniadanko i ruszamy na spacer, drobne zakupy spozywcze ;) w planach mam dwa ciasta ;p

    Magduullina, smeg lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Dziewczyny mam pytanko... jak wy (robilyscie) testy owu ? Raz dziennie czy 2?

    Czasem dwa, ale jak jeden to kolo 17-18 :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magduullina wrote:
    Dziewczyny mam pytanko... jak wy (robilyscie) testy owu ? Raz dziennie czy 2?

    Czasem dwa, ale jak jeden to kolo 17-18 :)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Czasem dwa, ale jak jeden to kolo 17-18 :)
    Dzieki będzie trzeba się spiac heh ... zobaczymy co z tego będzie. Z drugim synem testy pomogly chociaż jakos mi sie dziwnie wydaje że znowu wrocily bezowul... zobaczymy zobaczymy tez się wszystko wyyjasni w pt na wizycie.

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do piątku niedaleko ;)

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak niedaleko .... zleci a.zwłaszcza ze ten tydzień co dziennie cos i przedszkole sie zaczelo po feriach... ;) dziś młodego nie dawalam bo jutro mamy szczepienie jeden i drugi jak będzie wszystko ok to od środy pójdzie ...

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Az kilka dni?

    podobno 2 tygodnie może się to utrzymywać we krwi :/ a ona ma silną reakcję na mleko. po jednej łyżeczce jogurtu zjedzonej przez ze mnie, mieliśmy nockę bujania. najgorsze, że żadne kropelki wtedy nie działają, co najwyżej Viburcol.

    Mam jeszcze taką hipotezę, że może mi się skład mleka już tak zmienił, że ona nie chciała tego ciągnąć... No nic, pozostaje przeczekać. Myślę, że w środę spróbujemy się pokarmić na noc.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, to dlugo. Ja w sumie tylko na nabiale lece. Jogurty, smoothie na mleku, serki. Szybko sie je i pod reka ;p kanapki srednio lubie, nic innego nie robie, wygodnie. Sama jako dorosla mialam dluuugo skaze bialkowa. Ale mimo to i tak zarlam duze ilosci jogurtow i zniknelo. A byl moment, ze wygladalam laciata jak krowa, tak mnie wysypywalo...

    Magduullina lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysypką to bym się nie przejmowała ale ma kolki straszne

    Magduullina lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 100 101 102 103 104 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ