X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Witaj w klubie, ja też nie rozumiem co się dzieje...testów owulacyjnych co prawda nie robiłam codziennie, ale te co robiłam pokazywały tylko słabą drugą kreskę. Za to tydzień temu kilka dni miałam płodny śluz, pobolewały jajniki a potem nic, cisza...temperatura stoi w miejscu. Chyba też muszę się umówić do gin i podejerzeć co tam się dzieje ;)
    Może coś powoli rusza:) kazda zmiana śluzu moze zwiastowac powrot plodnosci;)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 30 kwietnia 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A z testami owu to jest armagedon, przynajmniej u mnie. Najpierw cienie, pozniej cos ciemnialy , teraz znow cienie...
    A jesli chodzi o pozytywne owulaki, to kolezanka miala przez 20dni pozytywy i pozniej dostala @:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 1 maja 2018, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinams. Witaj i życzę, aby @ przyszła szybciej niż się spodziewasz :)

    Rosax. Pierwszy pozytywny test owulacyjny się liczy tj. owu powinna być w ciągu 24-36h od pierwszego, bez względu na to ile było pozytywów. Mi przed ciążą zawsze wychodziły przez dwa dni pozytywy.
    Przy KP jednak do owu może nie dojść, bo testy pokazują tylko, że organizm się szykuje, a czy będzie to tego nikt nie wie.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 1 maja 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja byłam wczoraj u gin i u mnie jeszcze wszystko w zimowym śnie. Endo cienkie jak papier takze trzeba czekac :/

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 1 maja 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę ciekawe jak to u mnie będzie . Muszę do gina się wybrać bo jeszcze nie byłam na kontroli po porodzie

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 2 maja 2018, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie macie, że wiecie. W UK nie ma czegoś takiego jak gin i nikt mi tego nie sprawdzi ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 3 maja 2018, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Ja byłam wczoraj u gin i u mnie jeszcze wszystko w zimowym śnie. Endo cienkie jak papier takze trzeba czekac :/

    Podejrzewam, że u mnie będzie podobnie. No cóż, nic nam nie pozostaje tylko czekać ;) odłożyłam termometr i testy owu na bok, i tak nic to nie wnosiło...no i zaczynam się rozglądać za żłobkiem dla synka, do września czas szybko zleci. A jeśli po drodze uda się zajść w drugą ciążę to super :) w sumie zawsze chciałam urodzić dziecko wiosną, może z drugim tak się uda :)

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 3 maja 2018, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. wrote:
    Podejrzewam, że u mnie będzie podobnie. No cóż, nic nam nie pozostaje tylko czekać ;) odłożyłam termometr i testy owu na bok, i tak nic to nie wnosiło...no i zaczynam się rozglądać za żłobkiem dla synka, do września czas szybko zleci. A jeśli po drodze uda się zajść w drugą ciążę to super :) w sumie zawsze chciałam urodzić dziecko wiosną, może z drugim tak się uda :)
    Ja tez teraz nic nie monitoruję:) uda się albo nie uda:) musialam troche powietrza upuscic, bo juz mialam troche za duze cisnienie :)

    karolinams lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 4 maja 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka - dokładnie moze lepiej wyluzować i wtedy samo zaskoczy. Ja wybiorę sie na kontrole do gina i wtedy jak dostane zielone światło to też pójdziemy na całosć ale bez termometrów i paskow , do marca 2019 mam nadzieje ze sie uda zaskoczyc

    farmaceutka = tak mysle że lepiej na luzaka do tematu podejsc. Podpowiedz ile twoje maleństwo ma teraz miesięcy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2018, 21:54

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 5 maja 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams wrote:
    mamakropka - dokładnie moze lepiej wyluzować i wtedy samo zaskoczy. Ja wybiorę sie na kontrole do gina i wtedy jak dostane zielone światło to też pójdziemy na całosć ale bez termometrów i paskow , do marca 2019 mam nadzieje ze sie uda zaskoczyc

    farmaceutka = tak mysle że lepiej na luzaka do tematu podejsc. Podpowiedz ile twoje maleństwo ma teraz miesięcy?
    7,5miesiaca:) 18maja skonczy 8miesiecy:) ale ona uznaje tylko cyca, inne jedzenie to tylko na sprobowanie:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 5 maja 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka - :) pokochała mamusi cycusie :)
    kiedy dostałaś @? Ja przy poprzednim karmieniu dopiero jak odstawiłam syna i to dopiero jak dostałam luteine na wywołanie obawiam się że teraz będzie podobnie . Chciałabym za 6 m-cy już intensywnie się starać o kolejnego szkraba

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 5 maja 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams wrote:
    farmaceutka - :) pokochała mamusi cycusie :)
    kiedy dostałaś @? Ja przy poprzednim karmieniu dopiero jak odstawiłam syna i to dopiero jak dostałam luteine na wywołanie obawiam się że teraz będzie podobnie . Chciałabym za 6 m-cy już intensywnie się starać o kolejnego szkraba
    Jak to do mnie to jeszcze nie mam :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 6 maja 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    7,5miesiaca:) 18maja skonczy 8miesiecy:) ale ona uznaje tylko cyca, inne jedzenie to tylko na sprobowanie:)
    Bo dopiero zaczęłaś jej dawać ;) To normalne na początku. Rozbuja się :)

    U mnie po 7 miesiącach negatywnych testów owu, wczoraj w końcu ujrzałam pozytyw :) Cóż za szczęście :) Niestety serduszkowanie się nie powiodło, bo mała się obudziła, także marne szanse na dwie kreski w tym cyklu.

    farmaceutka77, smeg lubią tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 7 maja 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Bo dopiero zaczęłaś jej dawać ;) To normalne na początku. Rozbuja się :)

    U mnie po 7 miesiącach negatywnych testów owu, wczoraj w końcu ujrzałam pozytyw :) Cóż za szczęście :) Niestety serduszkowanie się nie powiodło, bo mała się obudziła, także marne szanse na dwie kreski w tym cyklu.
    Nie ten to nastepny cykl bedzie szczesliwy:) zreszta owu moze byc nawet 3dni pp pozytywie:) wiec korzystaj :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Chciałabym do Was dołączyć :) Oficjalnie zaczynam starania o młodsze rodzeństwo dla mojego synka :) Niby ze względu na pracę najlepiej byłoby poczekać z tym jeszcze ze 3-4 miesiące, ale chrzanić to, dobrego momentu nigdy nie będzie, a ja już nie mogę się powstrzymać :D

    Mam takie pytanie, czy Wasze pierwsze cykle po porodzie też były nieregularne/bezowulacyjne/dziwne? Pierwszy okres dostałam dopiero 14 miesięcy po porodzie i jak dotąd wszystkie były dość długie (38-37 dni) i na moje oko bez owulacji (przed ciążą regularne cykle 27-29 dni). Mój obecny to pierwszy, w którym temperatura zaczyna wyglądać normalnie, ale owulacja, jeżeli była, to w 22dc zamiast jak zwykle w 16/17dc. Cały czas sporo karmię piersią, więc domyślam się, że to może mieć wpływ... Któraś z Was tak miała?

    farmaceutka77, smeg lubią tę wiadomość

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 8 maja 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu wrote:
    Cześć dziewczyny! Chciałabym do Was dołączyć :) Oficjalnie zaczynam starania o młodsze rodzeństwo dla mojego synka :) Niby ze względu na pracę najlepiej byłoby poczekać z tym jeszcze ze 3-4 miesiące, ale chrzanić to, dobrego momentu nigdy nie będzie, a ja już nie mogę się powstrzymać :D

    Mam takie pytanie, czy Wasze pierwsze cykle po porodzie też były nieregularne/bezowulacyjne/dziwne? Pierwszy okres dostałam dopiero 14 miesięcy po porodzie i jak dotąd wszystkie były dość długie (38-37 dni) i na moje oko bez owulacji (przed ciążą regularne cykle 27-29 dni). Mój obecny to pierwszy, w którym temperatura zaczyna wyglądać normalnie, ale owulacja, jeżeli była, to w 22dc zamiast jak zwykle w 16/17dc. Cały czas sporo karmię piersią, więc domyślam się, że to może mieć wpływ... Któraś z Was tak miała?
    Kochana na regulacje cyklu mozesz pic niepokalanka, albo lykac go w postaci tabletek:) pomocna tez moze byc witamina E:)
    Ponoc w ciagu trzech cykli powinny wrocic owulacje:) pierwsze cykle moga być szalone :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 10 maja 2018, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana - masz racje nigdy nie będzie odpowiedniego momentu zawsze coś będzie nie tak . Ja nie pomogę bo zawsze miałam nieregularne cykle i często bezowulacyjne wiec nie pomogę . Niewiem jak to teraz będzie u mnie poki co wybieram się do lekarza na kontrole po porodzie dopiero . :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2018, 16:16

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 10 maja 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kehlana. Witaj. Ja też za bardzo nie pomogę, bo aktualnie mam pierwszy cykl po porodzie. Wygląda na to, że owu była (śluz, testy pozytywne i ból owulacyjny). Dziś 5 dpo, ale zobaczymy jak to będzie dalej wyglądało.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny weźcie też pod uwagę że na początku ciąży mogą was bardzo boleć piersi w czasie karmienia. Mnie teraz właśnie bardzo boli i właściwie już zero przyjemności z karmienia a tylko złość i zniechęcenie. Zaczęłam się zastanawiać nad odstawieniem, tylko że moja córka jest już duża (dziś stuknęło nam 21mc karmienia) więc sobie już poradzi i może pić np krowie mleko. Ale jak wy macie jeszcze takie maluszki i gdyby coś się złego działo z ciążą i trzeba było odstawić malucha...

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 11 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem tego swiadoma;) na grupie : karmienie w ciąży i tandemie dużo o tym jest:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ