X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 12 maja 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sanka wrote:
    Dziewczyny weźcie też pod uwagę że na początku ciąży mogą was bardzo boleć piersi w czasie karmienia. Mnie teraz właśnie bardzo boli i właściwie już zero przyjemności z karmienia a tylko złość i zniechęcenie. Zaczęłam się zastanawiać nad odstawieniem, tylko że moja córka jest już duża (dziś stuknęło nam 21mc karmienia) więc sobie już poradzi i może pić np krowie mleko. Ale jak wy macie jeszcze takie maluszki i gdyby coś się złego działo z ciążą i trzeba było odstawić malucha...

    Masz rację, ja jeszcze poza odstawieniem bałabym się ewentualnych komplikacji ciąży i konieczności leżenia tfu tfu...co nie zmienia faktu, że i tak bardzo chciałabym już być w kolejnej ciąży ;) trzymam kciuki żeby u Ciebie było wszystko w porządku, a 21mc karmienia to i tak super wynik :D

    U mnie niestety nadal bez zmian, miesiączki brak :(

    Annie powodzenia! :)

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Sanka Autorytet
    Postów: 973 1507

    Wysłany: 12 maja 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Ja jestem tego swiadoma;) na grupie : karmienie w ciąży i tandemie dużo o tym jest:)
    Też tam jestem ;) i dziewczyny też często piszą że ok 16-20 tygodnia często zanika pokarm...

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    16udrjjgntojuwbl.png
    7cs - szczęśliwy! 14dpo-202,3 16dpo-607,4
    25.11.2017 - 6tc [*]
    Córeczka - 08.2016
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 12 maja 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ja mam chyba szczęście, bo piersi póki co nie bolą. Mam wrażenie, że bardziej wrażliwe były kiedy miałam okres i wtedy kp bolało. Zresztą u mnie objawów ciążowych zupełnie brak, tak jak poprzednio.
    Powodzenia dziewczyny!!

    Ostatnio tu dobra passa trwała- ja z terminem na grudzień, Sanka na styczeń więc teraz luty do obsadzenia! Annie, może się skusisz :)?

    farmaceutka77, Annie1981 lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 14 maja 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Cześć dziewczyny! Ja mam chyba szczęście, bo piersi póki co nie bolą. Mam wrażenie, że bardziej wrażliwe były kiedy miałam okres i wtedy kp bolało. Zresztą u mnie objawów ciążowych zupełnie brak, tak jak poprzednio.
    Powodzenia dziewczyny!!

    Ostatnio tu dobra passa trwała- ja z terminem na grudzień, Sanka na styczeń więc teraz luty do obsadzenia! Annie, może się skusisz :)?
    Ja bym sie pisala na marzec bo moj małż chcial bobasa z marca tak jak on ;P

    Azzurra lubi tę wiadomość

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • guziczekm Koleżanka
    Postów: 59 29

    Wysłany: 14 maja 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dzieewczyny,
    Jestem 7 miesięcy po porodzie, Karmiłam tylko piersią, teraz od 1,5 miesiąca rozszerzamy dietę. Mała w ogóle nie je w nocy, tylko za dnia 4-5 razy. Byłam dzisiaj u gin i niestety wszystko śpi, endometrium cieniutkie. A marzy nam się mała różnica wieku między bobasami... Jak było u Was? kiedy dostałyście pierwszą miesiączkę po porodzie, gdy karmiłyście?? Wiem, że to indywidualna sprawa, ale szukam pocieszenia, że jednak @ w najbliższym czasie przyjdzie i te moje jajniki ruszą :)

    14.09.2016 r. [*] Aniołek
    15.10.2017 r. Maja
    13.08.2019 r. Zosia
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 17 maja 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Również staram się o rodzeństwo dla mojego maluszka, który jest cycoholikiem i wszelkie próby odstawienia choć częściowo kończą się moja klęska

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2018, 19:21

  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 19 maja 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) Gratuluję dwóch kresek! <3 dołączam do starań, a raczej do oczekiwania na okres i owulację ;) Moja córka skończyła właśnie 8 miesięcy, jest straszną cycoholiczką, a rozszerzanie diety dopiero zaczyna się rozkręcać. Karmię w dzień co 2-3 godziny, w nocy przy dobrych wiatrach zdarzają się przerwy po 4-5 h. Jest bezsmoczkowa, co nie ułatwia sprawy. Bardzo chciałabym już być w kolejnej ciąży, ale jednak priorytetem jest dla mnie kp i nie chcę odstawiać pierwszego dziecka. W wyluzowaniu pomogla mi decyzja o urlopie wychowawczym po skończeniu macierzyńskiego (we wrześniu, z wypoczynkowym może w listopadzie). Będę bez kasy, ale liczę że to nie będzie trwało 3 lata :P ostatnio gin stwierdził, że mam dużo pęcherzyków na jajnikach, tylko prolaktyna blokuje owulację, to dobrze? To znaczy czy to lepsza sytuacja, niż gdyby pęcherzyków w ogóle nie było?

    Domi1234 lubi tę wiadomość

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 20 maja 2018, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Po kilkunastu miesiącach znowu zawitałam na ovufriend. Mam syna zaraz 11mc i zaczynam już z mężem myśleć o kolejnym dzidziusiu. KP, już druga miesiączka za mną. Byłam miesiąc temu u gina, dał zielone światło. Chciałabym zacząć od czerwca, ale nie wiem czy nie lepiej już, bo nie wiem za którym razem się uda. Syna poczęliśmy w 3 cyklu :) jak tam u Was? Raczej nie dam rady nadrobić kilkunastu stron od razu...

    FARMACEUTKA! witaj kochana! Jak córcia się chowa? :) też planujecie kolejne dzieciątko? Buziaki :*

    smeg, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    c55frjjgoufy31i7.png
  • smeg Autorytet
    Postów: 605 810

    Wysłany: 21 maja 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć aaagaaa89 :) jesteśmy z tego samego rocznika ;) na Waszym miejscu zaczęłabym starania już teraz :D może na początku na luzaku, a od czerwca już z dokładniejszą obserwacją cyklu. Też bym chciała wstrzelić się z drugim dzieckiem w dobry moment, bo planujemy w przyszłym roku budowę domu, ale wiadomo jak to jest. Modlę się na razie o ten okres :P

    thgfflw1r5jwwi42.png
    uch5trd871vy6cfm.png
    gg64o7est9yc5xll.png
    Gdańsk, 31 l., kp :)
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 21 maja 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaagaaa89 wrote:
    Cześć Dziewczyny! Po kilkunastu miesiącach znowu zawitałam na ovufriend. Mam syna zaraz 11mc i zaczynam już z mężem myśleć o kolejnym dzidziusiu. KP, już druga miesiączka za mną. Byłam miesiąc temu u gina, dał zielone światło. Chciałabym zacząć od czerwca, ale nie wiem czy nie lepiej już, bo nie wiem za którym razem się uda. Syna poczęliśmy w 3 cyklu :) jak tam u Was? Raczej nie dam rady nadrobić kilkunastu stron od razu...

    FARMACEUTKA! witaj kochana! Jak córcia się chowa? :) też planujecie kolejne dzieciątko? Buziaki :*

    Heeej kochana:* milo Cie znow widziec na placu boju ;)
    A dziekuje moja mala ma już 8 miesięcy, pomalusiu cos tam innego je procz cyca, ale bardzo pomału :D rosnie jak na drozdzach i ciagle mnie zadziwia, bo tydzien temu jeszcze nic nie ruszala a w tym tyg zaczela pelzac i podnosi tylek do raczkowania :o gada jak najeta i ida zeby, takze mamy kombo :D
    Tak chcelibysmy rodzenstwo dla Igi, ale ja chyba z tych co kp blokuje owulacje na cacy:)
    A jak tam synuś?:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 21 maja 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie ma obecnie szans na odstawienie synka, traktuje moje piersi jak swój największy skarb i absolutnie swoją własność. Generalnie mam wrażenie, że nieraz woli mojego męża ode mnie, ale w nocy tylko pierś i tyle - absolutna histeria, gdy to tata próbuje go uspokoić. Mam nadzieję, że uda nam się zajść pomimo to, ale zobaczymy, ile to potrwa...

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 22 maja 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Mój cycoholik tez daje popalić,
    ostanio zrobiłam sobie badania krwi na hormony bo myslalam ze zbyt czeste karmienie ROCZNEGO bobasa może blokować owulkę pomimo pozytywnych testow ... i jakiez było moje zaskoczenie gdy odebrałam wyniki.... prolaktyna na poziomie 15,43 (podobno podczas karmienia może przekraczać kilkukrotnie normy) a progesteron 22

    wizyte u lekarza mam za tydzien a na jutro umowilam sie na rozmowe z polozna zeby przeanalizowac wyniki, mam nadzieje ze jest szansa na zajscie w ciaze bez odstawiania malego :( a jak sie nie uda to niestety czeka mnie 2 lipca powrot do pracy, a tego sobie nie wyobrazaam :(

    Trzymam mocno kciuki za wszystkie karmicielki :D jakos musimy dac rade :)

    smeg lubi tę wiadomość

  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 23 maja 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farmaceutka - synuś dobrze, rośnie jak na drożdżach,w ogóle urodził się z wagą ponad 4kg!

    Mój mały też straszny cycoholik, zwłaszcza w nocy, tak jak u Was dziewczyny! Póki nie dam cyca to wręcz się wydziera na cały blok!
    Jak byłam u gina miesiąc temu to mówił ze płodność wrócila, że endometrium grube ( byłam po owulacji ) i że jestem płodna na 100%. Ale szaleje mi organizm, bo w tym miesiącu już dostałam drugą miesiączkę w odstępie jest 18 dni :/ czyli i tak nie udałoby się w tym cyklu bo pewnie był bezowulacyjny. To moja 3 miesiaczka od porodu. Ktoras z Was tez miala takie wahania?
    Miłego dnia Kochane! :)

    c55frjjgoufy31i7.png
  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 23 maja 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super!:) niech rosnie zdrowiutki:)

    A to na pewno okres, czy moze jakies krwawienie srodcykliczne, czyli czas potencjalnie plodny?:) mierzysz temperature?:)
    Ja tak mialam przed ciaza, jakies plamienia, lekkie krwawienia w srodku cyklu, myslalam ze to @ , a to byl srodek cyklu, a gin mi wtedy dawala duphaston bez od 16dc i sie nim blokowalam, nie ma to jak isc do gina bez usg:) zaczelam mierzyc tempke i wyszlo, ze moj cykl ma 33-35dni i wtedy gdy sa te plamienia to jest srodek cyklu, a pani gin podziękowalam :)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 23 maja 2018, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku jak ja zazdroszczę dziewczyna które mierzą temperaturę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2018, 14:23

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 23 maja 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejsi1988 wrote:
    Jejku jak ja zazdroszczę dziewczyna które mierzą temperaturę
    A co stoi na przeszkodzie, zeby zaczac?:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 23 maja 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na razie nie mierzę. Jedyny cykl który rzetelnie mierzyłam był owocny :D :D :D

    Nigdy nie miałam krwawień w środku cyklu...

    c55frjjgoufy31i7.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 23 maja 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Ostatnio tu dobra passa trwała- ja z terminem na grudzień, Sanka na styczeń więc teraz luty do obsadzenia! Annie, może się skusisz :)?
    Z jednej strony bardzo chętnie, a z drugiej boję się samoodstawienia córci, która ma dopiero 8 miesięcy, więc każdy "stracony" cykl to więcej mleczka dla niej ;)

    Guziczekm. Ja dostałam @ w 7 miesiącu po porodzie, miesiąc po rozszerzeniu diety. Powodzenia :)

    Smeg. Kogo ja tu widzę ;) Fajnie, że się zdecydowaliście :)

    smeg lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 24 maja 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę coś mi obcina wiadomości jak pisze przez telefon

  • kehlana_miyu Autorytet
    Postów: 2757 3712

    Wysłany: 24 maja 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaagaaa89 wrote:
    Farmaceutka - synuś dobrze, rośnie jak na drożdżach,w ogóle urodził się z wagą ponad 4kg!

    Mój mały też straszny cycoholik, zwłaszcza w nocy, tak jak u Was dziewczyny! Póki nie dam cyca to wręcz się wydziera na cały blok!
    Jak byłam u gina miesiąc temu to mówił ze płodność wrócila, że endometrium grube ( byłam po owulacji ) i że jestem płodna na 100%. Ale szaleje mi organizm, bo w tym miesiącu już dostałam drugą miesiączkę w odstępie jest 18 dni :/ czyli i tak nie udałoby się w tym cyklu bo pewnie był bezowulacyjny. To moja 3 miesiaczka od porodu. Ktoras z Was tez miala takie wahania?
    Miłego dnia Kochane! :)

    Ja miałam takie wahania. Pierwsze dwa cykle po ciąży miała strasznie długie, 38-39 dni. W drugim cyklu miałam dwa dni krwawienia w środku cyklu, też myślałam, że to miesiączka się rozkręca. Niemal na 100% były bezowulacyjne - nie miałam monitoringu, ale nie zauważyłam skoku temperatury, a śluz był w cały świat. 3 cykl wreszcie wyglądał w miarę normalnie, teraz jestem w trakcie 4 cyklu po powrocie okresu, zobaczymy, ale mam nadzieję, że zmierza w dobrą stronę.

    961l9vvj59du8plj.png
    961lk6nlda9uyhvb.png
    5tc [*] 04.2015
    10tc [*] 01.2015
‹‹ 14 15 16 17 18 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ