X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne karmienie piersią a kolejna ciąża - starania
Odpowiedz

karmienie piersią a kolejna ciąża - starania

Oceń ten wątek:
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 maja 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejsi1988 wrote:
    Kurczę coś mi obcina wiadomości jak pisze przez telefon
    Obcina z telefonu jak się wstawia emotikony.

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 24 maja 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Z jednej strony bardzo chętnie, a z drugiej boję się samoodstawienia córci, która ma dopiero 8 miesięcy, więc każdy "stracony" cykl to więcej mleczka dla niej ;)

    Guziczekm. Ja dostałam @ w 7 miesiącu po porodzie, miesiąc po rozszerzeniu diety. Powodzenia :)

    Smeg. Kogo ja tu widzę ;) Fajnie, że się zdecydowaliście :)
    Annie, przecież ciąża nie musi oznaczać samoodstawienia. U mnie leci 9 tydzień, córcia kończy dziś rok a ciągnie jak ciągnęła:-) ale wiem, różnie bywa.

    Farmaceutka, to w takim razie życzę Wam tego marca!

    Annie1981, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 24 maja 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo dobrze wiedzieć
    Powiem wam hit. wczoraj umowilam się na czat z położna w ramach pakietu medycznego żeby skonsultować wyniki krwi bo robiłam m.in. prolaktyne która mam na poziomie 15... I pani powiedziała że wszystko jest ok dopóki nie napisałam że karmię piersią na co odp że jak chce być w ciąży to.... Mam przestać karmić dziecko, odczekać jakiś czas i wtedy z pewnością zajde w ciążę...
    Podziekowalam za rozmowę bo co jak co ale tego się nie spodziewałam...

  • Azzurra Autorytet
    Postów: 1116 959

    Wysłany: 24 maja 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejsi1988 wrote:
    Ooo dobrze wiedzieć
    Powiem wam hit. wczoraj umowilam się na czat z położna w ramach pakietu medycznego żeby skonsultować wyniki krwi bo robiłam m.in. prolaktyne która mam na poziomie 15... I pani powiedziała że wszystko jest ok dopóki nie napisałam że karmię piersią na co odp że jak chce być w ciąży to.... Mam przestać karmić dziecko, odczekać jakiś czas i wtedy z pewnością zajde w ciążę...
    Podziekowalam za rozmowę bo co jak co ale tego się nie spodziewałam...
    Faktycznie, położna jak z koziej d. trąbka.
    Akurat dziś mnie naszło na wspomnienia, jak to rok temu od położnych w szpitalu otrzymałam "wsparcie" w karmieniu po CC(oczywiście butla) a kilka dni później od położnej środowiskowej na dzień dobry otrzymałam własnoręcznie przez nią skonstruowana dietę matki karmiącej ( kurczak+marchewka i właściwie niewiele więcej). Oj, musi jeszcze się nasza służba zdrowia wiele wyedukować w tym temacie:/
    Powodzenia dziewczyny!!!

    Annie1981, farmaceutka77 lubią tę wiadomość

    c55f3e3ka2zssd9g.png
    km5szbmhhu8jucb0.png
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 24 maja 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzurra wrote:
    Faktycznie, położna jak z koziej d. trąbka.
    Akurat dziś mnie naszło na wspomnienia, jak to rok temu od położnych w szpitalu otrzymałam "wsparcie" w karmieniu po CC(oczywiście butla) a kilka dni później od położnej środowiskowej na dzień dobry otrzymałam własnoręcznie przez nią skonstruowana dietę matki karmiącej ( kurczak+marchewka i właściwie niewiele więcej). Oj, musi jeszcze się nasza służba zdrowia wiele wyedukować w tym temacie:/
    Powodzenia dziewczyny!!!


    Skąd ja znam pomoc laktacyjna w szpitalu... Totalna porażka...
    No także nie wiem jak dziewczyny zachodza w ciążę karmiąc ... A już chyba w ogóle niepojetne jest to ze karmi się w ciąży.
    Jedno czego jestem pewna to straciłam tylko czas bo widać że niewiele się zmienia w mentalności ludzi

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 maja 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Azzura. Niestety różnie może być, ale dobrze słuchać o takich sytuacjach jak u Ciebie :)

    Kejsi. A mnie ta położna nie zdziwiła. Większość lekarzy i położnych uważa, że trzeba przestać karmić, żeby zajść w kolejną ciaze i nie mają niestety aktualnej wiedzy. Tak samo jak z KP. Wydawałoby się, że to właśnie położna wie o tym najwięcej, ale niestety tak nie jest. One to się chyba tylko znają na odbieraniu porodu i lepiej, żeby nie udawały, że na innych rzeczach też, bo nie raz tylko robią krzywdę kobietom. Nie będę już opowiadać czego ja się nasłuchałam od nich na temat KP.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 25 maja 2018, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kehlana_miyu wrote:
    Ja miałam takie wahania. Pierwsze dwa cykle po ciąży miała strasznie długie, 38-39 dni. W drugim cyklu miałam dwa dni krwawienia w środku cyklu, też myślałam, że to miesiączka się rozkręca. Niemal na 100% były bezowulacyjne - nie miałam monitoringu, ale nie zauważyłam skoku temperatury, a śluz był w cały świat. 3 cykl wreszcie wyglądał w miarę normalnie, teraz jestem w trakcie 4 cyklu po powrocie okresu, zobaczymy, ale mam nadzieję, że zmierza w dobrą stronę.

    Myślę, że masz rację z tymi bezowulacyjnymi, bo nawet mnie jajniki nie bolą jak zawsze.
    Oby to był ten szczęśliwy u Ciebie!!!!!! :) :) :)

    c55frjjgoufy31i7.png
  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 27 maja 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! A ja przychodzę z dobrymi wiadomościami, wczoraj dostałam w końcu miesiączkę, chyba taki prezent na Dzień Matki ;) kto by pomyślał, że będę się z tego cieszyć ;) na razie to w sumie bardziej plamienie niż normalny okres, ale nic, czekam aż się rozkręci. Jak u was wyglądały te pierwsze miesiączki?

    Co do pomocy laktacyjnej w szpitalu ja akurat trafiłam super, na oddziale gdzie rodziłam była cdl i bardzo mi pomogła w tych pierwszych dniach :) szkoda, że nie wszędzie kobiety mogą liczyć na taką pomoc :(

    farmaceutka77, aaagaaa89, smeg lubią tę wiadomość

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • lenka.m Ekspertka
    Postów: 182 191

    Wysłany: 28 maja 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamakropka. super wieści!

    Ja w zeszłym miesiącu miałam przez kilka dni słabe krwawienie, a po 25 dniach przyszła mi teraz konkretna miesiączka. Wiem, że cykle mogą być bezowulacyjne - rozważam zainwestowanie w USG żeby zobaczyć czy coś tam się więcej już dzieje. Wszystkie testy owulacyjne negatywne jak na razie.
    Karmię rano i wieczorem (syn 10 mcy), wszystkie posiłki stałe są pochłaniane z ogromną pasją :D

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super dziewczyny:) poslijcie te @ na 9 miesieczne wakacje:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej
    A ja jutro zatestuje bo póki co @ spóźnia się 3 dni, objawów póki co żadnych nie odczuwam żeby miała nadejść a przy okazji jutro mam ginekologa także zobaczymy co powie
    W środę wyjeżdżam na wakacje i mam nadzieję że w dobrym humorze

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 28 maja 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama kropka. Cieszę się, że dostałaś @. Ja z pierwszej też bardzo się cieszyłam, co było 1,5 .miesiąca temu ;) Najpierw w ogóle jej nie czułam, a druga już była bardziej bolesna niż przed ciążą. Tak samo teraz krwawienia są o wiele większe.

    Kejsi. Trzymam kciuki za testowanie :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 29 maja 2018, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I stało się!

    Melduję dwie kreseczki na teście, szczęścia nie widać końca

    mamakropka., farmaceutka77, aaagaaa89, Carolline, lenka.m, Annie1981, Sanka, smeg lubią tę wiadomość

  • mamakropka. Ekspertka
    Postów: 221 380

    Wysłany: 29 maja 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Gratulacje! :D Lubię takie dobre wiadomości od rana :)

    Annie to u mnie tak samo, w ogóle nie czuję tej @ i cały czas jest bardzo skąpa...widać tak to bywa z tymi pierwszymi po takim czasie. Zobaczymy jakie będą następne, choć wolałabym znowu się z nimi pożegnać na kilkanaście miesięcy ;)

    dqprj44jkz3tj7a4.png
    km5stv73rawi3yh6.png
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 29 maja 2018, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co by na to powiedziała położna z którą czatowalam tydzień temu!
    Aż sama nie wierzę że się udało i w najbardziej odpowiednim czasie bo 2.07 musiałabym wrócić do pracy

    aaagaaa89, Annie1981 lubią tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 29 maja 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!!! A duzo jeszcze karmilas?:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • Kejsi1988 Ekspertka
    Postów: 180 125

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    farmaceutka77 wrote:
    Gratulacje!!! A duzo jeszcze karmilas?:)
    Ja mam takiego cycoholika że napwet opisać się nie da, każdy posiłek musi "Popic" generalnie jak jest dobry dzień to mogę mu zrobić przerwę 5/6h ale rzadko się zdarza bo on je często na żądanie a zwłaszcza jak jesteśmy w domu sami to już by mnie nie opuszczał. O nocy nawet nie mówię bo ma nic ze się budzi trzy razy a na noc ze co godzinę i tylko cyc pomaga mu zasnąć. Robiłam testy owulacyjne dlatego wiedziałam że mam owulke także dziewczyny GLOWA DO GORY

    farmaceutka77, smeg lubią tę wiadomość

  • farmaceutka77 Autorytet
    Postów: 1057 676

    Wysłany: 29 maja 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Kejsi1988 no moje owulaki caly czas negatywne:) kiedys tam kiedys cos ciemnialo, ale obecnie znowu bladzioch:)

    xnw4krnt7935gj3w.png
  • martek88 Koleżanka
    Postów: 58 13

    Wysłany: 29 maja 2018, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja również staram się o drugą dzidzie. Synek ma prawie 13 miesięcy. Nadal się cycujemy. Miesiączki nadal brak, chociaż coraz częściej odczuwam bóle jajników. Mam nadzieję, że owulacja w końcu nadejdzie:)

    Annie1981, smeg lubią tę wiadomość

    https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvkcb7ylvfsz3.png
    Synek 11.05.2017 <3
    Aniołek 2016 12 tc <3
  • aaagaaa89 Ekspertka
    Postów: 216 102

    Wysłany: 30 maja 2018, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kejsi1988 wrote:
    Ciekawe co by na to powiedziała położna z którą czatowalam tydzień temu!
    Aż sama nie wierzę że się udało i w najbardziej odpowiednim czasie bo 2.07 musiałabym wrócić do pracy

    Gratulacje!!! Ja tak samo mam urlop macierzyński do 02.07 i mam nadzieję, że do tego czasu zobaczę 2 kreseczki!!! ;) czekam na te dobre dni i próbujemy ;) zaraź mnie proszę!!!! ❤❤❤

    farmaceutka77 lubi tę wiadomość

    c55frjjgoufy31i7.png
‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ